Ahoj, sleduji stránky již delší dobu a hlavně poslední dobou - kdy jedna libovka do LIM střídá druhou - si rvu vlasy a pláču nad svou situací. Proč: Již delší dobu plánuji se ženou cestu po Jižní Americe (hlavně Peru, Bolívie) na cca 5-6 týdnů od začátku prázdnin. Jsme bohužel velmi limitování tím časem kdy můžeme vyjet - odlet nejdříve 28.6., návrat někdy 4. - 7.8. Ceny letenek (v podstatě kamkoliv do Peru, Bolívie, Ekvádoru) na tyto termíny jsem nenašel pod 20 000.- Kč, nepočítaje přískoky po Evropě. To jednoho opravdu zamrzí když denně vidí, že se tam dá dostat i za desetinu této ceny... Chtěl bych se zeptat vás - zkušených akčních letenkářů - jaké jsou moje možnosti? Myslíte, že se vyplatí ještě číhat na to, jestli se objeví nějaká pěkná akce na prázdniny do JA, nebo se mám pokusit co nejdříve najít nejlevnější spojení a koupit "normální" letenky dřívem než ceny vyletí ještě více nahoru? Osobně bych za příjemnou cenu na tyto exponované termíny považoval cokoliv kolem 15000.-, což jsem bohužel nenašel ani vzdáleně (zkoušel jsem hledat pres Matrix). Nebo mě poradíte, jak se dostat k levnějším cenám než přes Matrix? Díky moc za odpověď. Franta. .

Peru / obecně JA - prázdniny

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

7 reakcí

Ahoj,

sleduji stránky již delší dobu a hlavně poslední dobou - kdy jedna libovka do LIM střídá druhou - si rvu vlasy a pláču nad svou situací. Proč: Již delší dobu plánuji se ženou cestu po Jižní Americe (hlavně Peru, Bolívie) na cca 5-6 týdnů od začátku prázdnin. Jsme bohužel velmi limitování tím časem kdy můžeme vyjet - odlet nejdříve 28.6., návrat někdy 4. - 7.8. Ceny letenek (v podstatě kamkoliv do Peru, Bolívie, Ekvádoru) na tyto termíny jsem nenašel pod 20 000.- Kč, nepočítaje přískoky po Evropě. To jednoho opravdu zamrzí když denně vidí, že se tam dá dostat i za desetinu této ceny...
Chtěl bych se zeptat vás - zkušených akčních letenkářů - jaké jsou moje možnosti? Myslíte, že se vyplatí ještě číhat na to, jestli se objeví nějaká pěkná akce na prázdniny do JA, nebo se mám pokusit co nejdříve najít nejlevnější spojení a koupit "normální" letenky dřívem než ceny vyletí ještě více nahoru? Osobně bych za příjemnou cenu na tyto exponované termíny považoval cokoliv kolem 15000.-, což jsem bohužel nenašel ani vzdáleně (zkoušel jsem hledat pres Matrix). Nebo mě poradíte, jak se dostat k levnějším cenám než přes Matrix?

Díky moc za odpověď. Franta.

0

Ahoj, můžeš mrknou na TAMairlines/lima a klasickým postupem přes multicity vyhlledávání zadat:
CDG - RIO / SAO 28.6.
RIO / SAO - LIM 29.6.
LIM - LHR 4.8
poté co se vyhledají lety, klikneš na tlačítko pro zobrazení letenek v tom týdnu, výsledek by měl být 480$ - 9.550 Kč

0 Citovat

Případně lze zadat jen CDG - LIM - LHR smiley

0 Citovat

Ahoj Dave, obdivuji tvůj talent na hledaní letenek. K této akci bych měla prosbu. Hledám něco podobného do Limy (nebo v podstate i jinam na sever Jižní Ameriky) po 13.7. do cca 20.8.. Kdybys našel něco příhodného, byla bych vděčná. Jak píše fana, krvácí mi srdce když vidím ty akce na duben, květen. Případně díkes.L:)

0 Citovat

Dave, díky moc za tip! Nakonec jsem k podobnému routingu dnes dospěl také, ale nějak jsem se o to již tady nestihl podělit. Poletím
CDG - RIO / SAO 28.6.
RIO / SAO - LIM 30.6.
RIO / SAO - LHR 4.8.
cena v podstatě stejná jako jsi našel Ty (kupováno přes TAM)
Tj. dáme si pěkný pozemní trip napříč JA kontinentem z LIM do RIO za 5 týdnů.

Ještě jednou mockrát díky za ochotu a za Tvé stránky, které mě na tento skvělý tarif TAM navedly!!!

P.S.: Ještě bych měl pár lama-dotazů (poprvé letím za velkou louži):
1) Výběr místa v letadle - seating - se dělá až při online check-inu, tj. až pár dnů před odletem??? Nebo je možné to udělat nějak více dopředu?
2) Stále nevěřím, že ten tarif je reálný. Myslíš že exisuje nějaká hrozba rušení letenek když se ukáže, že tarif byl chybný (kupoval jsem přímo přes TAM rezervační systém)? Nebo se můžu pustit do kupování přískoků již teď? Letenky mám vystavené.

Díky. F.

0 Citovat

Tak to se těším na report smiley

1) pokud nebyl výběr sedadla již při rezervaci, tak nejspíš až při onlinechek inu nebo na letišti smiley
2) Pokaždé je možnost zrušení letenky. Nemusí být ani akční, prostě se to občas stane. Já většinou pár dní počkám, neboť je zbytečné to nakoupit všechno najednou a v klidu tak promyslíš, kdy letět atd.
Co se týče rušení z důvodu chybného tarifu, tak už pár lidí na tyto letenky z minula letělo a vždy bez problémů. Velcí dopravci většinou drží slovo a rezervace neruší, přineslo by jim to více škody než užitku v podobě negativní reklamy. proto bych tuto možnost vyloučil.

0 Citovat

Ahoj,
narazili jsme na tento skvělý server a jelikož už 2 měsíce sháníme letenky do Peru za "lidskou cenu", pokusili jsme se je sehnat podle vašeho návodu. Bohužel se nám nedaří najít letenky za tak příznivou cenu, jak tady popisujete.
Nevím, zda je to tím, že termín je uprostřed hlavní turistické sezóny, nebo jsme jen nešikovní....
Potřebujeme odletět okolo 18.7. s návratem okolo 16.8. (+- 3 dny), 2 dospělí+1 dítě 8 let. Máme ještě rezervní termín od půlky srpna s návratem v půlce září, ale nepodařilo se nám najít letenky pod 23 tisíc pro jednoho.
Můžeme poprosit zkušené o radu? Jak se zjistí, která kombinace měst-mezipřistání se má zadat do vyhledávače, zkoušeli jsme několik kombinací, ale výsledek byl okolo 3500 USD (70 000 Kč) celkem za 3 lidi.
Děkujeme za jakoukoliv pomoc. Nina

0 Citovat

Tak jsme zpět. S TAMem nakonec absolvováno 7 letů, všechny poměrně v pohodě, jídlo se dalo žrát (porovnání s jinými dálkovými lety ale nemám), nebyl problém ani s přebookováním na dřívější let (v den odletu).

Klasický trip-report asi nevyplodím, ale pokud by někdo hledal inspiraci na podobný výlet, může nahlédnout do našeho cestovatelského deníčku, který jsem průběžně tvořil hlavně kvůli informování blízkých o tom kde se pohybujeme: http://fana.ontheroad.to/peru/

Pokud máte nějaké dotazy, ptejte se smiley

0
7 reakcí