Ahoj, vracím se ještě k této starší akci: https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky/akcni-letenky-prahy-stredni-ameriky-az-konce-roku-od-12-680-kcKonkrétně zvažujeme letět do Kostariky na přelomu listopadu/prosince. Nemáme problém nakombinovat obě letiště Liberia/San Jose.Nicméně přestupy na letištích se nám nezdají dostačující, viz níže (více měst uvádím dle nalezených kombinací letů):Brusel, času na přestup 1hod 55minAmstr, 1hod 10minPaříž, 1hod 5minDetroit, 1hod 18minAtlanta, 2hodV USA navíc v kombinaci s faktem, že je nutné se znovu odbavit! A mám několik dotazů:1) Jsou přestupy garantované? Pokud ne, kde je největší šance přestup stihnout?2) Pokud přestup nestihneme, máme nárok na letenku na nejbližší let zdarma + ubytování zdarma? Jak často u této akce s Deltou létají letadla směr Amerika? Nerad bych, abychom zůstali v Evropě viset třeba týden :-)3) U uvedených letů je nutné vyzvednout zavazadlo a znovu se odbavit pouze v USA? V Evropě budeme mazat na přestupu pouze s přiručním?4) Jak je to se zavazadly? Předpokládám, že s námi poletí do USA, kde si je musíme vyzvednout a znovu se odbavit. Pokud ale budeme mít v Evropě zpoždění, letadlo však stihneme, naopak nestihnou naložit naše zavazadla,  tak nám je nějakým způsobem doručí?  .

Přestupy na letištích

Založil ve fóru Letiště

9 reakcí

Ahoj,

vracím se ještě k této starší akci: https://www.cestujlevne.com/akcni-letenky/akcni-letenky-prahy-stredni-ameriky-az-konce-roku-od-12-680-kc

Konkrétně zvažujeme letět do Kostariky na přelomu listopadu/prosince. Nemáme problém nakombinovat obě letiště Liberia/San Jose.

Nicméně přestupy na letištích se nám nezdají dostačující, viz níže (více měst uvádím dle nalezených kombinací letů):

Brusel, času na přestup 1hod 55min
Amstr, 1hod 10min
Paříž, 1hod 5min

Detroit, 1hod 18min
Atlanta, 2hod

V USA navíc v kombinaci s faktem, že je nutné se znovu odbavit!


A mám několik dotazů:

1) Jsou přestupy garantované? Pokud ne, kde je největší šance přestup stihnout?

2) Pokud přestup nestihneme, máme nárok na letenku na nejbližší let zdarma + ubytování zdarma? Jak často u této akce s Deltou létají letadla směr Amerika? Nerad bych, abychom zůstali v Evropě viset třeba týden :-)

3) U uvedených letů je nutné vyzvednout zavazadlo a znovu se odbavit pouze v USA? V Evropě budeme mazat na přestupu pouze s přiručním?

4) Jak je to se zavazadly? Předpokládám, že s námi poletí do USA, kde si je musíme vyzvednout a znovu se odbavit. Pokud ale budeme mít v Evropě zpoždění, letadlo však stihneme, naopak nestihnou naložit naše zavazadla,  tak nám je nějakým způsobem doručí?


0

Ne, ano, ne, ano

0 Citovat

1) Ano. Přestupy jsou garantované, protože jsou v rámci jedné rezervace. Pokud nestihneš přestoupit, pošlou tě dalším letem.
2) Ano. Nárok jak na let, tak jídlo a případně hotel. Létá nejen Detla, ale všichni dopravci v rámci aliance Sky Team, což je i každou půl hodinu. Horší by to mohlo být do Střední Ameriky.
3) Ano, zavazadlo se znovu odbavuje v USA a Mexiku (další státy mě nenapadají).
4) Na tohle neexistuje odpověď. Dopadne to všemi možnými způsoby. Nám třeba poslali kufry dopředu letem, který jsme o 5 minut nestihli. Kufry na nás 4 hodiny počkaly na JFK, než jsme se tam dostali :)

0 Citovat
David Eiselt napsal(a):

1) Ano. Přestupy jsou garantované, protože jsou v rámci jedné rezervace. Pokud nestihneš přestoupit, pošlou tě dalším letem.
2) Ano. Nárok jak na let, tak jídlo a případně hotel. Létá nejen Detla, ale všichni dopravci v rámci aliance Sky Team, což je i každou půl hodinu. Horší by to mohlo být do Střední Ameriky.
3) Ano, zavazadlo se znovu odbavuje v USA a Mexiku (další státy mě nenapadají).
4) Na tohle neexistuje odpověď. Dopadne to všemi možnými způsoby. Nám třeba poslali kufry dopředu letem, který jsme o 5 minut nestihli. Kufry na nás 4 hodiny počkaly na JFK, než jsme se tam dostali :)

Takže pokud to celé správně chápu, tak v nejhorším se dostaneme do cíle později a jinými lety, než které jsme měli při rezervaci, a batohy dorazí případně taky později a není se čeho bát? :-) Je to samo nejhorší možný scénář, ale raději se ptám :-)

Ta garance se týká i USA? Tzn. pokud díky odbavení nestihneme let, pošlou nás dalším letem s tím, že do Střední Ameriky nemusí létat každý den (opět nejhorší scénář). Je to tak?
Ať zvážíme rizika a vybereme správně :-)

0 Citovat

Ahoj.

