Zdravím všechny, nasli jsme letenku do BKK z VIE...přes Amman, kousek od Sýrie a Izraele..nevím, zda letet a zda letet s touto letckou spolecností...cena 10,5k..coz je supr..dle recenzí 3hvezdicky mají,obcas problém na trase BKK - Amman...nekdo je hodnotí dobře, nekdo nic moc...nevím no...díky za rady, infa Honza .

Royal Jordanian

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Ne změnu jsme neodsouhlasili a zažádali o storno, ale nebyla dost významná, tudíž to bylo zamítnuto.

0 Citovat

Neřekl bych, že je to úplně přesná odpověď. Tazatelka ani nepíše, v jakém tarifu letenky zakoupila. Pokud je letenka nevratná, vrátí jí aspoň taxy apod. (může si za to koupit krabici lízátek nebo tak něco :) ).

Na webu se mi nepodařilo najít ani slovo o změně jména. Co takhle se zeptat přímo aerolinky?
0 Citovat

Některé aerolinky jsou ochotné v takovýchto situacích letenky refundovat, lety odložit nebo poskytnout voucher na lety ve stejné hodnotě. U těch jordánských Google o tom nenašel ani slovo, že ano nebo ne.

0 Citovat

Jak píše Michal, zkusil bych vabank - napsal bych osobní e-mail na jejich CEO s tím, že po x letech snažení konečně očekáváte rodinu a blablabla, ale že byste rádi RJ v budoucnu využili a co by s tím šlo udělat. Přímo CEO proto, že pak se s tím opravdu bude někdo vážně zajímat - osobní zkušenost. Mohli by nějaký voucher nebo něco, co bude v této situaci výhra.

0 Citovat

Ještě jestli máte cestovní pojištění, ať už třeba ke kartě nebo uzavírané extra, podíval bych se na jeho podmínky. U řady z nich bývá těhotenství také důvod k plnění.

0 Citovat

Pojištění storna toto řeší zpravidla ve velmi specifických případech, např. tady v jiném vlákně propagovaná AXA plní v případě, pokud je těhotenství prokazatelně zjištěné až po sjednání pojištění, jinde to mají pojišťovny ošetřené jen na nutnou hospitalizaci v důsledku rizikového těhotenství a to ještě 1-2 měsíce před porodem atd.

0 Citovat

Jordánské aerolinky mají k ochotě daleko - řeším už 14 dní změnu itineráře kvůli posunutí časů letů z jejich strany a prakticky nabízejí jen vrácení peněz, nebo akceptaci jejich návrhu.

0 Citovat

A navíc mají v podmínkách jako vyšší moc uvedenu i Boží vůli. S nimi bych se handrkovat nechtěl. Inšallah!

0 Citovat

cali napsal(a):

Jak píše Michal, zkusil bych vabank - napsal bych osobní e-mail na jejich CEO s tím, že po x letech snažení konečně očekáváte rodinu a blablabla, ale že byste rádi RJ v budoucnu využili a co by s tím šlo udělat. Přímo CEO proto, že pak se s tím opravdu bude někdo vážně zajímat - osobní zkušenost. Mohli by nějaký voucher nebo něco, co bude v této situaci výhra.

Moje zkušenost je opačná, konkrétně s Turkish. Myslím ale, že se CEO nakonec díky sultánově zásahu po puči musel poroučet. 😊

0 Citovat

Děkuji všem za reakce. Jedná se o let Amman-Bangkok. Zkusím ten email, nic jiného z nabízeného mi v podstatě nezbývá (pojištění ještě sjednané nemáme, kupovali jsme letenky hodně s předstihem a pojištění děláváme před odletem - jak se zde ale píše, u většiny pojišťoven by mi to stejně nepomohlo, co jsem koukala). Je to docela zajímavé, že ženu nepustí ve vysokém stádiu těhotenství do letadla, ale zároveň nemá žádné možnosti satisfakce (samozřejmě vím, že si za těhotenství můžu sama - resp. těžko budu někomu vysvětlovat, že selhaly fyzikální zákony, ale to je často i s řadou úrazů, apod., že...) 


Nadezhda Konstantinovna Krupskaya: Mohu se zeptat, k jakému posunutí času letu u vás došlo? Nám totiž nabídli pouze akceptaci jejich návrhu a to mě vyloženě zvedá ze židle, když mi někdo řekne: "Máte jednu jedinou možnost, souhlasit."

0 Citovat

Posunuli mi odlet z IST o 130 minut dříve a na negarantovaný přestup mi tam zbylo jen 80 minut, v případě zpoždění předchozího letu je to tak 50/50 a vzhledem k tomu že je to při cestě tam (JV Asie), nechci riskovat a chci odložit let o 24 hod, nově mi nabízejí i odložení o 48 hodin, ale nechci tam zbytečně dva dny mrznout.

0 Citovat

Nadezhda Konstantinovna Krupskaya napsal(a):

Posunuli mi odlet z IST o 130 minut dříve a na negarantovaný přestup mi tam zbylo jen 80 minut, v případě zpoždění předchozího letu je to tak 50/50 a vzhledem k tomu že je to při cestě tam (JV Asie), nechci riskovat a chci odložit let o 24 hod, nově mi nabízejí i odložení o 48 hodin, ale nechci tam zbytečně dva dny mrznout.

V Istanbulu se nemrzne, tam bývá někdy i pořádně horko. :-D
0 Citovat

Bude tam asi +9 a na ty jejich pouliční bitky nejsem zvědavá.

Na prohlídku mi tam bohatě stačí den (pokud Pánbůh, Alláh a Royal Jordanian dá). 

Zahřeju se raději až v JV Asii, až vystavím ty svoje dudy v bikinách a zablbnu si s tranďáky...

0 Citovat

Mě z toho už asi klepne - našla jsem si náhradní itinerář přímo na webu RJ.com a oni mi ho odmítají dát s tím, že mi nemůžou dát žádný codesharový let. Ale ten itinerář žádné codesharové lety neobsahuje. Vše operuje RJ. Jen tuhle blbost už řeším přes týden.

0 Citovat

Výsledek jednání s RJ po 3 týdnech je nic. Všechny alternativy mi zamítli.

Posunutí odletu o 130 minut dříve prohlásili za "minor schedule change".


0 Citovat

Zkus je ještě postrčit citací z koránu :D

0