Kedže by som aj ja rad prispel niecim, tak som urobil taky suhrn mojich roznych poznatkov a znalosti, niektore som načerpal aj na tomto fore, cize aby to niekto nebral ze sa prizivujem na niekom inom . Len c hcem dat taky zaklad ako co najviac usetrit pre samo-cestovateľov. Zacnem sluzbou REVOLUT – uzasna sluzby formou virtualneho uctu bez poplatkov a zaslanim zdarma bankomatovej karty, ktora viac menej funguje minimalne vcelom civilizovanom svete a sluzi na vyber z bankomatov – bez poplatkov ! a aj ako platobna karta. Viac o sluzbe Revolut a zriadeni uctu najdete tu : https://revolut.com/ Pre tych ktori su ako ja zavisli na neustale online sluzbach v mobile – spojenie s domovom cez net ako aj net sluziaci na pouzivanie roznych aplikacii existuje z mojho pohladu momentalne cenovo najvyhodnejsia medzi narodna sim-karta s cenou 2centy/MB v celej EU ale napr. aj v Izraeli . Je to standradna simkarta ktoru si mozete vlozit do lubovolnehomobilneho wifi routra alebo priamo do mobilu. Sim karta momentalne spolupracuje aj s Miles&More a za minute data pripisuje aj Mile, ale viem ze toto nejak konci takze to moc nechcem uz spominat, ale aj bez pripisovania Mil je to super vec pre tych co nechcu byt odkazani len na wifi v restikach a hoteloch. http://www.mtxc.eu/en/index.html https://www.miles-and-more.com/online/m ... id=1000348 No ateraz ku comu som sa sam ja dopatral, dufam ze nikoho nerozosmejem alebo ma nebudete mat za totalnu socku. Ale vsetci isto poznate tie nase SK a CZ zlavove portale. Tak som zacal hladat aj v zahranici. Nasiel som groupon ktora je medzianrodna. Existuje aj appka, ktora sice mne z nesla do mobilu z googleplay stiahnut lebo ze v mojej krajine sa nepouziva ale appka sa da aj na webe stiahnut mimo oficialny googleplay. Mna zaujalo napriklad Holandsko, Nemecko, Spanieslko, tu ta appka funguje. Nakupujem si cez nu vouchre ( treba prosim citat ich platnost moznost rezervacie a lokaciu – aby niekto nekupil voucher vzdialeny desiatky km od miesta kde budete posobit atd ), kupim zarezervujem a idem . Takto som nakupil 5x vouchre na trojchodove menu pre dve osoby do kopy za 109€ - 3x vecera, 2x obed v Amsterdame, co teda vyrazne usetrim na stravovani v miestnych restauraciach. Dalej som zas objavil appku ktora plati pre dansko a maltu ( ukazuje mi aj CR ale nic mi nenajde) Appka sluzi na vyhladavanie restauracii v state a v meste kde sa nachadzate a zase vam dava moznost on line cez nu vykonat rezervaciu a tym si zabezpecite zlavu na ucet v tej restike v rozpati 10 az 30%. To percento je vzdy zobrazene v ponuke danej restiky. Treba skusit, myslim ze ked nas vsetkych naplna kupa super lacnych leteniek, preco takto neusetrit aj na jedle kde sa viete do syta najest a vyrazne usetrit. https://www.r2n.dk/ Takze mozno to niekoho podobne zaujme ) Amozno to niekoho rozosmeje, ale ja sa nehanbim za to, ze pokial si kupim do skandinavie letenky za par eur, vychytam v predstihu dobre a cenovo dostupne ubytko, tak nechcem tam nechat 10x tolko za jedlo v restauraciach, a zas preco sa stravovat vo fastfoodoch a bufetoch ked sa da takto usetrit  .

ako usetrit na internete, stravovani a vybere z bankomatov

Založil(a) ve fóru Vyhledávače letenek

unicredit bank: vybery na celem svete ( ne jen v bankomatech sesterskych bank) zdarma, osobne vyzkouseno.

0 Citovat

Neznáte, prosim nějaký slevovy portal přes jídlo pro Singapur a Kuala Lumpur?? Grupon vedu v evidenci smiley Děkuji

0 Citovat

Ahoj,vždyť právě na Grouponu je toho víc než dost. A navíc v obou městech se tak levně najíš venku nebo v Hawker centrech (Singapur).