Nemám osobní zkušenosti s Bruselem a Paříží (na kterou všichni nadávají), ale co se týče Amstru, tam 1hod 10min na přestup bude stačit... vše tam je poměrně rychlé. Jediné riziko bych viděl v tom, že se KLM/ČSA mohou opozdit na odletu z Prahy. Statistika se dá ověřit na webu flightaware nebo flightradar24. Každopádně i v případě zpoždění a uletění přípoje se o vás postarají.

Co mám zkušenosti s Kostarikou - do Libérie tolik letů denně nelétá, ale velká americká trojka (Delta, United, American) nalétává San José několikrát denně z různých letišť po USA. V případě uletění přípoje v USA bych se tak nebál dlouhého zdržení (přebookují na jiný let). Nevýhoda přestupu v USA je ESTA, která stojí v porovnání s kanadskou ETA celkem dost, ale chápu, že se zde vybírá z letů členů Sky Teamu a ne Star Alliance...

Ještě doplním Dejva, že například povinnost znovu odbavit zavazadlo je např. i na letišti v Montréalu, ačkoliv v Torontu jde vše skrz samo..

Jen dotaz bokem. Je dobré se vydávat do Kostariky v listopadu/prosinci? Na Karibském pobřeží bude patrně hodně deštivo. Za sebe doporučuji únor, kdy ještě není tak uplně sucho, ale už neprší.. Ale chápu, že to už letos nestihnete :D

0 Citovat

1:10 h mi v AMS přijde na hraně. Při letu z Prahy vozí autobusem, což nějaký čas zabere. Přeběhnout mezi terminály může být i dvacet minut. Brána se zavírá třeba dvacet minut před odletem.

Na druhou stranu, pokud je vše na jedné letence a v cíli nehrozí, že vám něco ujede, tak proč ne. Loni mi v AMS místo spoje s dvěma přestupy dali přímý let.

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

1:10 h mi v AMS přijde na hraně. Při letu z Prahy vozí autobusem, což nějaký čas zabere. Přeběhnout mezi terminály může být i dvacet minut. Brána se zavírá třeba dvacet minut před odletem.

Na druhou stranu, pokud je vše na jedné letence a v cíli nehrozí, že vám něco ujede, tak proč ne. Loni mi v AMS místo spoje s dvěma přestupy dali přímý let.

Já tedy v AMS nikdy busem nejel.. ale nemusí to být pravidlo :-)

0 Citovat

Naposledy na podzim s ČSA.

0 Citovat
Kubino88 napsal(a):

Ahoj.

Nemám osobní zkušenosti s Bruselem a Paříží (na kterou všichni nadávají), ale co se týče Amstru, tam 1hod 10min na přestup bude stačit... vše tam je poměrně rychlé. Jediné riziko bych viděl v tom, že se KLM/ČSA mohou opozdit na odletu z Prahy. Statistika se dá ověřit na webu flightaware nebo flightradar24. Každopádně i v případě zpoždění a uletění přípoje se o vás postarají.

Co mám zkušenosti s Kostarikou - do Libérie tolik letů denně nelétá, ale velká americká trojka (Delta, United, American) nalétává San José několikrát denně z různých letišť po USA. V případě uletění přípoje v USA bych se tak nebál dlouhého zdržení (přebookují na jiný let). Nevýhoda přestupu v USA je ESTA, která stojí v porovnání s kanadskou ETA celkem dost, ale chápu, že se zde vybírá z letů členů Sky Teamu a ne Star Alliance...

Ještě doplním Dejva, že například povinnost znovu odbavit zavazadlo je např. i na letišti v Montréalu, ačkoliv v Torontu jde vše skrz samo..

Jen dotaz bokem. Je dobré se vydávat do Kostariky v listopadu/prosinci? Na Karibském pobřeží bude patrně hodně deštivo. Za sebe doporučuji únor, kdy ještě není tak uplně sucho, ale už neprší.. Ale chápu, že to už letos nestihnete :D

V nejhorším Karibik vynecháme, nemáme s tím problém + nechceme být v Kostarice úplně v tý nejhlavnější sezóně. Takže hledáme kompromis.

0 Citovat

Dík všem za odpovědi.

0
9 reakcí