Ahoj! Prosím o radu...Kolik času je třeba na celkové přemíštění (vyzvednutí kufru, cesta na vlakáč atd.) Letiště Vídeň - Hbf? Máme přiletět ve 12 a vlak jede ve 14 hod, nevím, zdali je reálné jej stihnout. Díky .

Letiště Vídeň - vlakové nádraží

Založil(a) ve fóru Letiště

@tonic, no ale co sa vyplatia viac, kebab za 2-4€ (ne viem co si presne jedl u toho Inda) alebo ALL you can eat za 6€? ;) 


Na Favoritenstrasse muzu doporucit Lucky Noodles, kazdopadne cena je stredni... 3,.. za testoviny s a bez kurete. Jinak prave ted este Burger King ma nabidku s Chicken Nuggets, 6 ks za 0,99€ - a to taky na hlavnim nadrazi.

0 Citovat

@panda - záleží akú máš odolnosť. Vo všeobecnosti sa dá povedať že s klesajúcou cenou all you can eat rastie dĺžka toaletného papieru

0 Citovat

Hahaha, ale to neni klasicky All You can eat, prave to je duvod preco odporucam to misto :P Tam jedaji hlavne zamestanci letiska a ne turisti. Baaaa, prakticky nikdo kto ne je casto na tim letisku ne najde tejto restaurace. (Je nutne nalezt shuttle bus, odcakat az prijede, zavolat do vodica bud hovorit mu kam na/vystupujeme (jinak ne zajede na zastavku). +ne je to cinske jedlo a hlavne rakouske. ;)

0 Citovat

Jaaaaj, ja že nejaká Ázia pri Hbf.. Dobre vedieť

0 Citovat

Děkuji za odpovědi. Ještě jsem se chtěla zeptat. Nešlo by poslat to jedno zavazadlo vlakem jako spěšnina ? Nevím, jestli máte někdo takové zkušenosti. A jde to udělat přímo na tom letišti, když budu kupovat lístek na vlak?


0 Citovat

České dráhy už x let zavazadla takto nepřepravují.

0 Citovat

Tak rakouské dráhy mají celkem zajímavou službu na zaslání zavazadel na domácí adresu, bohužel platí pouze pro DACH+Südtirol:-( http://www.oebb.at/de/leistungen...us-gepaeck

0 Citovat

Předpokládám, že na Ostravu se to asi nevztahuje :)

0 Citovat

Nech na hlavě... Až bude zábor, bude se hodit :-)

0 Citovat

[citace="panda"]

Hahaha, ale to neni klasicky All You can eat, prave to je duvod preco odporucam to misto :P Tam jedaji hlavne zamestanci letiska a ne turisti. Baaaa, prakticky nikdo kto ne je casto na tim letisku ne najde tejto restaurace. (Je nutne nalezt shuttle bus, odcakat az prijede, 


Nevis nazev restaurace? :)) Dekuji za Tip

0 Citovat

Asi ne :/ Kazdopande ne bude problematicky ji nalezt, a to z duvodu ze v tam neni vic nez ta 1 restaurace (mluvime celej cas o terminalu GAC )

0 Citovat

Ahoj, mohu někoho poprosit o aktuální informace k dopravě na letiště ve Vídni? V listopadu plánujeme cestu z Ostravy. Zde sem četl, že není špatné koupit u ČD jízdenku rovnou až na Flughafen Wien, ale když to porovnám, tak cesta Ostrava - Vídeň hbf je pro 2 osoby (1x inkarta) za 472 Kč a když dám zrovna až na letiště, tak je to za 996 Kč. Jestli jízdenka z nádraží na letiště ve Vídni je za 4 EUR, tak je lepší to udělat zvlášť ne?

Případně máte někdo alternativu dopravy z Ostravy do Vídně na letiště? Letíme v 15:20.

Děkuji

0 Citovat

Do Vídně je nejlepší volba určitě vlak. Lístek na letiště si pak bezproblému koupíte na nádraží v automatu.

0 Citovat

Záleží, jak dopředu jízdenku kupujete. Co jsem vypozoroval, tak u ČD jízdenka Ostrava - Wien Hbf. začíná na 236Kč. Ostrava - Flughafen Wien na 498Kč. Minimální rozdíl v ceně je 5€.

0 Citovat

Jak moc dopředu to jde vůbec koupit? Asi čím dříve, tím je to levnější, ne? Taky bych potřebovala vědět, jak budou ty vlaky jezdit o Vánocích, konkrétně 25.12. z Vídně, ale na je je asi ještě brzy, že?

0 Citovat

Minimum je tři dny před odjezdem. Pak už nejde koupit přes internet a navíc je výrazně dražší.

0 Citovat

A maximum?

0 Citovat

Dva mesice maximum by melo byt

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Dva mesice maximum by melo byt

Letíme 2.11. a jízdenky na ČD již jdou minimálně dva týdny koupit, takže maximum je určitě více než dva měsíce ;-)

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Záleží, jak dopředu jízdenku kupujete. Co jsem vypozoroval, tak u ČD jízdenka Ostrava - Wien Hbf. začíná na 236Kč. Ostrava - Flughafen Wien na 498Kč. Minimální rozdíl v ceně je 5€.

5€ by mělo být cca 130Kč, takže minimální rozdíl bude určitě větší než 5€ (cca 260Kč, tedy 10€) :-)

Šlo mě spíše o to, zda má nákup jízdenky až na letiště nějakou výhodu oproti nákupu jízdenky nádraží - letiště až přímo ve Vídni?

0 Citovat

johnypohorka napsal(a):

Šlo mě spíše o to, zda má nákup jízdenky až na letiště nějakou výhodu oproti nákupu jízdenky nádraží - letiště až přímo ve Vídni?

Nemá, kup zvlášť. Na tickets.oebb.at je za 4.2€

0 Citovat

johnypohorka napsal(a):

5€ by mělo být cca 130Kč, takže minimální rozdíl bude určitě větší než 5€ (cca 260Kč, tedy 10€) :-)

Šlo mě spíše o to, zda má nákup jízdenky až na letiště nějakou výhodu oproti nákupu jízdenky nádraží - letiště až přímo ve Vídni?

Ano u nejnižších možných tarifů je rozdíl 10€, u vyšších může být rozdíl jiný, co jsem koukal, tak i 3€.
0 Citovat

Jízdenku Letiště - Wien Hbf kupuju v aplikaci ÖBB. Jízdenku z Wien Hbf obvykle kupuju v eshopu ČD jednu do Břeclavi a druhou pak z Břeclavi dál, většinou to vyjde trochu líp takhle rozdělené.

0 Citovat

Dělit jízdenku v Břeclavi není výhodné. Ceny včasných jízdenek jsou určovány podle pásem, která jsou závislá na kilometrech od státní hranice. Pro vlaky přes Břeclav je hranice mezi pásmem 1 a 2 na české straně tuším 100km, proto stojí jízdenka z Břeclavi stejně jako třeba z Brna. Rozdělení je tedy vhodné v jiném bodě.

0 Citovat

johnypohorka napsal(a):

Letíme 2.11. a jízdenky na ČD již jdou minimálně dva týdny koupit, takže maximum je určitě více než dva měsíce ;-)


Je to mozny, ja posilal email kvuli Berlinu a mne napsali, ze to jde max 60dnu dopredu koupit. Nevim, jestli to nejak nezavisi na destinaci? 🤔

0