Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ste proste dobry - ten mladsi mel kratasy od vietnamcu a tricko s dirou, starsi Rejoicy, ledvinku a pantofle - nicmene to jeste porad ukazovalo na Vychodni Evropu - prozradil je az tukovej rohlik z Tesca s gothaiem v igelitaku a flaska Rajce s napustenou vodou z hajzlu smiley

A protoze se bavili v kolik to leti, tak sem se zeptal slusne "Dobry den panove, ta brana 19 o ktere se bavite je na spoj do Prahy v 11?" - starsi mi odpovedel tonem ktery u nas v hospode znamena jasnou vyzvu k souboji pulitrem ve smyslu (zeptal se toho mladsiho) "Von jako mluvi na nas jooo?". Tak sem podekoval a odsunul se smerem k nasi brane, kterou mezitim objevila kolegyne ve svem PC..

Byl jsem docela stastny ze jsem tam mel prave kolegyni ktera nemluvi moc Cesky, takze jsme se celou dobu bavili anglicky a doufejme si nas nikdo s dream teamem nasich krajanu nespojil smiley

Nicmene porad mam Cechoslovaky rad a hlasim se k nim - tyhle ale vypadali jak z vystrihovanky "Prazsky revizor" - bohuzel nemuzu najit nikde odkaz smiley

0 Citovat

Ono je něco špatneho na tom si napoustet vodu do flašky na záchodě?

Jinak co mě u BA překvapilo, tak bylo že chtěj za rezervaci sedadel $68 za jeden segment. Letím Sydney - (Singapore - refuel stop) London - Praha a účtují si kolem $200 za booking sedadla. U Emirates to bylo zdarma.

Jinak máte zkušenosti, jestli můžu mít jako notebook bag klasickej batoh na záda? + kabinove zavazadlo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Tak to zalezi na uvazeni kazdeho soudruha (s tou vodou) - nerikam v lowcostu, ale kdyz ti ji BA daj zadara, tak proc si napoustet na hajzlu smiley navic BA me ochotne vzdycky na longhaulech zasobujou i pivem a vinem dle potreby (napr. v patek jsem dostal bez zeptani 2x lahvicku bileho, takze jsem jednu musel venovat spolucestujici - po 0.4 l vina uz by se mi asi v praci nic delat nechtelo)..

Jinak srovnavat EK a BA je dost tezky - je to bohuzel nekde uplne jinde.. Sedadla si muzes zarezervovat zadara, ale musis mit status smiley - je to stejne jako s tim checkinem - kdyz si diky statusu zarezervujes sedadla pri rezervaci bez poplatku, tak je jasne, ze na ty chudaky co nemaji nalitano se dostanou akorat ty nejhorsi sedadla.. Navic kdo by platil $200 kdyz zaskoruje levnou letenku za 20k (nevim kolik si platil) - ja sem osobne za sedadla nikdy v zivote neplatil, akorat zneuzivam status smiley

Co se zavazadla tyka, tak moje kolegyne v prosinci mela cabin + bagl s notesem a donutili ji narvat ten batoh do cabin luggage - tentokrat mela jenom takovy pouzdro s popruhem (klasickej futral) + cabin a nikdo nic nerikal - ale myslim ze to hodne zalezi na koho narazis - ja treba litam zasadne s oversize cabin luggage (ale mam vzdycky tarif se zavazadlem) - zeptam se na checkinu jestli to maj plny a kdyz jo, tak si vezmu akorat do ruky svuj Mac a zbytek poslu spodem - kdyz je to prazdnejsi, tak si vemu cely zavazadlo a soupnu ho nastorc do overhead binu smiley

0 Citovat

Ahoj,
jaký máte zkušenosti s British? Já s nima letěla cca 4 roky zpátky a zdálo se mi to celkem fajn. Teď ale dost často čtu negativní recenze, tak nevím. Spíš mi to příjde, že jsou lidi ,,rozmlsaní,, např. z letů s Emirates.
Díky za reakce smiley

0 Citovat

Jen pro upresneni - velikost sedadel u BA a EK v economy mi pride uplne stejna (a stejne nepohodlna) - jediny rozdil je v urovni sluzeb (a to i mimo palubu), stejne jako u komfortu v businessu - kdybych se rozmyslel jestli letet economy do Asie s BA nebo EK, tak jedine co by rozhodlo je cena a delka letu (prestupy)..

0 Citovat

Letěl jsem s nimi teď Sydney - London - Praha - London - Sydney a musím říct, že jsem byl spokojen.
Letěl jsem v economy class, místa pro mě dost (173cm), jídlo ok, pití taky dost, entertainment na palubě taky super. USB v každé sedačce. Jen mě tedy štvalo, že mají,oproti Emirates, placený booking sedadel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Kdyby ty sedadla měli aspoň za rozumnou cenu. Bohužel chcou cca 25$ za přískoky do Londýna a cca 50$ za long haul.

0 Citovat

Po mě chtěli $68 Sydney - London a $32 London - Prague


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Co se týká výběru sedadel- v podmínkách jsem četla, že je možné sedadlo rezervovat 24 hodin před odletem. Je to pravda? Jinak díky moc za předchozí odpovědi smiley.

