Dobrý den, máte někdo prosím zkušenost se zakoupením letenky přes MyTrip.com? Moc jsem tu o nich nenašel. Děkuji Lukáš .

MyTrip.com nějaké zkušenosti?

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

Ahoj,

prosím vás, včera jsem koupila zpáteční  letenku na Karpathos (tam přímý let  s Austrian airlines a zpátky s přestupem ale vše u jedné leecké společnosti Aegean) přes Mytrip.com. A až následně jsem si přečetla recenze na Mytrip.com.  Je mi jasné, že tyto recenze píšou většinou lidé, kteří na nějaký problém narazí a ti, u nichž bylo vše OK nemají potřebu psát recenzi, ale stejně mne to trochu zneklidnilo. Existuje možnost, jak ověřit, jestli jsem u dané letecké spollečnosti na seznamu cestujících? Či máte nějaký jiný tip, jak si ověřit existenci těchto letenek? Jsem v tomto směru velmi nezkušená, cestuji sama s dětmi a tak chci mít po cestě co nejméně nechtěného dobrodružství. Ano, vím, příště budu kupovat letenky jinak, takže mne, prosím, ušetřete poznámek, že jsem koza :-)


Díky


Šárka 

0 Citovat

Checkmytrip.com, alebo na stránke Aegean. Rezervačný kód určite máte.

0 Citovat

Zkus checkmytrip.com, nebo primo web letecky spolecnosti. Rezervacni cislo predpokladam mas, ne?

0 Citovat

tonic napsal(a):

Checkmytrip.com


+1 

Byl jsi rychlejsi :D

0 Citovat

MyTrip je teď po krachu Tripsty černý kůň pro nákup letenek za dumpingové ceny.

0 Citovat

[citace="tonic"]

Checkmytrip.com, alebo na stránke Aegean. Rezervačný kód určite máte.


Ano, ten mám. Jdu to zkusit a děkuji.
0 Citovat

Problém mytripu není, že by vás podvedl na tom, že by vámi zaplacené letenky neexistovaly. Problém může nastat kvůli možným změnám v letenkách, klidně i ze strany aerolinky, kde se pak může projevit neochota prodejce cokoliv řešit, respektive, že si řekne o tučný poplatek za to, že bude ochoten to řešit. Nicméně já osobně jsem byl nucený koupit u mytripu error letenky na Kubu s Aeromexico pro známé (solidní prodejci měli přetížené weby). Později tam byly nějaké změny ze strany aerolinky, kdy mě mytrip o všem informoval a pak provedl s mým souhlasem změnu itineráře zadarmo a bez problému. Pak jsem ještě po nich žádal zadání FF čísla Aeroflotu, což přes web Aeromexico nešlo. To taky mytrip provedl bez problému a nic za to nechtěl a dokonce mě i překvapilo, že reagovali v řádu hodin.

Takže mytrip beru spíše jako takové menší zlo, který je snad přeci jenom o trochu výš, než dno prodejců typu eDreams.
0 Citovat

matej15 napsal(a):

Problém mytripu není, že by vás podvedl na tom, že by vámi zaplacené letenky neexistovaly. Problém může nastat kvůli možným změnám v letenkách, klidně i ze strany aerolinky, kde se pak může projevit neochota prodejce cokoliv řešit, respektive, že si řekne o tučný poplatek za to, že bude ochoten to řešit. Nicméně já osobně jsem byl nucený koupit u mytripu error letenky na Kubu s Aeromexico pro známé (solidní prodejci měli přetížené weby). Později tam byly nějaké změny ze strany aerolinky, kdy mě mytrip o všem informoval a pak provedl s mým souhlasem změnu itineráře zadarmo a bez problému. Pak jsem ještě po nich žádal zadání FF čísla Aeroflotu, což přes web Aeromexico nešlo. To taky mytrip provedl bez problému a nic za to nechtěl a dokonce mě i překvapilo, že reagovali v řádu hodin.

