MyTrip.com nějaké zkušenosti?

Napsal lukas78 2016-06-29T18:25:47+02:00 ve fóru Vyhledávače letenek

Ahoj,

prosím vás, včera jsem koupila zpáteční  letenku na Karpathos (tam přímý let  s Austrian airlines a zpátky s přestupem ale vše u jedné leecké společnosti Aegean) přes Mytrip.com. A až následně jsem si přečetla recenze na Mytrip.com.  Je mi jasné, že tyto recenze píšou většinou lidé, kteří na nějaký problém narazí a ti, u nichž bylo vše OK nemají potřebu psát recenzi, ale stejně mne to trochu zneklidnilo. Existuje možnost, jak ověřit, jestli jsem u dané letecké spollečnosti na seznamu cestujících? Či máte nějaký jiný tip, jak si ověřit existenci těchto letenek? Jsem v tomto směru velmi nezkušená, cestuji sama s dětmi a tak chci mít po cestě co nejméně nechtěného dobrodružství. Ano, vím, příště budu kupovat letenky jinak, takže mne, prosím, ušetřete poznámek, že jsem koza :-)

Díky

Šárka 

Checkmytrip.com, alebo na stránke Aegean. Rezervačný kód určite máte.

Zkus checkmytrip.com, nebo primo web letecky spolecnosti. Rezervacni cislo predpokladam mas, ne?

tonic napsal(a):

Checkmytrip.com

+1 

Byl jsi rychlejsi :D

MyTrip je teď po krachu Tripsty černý kůň pro nákup letenek za dumpingové ceny.

[citace="tonic"]

Checkmytrip.com, alebo na stránke Aegean. Rezervačný kód určite máte.

Ano, ten mám. Jdu to zkusit a děkuji.

Problém mytripu není, že by vás podvedl na tom, že by vámi zaplacené letenky neexistovaly. Problém může nastat kvůli možným změnám v letenkách, klidně i ze strany aerolinky, kde se pak může projevit neochota prodejce cokoliv řešit, respektive, že si řekne o tučný poplatek za to, že bude ochoten to řešit. Nicméně já osobně jsem byl nucený koupit u mytripu error letenky na Kubu s Aeromexico pro známé (solidní prodejci měli přetížené weby). Později tam byly nějaké změny ze strany aerolinky, kdy mě mytrip o všem informoval a pak provedl s mým souhlasem změnu itineráře zadarmo a bez problému. Pak jsem ještě po nich žádal zadání FF čísla Aeroflotu, což přes web Aeromexico nešlo. To taky mytrip provedl bez problému a nic za to nechtěl a dokonce mě i překvapilo, že reagovali v řádu hodin.

Takže mytrip beru spíše jako takové menší zlo, který je snad přeci jenom o trochu výš, než dno prodejců typu eDreams.

matej15 napsal(a):

Problém mytripu není, že by vás podvedl na tom, že by vámi zaplacené letenky neexistovaly. Problém může nastat kvůli možným změnám v letenkách, klidně i ze strany aerolinky, kde se pak může projevit neochota prodejce cokoliv řešit, respektive, že si řekne o tučný poplatek za to, že bude ochoten to řešit. Nicméně já osobně jsem byl nucený koupit u mytripu error letenky na Kubu s Aeromexico pro známé (solidní prodejci měli přetížené weby). Později tam byly nějaké změny ze strany aerolinky, kdy mě mytrip o všem informoval a pak provedl s mým souhlasem změnu itineráře zadarmo a bez problému. Pak jsem ještě po nich žádal zadání FF čísla Aeroflotu, což přes web Aeromexico nešlo. To taky mytrip provedl bez problému a nic za to nechtěl a dokonce mě i překvapilo, že reagovali v řádu hodin.

Takže mytrip beru spíše jako takové menší zlo, který je snad přeci jenom o trochu výš, než dno prodejců typu eDreams.

Děkuji za upozornění. Tak doufám, že v případě přímého letu nebudou hrozit žádné změny. 

Na "Checkmytrip" jsem své letenky našla potvrzené.  Budu to v nadcházejících dnech sledovat a přát si ať je vše OK.

Díky za podporu všem.

Zdravím, koupila jsem letenky od Mytrip, chtěla jsem si je zkontrolovat jako paní předemnou na Checkmytrip - bohužel mi to rezervační kod nenašlo. Setkal jste se s tím někdo ? Poradíte co dál ? Děkuji předem

zalezi od aerolinky ... a hlavne sa to vzdy da skontrolovat na stranke leteckej spolocnosti

Dobrý den, zakoupila jsem si letenku přes mytrip.com Praha - Doha - Srí Lanka, za cenu jedny letenky, letíme dvěma různými společnostmi ( Qatar a druhý let Srí lanka ). Chtěla bych se zeptat, když se opozdí let a my nestihneme přestup, případně když ho zruší, tak kdo je povinen nám zajistit nový let? Pouze mytrip nebo i když se obrátím na aerolinky, tak i oni jsou mi povinni pomoci? Případně na kterou tu aerolinku, když letíme ze dvěma různými? Moc se v tom neorientuji, v jednom vláknu se píše, že aerolinky a v jednom zase prodejce letenek, můžu si teda vybrat na koho se obrátit?

Děkuji za odpověď.

Nie ste pani Kopecka? Ešte ste ani nezabalilii kufre a už ste nestihli prípoj v Katare :) predpokladám, že ten let do Colomba je codeshare a tak by malo byť všetko v réžii Katarcov.

Ne nejsem paní Kopecká :-) Je lepší se připravit a informovat dopředu, než tam potom stresovat a nevědět :-) Děkuji

Obracíte se vždy na toho, kdo problém způsobil. Takže na cestě tam Qatar, cesta zpět Sri Lankan.

Podstatné je, zda jste koupila oba lety na jedné letence, nebo jsou to dva samostatné lety. Předpokládám první možnost. Pak se o vás musí postarat letecká společnost.

Prodejce řeší změny v itineráři (posunutí časů, zrušení letů), které nastanou delší dobu před odletem (typicky více jak 24h). Jak píše David, problémy způsobené až během cesty je vždy povinna vyřešit letecká společnost, která problém způsobila.

Příklad 1: První let Qatar airways se opozdí, čímž pádem návazný let Srílankan odletí bez Vás. Přesměrování řeší Qatar.

Příklad 2: První let Qatar airways proběhne normálně, v Doha zjistíte, že návazný let Srílankan je zrušen. Přesměrování řeší Srílankan.

Společnost mytrip.com určitě nedoporučuji. Koupil jsem nejlevnější letenky z thajského Phuketu do Prahy. Šlo o cestu z Phuketu do jednoho čínského města, z čínského města do dalšího čínského města a odtud přímo do PRahy. V prvním čínském městě zrušili let z důvodu špatného počasí. Náhradní letenku mi nabídla společnost, se kterou jsem měl letět až za další 3 dny, ubytování neproplácí. Tak jsem musel koupit dražší letenky. Když jsem pak žádal proplacení propadlé letenky, tak to bylo moc složité, čekal jsem dlouho, různě jsem urgoval a nakonec mi dali asi jen 45% z ceny zbývajících 2 letenek. A z důvodu toho, že to bylo mimo EU, tak jsem ani nemohl žádat o nějakou jinou náhradu, refundaci. V Praze má čínská letecká společnost zastoupení a zde mi řekli, že mají s touto společností špatné vztahy/zkušenosti.

Tak to se zachovali myslím ještě velmi solidně.

Tak to jsi měl fakt štěstí, že ti vůbec něco dali :). No příště budeš vědět, že "Levně placené, dvakrát placené"

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!