0 Citovat

Ano je, ale už to může být rozebrané. Lepší než na letišti. Sedět na čtyřce uprostřed třeba 10 hodin není moc fajn.

0 Citovat

Letěl jsem s BA do USA. Mohu pochválit jejich servis a skvělý IFE. Nosili pořád pití. V galley byly k dispozici tyčinky a pití.
Místa není nohy, ale letěl s B777, kde mají konfiguraci sedaček 3- 3 -3.
Sedadla jsou placená (na rozdíl proti EK), vybral jsem si sedadlo během online check-innu.

Letěl jsem s EK do Asie. Let Praha - Dubaj byl s dobrým servisem, let Dubaj - Asie byl slabší. Posádka byla hodně demotivovaná. Místa tam není hodně (zhruba stejně jako u BA), Airbus A380 je v konfiguraci 3 - 4 - 3. Je pravdou, že si lze vybrat předem sedadlo zdarma, ale stejně ta lepší sedadla jsou blokována EK (pro invalidy nebo cestující s malými dětmi).

Kdybych si měl vybrat mezi EK a BA, spíš bych volil BA. Jejich servis mi přijde lepší a je znát, že posádka si to užívá (u EK jsou hodně mezinárodní posádky, kde je vidět, že jsou tam mezikulturní rozpory).

Pokud jde o výběr sedadla u BA, sledoval bych, jak se zaplňuji sedadla (lze přes jejich rezervaci on-line). Pokud je tam dost volných míst, tak bych to předem nekupoval.

0 Citovat

Nezkusil dneska nekdo to C ex-Spain smer Kostarika ?

0 Citovat

Pozrel som sa na dostupné dátumy a nechal to plávať. Škoda, že to nebolo na zimu smiley

0 Citovat

Letím v září přes LHR do Vancouveru letem AY5997 (Finnair pod BA) A380kou.
Koukal jsem, že si na tu A380 dost stěžujou ve World Traveller třídě kvůli místu na nohy. Jsem zvědav, jestli zbydou ještě nějaká slušná místa check-in 24h předem. Když se tak podívám na ten plánek A380 tak by to bylo asi lepší nahoře.

Nějaké zkušenosti? Na které místa si dát pozor?

0 Citovat



http://www.seatguru.com/airlines/Britis ... 80_new.php

0 Citovat

RE: Kalty

Letel som A380 (BA) do Los Angeles - pamätám si, že som sa mal celkom pohodlne na B-sedadle na hornej palube (2-4-2, uličku mám vždy radšej), okrem podpriemerného cateringu to bol fajn let, bez problémov zvládnutý s pomocou gin-tonicov, v pohode ponuky filmov zábavnom systéme, a spánku. Miesta bolo akurát, nemal som problém. Check-in cca tých 22 hodín vopred.

(keď pozerám na tú schému, tak niekde 74B-75B som bol)

0 Citovat

BA litam dvakrat mesicne do LAX, obcas IAD s A380, bohuzel firemni policy mi nakazuje litat v Y smiley ale diky statusu si vzdy rezervuji jiz pri rezervaci misto na horni palube, coz je dle meho nazoru takove premium economy oproti tomu dobytcaku co je dole. Jakekoliv misto nahore bude vyhra, osobne preferuji dokonce window seat nahore a to mam radsi aisle.

0 Citovat

Leťel jsem teď párkrát v BA A380 a měl jsem sedadlo 83A. Osobně můžu jen doporučit. Hlavně nahoře je vedle okna ještě odkládací box, takže je tam více místa.

0 Citovat

Díky, rezervoval jsem si 83A za 52€. Heathrow - Miami bude to můj první zaoceánský let, tak ať je co nejlepší.

0 Citovat

Je logické, že jsi z prvního dálkového letu nadšený, ale nejspíš jsi vyhodil 50 eur oknem, protože ta zaplacená sedačka bude stejně bídná jako všechny ostatní v Y a cena kterou BA chtějí za její rezervaci předem je absurdní (poměřováno hodnotou, kterou dostaneš respektive nedostaneš). Navíc, co hodně rozhoduje o subjektivním pocitu pohodlí je místo pro nohy a v tomto ohledu sis nijak nepolepšil.

0 Citovat

Mimochodom co sa deje v pripade ak zmenia lietadlo? Peniaze vratia, alebo poskytnu "dalsiu sancu" na vyber?

0 Citovat

Spíše vyděšený. Deset hodin v sedačce, to je děs. Čekat na check in se bojím, abych neskončil v čtyřsedačce.

0 Citovat

A380 BA jsem chytil na letech LHR-HKG-LHR, neměl jsem tedy ani jednou to štěstí rezervovat místa na horní palubě, ale za to jsem měl celou trojku dole pro sebe, zatímco nahoře bylo full smiley

0 Citovat

Díky všem za odpověď. Dám si pár variant, pořádně to prostuduji a 24h budu mít doufám štěstí.

A co jídlo vůbec? Někde jsem slyšel, že je dobrá varianta kosher?

0 Citovat

Jídlo u BA bylo vždy slušné- zvlášť nenadchlo, ani neurazilo (economy). Velkým bonusem je ale personál, který je příjemný, britsky zdvořilý a člověk nemá pocit, že je obtěžuje, což je, zejména na dlouhých letech, fajn. Kosher jsme opravdu nezkoušeli smiley

0