Dobrý den, máte někdo prosím zkušenost se zakoupením letenky přes MyTrip.com? Moc jsem tu o nich nenašel. Děkuji Lukáš .

MyTrip.com nějaké zkušenosti?

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

Zdravím, 

 chci se zeptat, kupovat jsem letenky Vídeň - Agadir - Vídeň se společností Ryanair přes mytrip a po příletu do Maroka, zavřeli hranice a zrušili nám let. Ryanair poslal peníze zpět za neabsolvovany let zpět ale peníze poslal na kartu (účet?)Ryanair a ne na moji kartu. Potom jsem psal na Mytrip a ty zatím dělají mrtví brouky, akorát napsali, že si to musím vyřídit s leteckou společností a potom mi pošlou peníze, minus 835 Kč poplatek (absolutně nevím za co)....můžete poradit co s tím. Už se to táhne víc jak dva týdny a rád by jsem ty peníze od nich dostal

1 Citovat

Doporučuji buď 1) rozloučit se z penězi nebo 2) chargeback u banky.

První možnost je o dost jistější

2 Citovat

Chargeback bez šance, Ryan prokáže, že peníze vrátil Mytrip a ten zase, že klient akceptoval nákupem obchodní podmínky a tedy poplatek. 

0 Citovat

V zájmu ušetření času a nervů, doporučuji ty peníze oželet...

0 Citovat

Je to vše nějaké podivné. Ryanair poslal peníze na účet Ryanairu?? Snad MyTripu ne. Jinak záleži, kolik jsi za ty letenky zaplatil. Těch 835 Kč je poplatek, který si MyTrip účtuje a má to ve svých podmínkách, které jsi jistě nečetl. Takže pokud jsi zaplatil víc jak 835 Kč, tak by ten rozdíl měl vrátit. Pokud nevráti, můžeš zkusit ten chargeback. Ale asi to budou jen drobné, vzhledem k cenám, které do Agadiru byly.

Přiště.si nákupy letenek, obzvlasťe těch od nízkonákladovek, přes podobné prodejce pořadně rozmysli. Je to totální hloupost. Obzvláště v dnešní době. 
A i ten chargeback se jistě bude táhnout spoustu týdnů, v horším i měsíců.

0 Citovat

Od Ryanair mělo přijít 197 euro (za 3 osoby). Příště už taky vím, že lepší koupit přímo přes leteckou společnost. Takže jediná možnost je počkat co napíše, udělá Mytrip (vymlouvá se, že je složitá doba a odpoví později) a nebo zkusit banku? Nebo ještě je nějaká jiná možnost, nějaký orgán co tohle řeší. Děkuji 

0 Citovat

Počkej ještě 14 dní a pak podej chargeback u banky. Jen potřebuješ  doložit komunikace s MyTrip a FR. 

0 Citovat

Zkusil bych pak chargeback, on totiž mytrip podle mé zkušenosti bude dělat mrtvého brouka i před tou bankou, takže banka pak po vypršení určitě lhůty, kdy nedostane odpověď, ty peníze prostě vrátí. 

0 Citovat

Tady je divné, že to Ryan vrátil MyTripu. Poslední dobou je schopný nevrátit peníze ani tobě, i když jsi to kupoval přes jejich stránku, protože tě vyhodnotil jako OTA. Že by nepoznal MyTrip je ještě divnější. 

Jinak pro takové případy tu je jejich Customer Verification Form, kde o ty peníze požádáš před tím, jak klikneš na tlačítko refund, a OTA dostane kuloví a pošlou ti to na kartu, kterou si vybereš.

Ty letenky musely být dost dlouho dopředu kupované. Protože Maroko na prosinec už hodně dlouho stalo jen mezi 5-30 € na osobu...

 

0 Citovat

Tak v případě My Trip bych se obrnil velkou trpělivostí --)) Já z nich páčím po odečtu absurdního poplatku 835 Kč/rezervaci  asi 50 000 Kč již 21 měsíců za zrušený zaoceánský let. Je třeba se připravit na záměrné lhaní, přehazování viny na leteckou společnost a další prodlužování a dezinformace. Nechápu , jak v EU může někdo takový fungovat. To samé platí i pro jejich klony typu Gotogate, Tripsta atd. Jsem navždy vyléčený nechat se zlákat o pár stovek nižší cenou než konkurence. Ale kupovat let nízkonákladovky přes My Trip moc nechápu, nikdy to nemůže vyjít levněji. A to se nebavím o mimořádnostech.

0 Citovat

Ale může to vyjít levněji. Většinou to u Gotogate vychází na polovinu, než přímo u aerolinky typu Ryanair a Wizz. 

0 Citovat

Oni ten poplatek dříve neměli a doplatili na to velké rušení letů v první vlně Covidu, kdy vraceli spoustu peněz a nic z toho neměli. Tak se poučili a zavedli ho. 

Nákup u nich se pořád může vyplatit, ale je třeba zvažovat kam, s kým a spoustu dalších okolností.

