Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Vseobecne su tam lepsie ceny handier a obuvi (aj ked to uz take terno ako 10 rokov dozadu nie je), ale hlavne aj iny sortiment

0 Citovat

Super to bylo tak před 6-ti lety - dolar za 17. To jsem si přivezl z USA i 13 párů bot na jednu návštěvu a tolik oblečení, že jsem si musel koupit i nový kufr abych to měl kam dát. Ale ani to nestačilo a tak jsem zpáteční cestu absolvoval ve vysokých kožených botách na motorku, které se opravdu už nikam jinam nevešly...dodnes vzpomínám a většinu stále nosím.

0 Citovat

Ahoj, měl bych ještě dotaz ohledně mojeho letu. letím s british airways ale letenky jsem kupoval přčez jiný portál a chtěl bych vědět co se týká check in tak na jaké stránce bych ho měl dělat ? Dál bych se zeptal jelikož letim trasu Praha-Londyn-Los Angeles tak bych chtěl vědět jestli přez check in si zarezervuji oba lety jak z prahy do londyna tak z londýna do LA ? (letím po prvé v životě opravdu nevím jak to chodí) smiley děkuji za pomoc

0 Citovat

http://ekonomika.idnes.cz/dalsi-hladole ... oprava_suj

0 Citovat

lowcosty nas na to davno pripravili smiley a vzdy lepsie letiet hladoletom, ako platit ceny za letenky ako napr. pred 10 rokmi smiley

0 Citovat

a hlavne SPAR a Billa na letiskach to istia smiley Jedine co by malo byt vseobecne povinne na palube a zdarma je voda. Ale to by zase dutyfree shopy s 3 eurovymi politrovkami na niektorych letiskach asi nezarobili

0 Citovat

Nic pozitivního na tom teda nevidím. Letenky díky tomu levnější nebudou. Pokud by některá letecká společnost šla cestou kvalitního výběru a normálních nebo dotovaných cen (jako třeba Student Agency), mohlo by to mít úspěch. Ale z jejich pohledu je to rozumné řešení, o klienty kvůli tomu nepřijdou, tak co.

0 Citovat

Přesně tak, kecy o tom, jak si to vyžádal tlak pasažéru jsou k smíchu a prostě za cenu letenky u standardní aerolinky člověk očekává, že dostane minimálně napít a to jídlo si prostě brát nemusí, když nevyhovuje. Ono na každým letišti není supermarket, kor když je třeba člověk v tranzitu.

0 Citovat

Nemate nekdo u BA Executive clubu nejake aviosy, mezi 2200-4400 body co vite, ze nevyuzijete? Pokud ano, tak se ozvete pres SZ pokud se jich chcete zbavit a mohli by jsme se na necem domluvit.
Diky

0 Citovat

No nevim kolik ted stoji prevod ale urcite je levejsi si je koupit kdyz davaji 3x bonus.. smiley Pripadne pokud nekdo nejake navic ma, tak si ho pripoj do household accountu, muzes ty mile pouzit a nemusis platit za transfer smiley

0 Citovat

Právě jsem přistál v AMS a přišla mi sms, že ranní let byl zrušen. Teď už se asi nikam nedovolám. Co teď?

0 Citovat

Zvedli mi telefon po půl hodině a to jsem měl štěstí, pracovní doba jim končí v osm. Ale nevyřešil to, poslal mě k přepážce, kde stojí další nešťastníci.

0 Citovat

Mne prišla tá istá SMS, ale ja som sa rozhodol necestovať. Vie mi niekto poradiť, či tam je možnosť na refundáciu celej letenky? V BA mi nikto nedvíha telefon ani v cestovnej agentúre (kde som kupoval letenku) už nemajú otvorené - poslal som im mail.

Ďakujem za info, radu smiley

0 Citovat

Tak vypadá to klasicky na kompenzaci, pokud to byl long-haul tak až €600 na osobu. Mrkni na http://cestujlevne.com/mam-delat-pripad ... seni-letu/

0 Citovat

Naštěstí na přepážce byla ochotná a schopná slečna, takže mi bez řečí přebookovala let. Místo routingu Ams-Lhr-Mia-Lim letím zítra s KLM přímo do Limy. Nebýt zrovna na letišti, kde měli BA otevřenou přepážku, tak mám smůlu.

PS 600 eur by zdaleka nekompenzovalo ztráty. Trek byl v této cenové relaci. Přidejte místní letenky, hotely .. To by mi nikdo neproplatil, že?

0 Citovat

Tak asi rano pride este na letisko zopar ludi, ktori zistia ze ten let zrusili. By si to uz riesil operativne na mieste na prepazke, kedze nenapisu na tabuli CANCELLED a robte si co chcete. Niekto by tam bol, ale teda super, ze ti dali pekne priamy let.

