Jak na upgrade do C pomocí mil

Napsal Leoš Literák 2016-12-15T18:18:09+01:00 ve fóru Frequent flyer programy
14 odpovědí

Chci letět z Prahy do NYC v business třídě. Mám už dost mil na nejméně jeden směr. Podle podmínek by mělo stačit 15000 mil a týká se všech knihovacích tříd v economy. Takže chci koupit economy a pak udělat upgrade na long haul segment. Akorát se bojím, abych něco nezvoral a upgrade nešel provést.

Je nutné koupit letenku přímo přes leteckou společnost, nebo lze koupit i přes agenturu (třeba vaši)? Když jsem letěl v akci do Peru s BA (což mi přineslo 16 tisíc mil do KLM smiley ), tak upgrade vůbec nebyl možný.

Jak mám postupovat? Mám si nejdříve vyhledat, zda v daném letu je volné místo v businessu? Je to zárukou, že půjde provést upgrade? A mám upgrade udělat co nejdříve po zakoupení letenky? Hraje čas nějakou roli?

Díky, doufám, že to vyjde.

Treba si pozriet podmienky u konkretnej leteckej spolocnosti na upgrade. Pri niektorych napriklad nie je mozne upgradovat economy discount ale musi to byt nejaka vyssia trieda economy....

Záleží na booking class. Příklad Luftwaffe

Právě že KLM umožňuje upgrade že všech tříd: https://www.flyingblue.com/upgrade-award.html

Economy (Y, B, M, U, K, H, L, Q, T, E, N, R, V, G, X) → Business

Ale nevím, zda není třeba omezen počet míst na jednom letu, které se dají upgradovat.

No to sice umožňuje, jenom upozorňuji, že kromě full fare economy tarifu(Y), kde to stojí do USA oněch zmiňovaných 15 000 mil one way, to je u normálních discount economy tarifů za 35 000-45 000 mil one way.

Pravda, koukal jsem na Show advanced options, a když zvolím jinou třídu, míle prudce narostou. Btw dá se nějak vybrat ve vyhledávání, jakou chci booking class? Abych viděl, jaký je mezi nimi cenový rozdíl.

Hledám na KLM, ceny se pohybují od 11 do 25 tisíc za zpáteční let a všechno jsou to třídy L, R, kde upgrade stojí 45-55 tisíc mil. Proč dvakrát dražší letenka má stejnou bookovací třídu? Nechápu.

Já bych v tom nehledal žádnou logiku, tak to prostě je a jinak upgrade awardy pomocí mil jsou u většiny společnosti totálně nevýhodné podobně jako lounghauly v economy.

Kickass tady dával Ameriku s British v premium economy, kterou lze upgradnout do byznysu. Premium stojí 16-18 tis.

Na to mu ale budou Flying Blue miles asi celkem na houby smiley

Těch pár tisíc mil v ex klubu mi asi stačit nebude smiley

Porovnání upgradu přes nakoupení mílí vs přímá koupě business:

economy zpáteční let 12 tisíc - třída L + 90 tisíc mil na 2x long haul 1650 € (50% bonus) = 12+44,5 tisíc = 56,5 tisíc kč
business zpáteční let 63 tisíc

Takže pokud byste oželeli přískok v economy, tak se díky akci 50% mil vyplatí spíše upgrade přes economy. A úplně nejvíc se vyplatí raději letět 4x v economy smiley

Ještě jedna perlička - zjišťoval jsem u letušky cenu třídy Y. Přes sto tisíc! To bych mohl letět dvakrát businessem (skoro).

Y je totiž full flexi smiley

Stejně je ta cena šílená.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!