Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Ahoj,

pročetla jsem všechny vaše příspěvky (díky za ně) a mám otázku. V září letíme z Londýna do LA. Jak reálné je, že při checkinu online chytnu volné sedačky v druhém patře? smiley
Z BA letíme už z Prahy a na přestup máme 1 h 45 min, myslíte, že je to dost a let stihneme? smiley Díky.

0 Citovat

Na 99% podle mě stihnete. smiley Já tohle absolvoval směrem do USA kvůli přestupu taky a v pohodě. smiley

0 Citovat

To se nedá nikdy přesně říct. Záleží kolik poletí lidi, kolik se statusem a kolik lidí se v tom vůbec vyzná. Někteří ani nevědí o druhém patře a ani neví jak to přepnout při tom online odbavení.

0 Citovat

Doporučuju se ovšem nikde neflákat a kopnout do vrtule. Nejspíš budete muset busem z T3 na T5 a pak security. Ale jak píše kolega, za normálních okolností to stihnete.
Do druhého patra v A380 se dostat můžete, ale pokud nebudete mít štestí, pak na twin u okna to nevidím, ale doprostřed byste se dostat mohli.

0 Citovat

No já mám do toho Vanu přílet z PRG i odlet z T3 LHR, tak to by snad těch 2:25 mělo stačit. Snad se to z Prahy nezpozdí. Je to v pátek odpoledne.
Zpět tam mám 5:50 tak spíš přemýšlím, co s časem. Jestli není u Heathrow nějaký obchoďák s hadrama, že bych pořídil něco na cestě zpět. Primark nebo tak něco smiley

0 Citovat

Na LHR davaji cedulky na prednost zvladl jsem normalne prestup t3 na t5 a to jsem mel jen 90 min a nejednou - normalne pak muzete predbihat - proste to tak funguje a je to v pohode i kdyz je tam preplneno

0 Citovat

Já jsem z T3 na T5 zvládl za 45 minut [emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Super díky. Teď jsem klidnější smiley. Pro mě taky první cesta za oceán a navíc nejsem úplně fanda lítání, takže obhlížím terén:-).

0 Citovat

Zdravím Vás,

v září odlétám na Bali.
A to těmito spoji:

PRG>HTR - British
HTR>Hongkong - British
Hongkong>Dempasar - Hongkong air

Problém je v onlinechecu u Hongkong air, nejde se zacheckovat.

Jak jste to řešily?
Moc se mi nechce chcekovat až na letišti, kvůli místům.

Díky

0 Citovat

Ahoj,
zkoušel jsi online check-in pouze na stránkách British Airways, nebo také na ten poslední let odděleně na stránkách Hong Kong airlines?:
http://www.hongkongairlines.com/en_HK/flight/check-in

Pokud to nejde ani tam ani tam, tak bude nutné se zacheckovat až na tranzitní přepážce na letišti v Hong Kongu.
Je možné, že když zavoláš na Hong Kong airlines, tak se Ti podaří zarezervovat konkrétní sedadlo, ale zaručit to stejně nelze...

0 Citovat

U BA se online check-in otevírá teprve 24 hodin před odletem. Tuším, že od teď do září je těch hodin patrně více.
Výběr míst je u BA zdarma až s otevřením online check-inu, jinak za celkem tučný poplatek. V jiné pozici jsou samozřejmě statusoví zákazníci. U Hong Kong Airlines bude situace s check-inem i výběrem míst pravděpodobně stejná.

0 Citovat

Je realne na ceste Praha - NY prestup v Heathrow za hodinku :-O nebo je to spis o stesti
Diky

0 Citovat

Odkud kam? Já dal naposledy terminál 3-5 za hodinu (jen s příručním, kufry šly automaticky)


Sent from my iPhone using Tapatalk

0 Citovat

Při kupovani letenky na této trase je nastaveno na prestup minimalne 90 min - kratsi prestup system neproda .

0 Citovat

Díky za odpovědi.

Vše mám na jedné letence, myslel jsem, že stačí online check-in u Britih..

Když se zacheckuju az na letisti, musim se starat o kufry pri prestupu v HK?

Jde mi o to co je výhodnější, nechci se strat o kufry a hledat je na letisti v HK.
Zároven bych ale chtel mit lepsi sedadla, pri ceste z Londýna do HK letim A380, uvital bych upperdeck.

- lze si pri checku na letisti v Praze vybrat nejaka sedadla?