0 Citovat

no tak to uz je povazlive...este ze som uspesne N26 skonvertoval smiley este budem plakat za Zunom

0 Citovat

pozeram prave to n26 https://n26.com/eu/pricing/ a tiez to nie je celkom free, mne ide hlavne o vyber mimo eur
je este nejaka podobna appka ?

zuno kreditka bola fajn, uvidime nove podmienky o pol roka..

0 Citovat

Tak vzhledem k tomu, že jak jsem pochopil, mají účty ze Zuno přejít pod Raiffku, tak si myslím, že výběrům kdekoliv po světě zdarma je konec a pro mě přichází čas účtu u Equa bank.

0 Citovat

ja to vidim na mBank a asi tam aj zadelim tu zlatu mkartu. Co mi bude najviac luto za zunom je ta kreditka zdarma bez ziadnych hacikov (aj ked ziadne odmeny, cashbacky a spol.) takto to vyzera na mKreditku, 50 euro tam mesacne urcite otocim aby bola zdarma. Pripadne mate nejake napady ako nahradit inak Zuno na Slovensku?

0 Citovat

mbank meni tak rychlo podmienky ze som ich zrusil koncom leta, zial ak nebude nieco ako zuno tak mozno zase mbank...

0 Citovat

hlavne ak tomu dobre chapem, tak debitka je mastercard gold aj so vstupmi do saloniku a poistenim, ale kreditku taku nemaju...

0 Citovat

Debetka je jasna, debetka je unicredit ... ale kreditka je velky otaznik, adekvatna nahrada za zuno momentalne neexistuje. Vsetky banky maju kadejake podmienky a poplatky, ze sa to cloveku nechce ani citat ... mBank pripada do uvahy, ale so svojimi kurzami je vhodna maximalne na € platby. Pri takom prebytku penazi na trhu by mali tie karty rozdavat zadarmo smiley

0 Citovat

Potesujuca sprava pre ZUNO-istov. Tatrabanske vrabce cvirikali, ze po prechode do Tatry bude nasledujuce 3 roky ucet zdarma, vyzera, ze aj kreditka. Zajtra by som mal vediet viac, jeden znamy bol uz bankou kontaktovany, takze budem vyzvedat a dam vediet smiley Sice zmluva s Tatar bankou je ako zmluva s diablom, ale ked sa bude dat podojit, tak vyuzijeme, preco nie smiley

0 Citovat

https://www.mbank.sk/individualni/karty/zlata-mkarta/

zľavy až 50 % u partnerov programov MasterCard Elite a ďalšie exkluzívne výhody programu Elite vrátane prístupu do letiskových salónikov MasterCard v Prahe a Viedni

0 Citovat

Hlasenie ZUNO vs Tatra ... tak kamarat dostal vsetko na 3 roky zdarma, zrovna kreditku nechcel, ale mala by byt aj ta bez poplatku + Special bonus 30 € darcekova Visa zdarma smiley Asi sa necham presvedcit, ale to mi budu musiet najprv zavolat smiley

0 Citovat

no rozmyslal som aj ja nad tou Tatrou, ale dalsia kamenna banka sa mi nechce riesit a ako som pozeral, tak vybery z bankomatov nemaju zdarma v zahranici nie? Ja idem do mBank (teda uz som tam davno, len karty poziadat znovu), schvalili mi Mastercard kreditku Plus (MC World) a k tomu teda zdarma Visa debitku.

0 Citovat

pratele vybery z bankomatu zdarma jsou super, ale jak resite ty 'cinkle' bankomaty, kdy platite extra piplatek za vyber, o kterem vas bankomat pred vyberem informuje konkretni zkusenost, loni na sri lance, skoro kazdy bankomat, loni a minuly tyden cine, por pripadu bez poplatku, vcera dubaj, tak pul na pul

smiley

0 Citovat

a jeste presouam sem muj starsi pruispevek

https://www.chatsim.com

znate mate nekdo ?

Vypadá to schopně, v únoru to testnu v Izraeli a na hawaji, škoda ten iran, ale kdo by čekal něco jiného...