Takže mytrip beru spíše jako takové menší zlo, který je snad přeci jenom o trochu výš, než dno prodejců typu eDreams.


Děkuji za upozornění. Tak doufám, že v případě přímého letu nebudou hrozit žádné změny. 

Na "Checkmytrip" jsem své letenky našla potvrzené.  Budu to v nadcházejících dnech sledovat a přát si ať je vše OK.

Díky za podporu všem.

0 Citovat

Zdravím, koupila jsem letenky od Mytrip, chtěla jsem si je zkontrolovat jako paní předemnou na Checkmytrip - bohužel mi to rezervační kod nenašlo. Setkal jste se s tím někdo ? Poradíte co dál ? Děkuji předem

0 Citovat

zalezi od aerolinky ... a hlavne sa to vzdy da skontrolovat na stranke leteckej spolocnosti

0 Citovat

Dobrý den, zakoupila jsem si letenku přes mytrip.com Praha - Doha - Srí Lanka, za cenu jedny letenky, letíme dvěma různými společnostmi ( Qatar a druhý let Srí lanka ). Chtěla bych se zeptat, když se opozdí let a my nestihneme přestup, případně když ho zruší, tak kdo je povinen nám zajistit nový let? Pouze mytrip nebo i když se obrátím na aerolinky, tak i oni jsou mi povinni pomoci? Případně na kterou tu aerolinku, když letíme ze dvěma různými? Moc se v tom neorientuji, v jednom vláknu se píše, že aerolinky a v jednom zase prodejce letenek, můžu si teda vybrat na koho se obrátit?

Děkuji za odpověď.

0 Citovat

Nie ste pani Kopecka? Ešte ste ani nezabalilii kufre a už ste nestihli prípoj v Katare :) predpokladám, že ten let do Colomba je codeshare a tak by malo byť všetko v réžii Katarcov.

0 Citovat

Ne nejsem paní Kopecká :-) Je lepší se připravit a informovat dopředu, než tam potom stresovat a nevědět :-) Děkuji

0 Citovat

Obracíte se vždy na toho, kdo problém způsobil. Takže na cestě tam Qatar, cesta zpět Sri Lankan.

0 Citovat

Podstatné je, zda jste koupila oba lety na jedné letence, nebo jsou to dva samostatné lety. Předpokládám první možnost. Pak se o vás musí postarat letecká společnost.

0 Citovat

Prodejce řeší změny v itineráři (posunutí časů, zrušení letů), které nastanou delší dobu před odletem (typicky více jak 24h). Jak píše David, problémy způsobené až během cesty je vždy povinna vyřešit letecká společnost, která problém způsobila.



Příklad 1: První let Qatar airways se opozdí, čímž pádem návazný let Srílankan odletí bez Vás. Přesměrování řeší Qatar.


Příklad 2: První let Qatar airways proběhne normálně, v Doha zjistíte, že návazný let Srílankan je zrušen. Přesměrování řeší Srílankan.
0 Citovat

Společnost mytrip.com určitě nedoporučuji. Koupil jsem nejlevnější letenky z thajského Phuketu do Prahy. Šlo o cestu z Phuketu do jednoho čínského města, z čínského města do dalšího čínského města a odtud přímo do PRahy. V prvním čínském městě zrušili let z důvodu špatného počasí. Náhradní letenku mi nabídla společnost, se kterou jsem měl letět až za další 3 dny, ubytování neproplácí. Tak jsem musel koupit dražší letenky. Když jsem pak žádal proplacení propadlé letenky, tak to bylo moc složité, čekal jsem dlouho, různě jsem urgoval a nakonec mi dali asi jen 45% z ceny zbývajících 2 letenek. A z důvodu toho, že to bylo mimo EU, tak jsem ani nemohl žádat o nějakou jinou náhradu, refundaci. V Praze má čínská letecká společnost zastoupení a zde mi řekli, že mají s touto společností špatné vztahy/zkušenosti.

0 Citovat

Tak to se zachovali myslím ještě velmi solidně.

