Vyuzil niekedy niekto tuto kombináciu ? Uvazujem, ze budúcu dovolenku by som dal v na juhu Portugalska ( FARO alebo okolie a následne sa presunul na Kanáre . Nikde mi ale nevie najst priamy let z Lisabonu alebo z Faro priamo do Las Palmas pripadne Ferteventura. Všetko mi hádže s prestupom cez Madrid alebo Barcelonu, ale sa mi to zdá dost nezmyselné, že by Portugalci museli takto lietat na Kanáre ? Máte s tým niekto skúsenosť ? .

Lisabon- Feurteventura - Lisanon - Gran Canaria

Založil(a) ve fóru Tipy na levné letenky

7 reakcí

Vyuzil niekedy niekto tuto kombináciu ?

Uvazujem, ze budúcu dovolenku by som dal v na juhu Portugalska ( FARO alebo okolie a následne sa presunul na Kanáre . Nikde mi ale nevie najst priamy let z Lisabonu alebo z Faro priamo do Las Palmas pripadne Ferteventura. Všetko mi hádže s prestupom cez Madrid alebo Barcelonu, ale sa mi to zdá dost nezmyselné, že by Portugalci museli takto lietat na Kanáre ?

Máte s tým niekto skúsenosť ?

0

Kanare su spanielske smiley Jedine kam sa z portugalska dostanes bez prestupu su Gran Canar a Tenerife, aj to len z Porta. Portugalci maju Azorske ostrovy a Madeiru, tam sa lieta aj z Lisabonu. Neviem sice na ako dlho by si chcel ist na dovolenku, ale v Portugalsku mas co robit aj 2 tyzdne. Pred 3 tyzdnami som sa odtial vratil a lutujem, ze som neostal na pobrezi Portimaa o tyzden dlhsie, zvysok Portugalska stal tiez za to, hlavne Lisabon a okolie (Sintra). Nabuduce sa vytoto na nejake Pomorie, tie plaze na juhu Portugalska su maximalne nedocene smiley

0 Citovat

Zrovna bol kamarat v tom case na kanarskych, takze sme si to trosku porovnali a prisli sme na to ,ze ceny su rovnake. Na juhu Portugalska Portimao a cela ta plaz su ceny mierne vyssie oproti zvysku krajiny, ale vseobecne sa v Portugalsku dalo. Kebab menu tj. kebab+hranolky+plechovka napoja stala cca 5€. Take menu, ze hranolky, zelenina a ryba resp. kurca cca 6€ s polievkou 7 ... toto bol asi taky standard v celej krajine. V Porte som odsledoval domacich kam idu jest, tak som vkrocil do podniku kde som bol jediny cudzinec a objednaval som rukami nohami a s troskou talianciny smiley ale zato polievka a kurca s ryzou 3,5 € . Lidl ceny podobne resp. paru centov vyssie ako tu. Sam som bol prekvapeny z cenovej hladiny. Kiez by to bolo tak aj v taliansku ktore ma coskoro caka smiley

0 Citovat

Podobne 15 € menu som videl v centre Lisabonu, ale tie take 6-7 € v bocnych uliciach som nachadzal pomerne dost no a na tom sa fungovat dalo. Viem ,ze ty to este len planujes, ale pre buduce generacie menu v Porte za 3,5 € smiley https://goo.gl/maps/FsAWnK5bpUQ2

0 Citovat

Vo Fare by som stravil najmenej casu resp. mesto som polietal za 2h a kedze som len cakal na odlet do Porta , tak som sa o okolie ani nejak nezaujimal. (ale su tam nejake baziny a pust ci co na nejakom ostrove). Zrovna Portugalsko nie je narocne smiley Ja som siel z Lisabonu vlakom za 8,5€ do Portimaa, odtial vlakom do Fara za 6€, letenka do Porta stala 20€ a odtial letenka s uplne beznou cenou do Lisabonu 10€, ale ja som si spravil vylet do Fatimy. V Portimau by som na tych krasnych plazach vylihoval minimalne tyzden. Porto ma svoje caro, najme ked si das flasku Portskeho smiley to tak na 2 dni, Lisabon tiez 2+ odskok do Sintry a na Cabo da Roca, viac som sa nezaujimal lebo som nemal cas, ale este vraj je pekne udolie rieky Douro a urcite by sa naslo toho viac, ale za 2 tyzdne by si nestihal.

