Ahoj, zda se mi to, nebo se neda levne letecky dostat do Beloruska? A cim to je, ze se tu na foru snad nikdy nerozebiralo? Nema zeme co nabidnout? Jen koukam na mapu kam priste a toto me trochu prekvapilo. .

Bělorusko

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Arcade Hall? To by mě zajímalo :) Zkus se zeptat kluků z Arcade Hry v Červeném Újezdu https://www.facebook.com/arcadehry/

0 Citovat
lobkas napsal(a):

Můžu se zeptat, jestli nevíte, jak se dostat na tu linii Stalina? Nevíte, na jak dlouho ta návštěva tam je?
Jinak ti kdo ted budou v Minsku - Proky :) tak právě na té linii bude 22. nějaká akce v ničení aut, tak by to mohlo být zajímavé spetření.
https://www.youtube.com/watch?v=hnN2BXv97KU

Na linii Stalina se dá dostat maršutkou ze zastávky Druzhnaya (z druhé strany centrálního vlakového nádraží). Stojí nějakých 4BYN a končí ve městě Maladzyechna. Doporučuji si dopředu zjistit časy odjezdů, nám na informacích na nádraží v cca 12.30 řekli, že nejbližší odjíždí v 16.50 a to byl pracovní den.

0 Citovat
David Eiselt napsal(a):

Arcade Hall? To by mě zajímalo :) Zkus se zeptat kluků z Arcade Hry v Červeném Újezdu https://www.facebook.com/arcadehry/

Díky, na ty jsem si nevzpomněl. Uvidíme, co odepíšou.

0 Citovat
David Eiselt napsal(a):

Arcade Hall? To by mě zajímalo :) Zkus se zeptat kluků z Arcade Hry v Červeném Újezdu https://www.facebook.com/arcadehry/

..nevím, jak smazat komentář...

0 Citovat

Kupovali jste si někdo místní SIMku?

0 Citovat
J0x napsal(a):

Díky za info o směnárnách.
U Axy jsem si vyžebral potvrzení v AJ i s výslovným uvedením Běloruska (žádat přepočet limitů na Euro mě nenapadlo a asi už by to bylo trapné. :)
Byli jste někdo na nějaké tržnici, případně blešáku?
Taky jsem se kdesi dočetl, že by v nějakém minském parku měla být arcade hall i se starými automaty ze sovětské éry: nevíte o tom někdo něco?

Byl jsem v Komarovském trhu - Комаровский рынок - je to obrovská krytá tržnice s nabídkou všeho, co se týká potravin - maso, uzeniny, mléčné výrobky, pečivo atd.. Je to asi 400 metrů od stanice metra Jakuba Kolasa. A přímo na Říjnovém náměstí - Кастрычніцкая плошча - napravo od Paláce Republiky, by měl být menší trh "Минский вернисаж" s nabídkou místních umělcu, řemeslníků a sběratelů (nějaké staré sovětské militárie atd.). Šel jsem dvakrát okolo a vypadalo to tam uzavřené, schované za plot potažený plachtou. Třeba jsem šel jen ve špatný den nebo čas.

0 Citovat

Díky, o těch vím. Třeba budu mít s tou otevíračkou štěstí. Jsem zvědavý na ten přestěhovaný blešák, podle nějakého (bělo)ruského článku strašně upadl.

0 Citovat
J0x napsal(a):

Kupovali jste si někdo místní SIMku?

Dva roky zpět MTS, za cca 80 korun téměř neomezené volání a 8 giga dat. Tušímže chtějí klasicky pas.

0 Citovat
TomasD napsal(a):

Dva roky zpět MTS, za cca 80 korun téměř neomezené volání a 8 giga dat. Tušímže chtějí klasicky pas.

Aha, já teď mám za 25BYN 2GB+4.

0 Citovat

inak az dnes pri citani par clankov a info mi doplo, ze sa neda dostat autom z Bieloruska do Ruska do legalne a tak isto ani letecky z Minsku do Ruska, kedze lety prilietaju na domestic terminaly.
http://rbth.com/international/2017/01/12/how-to-travel-from-visa-free-belarus-to-russia_679541

https://www.mzv.sk/cestovanieakonzularneinfo/detail/-/assetpublisher/Iw1ppvnScIPx/content/upozornenie-pri-cestach-do-ruskej-federacie-cez-bielorusko?101INSTANCEIw1ppvnScIPxredirect=%2Fcestovanieakonzularneinfo%2Fdetail%2F-%2Fassetpublisher%2FIw1ppvnScIPx%2Fcontent%2Fbieloruska-republika%3FdisplayMode%3D1

0 Citovat

Tyjo, tohle je drsné. Určitě potřeba ověřit na migrační službě RF. Kdysi platilo pravidlo, že překročení hranice je nelegální pouze v případě, že nemáš víza toho druhého státu (=můžeš překročit hranici pouze s platným vízem do obou zemí a vstupní kontrola první je automaticky považována za platnou i pro druhou, stejně tak jako výstupní z druhé i pro první). Případně třetí, protože v unii je i Mongolsko (všimněte si textů na migrační bumážce).

