Nemá někdo nějaké zkušenosti s příletem na letiště Mattala na Srí Lance? Při koupi letenek jsme byli nadšeni, že nebudeme vystupovat v Colombu, ale po zjištění, že letiště není v Hambantotě, jak bylo uváděno, ale přímo v Mattale "v zemi nikoho" máme trochu obavy z toho, jak se z letiště dostaneme někam za civilizací. Toto letiště prý denně odbaví jeden let a když tam máme přiletět asi ve 2 ráno bude těžké sehnat nejaký odvoz. Kdo by měl nějaké aktuální zkušenosti prosím o info. Děkuji Takže věc se má takto. Letiště opravdu zeje prázdnotou a denně opravdu odbaví jeden let FlyDubai. Na letišti je jen nezbytný personál a ticho jak v hrobě. My tedy měli zajištěný odvoz přímo od apartmánu, ale hned po příletu se nás ptali jestli odvoz máme nebo že nám ho seženou. Nás tedy domluvený odvoz nestál úplně málo (5000lkr) ale vzhledem k tomu, že jsme se vezli 50km a bylo to ve 3 ráno jsme to akceptovali. Pro ty co by váhali koupi letenek na toto letiště...nebojte se toho  .

Srí Lanka - Letiště Mattala - Hambantota

Založil(a) ve fóru Letiště

13 reakcí

Nemá někdo nějaké zkušenosti s příletem na letiště Mattala na Srí Lance?
Při koupi letenek jsme byli nadšeni, že nebudeme vystupovat v Colombu, ale po zjištění, že letiště není v Hambantotě, jak bylo uváděno, ale přímo v Mattale "v zemi nikoho" máme trochu obavy z toho, jak se z letiště dostaneme někam za civilizací. Toto letiště prý denně odbaví jeden let a když tam máme přiletět asi ve 2 ráno bude těžké sehnat nejaký odvoz.
Kdo by měl nějaké aktuální zkušenosti prosím o info. Děkuji

Takže věc se má takto. Letiště opravdu zeje prázdnotou a denně opravdu odbaví jeden let FlyDubai. Na letišti je jen nezbytný personál a ticho jak v hrobě. My tedy měli zajištěný odvoz přímo od apartmánu, ale hned po příletu se nás ptali jestli odvoz máme nebo že nám ho seženou. Nás tedy domluvený odvoz nestál úplně málo (5000lkr) ale vzhledem k tomu, že jsme se vezli 50km a bylo to ve 3 ráno jsme to akceptovali. Pro ty co by váhali koupi letenek na toto letiště...nebojte se toho smiley

0

Může mi někdo poskytnout více informací k tomuto letišti? Přistaneme 28.5.

A) Je nutné transfer např. do Tissy domluvit předem nebo tam budou stát tutukáři, když vědí, že tam denně přistane jen to naše letadlo? Je cena 3000 rupií adekvátní za klimatizovaný van?

B) Je na letišti možné koupit místní SIMku, příp. tip na operátora?

0 Citovat

Neříkejte mi, že ani odsud tam nikdo neletěl :-)

0 Citovat

Tak pro všechny co se na tohle letiště chystají, opradu jde o letiště kde denně odbaví cca 2 lety, nás tu vystoupilo asi 30 a to personálu je tu tak 3x víc :). Na letišti fungují pouze dvě směnárny a nic víc. Doprava z letiště je sice omezená 2x tuk tuk ke kterým se nikdo nehlásí což na Srí lanku je podivné, ale odjíždějí odsud autobusy do všech směrů v průběhu hodiny po příletu letadla. Vůbec se nebojte sem letět. Autobus do Hambantoty za 250Rp. na osobu.

0 Citovat

Díky za info Dane! Bude se hodit :)

0 Citovat

Škoda, vědět dřív, že sem busy jezdí, tak ušetříme 2x3000 LKR za taxi do Tissy. Jinak potvrzuji Danova slova, nás vystupovalo 6 a nastupovalo asi 18. Jinak mi přijde těch 250 rupek do Hambantoty dost předražené :-)

0 Citovat

 Ahojte tak sa stalo čo sa muselo stať a Wizz tie lacné lety na Srí Lanku zarezal. Máte nápad na nejakú alternatívu kam ďalej z Abu Dhabi? Tam tie lety asi ostanú.

0 Citovat

To se dalo čekat, když na Srí Lance nemají ani pohonné hmoty. Kerosin nebude výjimkou.

Z Abú Dhábí můžeš s nimi ještě do Kazachstánu, Bahrajnu nebo Ománu. Otázka je, jak ti to bude pasovat na letenku.

0 Citovat

Len zo zvedavosti, ake alternativne letiska ti to ponuka?

0 Citovat

vmajercak napsal(a):

 Ahojte tak sa stalo čo sa muselo stať a Wizz tie lacné lety na Srí Lanku zarezal. Máte nápad na nejakú alternatívu kam ďalej z Abu Dhabi? Tam tie lety asi ostanú.

Co zkusit ten Bahrajn?

Já bych do toho na chvíli šel a zbytek času v Abu Dhabí

1 Citovat

Jsem trošku rád že mi to zrušili protože na SL to vypadá na strašný bordel :)

Další možnost je Indie, ne úplně lowcost ale za 4000 se tam dá dostat. Nevím ale jestli na cca týden to bude stát za to. Možná bych zkusil Abu Dhabi, Dubai, Omán.

0 Citovat

 

[/citace]

Co zkusit ten Bahrajn?

Já bych do toho na chvíli šel a zbytek času v Abu Dhabí

[/citace]

Bahrajn je bordel pro státy zálivu. Možná tam potkáš i holky od vás z dědiny;-) 

0 Citovat

Tak to je bordel - místo na Srí Lanku poletíš někam do zálivu..

0 Citovat

cali napsal(a):

 

Co zkusit ten Bahrajn?

Já bych do toho na chvíli šel a zbytek času v Abu Dhabí

[/citace]

Bahrajn je bordel pro státy zálivu. Možná tam potkáš i holky od vás z dědiny;-) 

[/citace]

JJ známá tam před necelým rokem odjela učit.

Teda tak to aspoň popsala :-D

1
13 reakcí