Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali potřebuji víza do přestupních zemích, pokud koupím let z Kuala Lumpur do Prahy s přestupy v Íránu (IKA), Ázerbájdžánu (GYD) a Turecku (SAW). Celý let zprostředkovávají tři společnosti. Nikdy jsem nepřestupoval, takže nevím jak to chodí. Musím si mezi jednotlivými společnostmi odbavit pokaždé znova zavazadlo? Stalo se mi, že mi automaticky skyscanner ukázal u některých letů, že víza potřebuji. Předem děkuji za odpověď .

Přestupy v Teheránu

Založil(a) ve fóru Letiště

13 reakcí

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zdali potřebuji víza do přestupních zemích, pokud koupím let z Kuala Lumpur do Prahy s přestupy v Íránu (IKA), Ázerbájdžánu (GYD) a Turecku (SAW). Celý let zprostředkovávají tři společnosti. Nikdy jsem nepřestupoval, takže nevím jak to chodí. Musím si mezi jednotlivými společnostmi odbavit pokaždé znova zavazadlo? Stalo se mi, že mi automaticky skyscanner ukázal u některých letů, že víza potřebuji.

Předem děkuji za odpověď

0

Napiš tady konkrétněji itinerář a přes co si to kupoval. Je to vše na jedné rezervaci?

0 Citovat

Informace z TIMATICu pro občany české národnosti říkají, že by to mělo být možné, s těmito omezeními:

Transit - Azerbaijan (AZ)

Visa
Visa required.

TWOV (Transit Without Visa):

Holders of onward tickets for a max. transit time of 72 hours.
TWOV is not possible between Terminal 1 and Terminal 2 at BAKU (GYD).

Transit - Iran (IR)

Visa
Visa required.

TWOV (Transit Without Visa):
Holders of onward tickets for a max. transit time of 24 hours.

Transit - Turkey (TR)

Visa
Visa required.

Visa Exemptions:
Nationals of Czech Rep. for a maximum stay of 90 days.

TWOV (Transit Without Visa):
Holders of confirmed onward tickets for a max. transit time of 24 hours.



Tedy v Turecku bez problému (v případě nutnosti lze i přes pasovku bez víza - max. 90 dní). V Íránu pokud je přestup do 24h, v Baku pokud je přestup do 72h a přílet a odlet z téhož terminálu.

Bylo by ještě dobré ověřit - pokud je itinerář seskládán z více leteckých společností, nebo dokonce z více letenek, jestli Ti v Baku a Teheránu zvládnou udělat check-in na tranzitní přepážce.

0 Citovat

Ještě jsem to nekoupil, jde to koupit jako jedna rezervace, tady je to konkrétněji. Psal jsem email na letiště v Teheránu, ale nejsem si jistý, jestli mi odpoví. Jinak časy na přestup jsou ok.

AirAsia
AK776
Zajišťuje AirAsia X
19:05 KUL Kuala Lumpur International 8hod 05min
23:40 IKA Teherán Imam Khomeini

Doba přestupu:
2hod 55min
Azerbaijan Airlines
J28006
2:35 (+1) IKA Teherán Imam Khomeini 1hod 25min
3:30 GYD Baku Heydar Aliyev

Doba přestupu:
Dlouhé čekání 3hod 15min
Azerbaijan Airlines
J28103
6:45 GYD Baku Heydar Aliyev 2hod 50min
8:35 SAW Istanbul Sabiha

Doba přestupu:
Dlouhé čekání 4hod 30min
Pegasus Airlines
PC301
13:05 SAW Istanbul Sabiha 2hod 45min
14:50 PRG Praha

0 Citovat

no toto sa mi nepozdava .. z jednosmerneho letu do Iranu prestupit na AZAL ... boarding pass nebudes mat a neviem ako s online checkinom.

v SAW problem nebude, tam nie je prinajhorsom vyjst von z tranzitu a naspat sa checknut keby nieco.

0 Citovat

to je určitě zase kiwi paskvil...


v Teheránu Ti určitě nepřehodí zavazadla z Air Asie na klasického dopravce..takže bud jen s příručákem nebo vízum do Iránu, které Ti to prodraží...

Malý tip:
- není to chyba, je to klasická letenka, takže se není třeba bát

mrkni na ofiko stránky vietnamairlines a zadej trasu kuala lumpur - frankfurt nebo londýn...levných termínů bývá pomálu většinou, ale cena je kolem 5000 CZK jak do FRA tak do LHR..a to včetně zavazadel..
Je to odpověd na přímé linky Malaysian Airlines, ikdyž oni už FRA dávno zrušili, tak Vietnamci ho takto levné pořád drží...

0 Citovat

Děkuji za info

0 Citovat

Zdravím, kvůli takovýmu fuel dumpu bych chtěl přiletět do Tehránu a s tím stejným letadlem odletěl zpět, má tam hodinu čas na deboarding a boarding, je to reálný?

Letěl bych buď ráno kolem 4 hodin nebo až večer kolem 22h takže letiště zas tak busy nebude bych řekl.. Hlavně mi jde o to zda tam mají něco jako v PRG, že doletím na terminál a rovnou můžu pokračovat na jakejkoliv gate connecting letu? letěl bych jen s příručákem takže nepotřebuju recheckin...

Snad někdo poradí :) díky!

0 Citovat

pockaj, to myslis akoze medzinarodny prilet na IKA a o hodinu naspat odkial si priletel? to nebude podozrive:D

0 Citovat

tonic napsal(a):

pockaj, to myslis akoze medzinarodny prilet na IKA a o hodinu naspat odkial si priletel? to nebude podozrive:D

ano :D je to fakt blby? :D z toho stejnyho gatu no.. a nebo muzu dat 8 hodin prestup no
0 Citovat

Transit možný je, tzn nepotřebuješ víza a je to reálný, nicméně nevím, jestli je to nejlepší nápad :)

0 Citovat

Aby z hodinoveho prestupu nebolo niekolkomesacne vypocuvanie :)

0 Citovat

fridgy napsal(a):

Zdravím, kvůli takovýmu fuel dumpu bych chtěl přiletět do Tehránu a s tím stejným letadlem odletěl zpět, má tam hodinu čas na deboarding a boarding, je to reálný?

Letěl bych buď ráno kolem 4 hodin nebo až večer kolem 22h takže letiště zas tak busy nebude bych řekl.. Hlavně mi jde o to zda tam mají něco jako v PRG, že doletím na terminál a rovnou můžu pokračovat na jakejkoliv gate connecting letu? letěl bych jen s příručákem takže nepotřebuju recheckin...

Snad někdo poradí :) díky!

Írán není normální země. To se jim tam nebude zdát a budeš automaticky podezřelý.

Maník z vedlejšího fóra si takto zaletěl do normálnějšího Izraele - http://www.akcniletenky.com/disk...el#p127910

0 Citovat

když si tam nechám 6 hodin mezi tím, je to furt stejně nebezpečný? :( achjo :D já bych se fakt rád prolítnul a jako 20ti letej kluk si myslim, ze nevypadam jako nejaka vystraha :D

0
13 reakcí