0 Citovat

pockaj nemyslis Kazachstan?

0 Citovat
tonic napsal(a):

pockaj nemyslis Kazachstan?

Samozřejmě, pardon, beru zpět. A i tam je hlavně jiný režim přechodu hranice, pardon za mystifikaci.

0 Citovat

no je to "sovietsky" schengen, necudujem sa nicomu :D

0 Citovat
Kdo jste byli v Minsku, dá se během stopoveru 5h dostat do města na jídlo a krátkou prohlídku? Má to smysl?
0 Citovat
cali napsal(a):

Kdo jste byli v Minsku, dá se během stopoveru 5h dostat do města na jídlo a krátkou prohlídku? Má to smysl?


Cesta Minsk letiště trvá necelou hodinu.
Na jídlo se dostat dá. Jestli prohlídka bude z okna v autě - dá se taky:)
0 Citovat

Konečně jsem se dostal k tomu, předat tipy a triky k Minsku. Ať také trochu splatím dluh zdejšímu fóru.

V Minsku jsem byl asi před měsícem a půl na čtyři dny. Hned na letišti jsme potkali pravděpodobně jediné další dva turisty, kteří tou dobou v Minsku byli. Byl to Proky s Michalem Beno. Celkem nás setkání pobavilo.

Všichni přede mnou již celkem hezky popsali, co je vidět v Minsku. Já bych to shrnul do jedné věty. Na Minsk vám stačí dva dny, vlastně možná i jeden, když to budete brát hopem. Víc než samotné krásy města na mě dýchla atmosféra lidí. Tak nějak se neusmívají, plní přesně všechny pravidla. Třeba takové přecházení mimo přechod je absolutní tabu. Sice jsem komunistické Československo nezažil, ale myslím si, že se tomu Minsk minimálně v chování lidí dost blížil.

Jinak přidám dva tipy --> vyražte do muzea bust Stalina a Lenina, najdete tam i další velké diktátory 20. století. Pak se zeptejte, kde jsou továrny s graffity, které tam vznikly za podpory Brazilské ambasády. Prý se jedná o jedny z největších graffity na světě. Zároveň je to centrum hipsterů v Minsku (Minsk jich je přímo narvaný, každý druhý je hipster), kde mají dobré palačinky.

Každopádně návštěvy Minsku nelituji, bylo zajímavé vidět, jak se žije v zemi, o které skoro nikdo nic neví a která je zároveň takový malý kousek od našich hranic. Jestli jste zvědavý, jak vypadá největší grafitty na světě a muzeum busta Stalina s Leninem,

Krom fotek, vám poradím, kde mají v Minsku super bar a co si tam dáte k jídlu.

Pokud máte dotazy, tak sem s nimi, rád vám na vše odpovím.

0 Citovat

Honza9,

Sorry, ale Váš výlet do Minsku je strašně divný. Ani to jídlo není z Běloruska (boršč je z Ukrajiny, pelmeni z Ruská, paštiku s opečeným chlebem jsem v životě v Minsku neviděl). Hlavně bych jako turista do Běloruska jel za přírodou a pamatkama. http://belarusfeed.com/ - doporučuji tento web jako zdroj informace o Bělorusku.

0 Citovat

Čo ja viem, ja som bol v Minsku na tranzitné víza pred 4 rokmi skoro celé 2 dni (víza stáli len 20 euro narozdiel komplikovaných turistických za 60)a z toho mesta som mal podobný pocit ako Honza9. Čo si spomínam bola úplná absencia ľudových reštaurácií a malých večierok v centre, všade pivo zlatý bažant a hipsterov ešte nebolo. Narozdiel od Kyjeva, alebo Lvova mi to tam prišlo také sterilné a nudné. Bielorusko toho nemá čo veľa ponúknuť štandardnému turistovi, maximálne tomu ktorého fakt zaujíma história. Z prírody neviem čo je tam také extra, ale do Bielovieze a Augustovského kanálu mám naplánované ísť. Tam aspoň nešaškujú s vízami.

0 Citovat

Možná trochu tupý dotaz- ale těch 5 dní bez víz se počítá jako čtyři noci pobytu a celkový čas v zemi nesmí přesáhnout 120 h, nebo je možné tam zůstat pět nocí?

A co se týče toho cestovního pojištění, využili jste někdo jen toho, co máte k platební kartě?

0 Citovat

https://www.lonelyplanet.com/tho...b12be8471d

ak tomu dobre chapem, tak ak priletis pondelok, piatok musis odletiet.

0 Citovat

Chápu, díky, a na počet hodin se zjevně nehraje.

0 Citovat

Je to přesně tak, je to 5 dní včetně dnu kdy jsi přiletěl a kdy odlítáš.

0 Citovat

Honza9: kdybych v Minsku nebyl, tak bych tam snad ani po takovém popisu nechtěl. :-D Ale protože byl, tak tam chci znovu. :)

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

A co se týče toho cestovního pojištění, využili jste někdo jen toho, co máte k platební kartě?

Ano, v pohodě, nutno ale mít u některé z bank/pojišťovacích institucí, které nalezneš na stránkách Velvyslanectví RB v ČR.

0