0 Citovat

Nezostal smiley tiez mi zrusili let Vieden~Nice s Air Berlin, zistil som to po prichode na letisko a tam ma prebookvali na Austrian, co letel o hodinku neskor. Lety sa rusili a reroutovali aj predtym ako fungoval net a chodili smsky.

0 Citovat

S BA se mi tohle stalo uz 2x - jednou me posadili na dalsi letadlo, ktere letelo o hodinu pozdeji (byl to codeshare AA) - z toho co mi rikala prijemna slecna na pobocce se celkem casto stava ze se meni letovy rad hlavne kratkych narodnich linek a u letenky koupene 6 mesicu dopredu je cca 50% sance, ze kdyz dorazite na letiste, letadlo poleti jinak (proto je dobre koupit si letenku u solidni spolecnosti, ktera Vam posle notifikaci a vse s vami vyridi po telefonu dopredu), podruhe jsem koupil pres nejaky Polsky no-name server (zpatky v roce 2008) a nejen ze me neprebookovali automaticky na dalsi let, ale nechali mi zbytek itinerare platny a rekli mi, ze pokud nenastoupim na pripoj v USA, propadne mi cely zbytek letenky - takze jsem za svoje musel koupit 2x 11.5k jednosmernou letneku do NYC..

0 Citovat

Sranda je, že ráno mi přišla esemeska od British Airways, abych se připravil na zítřejší odlet a večer druhá, že let se ruší.

V Limě jsem potkal kolegy cestovatele ze Slovenska, co měli úplně stejnou akci. Ale jim přišlo přebookování na KLM mailem v noci.

0 Citovat

BA maji celkem zajimavy sale premium economy na zimni sezonu do USA - koukal jsem namatkou na nekolik destinaci a nasel jsem (vsechno z PRG):

MIA 18k
LAX 20k
PHL 23k
BOS 23k

Je to o cca 10-15 levnejsi nez normalni cena - dobra zprava je, ze na tyhle ceny (PE) vetsinou velmi rychle reaguje taky LH a SkyTeam - co je pro me na tenhle akci nejzajimavejsi je fakt, ze za pouziti mil se PE lety daji lehce upgradnout do C - takze za 2 jarni sluzebky do PHL mam zpatecni business do LAX za 20k..

Priznivejsi ceny PE s BA se daji najit uz nekolik tydnu z DE (vetsinou MUC nebo DUS, neco malo FRA nebo TXL) - to uz ale probehlo i pres blogy, takze to neni nic noveho smiley

0 Citovat

Zdravím,

prosím, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost....
Letíme na jaře s BA z Vídně přes Londýn do LA. Z Vídně do Londýna letíme s BA. Ale z Londýna do LA je let operován (codeshare) American Airlines. Jak je to s online check in ? Odbavím si 24 h předem na stránkách BA celý let z Vídně až do LA ? Nebo si budu muset odbavit let z Londýna do LA na stránkých American Airlines? Nebo nějak jinak?

Díky moc za info. smiley

0 Citovat

Supr, díky moc! smiley

0 Citovat

Měl bych dotaz ohledně zrušené části letu při mé zpáteční cestě. Lenky zakoupeny u BA z PRG-LHR-SAN, nazpět SAN-PHX-LHR-PRG
Pro let nazpět ze San Diega do Phoenixu, který jediný operuje American Airlines, mi právě došla na mobil SMS, že let, který zajišťuje American Airlines je zrušen, dále vše O.K. Jaké mám možnosti, když jsem počítal s předem daným dnem návratu a budou mi to chtít nějak výrazně změnit?
Na webu BA jsem si našel pražské číslo BA, kde bych měl zítra ohledně zrušeného letu volat, tak chci být připraven, protože kompletní zrušení jednoho segmentu letu jsem ještě neměl možnost nikdy řešit.

0 Citovat

Díky, to mi nedošlo, že bych se měl podívat na přímý let ze SAN do LHR a jeden tam na ten den skutečně mají. Tak začnu tedy s požadavkem na tento let a nebylo by vůbec špatné, když by to vyšlo.
Je tam ale s tím přímým přílet na LHR v 15:20 na T5 a další odlet do PRG mám v 16:35 z T3...tak to nevím, zda se to při této kombinaci bude dát bezpečně stihnout. Naposledy jsem to měl podobné a bylo to dost o fous.
P.S. Ještě mě napadlo - bude třeba při návratu s případným přestupem v USA vyzvednout na přestupu bágl a znovu ho nechat odbavit nebo to nebude třeba a bude to až do LHR/PRG? Protože počítám, že mě stejně hodí na nějaký let s přestupem "někde" v USA (vše je AA v kooperaci s BA).

0 Citovat

Kupoval jsi letenku u BA nebo prodejce? V druhém případě tě mohou odkázat na prodejce, zvláště pokud není odlet zítra. Vlastní zkušenost.

0