Další v řadě po KLM a Air France přichází s novinkou bezplatného POUZE příručního zavazadla i British airways. Zdroj: idnes.cz .

British Airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

Jak se staví BA k rebookingu na jinou trasu? Mám BER-LHR-PHL a úsek do Philadelphie mi posunuli o hodinu (mám kratší přestup tam a pozdější odlet zpět). Chtěl bych letět z Prahy, půjde to? 

0 Citovat

Dost pochybuju, že se ti to podaří. Zvlášť, když je to v nejlevnějším tarifu. Mohlo by to teoreticky projít na na odlet z jiného letiště v Německu.

0 Citovat

I v návaznosti na to, jak se tu řešil rebook u Iberie se podělím o pozitivní zkušenost při rebookingu letů BA a AA, které jsem koupil na stránkách BA. Měl jsem BER-LHR-PHL a zpět, lety přes oceán operovány AA. BA posunuli let z Berlína, tak že bych nestihl let do Filadelfie. Přišel mi email o cancellation. 

Napsal jsem tedy na chat, jaké mám možnosti. Nabídli mi rebook s tím, že je možné měnit letiště v okruhu 350 mil, když mám zrušený let. Později jsem tedy napsal, že bych chtěl letět z Prahy do Washigtonu a zpět z NYC do Prahy. Cesta tam měla být s BA přes LHR a cesta zpět s Iberií přes MAD. Nejdřív mi nová agentka na chatu tvrdila, že takto rebook nelze, protože toto je pouze změna času a tak se na mě nevztahuje možnost změny letiště. Neustoupil jsem a tvrdil, že je to cancellation. 

Doslova víc než půl hodiny ověřovala, jestli je můj požadavek možné provést. Nakonec mi do rezervace moje lety přidala a řekla, že se mi ozvou jak to dopadlo. V rezervaci tedy byly oba routingy jak z BER tak z PRG. A teď koukám asi po týdnu od komunikace, že původní lety z BER jsou pryč a svítí mi v rezervaci pouze multicity lety z PRG včetně letů operovaných Iberií. Takže velká spokojenost, za 6k o prázninách z Prahy multicity na východní pobřeží!

6 Citovat

Dobrý den. 

Dnes cca 11:00 jsem si u BA koupil let z Vídně do Tampy. 

Teď už na drátě nikdo není, ale myslíte, že se to ráno povede změnit? 

Místo Vojtěch je psáno Vojta. Nebo to ani neřešit a tenhle překlep projde. 

 

Moc moc děkuji za pomoc

0 Citovat

Není spěch, překlepy by měli řešit kdykoliv bez poplatku. 

0 Citovat

Nejsou překlepy jako překlepy. Nevím jak to má BA, ale tady jsou to 3 písmena, takže polovina jména. To není úplně překlep. Někdo umožňuje zdarma změnu jednoho, někdo dvou písmen. Ale třeba je BA benevolentní. Nikdy jsem s nimi neletěl, takže nemůžu tvrdit, že je to nejde. Každopádně bych to řešil co nejdřív.

0 Citovat

Uvidím, snad se to povede. Píší do 24 hodin  no. 

Jsou tam jenom 8-17, takže dnes už nic nevyřeším. 

 

Sice 3 písmena. Ale Vojta, Vojtěch...je jasný, že to je stejný jméno. Jenže tam nás můžou pustit a zpět už ne 

0 Citovat

Tak stejné jméno je to pro tebe :-). Jestli píší do 24 hod, tak je to v klidu.

PS. Hlavně napiš Vojtech bez háčku :-))

0 Citovat

No, českému zastoupení a lidem v Praze na boardingu asi jo, ale anglicky mluvící podpoře už ne. Na to pozor. Ti neznají jméno Vojtěch ani Vojta.

0 Citovat

Beru to jako, že první 3 písmena jsou stejný :) 

Tak snad se to ráno provede 🙏

0 Citovat

Tak ono to řeší např. Vojtec nebo Vojteh. To by měli na boardingu uznat taky, kdyby nešly změnit 3 písmena.

0 Citovat

Záleží na aerolince. Známí řešili před pár lety to, že cestovka udělala chybu a aerolinka (nevím už jaká) následkem toho vystavila letenku na jméno objednatele zájezdu a nikoliv na jeho ženu, která cestovala s dětmi. Tedy např. místo Jana Novakova byl na letence Jan Novak. Zjistilo se to až na letišti. Na přepážce letenku operativně opravili na Jana Novakov, tedy 3 písmena. Na let zpět jí pak vystavili pro jistotu už správnou letenku.

0 Citovat

Hlavně, nechapu proč s tím mají takový problém. Kor když si to koupíme několik týdnů, měsíců dopředu. Zítra dopoledne budu chytřejší. Snad se povede a dám vědět

0 Citovat

Většina společností bere typo do 3 znaků, což je i tento případ. Na webu mají, že na opravu překlepů není žádná lhůta. Každopádně až na odlet bych to neodkladal. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Většina společností bere typo do 3 znaků, což je i tento případ. Na webu mají, že na opravu překlepů není žádná lhůta. Každopádně až na odlet bych to neodkladal. 

