V prodeji již letenky na období do března 2014 ! Informace ke společnosti easyJet .

Letenky - easyJet

Založil ve fóru Letecké společnosti

Za sebe musím vyjádřit maximální spokojenost, ba dokonce skoro až údiv nad ochotou vrátit prachy. Taky mi posunuli let o 8h jako kolegovi Michalovi. Našel jsem si zmíněný formulář, vyplnil údaje, odeslal. Za 2h automatické potvrzení přijetí požadavku, za týden pak potvrzení refundace. Předevčírem přistály peníze na účtu. Od odeslání formuláře po přípsání peněz uběhly 3 týdny.

Evropské lety jsem létal nejraději právě s easyJetem, měl jsem z nich nejlepší dojem mezi low-costy. Tímto přístupem si mě na svou stranu naklonili ještě víc. Držím jim palce, ať se s aktuální situací vypořádají s co nejmenšíma ztrátama.

0 Citovat

Taky nejcasteji letame easyjet, na jare mi vratili penize za 5 tydnu od podani zadosti.

0 Citovat

Potvrdzujem. 

Napodiv som tento rok nemal problém so žiadnou refundáciou u nízkonákladoviek- Easyjet, Ryanair, Wizzair do mesiaca, United airlines mi poslal kredit v rámci minút ( škoda, že ho ide použiť len na letenku, nie na ďalšie služby ako upgrade). Jediný problém bol s refundáciou míl u Turkish airlines - ale to bol vnútroamerický let s United airlines - vyriešili mi to až po masívnej konzultácii cez Facebook

0 Citovat

Tak mi Easyjet zrušil všechny lety na léto. Zrušili celou linku PRG - VCE, kterou používám na přestup :( Destinace z VCE taky zkrouhli. Takže nemůžu ani využít změnu letu, protože omezili ta odletová a příletová letiště na stejnou zemi a mně se nic nehodí :(

 

0 Citovat

Na červenec, srpen mají zrušené skoro všechno, chce tomu dát čas a oni tam ty lety přibudou 

0 Citovat

Jo, to jsem koukala, ale tady zrušili celou linku, já tam měla lety i na jaře, všechno pryč. Třeba ji zase obnoví v dalším letovém plánu od příštího jara

0 Citovat

Jak EZY šíboval s letovými řády, tak vznikla možnost letět z Prahy na Santorini přes MXP. Cestou tam i zpět na přestup mezi 2 - 4 hod. Kdyby někdo plánoval letní dovolenou.

0 Citovat

A kde mas nyní jistotu, ze ti to do léta opět totálně nezmeni? 

0 Citovat

Mít jistotu, tak by se dalo o tom uvazovat.

0 Citovat

Já nikomu žádnou jistotu necpu. Já to mám v záloze na přesunutí zrušených letů.

EZY letové plány na léto měnil právě nedávno, takže osobně už velké změny neočekávám, ale to je na každém

0 Citovat

Napsat v dnešní době  koncem prosince, že už neočekáváš žádné velké změny v letním letovém řadu, je řekl bych více než optimistické :-).  Můj malý synek by použil výraz “krásně blboučký”. 

 

0 Citovat

Každému co jeho jest

0 Citovat

Pravda

0 Citovat

ked niekto ocakava istotu tak mozem vlastnu skusenost z poslednej doby.

Ryanair/Wizzair - Taliansko kupene letenky par tyzdnov pred odletom na november 2020, zrusene

Wizzair - Kolin na januar 2021 1x presunuty a nakoniec zruseny

Wizzair - Varsava na koniec februara 2021 - zrusena

A samozrejme zrusene vsetky letenky od maja 2020

jedine co nezrusili bol "investicny" let Wizz do Londyna na vianoce 2020 :D

0 Citovat

@tonic

Tak to naštve. Myslím ten investiční :-). Mně zrušily taky tak 8 letů. Nejlepší kousek je přípoj na FCO s WIZZem. Změna času 3x  OK (začátek či půlka listopadu), změna letiště- konec listopadu (sakra), úplné zrušení spojení (půlka prosince), koupen Ryanair  začátkem prosince na FCO  (po 2 týdnech zrušen). Výsledek. Přesunutí letu do BOG na únor 2022 a přísný zákaz kupovat jakékoliv letenky včetně těch za 5 euro s výjímkou C do 600 eček s proletem nejdříve v létě, lépe zimě 2021-22. Tak asi tak je to s tou jistotou. Koupit (ale i na něj upozornovat)  let na Santorini s přestupem na léto  je promin Deny, v dnešní době vrchol debility. To jen kostatuji fakta. To není nic proti tobě..

 

0 Citovat

Vrchol debility jsou tyhlety rychlý soudy. Lidi teď bookují lety z různých důvodů, třeba potřebujou uplatnit vouchery atd. Jak jsem psala, mám tenhle let v merku pro případný přesun zrušených letů, kterých ještě nekolik mám. Jestli ty na tom vidíš něco debilního, tak je to dost směšný.

Že v dnešní situaci chtít 100% jistotu nelze snad ví už každý, proboha. Buď ty lety budou držet a přesunu to tam, nebo nebudou a vymyslím jiné řešení.

0 Citovat

A taky jaká vůbec bude situace na jaře docela rozhodne o tom, kam budeme smět. Za 14 denní karantenu a PCR test k tomu to nebude stát za to... 

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenosti jak řešit refund, když bylo placeno kartou z účtu který už byl zrušen? Díky 

0 Citovat

myskek82 napsal(a):

Ahoj, máte někdo zkušenosti jak řešit refund, když bylo placeno kartou z účtu který už byl zrušen? Díky 

Ahoj tak tam zavolej a oni to s tebou vyřídí

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

[citace="myskek82"]

Ahoj, máte někdo zkušenosti jak řešit refund, když bylo placeno kartou z účtu který už byl zrušen? Díky 

Ahoj tak tam zavolej a oni to s tebou vyřídí

[/citace]

Tak prý změna účtu nejde, že mi pošlou voucher, který ale já nechci.

Řešil někdo něco podobného?

Díky

 

0 Citovat

Ale jde. Nenech se odbýt.

0 Citovat

Ale jde, muzou refundovat na jiny ucet, posli jim rovnou cislo a zadej na nej refund. Kdo se moc pta, moc se dozvi.😉

0 Citovat

co vlastně nabízí Easyjet v případě zrušení letu? Je tam možnost nějakého výhodného rebookingu?

0 Citovat

Bohuzel ne, lze prehodit na jiny let, ale odletova a ani cilova zeme se nedaji zmenit, pouze letiste v dane zemi. Cili napr. Prg-uk lze zmenit na prg-uplne jine uk letiste

Edit: mozna BCN pujde prehodit na FUE, coz uz by termin vyhodneho rebookingu mohlo naplnit. Ci LIS na Madeiru?

0 Citovat

Musí se jen dodržet země odletu a země příletu . Nejde prohodit ani směr letu. Ale datum letu lze volit libovolně, v celém rozsahu zveřejněného letového řádu. Ja měnil Mallorcu za Grand Canarii. 

0