0 Citovat

Mně to vyšlo cca za celou rezervaci asi o 600 levnější, takže nezanedbatelná částka ale pro příště budu vědět. Uvidím kam až to povede. 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Tady je divné, že to Ryan vrátil MyTripu. Poslední dobou je schopný nevrátit peníze ani tobě, i když jsi to kupoval přes jejich stránku, protože tě vyhodnotil jako OTA. Že by nepoznal MyTrip je ještě divnější. 

Jinak pro takové případy tu je jejich Customer Verification Form, kde o ty peníze požádáš před tím, jak klikneš na tlačítko refund, a OTA dostane kuloví a pošlou ti to na kartu, kterou si vybereš.

Ty letenky musely být dost dlouho dopředu kupované. Protože Maroko na prosinec už hodně dlouho stalo jen mezi 5-30 € na osobu...

 

 

 

My jsme v tom měli i batohy, takže proto to vyskočilo, letenky jinak stály cca 15 euro

0 Citovat

Lukassvejnoha napsal(a):

Zdravím, 

 chci se zeptat, kupovat jsem letenky Vídeň - Agadir - Vídeň se společností Ryanair přes mytrip a po příletu do Maroka, zavřeli hranice a zrušili nám let. Ryanair poslal peníze zpět za neabsolvovany let zpět ale peníze poslal na kartu (účet?)Ryanair a ne na moji kartu. Potom jsem psal na Mytrip a ty zatím dělají mrtví brouky, akorát napsali, že si to musím vyřídit s leteckou společností a potom mi pošlou peníze, minus 835 Kč poplatek (absolutně nevím za co)....můžete poradit co s tím. Už se to táhne víc jak dva týdny a rád by jsem ty peníze od nich dostal

Urcite pozadat o chargeback. Dolozit komunikaci s Mytrip. Banka, pozada sama o vyjadreni Mytrip a jak tady bylo zmineno, kdyz se Mytrip bance k te reklamaci nevyjadri (ma lhutu 30 dni), je reklamace automaticky uznana jamo opravnena. Jen bude tezsi se popasovat s tim, ze si sluzbu z poloviny vyuzil. Jestli ti proplati celou zaplacenou cenu, polovinu nebo neco jineho netusim. Dulezite je, ze tady se nedava reklamace na Ryanair, ale na Mytrip, ktery ti nedodal zaplacenou sluzbu.

0 Citovat

Zdravím, včera jsem si koupil přes MyTrip letenky. Zaplatil jsem, objevila se mi stránka s číslem rezervace u letecké společnosti, a číslem objednávky u MyTrip. Ale žádný další e-mail my nedošel. Letecká společnost nezná moje číslo rezervace a MyTrip nezná mé číslo objednávky. Nestalo se také někomu?

0 Citovat

To je tak, když se chce ušetřit... MyTrip používá 3 kódy, kód objednávky, jejich kód rezervace a PNR dopravce. V listopadu a prosinci jsem měl vše bez problémů. Korektní servis při změně letů, to jsou mezi OTA mnohem větší loupežníci:) Pokud ti nepřišel žádný email, otázka je, zda nákup opravdu proběhl.

0 Citovat

Tak nevím jestli nákup proběhl, ale mě peníze z účtu zmizeli. Jo teď už vím taky, že by bylo lepší si připlatit a ušetřit si tyhle nervy. Já mám ještě problém, že neumím anglicky, takže to vykomunikuju nejdřív zítra až u sebe budu mít někoho, spíš mi jde o to, jestli se může stát, že se to zpozdí, nebo jestli se už mám připravit na to, že nikam nepoletím. ..

0 Citovat

A ty čísla rezervace máš? A na stránkách MyTrip ti to tu rezervaci vůbec nenajde, vúbecse tam nepřihlásíš? A ani někde třeba tripcase.com tu rezervaci nevidíš?

0 Citovat

čísla rezervace mám, jediné co nemám je PNR dopravce, ale to je asi logický že by došlo až tím meilem.

Ale na stránky MyTrip se tím číslem nepřihlásím právě.

0 Citovat

A ještě je otázka, jestli jsou peníze již stržený, nebo jenom bloknutý.

0 Citovat

Zatím jenom bloknuté 

0 Citovat

To hlavní číslo rezervace co mytrip uvádí je vždy to jejich. Číslo pro systém aerolinky je v mailu zašitý pod online check-in nebo webové odbavení, pokud je mail česky, případně jako airline reference. 

0 Citovat

Jenže mě právě zadnej mail nepřišel takže jedine čísla která mam sou nějaká co se mi objevili po zaplacení přímo na stránkách MyTrip. Ale ani jedním se na jejich stránky nepřihlásím,  večer sem nahraju screen toho co mám. 

0 Citovat

V tomhle případě je problém v prohozeném jménu a příjmení. Vyzkoušet na EW znovu s opačným jménem / příjmením.

A pak doporučuju tenhle příspěvek (nebo alespoň obrázek) smazat. Dáváte tím volný přístup k vaší rezervaci komukoli, což asi nechcete...

0