Fakt, kde to píšou? Já právě našel , že do 24 hodin jinak smolík. Tak jsem dosti ve stresu ted právě kvůli tomu. I ženská v letušce mi to právě říkala 

0 Citovat

Tak jmeno nezměnili. Že už to nelze. Paní z letuška.cz řekla, že se tam dovolala až odpoledne. Což bych i věřil. Zkusil jsem tam volat a po 3 hodinách na holdu jsem to vzdal. Tak požádala o refundaci letenky, na co prý mají 8 týdnů, a já musel ihned koupit novou. Tak snad ty peníze vrátí

0 Citovat

Ty familiární tvary jmen zradily už kdekoho. Mně naposledy nahlásil klient jméno dcery Bára, ani jsem to nějak neřešil, rovnou koupil letenku a pak mi zatrnulo. Naštěstí se ukázalo, že se skutečně jmenuje podle dokladů Bára a ne Barbora/Barbara.

 

0 Citovat

Mě to vůbec právě divné nepřišlo. I na pracovní prukazce má napsáno Vojta. 

No, tak letenky koupím, pošlu foto, že je mám a přijde odpověď, že je Vojtěch. Jsem myslel, že mě vrzne. 

Jo a že proč to nejde. Let spravuje marketingově BA,ale lety má zaštiťovat Finnair a American Airlines a proto prý jmeno změnit nelze

0 Citovat

maxi.cartmen napsal(a): Jo a že proč to nejde. Let spravuje marketingově BA,ale lety má zaštiťovat Finnair a American Airlines a proto prý jmeno změnit nelze

Toto souvisí s TSA Secure Flight , které platí od 2009 a které vyžaduje, aby jméno přesně odpovídalo jménu v pasu. Že Vojta je Vojtěch víš ty, Abullah na Heathrow nejspíš ne.

 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Jak se staví BA k rebookingu na jinou trasu? Mám BER-LHR-PHL a úsek do Philadelphie mi posunuli o hodinu (mám kratší přestup tam a pozdější odlet zpět). Chtěl bych letět z Prahy, půjde to? 

 

Zeptám se v podobném duchu: Mám itinerář celý pod čísly AA VIE-LHR-MIA-BOG. Úsek LHR-MIA letí hardware BA (BA209) a přílétá do Miami velmi často pozdě, často natolik pozdě, že stihnout přestup je možné jen teoreticky. Další let do BOG letí jen o 50 minut později a je to A319, takže mám obavu že zůstanu přes noc v MIA.

Zkoušel jsem přes call centrum AA požádat, zda by nebylo možné letět dřívějším spojem do MIA, který se letí s letadlem AA (AA57). Zamítnuto.

Má smysl to zkoušet ještě při odbavení ve VIE?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

[citace="Jan Vidim"]

Jak se staví BA k rebookingu na jinou trasu? Mám BER-LHR-PHL a úsek do Philadelphie mi posunuli o hodinu (mám kratší přestup tam a pozdější odlet zpět). Chtěl bych letět z Prahy, půjde to? 

 

Zeptám se v podobném duchu: Mám itinerář celý pod čísly AA VIE-LHR-MIA-BOG. Úsek LHR-MIA letí hardware BA (BA209) a přílétá do Miami velmi často pozdě, často natolik pozdě, že stihnout přestup je možné jen teoreticky. Další let do BOG letí jen o 50 minut později a je to A319, takže mám obavu že zůstanu přes noc v MIA.

Zkoušel jsem přes call centrum AA požádat, zda by nebylo možné letět dřívějším spojem do MIA, který se letí s letadlem AA (AA57). Zamítnuto.

Má smysl to zkoušet ještě při odbavení ve VIE?

[/citace]

 

Ve Vídni to budou resit jen tehdy jestli uvidi, ze BA 209 ma plánované zpoždění. Za jiných ooolnosti ne. Nemají důvod. Neslyšel jsem ze by někomu měnili let na základě statistiky o zpoždění. 

0 Citovat

Máte někdo zkušenosti s věrnostním programem British Airways a s dostupností bonusových letenek za Avios, zejména tedy v C nebo F na nějakých dlouhých letech (do Severní nebo Jižní Ameriky, do vzdálenější Asie)???

Díky předem za informace.

0 Citovat

BAEC je ok/super na short haul lety po Evrope. Na longhauly to uplna hitparada neni diky velkym pozadavkum na Avios plus napalene taxy pri odletu z UK. Stran dostupnosti na longhaulech je to celkem katastrofa - pro predstavu doporucuji seatspy.com. Sydney,JAR ci Singapore se bookuji 350ci kolik dnu pred odletem, prakticky ihned po uvolneni do prodeje a lidi volaji hned po pulnoci. Severni Amerika ok a zvlast na linkach, kde litaji nekolikrat za den (NY,LAX etc) . Pro detailnejsi predstavu doporucuji nacist BAEC Forum na Headforpoints. Aviosy ale spis doporucuji utavit u partneru (qr,ib,aer lingus)

0 Citovat

jokker napsal(a):

Máte někdo zkušenosti s věrnostním programem British Airways a s dostupností bonusových letenek za Avios, zejména tedy v C nebo F na nějakých dlouhých letech (do Severní nebo Jižní Ameriky, do vzdálenější Asie)???

Díky předem za informace.

Odporúčam Aviosy použiť na letenky od Iberia. T.j. preposlať si míle na Iberia konto a použiť tam. Majú oveľa nižšie poplatky, ako BA. Dostupnosť ale nič moc. Len ak bookuješ veľmi, veľmi skoro vopred.

0 Citovat

Od příštího roku se k Avios přidá i Finnair, jejich dostupnost na award letech není nejlepší, ale dá se najít. Aktuálně mám award letenky 2× VIE-HEL-SIN a zpět + 208 Eur v C a 2× PRG-HEL-BKK zpáteční + 400 Eur taky v C. Poplatky se sice zvyšují ale pořád málo proti BAEC.

Zatím se čeká na podrobnosti převodu a podmínky.

0