Nízkonákladová společnost Wizzair v letošním roce zahájí spojení mezi Kyjevem a Dubají (DWC). Dle polských serverů lze rezervovat za 3.600 czk, ale systém zatím moc nereaguje  .

Nové destinace - Wizzair

Založil ve fóru Letecké společnosti

Přesně tak, je to markantnější o to víc, když to člověk srovná s bídou českých regionálních letišť...

0 Citovat

A mame to iste aj z Budapesti, uz sa tesim na akcie do tychto destinacii smiley Prave vcas, uz som s nimi pomaly nemal kam lietat... este maroko , podme smiley

0 Citovat

Ještě by mohl Wizz skončit s těmi malými příručáky a zavést linku KTW-KEF, a pak budu ten nejspokojenější zákazník smiley Navíc ta 90% sleva na parkovné je už jen takovou třešničkou na dortu. Všiml jsem si, že i ostravské letiště jde tak trochu ve šlépějích toho katovického.

Leťte do Dubaje, parkujte zdarma!
Parkování zdarma nabízí ostravské letiště cestujícím na lince Ostrava-Dubaj. Nabídka platí pro všechny, kteří si zakoupí letenku přes webové stránky letiště nebo přímo na přepážce Prodeje letenek (tel.: +420 597 471 180). Pro ostatní cestující na této lince je připravená výhodná cena parkovného 90 Kč, na parkování po celou dobu pobytu v zahraničí.


http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-a ... te-zdarma/

0 Citovat

male prirucaky ma naucili skromnosti a pokore smiley
no ale terajsi model Ryanairu sa mi aj tak viacej pozdava - aj ked zase Ryanair ma lepsie podmienky, ale Wizz zase zaujimavejsie destinacie smiley

0 Citovat

Jo jo, copak Ostrava smiley
Já s tím příručákem u Wizz nemám vůbec problém, osobně už v tuto chvíli si ani nedovedu představit na co bych potřeboval zavazadla 2 smiley Ale chápu, že si někdo potřebuje vzít laptop nebo ty co rádi fotí a ne mobilem nebo kompaktem smiley

0 Citovat

To mě ten příručák štve - běžné zavazadlo má 25 cm. Sehnat úzké jen 20 cm, to jsem vzdal. V létě letíme v 5 na týden k moři, připlatil jsem jen jeden kufr (za tisícovku!), to jsem zvědav, jak to vyřešíme smiley

0 Citovat

To si asi velmi ani nehladal smiley https://cabinmax.com/leisure/123-cabin- ... 09779.html
ale toto sa riesi v inej casti fora. Ja verim ,ze pri najblizsej leteckej krize wizz tuto svoju raritu zrusi, aj ked mne to vlastne nevadi lebo naposledy ked som si 1x v zivote priplatil za Large som batoh natrieskal do posledneho milimetra a potom cely den pochodovania po Dubai nadaval aky je tazky smiley Este kupit taketo tricka http://froggywear.sk/preco-merino/ ... stacia 3 a som v pohode smiley ani tu atentatnicku look like vestu mi uz netreba smiley

0 Citovat

Byl jsem ve dvou kamenných obchodech a 20 cm kufr nebyl žádný. Rozměry byly spíše pro tašku. Tak jsem vzal radši běžný kufr a do wizzu vezmu nějaký batoh.

0 Citovat

Tak z rotace pátek-pondělí na lince Katowice - Dubaj už je út, čt, so.