0 Citovat

Tak to jsi měl fakt štěstí, že ti vůbec něco dali :). No příště budeš vědět, že "Levně placené, dvakrát placené"

0 Citovat

Dejte si na MyTrip opravdu velký pozor! Když se nic nepokazí, tak samozřejmě asi vše v pohodě, ale to podstatné se děje, až když se něco podělá. My přes ně koupili letenky od Germanie.  A nestačíme se divit, jak neseriózně se MyTrip chová.

1) Letenky jsme objednali 3/2 a 5/2 byl vyhlášen bankrot. Ale teprve 5/2 byla provedena platba z mojí karty, takže pokud by to někdo v ETRAVELI (provozovatel) řešil, tak mohli platby do Germanie klidně zastavit.

2) O tom, že Germania zkrachovala jsem se dozvěděl náhodou cca 8. března na internetu. Z MyTrip neposlali jediný email, že se něco děje. Dovedu si představit, že bych to taky mohl zjisti až, když bych se chtěl online odbavit a to by byla teprve prdel, takhle jsem alespoň mohl bez sankci zrušit služby v cílové destinaci.

3) Komunikace naprosto katastrofická. Doslova abyste byli detektivové z kriminálky při hledání kontaktního formuláře. Zákaznická linka v jednom kuse obsazená. A když už pošlete tedy email, tak čekáte tři dny na odpověď. Ve které jsou jen prázdná slova, alibismus a naprostý nezájem a neochota se situací pomoci. Na položené dotazy není vůbec reagováno.

4) za těch cca 10 dnů proběhlo již několik změn na stránkách MyTrip. Např. nyní již jsem kontaktní formulář nenašel. Změnily se informace ohledně produktu "pojištění storna" apod.

Nedělám si iluze, že by některý jiný zprostředkovatel peníze vrátil. Ale věřím, že většina solidních zprostředkovatelů, alespoň bude ve slušnosti komunikovat a zkusí svým klientům pomoci.

Zde se nedočkáte

0 Citovat

Ahoj lidi, tak si tu přidám s trochou do mlýna ohledně služeb a fungování společnosti Mytrip.com- mam skvelou (ironicky receno) zkusenost.


Moje poslední zkušnost s nimi je taky i tou poslední a budu se snažit to popsat co nejvíce s klidnou hlavou, protože už je to pár hodin a stále to ve mě vře...


1. koupili jsme si s přítelkyní letenky přes Mytrip se společností Airchina do Vietnamu (let z Mnichova, přes Peking do Hanoje)

2. Airchina fungují super musím říct (i přes mé pochybnosti, kdy je to národní dopravce Číny, kde je téměř všechno nedostupné)

3. Mytrip je ale úplný opak. Mytrip už nikdy víc, ikdyby nabízeli letenku za poloviční ceny než ostatní společnosti.

Koupili jsme si flexibilní letenky (tedy s příplatkem za tuto službu navíc) kdy je možné pracovat s termíny odletu či návratu.


4. A v tomto bodě se to celé rozjelo, kdy jsme cca 10 dní před oficiálním návratem z Vietnamu chtěli řešit dřívější návrat.

A tak jsem tedy začal řešit s Mytrip. Nejdříve přes jejich kontaktní formulář, který jsem vyplnil přes správu rezervaci mého letu.

Vyplnil vše potřebné i představu o datu návratu (datum návratu jsem začal se 7 denním předstihem, aby byl dostatek času vše vykomunikovat)


5. po odeslaní žádosti se mi zobrazilo upozornění, že můj požadavek byl úspěšně zaregistrován a do 48h se někdo ozve.

Samozřejmě se tak nestatolo... ani po 72 ani po 96h. Mezi tím sem tedy zapojil i svoji vlastní komunikaci přes mail (mezitím sem samozřejmě poslal žádost o změnu ještě 2x na strankach Mytrip)

6. Do dnešnho dne po 7 dnech kontaktování mi dorazil pouze jeden email a to s textem, že se omlouvají, ale že žádný další alternativní termín odletu neexistuje pro moji žádost (na skyscanneru jsou další 2 možné termíny odletu, ale v jiný den). I pres okamzitou reakci na tento mail (cca 3min) s tim, ze alternativni lety tam jsou, tak zadna odpoved uz nedorazila.