Omlouvam se za otázky, ale letim takhle daleko poprve.

Diky

0 Citovat

- primarne zalezi odkud kam letis - napr. Berlin a Viden litaji na LHR na stejny terminal jako outbound lety do US (T5), zatimco Praha se lita na T3 - a fronta na securitu muze byt klidne vic nez 45min.. a plati to i pro fastrack..
- jak kolega spravne pise - minimalni prestup na transatlanticke lety je 90 min - pokud se stane, ze napr. odlet z Prahy bude posunuty, tak ti BA automaticky vystornuji odlet z Prahy vcetne pripoje a poslou ti email (to jsem se naucil "the hard way")..
- sedadla si vyber pokud mozno dopredu, v momente kdy ti pujde online checkin (24h?) - na letiste to nenechavej..
- co se tyce kufru v HK, tak to zjistis na prepazce v Praze, slecna ti rekne kam az ti je posle a co mas delat..

0 Citovat

No terminaly zatim nevidim, jeste jsem letenku nekoupila... Praha - heatrow - New York JFK... vidim tam na prestup jen hodinu deset minut, tak se mi to moc nezda

0 Citovat

Tak to je dobre vedet, ja vim ze byvalo 100% 90min na vsech prestupech na transatlanticke lety - ale platilo to v dobe, kdy byla na US bound letech zvysena securita & a clovek musel pokecat pred letadlem s urednikem - pride mi ze uz sem to nezazil docela dlouho..

0 Citovat

Ahoj,
mám na vás dotaz s mojí přítelkyní letím vůbec po prvé v životě letadlem a to trasa Praha-Heatrow-LA(LAX)
co jsem si tak četl tak nám určitě 3 hod. bude na přestup v londýně stačit. smiley
-co bych potřeboval vědět je dotaz ohledně zavazadel vůbec nevím jaké rozměry a váhu mohou mít.
-pak co se týká sedadel tak jelikož jsme dva tak by jsme chtěly sedět vedele sebe jak na cestě praha-heatrow taky heatrow-LAX co proto musím udělat ?
(oba lety mam přez BA)

moc vám děkuji za pomoc smiley

0 Citovat

tu si mozes prestudovat nieco o batozine, mal by si mat aj v manage my booking info, kolko toho mozes mat:
http://www.britishairways.com/en-cz/inf ... allowances
predpokladam ze letis economy, takze mozes mat jednu vacsiu prirucnu (ruksak, klasicky leitadlovy kufrik), jednu mensiu (napr. kabelka, brasna na notebook) + do podpalubia 23kg (napr. kufor)
Sedadla cez online checkin 24 hodin pred odletom, alebo priamo na prepazke v Prahe. Myslim, ze sa daju aj doplatit vopred, ale za tie peniaze to nestoji. Ste len dvaja, tak na 99% nebude problem vas posadit spolu.

0 Citovat

Jedno odbavené zavazadlo 90cm x 75cm x 43cm (23 kg), jedno příruční klasického rozměru 55 cm x 45 cm x 22cm (většinou do 8 kg). Vybrat sedadla by měla jít na webu BA v sekci Manage my booking (píší, že při přihlášení zjistíte, zda zdarma nebo za poplatek). Pokud budou chtít něco zaplatit, vykašlal bych se na to - 23 hodin před odletem lze udělat elektronický check in a tam se dají vybrat zdarma (eventuálně 2 hodiny před odletem na letišti v Praze na přepážce - pravděpodobně půjde odbavení i na let do LAX).

0 Citovat

super moc děkuji za rychlé odpovědi smiley, věřím tomu že se ještě ozvu smiley .
A co se týká stránek british airways tak bych si to tam rád prostudoval ale bohužel nejsem takovej angličtinář abych si vše přeložil "vím že je asi zvláštní že jedu do USA a neumím pořádně anglicky" ale ja tam jedu za svím snem a vždycky se dá domluvit rukama nohama smiley smiley
-jo ještě bych se zeptal znáte nějakou stránku na koupi kufru ? (nějakej dobrej za rozumnou cenu ) smiley

0 Citovat

do ameriky sa chodi bez kufru, tam nakupis veci aj kufor smiley

0 Citovat

do ameriky sa chodi bez kufru, tam nakupis veci aj kufor smiley

Tak docela me zajima proc jezdit nakupovat do ameriky - co se tam da nakupovat za věci smiley

0 Citovat

Co si bereš do kufru? Především oblečení.

0