Ahoj zkušení cestovatelé,dnes jsem prvně kupoval letenky od společnosti Ryanair. Vybral jsem si trasu Ostrava - Milán,   Milán - Mallorca,   Mallorca - Berlín. Bohužel mi nešlo dát letenky společně do košíku, a tak jsem je kupoval jako jednosměrné postupně. Je to chyba? Druhý dotaz je na placení letenek, chtěl jsem je zaplatit rovnou, ale to se mi zřejmě nepovedlo, protože peníze na kartě mám pouze blokované, ne odečtené. Kdy se tedy peníze odečtou? .

První let s Ryanair

Založil ve fóru Letecké společnosti

3 reakce

Ahoj zkušení cestovatelé,

dnes jsem prvně kupoval letenky od společnosti Ryanair. Vybral jsem si trasu Ostrava - Milán,   Milán - Mallorca,   Mallorca - Berlín. 

Bohužel mi nešlo dát letenky společně do košíku, a tak jsem je kupoval jako jednosměrné postupně. Je to chyba? 

Druhý dotaz je na placení letenek, chtěl jsem je zaplatit rovnou, ale to se mi zřejmě nepovedlo, protože peníze na kartě mám pouze blokované, ne odečtené. Kdy se tedy peníze odečtou?

0

Ahoj Majky,
Udělal jsi to naprosto správně a chválím poctivou variantu letů.

Ryanair zatím neumožňuje nakupovat lety najednou a přidávat do košíků, tedy OK.

Platby online fungují vždy tak (nejen u letenek), že se peníze zablokují a stáhnou 1–15 dní od platby. Na tom není nic neobvyklého a je to standardní postup bank.

Šťastnou cestu :)

0 Citovat

Ryanair je nízkonákladovka prodávající lety mezi body A a B. Takže se nic neděje, když jsi je koupil jednotlivě. Peníze při nákupu kartou se vždy nejdříve zablokuji a strhnou se z účtu až po několika dnech. To je stejné, ať platíš letenku nebo rohlíky v Lidlu.

1 Citovat

Děkuji za odpovědi, příspěvek klidně smažte, již jsem se dozvěděl co jsem potřeboval.

0
3 reakce