7. Nenechal jsem to jen tak a tak jsem vytočil jejich kontaktní telefon a dovolal se do Indie na jejich podporu. Po cca 10min  mi operator na druhe strane lamanou anglictinou rika, ze moji rezervaci nemuze najit i pres to, ze jsem mu nadiktoval snad i udaje z rodného listu me matky. Takze opet bez uspechu


8. Po celem tomto procesu reseni se spolecnosti Mytrip.com vse vzdavam a vracime se v danem terminu se zbytecnou platbou navic za flexibilni letenky, kdy tato sluzba navic uplne ztratila svuj vyznam a jen z nas vytahli penize.


9. Samozřejmě, že jsme vše řešili i s Airchina, ty si ale za změny účtují poplatek a ne malý.

Takže když to shrnu, Mytrip je za ty žádané změny zodpovědný, když je chcete. Je ale tak nespolehlivý a nekomunikativní, že jsou to akorát vyhozené peníze, protože za celou dobu po cca 4 mailech, 2 telefonátech a 4x kontaktování přes správu rezervace mé letenky jsem obdržel 1 EMAIL! Spis mi prijde, ze to proste resit nechteji a delaji mrtveho brouka a nebo vas uplne ignoruji, protoze by to slo z jejich marze, protoze ta zadost o zmenu u Airchina je  draha.

I ten clovek na infolince totalni ignorace ikdyz sem mu rekl vsechny udaje, ktere chtel, tak mi rekl, ze zadna takova rezervace neexistuje. A na otazku, co mam tedy delat mi nedokazal odpovedet jak to resit ....

Takže s Mytrip.com už nikdy víc nic společného. 


Přeju všem pěkné zážitky z cestování bez podobných zkušeností ;-)





0 Citovat

Zřejmě jste špatně pochopil jednu věc, a to že i "flexibilní" letenka má změny obvykle zpoplatněné. "Plně flexibilní" je má zdarma, ale to se pak cena blíží ceně nejlevnější letenky v byznys třídě. To se bavíme o standardních tarifech

Co přesně jste si koupili u mytrip a jaké jsou jejich podmínky služby, kterou nabízí za relativně přijatelný peníz, musíte nebo měl byste vědět vy sám, stejně jako že čínská aerolinka a pochybný OTA je smrtící kombinace, ale evidentně komu není rady, tomu není pomoci.

0 Citovat

Hlavně už ta počáteční úvaha, že si koupím letenku u takové OTA s tím, že počítám se změnou termínu odletu je masochistická. Většina do toho jde s tím, že snad nedojde k žádné změně letu, ale Tomas se toho nebál. No každopádně další pěkná recenze. 

0 Citovat

Já tedy nevím kolik tam byl ten příplatek za tu flexibilitu/neflexibilitu, ale tyhle letenky se prodávaly i pod 8k a za tu cenu bych do toho šla také i s Mytrip.

0 Citovat

Klasická flexibilní letenka funguje tak, že je sice možné změnit datum letu, ale v případě změny bookovací třídy musíš doplatit rozdíl. Bookovací třída - společnosti mají základní třídy (economy, business,...) rozdělené do dalších tříd, kde se nemění "kvalita sedačky" , ale postupně podle obsazenosti zvyšují cenu.

Pokud jsi kupoval letenku v předstihu a pak chceš změnit termín krátce před odletem, je vysoká pravděpodobnost, že už budou volná místa jen v drahých bookovacích třídách. Proto ten příplatek za změnu přímo u aerolinek. 

Ale OTA prodejce by ti v 99,99% nenabídl lepší cenu. Naopak, k rozdílu účtovanému aerolinkami ještě přidá svůj poplatek. Tady se trochu divím, že tě MyTrip takhle ignoroval místo aby tě podojil. 

0