PRG=>CDG, LON=>PRG - EasyJet vs AirFrance

Napsal fana 2013-04-21T15:28:58+02:00 ve fóru Hledám letenku
3 odpovědí

Ahoj,

sháním "přískoky" pro naši cestu do Jižní Ameriky, a to konrétně na data:
27.6. odpoledne PRG => CDG (den potom - 28.6. večer odlet z CDG)
6.8. odpoledne Londýn => PRG (den předtím - 5.8. 15:00 přílet na LHR)

Budeme 2 a potáhneme 2 odbavená zavazadla.

Zatím jsem našel tyto alternativy:
EasyJet - 7863.- s bagáží:
27.6. PRG => CGD 21:10 => 22:55
6.8. STN => PRG 18:20 => 21:10

Air France - 8886.- (bagáž v ceně):
27.6. PRG => CDG 20:35 => 22:20
6.8. LHR => CDG => PRG 16:00 => 22:00 (přestup CDG 2 hodiny)

Nějak se nemohu rozhodnout do čeho jít - s ani jednou z těchto aerolinek nemám zkušenosti.
Pro Easy hovoří 1000.- úspora a přímý spoj z Londýna.
Pro AF zase vyšší komfort přepravy (myslím...?), dřívější přílet do CDG (=> nenulová šance stihnout poslední RER vlak který jede lehce před 23:00), lepší spojení na letiště v Londýně (+např. možnost úschovy zavazadel na LHR) a pak také možná naivní představa větší jistoty - že když bude nějaký problém s letem PRG => CDG, mám pocit že se tam s AF dostanu nějakým dalším letem spíš než s EasyJet (který tam létá 1x denně).

Do jaké varianty byste šli vy? Jaká je pravděpodobnost, že let EasyJet neodletí a já tím pádem nestihnu druhý den přípoj do Brazílie?
Nepovedlo by se někomu najít lepší variantu cesty?

Díky!

Ahoj,
záleží opravdu jen na tom, zda je pro tebe ta tisícovka zásadní. Pokud ano, zvol easyJet. Je to kvalitní aerolinka a nevidím důvod, proč by zrovna tvůj let měl být zrušen. Jasně, stát se může cokoliv. Může ti zrušit i AF let a ty budeš na waitlistu až na další let, kterým stejně přípoj nestihneš. To je riziko rozkouskovaných letenek a je úplně jedno kam, s kým a za kolik poletíš.

Jediný problém jak sám řikáš je přípoj do Paříže. Předpokládám, že nějaký noční spoj tu přeci musí být - osobně ale nemám zjištěné.

PS: AF zrušilo odbavené kufry zdarma, nebyl bych si tedy proto tolik jistý s bagáží u nich. Jinak komfort tu bude jistě větší v podobě snacku a 0,1l pití + větší prostor pro nohy, který při 2 hodinovém letu nestihneš poznat. Jediné co mě láká, je ten přestup v CDG smiley

S úschovnou zavazadel moc neporadím, ale cena bude stejná jako hotel u letiště.

Díky za odpověď Dave,
ty noční spoje z CDG na adresu kam potřebuji jsou fakt pekelný - jel bych to tak 3 hodiny třema autobusama, a navíc cesta nočním busem skrze Pařížská předměstí asi nebude vrchol bezpečnosti smiley Takže varianta EasyJet znamená drahej taxík.
S AF jsem našel ještě dřívější spoj, kterým budu v Paříži v příjemných 17:35. Sice je ještě o 500 dražší, ale zase ušetříme za taxi => výsledný rozdíl je opět 1000.- Asi do toho půjdu, kvůli větší jistotě při cestě tam a většímu pohodlí při "přestupování" v Londýně.

Co se týče zpoplatněných zavazadel u AirFrance, to by se snad mělo týkat jenom tarifů "Mini price", což jsem pochopil je jen pár "low-cost" letů v rámci Francie - viz http://www.airfrance.us/US/en/common/gu ... france.htm

F.

Tak dopodrobna jsem AF nezkoumal, takže je dost možný, že to bude jak říkáš.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!