Scoot

Napsal David Eiselt 2013-04-26T13:04:23+02:00 ve fóru Letecké společnosti

Dnes už je odbavené zavazadlo na cestách spíše přítěž.

Mnohdy je výhodnější cestovat jen s kabelkou, staré věci cestou vyhazovat a nové kupovat než platit za přepravu zavazadla.

birkin-travel-bag.jpg

Nevím padrino, jestli to byl za Vás vtip, ale my to tak opravdu děláme, tedy ne kabelku, ale malý batoh a stará trička , alespoň je pak místo na místní produkty. Za mě doporučuji, přes rok schovávám starší oblečení a místo do kontejneru u nás, nechávám v hostelu nebo na popelnici, pokud v té zemi mají...

Kryštof Hájek napsal(a):

No abych odpověděl aspoň na jednu otázku, tak odchytnou-li, poplatek za kufr by měl být stejný jako za odbavené zavazadlo při platbě na check-inu, tedy 40 SGD (necelých 700 Kč).

Děkuji konečně za relevantní odpověď :-)) Když je to tak, tak ten Scoot risknu. Rozdíl 6 SGD v případě, že to nevyjde, mě nezabije. Teď ještě poštelovat předchozí dva lety s AirAsia :-D

kopecky napsal(a):

Rozdíl 6 SGD v případě, že to nevyjde, mě nezabije.

Tak to nám spadnul kámen ze srdce...

voughne napsal(a):

Vsetky tvoje problemy vyriesi toto:

https://www.amazon.de/Cabin-Max-...s=cabinmax

Myslim ,ze je to lacnejsie riesenie ako pripadny odchyt na gate a hlavne praktickejsie. Kufor je na motanie sa miestami podla mna neprakticky, ale ked tak srubovak to v tvojom pripade isti :D

Vždyť úplně stejný bágl od Cabin Maxu mám :-D a nevyhovuje mi :-D

A v com ti nevyhovuje? lebo ja o nom uvazujem resp. este o cabinzero ktory je podobny ... treba mi prepasovat kontrabant z vietnamu :D i ked plne nalozeny burton je uz tiez riadna vaha ,a to ma o cca 9 litrov menej.

Sice neviem ako v Singapure, ale v Dubai a na Filipinach si bielych velmi nevsimali, co som tak sledoval, tak zvycajne odchytili "domacih" 5-6 ludi na gate uz s viditelne obrovskymi taskami.

Nevyhovují mi jeho prostorové dispozice. Když dáš věci dozadu, přední kapsa je neskutečně spláclá, všechno se v ní zmačká. Do té úplně na zip vepředu se skoro nedá dostat. Vůbec mi tam chybí nějaké trochu pevné přepážky. Ty mini kapsy v přední kapse vůbec nijak nedrží. Jako na obrázcích, dát si tam sluneční brýle, bych neměl odvahu. Za chodu z velké zadní kapsy nic zezdola nevyndáš, naopak si tam uděláš neskutečný binec a stejně to nenajdeš. Jediné, na co je praktická, jsou kontroly v muzeích apod., když batoh můžeš položit na stůl, celou kapsu rozepnout a předek odklopit. Na rovinu, kde se to dá udělat? Jedině u inteligentněji řešené security nebo v hotelu. Zkrátka ty produktové fotky dost zkreslují. Vyložený je dost beztvarý. A jakýs tvar chytne až plně naložený. Padělek určitě nemám - kupoval jsem ho na oficiálním e-shopu výrobce přímo z Británie v akci za 30 GBP (ale poštovné k tomu bylo 12 GBP). Plus kdybych byl padrino, řekl bych, že na zádech nevypadá elegantně, spíš je pokleslý jako sakypak od nějakého hobo. V žádném případě to není elegantní kabelka ;)

EDIT: Ani odolnost vůči evropskému dešti není kdovíjaká. Když mi, myslím, ve Stockholmu pršelo, půlka prádla navlhla a jeden papírový prospekt zpředu jsem mohl rovnou vyhodit. Dal bych jí, max. 2-3 body z 5.

Tak burton je potom hodny svojej ceny, nic sa mi tam nemacka, ziaden binec nemam, vsetko je poruke a dazd to zvladlo.

Na organizaciu batohu by si si mal kupit nieco take:

https://www.banggood.com/IPRee-5...rehouse=CN

A proti dazdu, ze este nemas toto ... ?

https://www.banggood.com/Natureh...rehouse=CN

+ pouzivam to na gate ked zbieraju tasky do podpalubia, je vecsia sanca ze burton pozije dlhsie :)

Proti dešti mám pláštenku z Europa parku. Fakt odolný materiál a vejde se pod ní i batoh. Na organizaci si něco koupím možná na příští výlet. Na tento mi to z Číny za těch pár dní už dojít nestihne :-D (ono asi ani ne od nás). Jedině, že bych tomu jel naproti :-D

zaklad balenia - igelitky :)

travelhacker :)

@kopecky, nepotešil si ma recenziou. Ale keďže na veľké výlety nechodím s prázdnym ruksakom, asi to vyskúšam, keďže objem bude zaručený :) 35e na nemeckom amazone, prihodim mapu Arménska a bude free shipping na Slovensko.

Add: asi poprosím admina o presunutie týchto pár príspevkov do vhodného vlákna

Prosím, neporadí mi někdo? Při bookingu na webu mi to automaticky nutí rezervaci sedadel, (nejlevnější jsou za 13€), nedá se to nějak obejít? Nikde tam nevidím možnost nějakýho toho "ať to automaticky vybere, hlavně neplatit"

Díky!

klikni na to REMOVE :)

k0wb8yx-1.png

Mám za sebou dva lety se Scoot. Pár poznatků:

- online check-in na let je možné udělat jen v Singapuru a stejně vás pošlou k přepážce na document check, abyste na boarding pass dostali razítko. Je to ale kratší fronta a neváží tan zavazadla.

- na Krabi ani v Singapuru nebyly u mých gatů váhy. Na Krabi dokonce ani ne ohrádka na měření. V Singapuru jen něco bez loga.

- místa na nohy málo, ale víc než v aktuální konfiguraci AirAsia.

- cena jídla na palubě vyšší než u AirAsia

- možnost mít až dvě příruční zavazadla (jedno velké, druhé malé) do celkové hmotnosti 10 kg (kdyby to někdo kontroloval).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!