0 Citovat

Nova linka aj ked podla mna zbytocna Budapest - Porto a daju sa najst listky jednym smerom uz od 19,5€ s WDC

0 Citovat

ziadna linka nie je zbytocna smiley praveze portugalsko je teraz v kurze a dostat sa tam za normalnu cenu (okolo 100 euro) je riadny oriesok

0 Citovat

mame uz Budapest - Lisabon, letiet z toho isteho mesta 400 km "vyssie" mi pride zbytocne, hlavne ked su tu nevyplnene "diery" napr. Maroko smiley Minuleho roku sa dalo v oktobri kupit vela terminov na jun, spetember za 68-72€ s WDC spiatocne. Wizz si zacina konkurovat sam sebe, aspon budu lacne letenky smiley

0 Citovat

no tak aspon sa da urobit trojuholnik smiley ale Maroko by fakt bodlo

0 Citovat

Dnes jsem něco zaslechl o BTS-TLV.. Bližší info nemám smiley

0 Citovat

Wizzair udelal nejvetsi chybu s placenim prirucnich zavazadel ..je to pak problem kdyz je kombinace letu wizzair-ryanair ,,letos jsme treba v cervnu leteli z Bergama na Korfu ryanairem za 20 euro vyhovovalo nam to vic a bylo to i levnejsi nez primy let z Bratislavy no a do Bergama byl let na clenstvi rovnez za 20 euro ovsem za velke prirucni zavazadlo 9 euro cena 49 euro ( stejna i zpet) se i tak vyplatila ale zatimco z Korfu jsme leteli pohodlne s dvema zavazadly v Bergamu jsme pak resili jak vse vecpat do jednoho ( pochopitelne stejny zbytecnost i pri ceste tam a ulehcene jsme v Bergamu rozdelili jedno zavazadlo na dve )
Ryanair se podle meho snazi cilene zlikvidovat posledniho sveho konkurenta ,, ( v Polsku smesne ceny Wroclaw - Warsawa nebo Warsawa - Gdansk , v CR nasazeni letu Rim i Bergamo ..tedy stejne jako ma wizzair ..
Wizzair by mel podle meho v prve rade zrusit ten nesmysl se zavazadly a pak zkusit najit zajimave trasy ktere na trhu chybi ,,,samozrejme v CR je mafie Travel Servis podporena asi i vedenim letist ktere tam pousteji Smart Wings ale nizkonakladovky ne,, nevim proc se treba Brno vic nesnazi o nizkonakladovky i Ostrava samozrejme a pochopitelne i Praha na tom neni nijak skvele co se tyka jak Ryanairu tak Wizzairu.,. takze kazda nova destinace od tech spolecnosti je dobra ,, pokud nezvoli sami blbe jako treba ryanair zvolil Bremy proc ale treba padla z Brna Girona nebo z Prahy Frankfurt je otazkou ? Wizzair zase zrusil treba Burgas
Zrejme skutecne je Travel servis a jejich Smart Wings takova mafie ze nepusti nikoho litat letni turisticke strediska .ale ono by se naslo hodne mist na prestupy kdyz by byla snaha protoze vsude v sirsim okoli CR se pak daji najit jak s ryanairem tak s wizzairem mnohe zajimave lety...

0 Citovat

mikir: tvoje příspěvky číst, to je sebemrskačství. Poznám je na 99% podle "tvaru" dříve, než vůbec začnu číst (odstavce, čárky... nic)

Že se zavazadlová politika wizzairu nelíbí cestujícím ještě neznamená, že je to chyba z obchodního hlediska. Myslím si, že právě naopak. Docílili toho, že si poměrně dost lidí přikupuje odbavené zavazadlo! Naopak mi připadá jako hovadina cestovat s příručním zavazadlem na samé hraně povolených rozměrů kdy pak nastávají sitauce, že se ani všechna ta zavazadla do letadla nevejdou a stejně některá musí "nestandardní cestou" do podpalubí. Příruční zavazadlo je od toho, aby v letadle byly při ruce potřebné věci, aby člověk měl aspoň jedny trenky když se ztratí odbavené zavazadlo. Lítání s příručákem nacpaným vším na týden je z principu hovadina.

