Mel bych mozna hloupy dotaz , vim ze nikdo nema kristalovou kouli , ale v poslednich letech jsem neletel s nikym jinym ,nez s nekterou low cost splecnosti. muze mi nekdo ze zkusenosti rict , jak moc pred odletem se bezne kupuji letenky klasickych splecnosti ? A jak moc tyto spolecnosti vypisuji akce ? Konkretne mi jde o Swiss air , Oman Air, pripadne Emirates ,,, dekuji za nazor .

Klasicke letecke spolecnosti

Založil ve fóru Hledám letenku

5 reakcí

Mel bych mozna hloupy dotaz , vim ze nikdo nema kristalovou kouli , ale v poslednich letech jsem neletel s nikym jinym ,nez s nekterou low cost splecnosti. muze mi nekdo ze zkusenosti rict , jak moc pred odletem se bezne kupuji letenky klasickych splecnosti ? A jak moc tyto spolecnosti vypisuji akce ?
Konkretne mi jde o Swiss air , Oman Air, pripadne Emirates ,,, dekuji za nazor

0

Na linke dxb~mct? smiley

0 Citovat

Řekl bych, že letenky se kupují pokud je chyba nebo akce (spousta lidí na tomto fóru) a potom prostě když se cesta plánuje. Někdo potřebuje letět příští týden, tak kupuje akutně...
Oproti lowcostu a hlavně u nepřímých letenek bych řekl, že je u klasických společností cena stabilnější. Třeba 2-6 měsíců před odletem jsou letenky na všechny dny za stejnou cenu a cena několik týdnů vydrží stejná, společnosti s tím tolik necvičí podle obsazenosti letadla.
Naopak u lowcostu je běžné, že i půl roku před odletem stojí letenka ve středu 1000Kč a příští středu bez zjevných důvodů třeba 3000Kč...

U Emirates akce bývají ale nebývají nijak zázračné - cena o nějakou tisícovku spadne ale pořád se většinou dá najít lepší třeba s Quatar z BUD. SWISS se občas mezi dobrými cenami také objevuje. Osobně směrem do Asie preferuji přestupy na arabském poloostrově, protože to ten let hezky rozdělí (poletím raději BUD-DOH-BKK než PRG-ZHR-BKK apod.) Na cíle jako Čína a Japonsko jsou pak zajímaví finové. Ono se to nezdá, ale např. trasa PRG-HEL-PEK je o 2600km kratší než trasa PRG-DXB-PEK

Tudíž:
- pokud znám přesná data cesty a nedá se s nimi hýbat (konference/veletrh/prázdniny) a najdu letenku za solidní cenu, kupuji hned (jinak hrozí, že se to může taky dost prodražit)
- pokud vím destinaci (Thajsko ale je celkem jedno kde), termín +/- měsíc (někdy po vánocích), délka +/- pár dní (ne že chci na 11 dní protože 10 je málo a na 12 už nemám dovolenou) tak čekám na akci a vážněji to řeším řádově 3měs. předem třeba i kvůli dostupnosti ubytování...
- když sám sobě schvaluji dovolenou, účet už se vzpamatoval z minulé cesty a začíná mě svrbět zadek na židli tak zintenzivním monitoring cestujlevne.com a pokud "zazvoní" zajímavá "MEGA" tak rozžhavím telefon a za 2 hodiny je jasné kdy a kam se vydám smiley

0 Citovat

Díky za tip na Finsko, to mě nenapadlo.

0 Citovat

ved skus si pozriet ceny na nete 2-3 dni pred odletom a mesiac u danych leteckych spolocnosti..to ti da trosku obraz.
A OT: 15 hodin letu na 10 dni je luxusne, kedze napr. ja osobne kvoli dovolenke sem tam letim 40 hodin kvoli 5 dnom smiley (Ushuaia)

0 Citovat

O Leary má radost z každé levné letenky, pokud to není s Wizzairem (v našem regionu v podstatě jediná konkurence). Je rád, když letíš levně s ním protože netečou prachy konkurenci. Je rád, když koupíš "šílenou ale levnou" letenku (s alespoň 2ma přestupy) protože "klasická letecká společnost" to musí prodávat levně (jinak by tím nikdo neletěl) narozdíl od přímých letů, které prodávají draze. Potom češi lítají do Koreje přes Řím a Italové zase přes Londýn. Aerolinie to stojí víc a dostanou méně peněz... A to O Learyho určitě baví smiley

0
5 reakcí