0 Citovat

Keď už sa bavíme o tom šetrení, tak ja dávam tip na Plnú peněženku. Klasický sa prekliknete z PP do nejakého partnerského eshopu a dostane určité % z platby naspäť. Som tam registrovaná 7 mes., používam to sporadicky na nejaké nákupy na nete a Dáme jídlo, a mám ušetrených cca 1200 Kč, čo nie je úžasné ale poteší. Dávam to sem, lebo je tam aj Booking, Expedia, Priceline, Rentalcars, Flixbus, pár leteckých spoločností, cestovné poistenia a samozrejme CK. Tak sa to niekomu možno hodí.
Link na registráciu: https://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/165097/ áno, je to referral, vy dostanete smiešnych 50 Kč (už máte na letenku od Volotei v akcii smiley ) a ja si zarobím na 7 eurové letenky od Volotei smiley )

Ak to budete používať aj na bežné nákupy na nete, tak akurát upozorňujem, že je lepšie si najprv skontrolovať cenu na Heuréke než kupovať hneď v nejakom "brand" eshope cez PP. Často sú totiž "no name" eshopy kde veci majú lacnejšie aj o 1000 Kč a teda nejakých 100 Kč od PP môžete .... Ale myslím, že sme tu celkom inteligentní ľudia, tak asi ani netreba upozorňovať smiley A ešte odporúčam nainštalovať plugin do Chrome, upozorní vás na stránkach ak sa dá využiť PP (my sme napr. dlho nevedeli, že tam majú Dáme jídlo).

0 Citovat

Nedávno jsem objevil, že Vratné peníze spolupracují s Booking.com a je možné získat 3℅ nazpět z rezervací. Nevýhodou je, že se tam musí chodit proklikem přes jejich odkaz. K tomu tam je Pelikan.cz, Hotels.com, Agoda.com, pojištění od Axy, Expedia, RentalsCars nebo třeba i Pepa.cz s jeho zlevněnými autobusovými výlety. Pro nákup nejen cestovní elektroniky jsou tam Okay, Mall a Kasa.

A kdyby někdo chtěl vstupní bonus 50 Kč, může prokliknout můj referral a registrovat se. Mít to loni, měl bych zpátky asi i pár tisíc smiley

0 Citovat

Vidím v tom jeden dost podstatný rozdíl, Andreo. Je to jiná služba. V ní zase jsou Mall.cz, Kasa.cz... Tvým odkazem jsi mi to připomněla. Každý ať si vybere to, co mu vyhovuje smiley

0 Citovat

Ma niekto z vas appku groupon nainstalovanu v mobile alebo tablete ? Uz asi cca druhy mesiac mam problem ze v menu kde sa voli stat a mesto sa mi nikam neda prihlasit okrem volby statu Polsko. Skusal som to aj na inych zariadeniach . Vsade sa to chova rovnako. Cez pc vo web prehliadaci groupon funguje aj na ine staty v pohode... takze celkom nechapem v com je problem. Riesi to aj niekto iny ? Dakujem za odpoved

0 Citovat

zbyla mi tu t-mobile sim karta, kde stále zůstává cca 150 mb dat v zoně 1, tj. evropa

neměl by někdo zájem? v podstatě za poštovné, ale přijde mi líto, aby to propadlo

platnost balíčku tuším do 22.2

0 Citovat

tak uz aj N26 obmedzuje vybery z bankomatu, zatial 5 vyberov zadarmo mesacne. Co stale mi pride OK.

0 Citovat

Nemáte někdo z poslední doby zkušenosti s nějakou datovou sim ve Francii? Ideálně, která půjde koupit na benzince nebo v trafice? Potřeboval bych internet na týden a ve Francii na horách to bývá dost problém.

Již mám MTX Connect, ale radši bych něco lokálního s více daty.

0 Citovat

pouziva niekto Monzo vyzera to tak, ze maju zatial zaujimave limity https://monzo.com/terms/#charges kym neupravia podmienky ako Revolut

0 Citovat

Jediný možný problém vidím, jestli a za kolik ji zasílají pryč z Anglie. Nikde to tam v rychlosti nemůžu najít.

0