Nejsem zastáncem konspiračních teorií o mafii, která někde někoho nepustí... Praha se (jako hlavní české letiště) ani nesnaží jít nízkonákladovkám vstříc. To by musela slevnit všem treba vč. Emirates a to není cíl.
Kdo pojede do Brna? Pražákům se tam chtít po D1 nebude, Plzeňákům apod. už vůbec ne. Pro rakušáky to taky není zajímavé (nevede tam pořádná cesta), ti raději pojedou do Bratislavy nebo Budapešti. Reálně tak to Brno obsluhuje relativně malé území.
Kdo poletí z Ostravy? Lidi v regionu to mají blízko (pod 2 hodiny jízdy autem) do Katowic a Krakowa odkud jsou letenky DOST levné a je zde mraky letů na výběr (více lowcostů, do destinací jako Londýn i několik letů denně takže si každý vybere vyhovující čas).

Do těch koupacích oblastí (Bulharsko) pořád většina lidí jezdí s cestovkou - tam se při cestě na vlastní pěst moc neušetří (airbnb takz není pro každého), při cestě s dětma na týden k moři to stejně chce odbavené zavazadlo... Takže toto je spíše parketa charterů a lowcost tam moc čumák nestrká.

0 Citovat

To je pořád dokola, lowcosty bych neviděl primárně jako vhodnou dopravu pro rodinu na dovolenou a zavazadlová politika je vždy vykoupena cenou. To, že ji má nastavenu každá aerolinak jinak je jejich věc a máš vždy možnost se rozhodnout pro jinou. A už fakt není potřeba o tom psát v každým příspěvku co sem hodíš mikir. Wizzair kvůli tomu určitě neskončí, protože kdyby to měl být pro ně takový problém, tak už to dávno zruší. Jak už tady bylo napsáno, myslím si, že se jim spíš vyplácí ve smyslu dokupování zavazadel.
A to, že jsem teď absolvoval skoro čtyřtýdenní dovolenou v jihovýchodní Asii s baťohem, kterej splňuje kabinovku i u wizzairu a to nenosím termotrika a spoďáry si měním každej den, to už jen tak naokraj smiley Upřímně čím dál míň chápu, co všechno "potřebujou" lidi sebou na týden na válení k moři.

0 Citovat

presne tak, podpalubna batozina skor obmedzuje ako dava slobodu smiley clovek neriesi ziadny checkin, stratu batoziny a pod. A presne, v lete k moru sa zbalis do batohu bez problemov (v zime este jednoduchsie, kedze vsetky teple veci mas uz na sebe), svet je globalizovany, tak si clovek na mieste kupi vsetko co potrebuje - ci uz vacsi sprchovy gel, prasok na pranie, alebo dalsich par triciek za par euro. A ked chce clovek kupovat darceky, tak nech si kupi "polsku kabelu" za par euro, nahadza do nej spinave handry spolu s vacsou flaskou alkoholu v nich zabalenou (ak ju nahodou kupujue), darceky da k sebe do ruksaku, zabali polsku kabelu foliou potravinovou a uz tych par euro za checknutu batoiznu obetuje.

0 Citovat

Wizz spúšťa novú linku z Bratislavy od 27. 3. 2017. BTS - Tuzla (Bosna a Hercegovina).

Edit: Sorry až teraz mi to ukázalo na HP (asi to bolo o sekundu smiley)

0 Citovat

Tak nějak z toho mám jako moravák skoro lepší pocit, než pražáci z Liverpoolu od Ryanu smiley

0 Citovat

tak tak, ten liverpool by mal uspech keby som bol po strednej skole v roku 2005 a chcel zacat novy zivot v UK smiley

0 Citovat

Nepáčia sa mi akurát zasa tie časy odletov smiley

0 Citovat

to ano, ale cely piatok v Bosne a v pondelok uz mozem makat od rana naspat doma:D

0 Citovat

http://www.fly4free.pl/hit-wizz-air-pol ... -na-malte/

nově z katowic, mmj Reykjavík, Lisabon

0 Citovat

Super zprávy a pěkné destinace.

0