0 Citovat

asi to bude ako pri Slovákoch a Pelikáne aj pri Portugalčanoch. Tiež máme vyššiu cenu keď letím z BTS alebo VIe ako z BUD/PRG a ešte Pelikan špecialita predraženie na spiatočnej o 20-30 eur/os voči tomu keď si to kupim cez napr. španielsky vyhladávač leteniek na termíny čo ponúka Pelikan =) cez Compostelu mi nachádza za 50 EUR spiatočný na Kanarske / TFS, ACE, LPA/.

0 Citovat

Ja sa takym kombinaciam vyhybam, ale ked chces pochodit Dublin 3 dni a potom mas cas na Portugalsko tyzden-dva tak je to spoko. Ja sam budem teraz planovat Kanarske cez Barcelonu, ale v nej stravim max 2 dni. Nechem vela cestovat lebo potom clovek len cestuje a vsade sa ponahla. Sak som si navaril teraz take Taliansko, tak som zvedavy smiley

0 Citovat

Tak muzu prispet taky trosku radami jak o Portugalsku tak o Kanarskych ,,,kazde ma sve v Portugalsku jsme byli 3x do Fara jsme leteli pokazde za 20 euro bud z Corku nebo z Kerrry ( ziju v Irsku ) jednou jsme leteli do Porta poprve jsme absolvovali dalsi cestu busem a vlakem mezi Portem Lisabonem a Albuferii udelli jsme si vylet i nad Porto dvakrat jsme meli pujcene auto a sjeli jsme cele pobrezi na Algarve
Rozodne to stoji vse za to jak Porto tak Lisabon a pochopitelne i cele pobrezi Algarve
ceny jsou v Portuagalsku priznive ubytovani jsme meli vzdycky pres booking.com let byl s ryanairem V Portu stoji za to byt alespon 2 noci Lisabon je pochopitelne taky alespon na 2 noci pobrezi Algarve ma vice peknych mist na koupani ve sezone nocni Albuferia ze soboty na nedeli je zazitek ,Urcite bude zajimava i severni cast Portuagalska ale to bohuzel neznam pobliz Fara je ostruvek s asi jedinou nudistickou plazi v Portugalsku je tam i kemp a chatky
Kanarske bych v lete nevolil neni duvod zato v zime je to kompromis mezi exotikou a dalkovym letem a zimnim koupanim a prijemnym pobytem u more blizko navic v podminkach na jake je Evropan zvykly opet doporucuju samostatne cestovani a ne CK na Kanrech jsme byli 8 x poznali jsme vsechny hlavni tedy Lanzarote Tenerife Gran Canaria a Fuerteventura z tech dalsich tri pak La Gomeru neznam El Hierro a La Palmu ..
Let opet nejlepe s ryanairem da se i za cenu do 50 euro ubytovani zase pres bookoing, com koupani jednoznacne nejlepsi Fueteventura dale pak Lanzarote kde je nelepsi kompromis mezi vylety a koupanim Tenerife spis pesi turistika vcetne atrakci soutesky Masca a lanovky na Pico de Teide .. Gran Canaria nocni zivot no a La Gomera maly ostrov dostacuji 3 dny mene megaturistiky no a vim ze El Hierro je nejmensi a zrejme budou taky dostacovat 3 dny a La Palma je zase nejhornatejsi rozhodne stoji za to pujcit auto na Gran Canarii neni zapotrebi vyborne popojeni vsech stredisek mistimi autobusy naopak na Fuerteventure ano ale da se i bez nej a vybrat nejlepsi kopani mezi Costa Calma a Morro Jable na Lanazarote auto je dobre alespon na 3 dny nejlepsi stredisko je Puero Carmen koupani pak u Play Blanca Papagayo plaze ale da se podnikat moho zajimaveho po celem ostrove na Tenerife je taky dobre mit auto ale da se i bez nej na La Gomere jednoznacne auto ano
Co se tyce kombinace Portugalska a Kanarskych tak bych nezatracoval tu cestu pres Spanelsko jak z Madridu tak z Barcelony jsou Kanarske dostupne i za 20 euro jen jak uz jsem psal nevidicm duvod jezdit na Kanarske v lete zatimco Portugalsko zase v zime krom Lisabonu asi moc smysl nema ,, mozna pak jedine Lisabon + Madeira nebo treba Lisabon, Porto a Azory

0
7 reakcí