Ahoj,jelikož mě včera zase AirAsia neskutečně vytočila s jejich processing fee za platbu kartou, který dělal přes 15% z ceny rezervace, hledal jsem nějaký způsob, jak se tomuhle poplatku vyhnout.  Převody z asijských bankovních účtů, platba v 7-11 apod. je pro nás nepoužitelná, ale jeden způsob se mi nakonec podařilo najít. Postup:1. Je potřeba provádět rezervaci pouze přes mobilní verzi jejich webu. V klasické verzi tato možnost platby není.https://mobile.airasia.com/index.php2. V pravém horním rohu je rolovací menu, v něm vyberte jako měnu AUD.3. Vyberte požadovanou trasu a vyplňte všechny údaje a dostanete se až na poslední stranu s možností platby.4. V menu Payment options je najednou možné vybrat PayPal, u kterého je Processing Fee nula. :D5. Dále budete přesměrování na portál PayPalu, kde ještě nezapomeňte kliknout na přepočet měny a pak zvolte conversion rate options na your cards issuers rate (aby vám platba byla účtována v AUD kurzem vaší banky a ne kurzem PayPalu).Tímto způsobem se vyhnete platbě tohoto poplatku a můžete ušetřit nemalé peníze. Samozřejmě něco tratíte na přepočtu z měny,  ve které je letenka naceněna, na AUD, ale dělá to cca 5%, takže pořád ušetříte přes 10% oproti platbě s processing fee. .

Návod na odstranění Processing Fee u AirAsia

Založil ve fóru Letecké společnosti

19 reakcí

Ahoj,

jelikož mě včera zase AirAsia neskutečně vytočila s jejich processing fee za platbu kartou, který dělal přes 15% z ceny rezervace, hledal jsem nějaký způsob, jak se tomuhle poplatku vyhnout.  Převody z asijských bankovních účtů, platba v 7-11 apod. je pro nás nepoužitelná, ale jeden způsob se mi nakonec podařilo najít.

 

Postup:

1. Je potřeba provádět rezervaci pouze přes mobilní verzi jejich webu. V klasické verzi tato možnost platby není.

https://mobile.airasia.com/index.php


2. V pravém horním rohu je rolovací menu, v něm vyberte jako měnu AUD.


3. Vyberte požadovanou trasu a vyplňte všechny údaje a dostanete se až na poslední stranu s možností platby.


4. V menu Payment options je najednou možné vybrat PayPal, u kterého je Processing Fee nula. :D


5. Dále budete přesměrování na portál PayPalu, kde ještě nezapomeňte kliknout na přepočet měny a pak zvolte conversion rate options na your cards issuers rate (aby vám platba byla účtována v AUD kurzem vaší banky a ne kurzem PayPalu).


Tímto způsobem se vyhnete platbě tohoto poplatku a můžete ušetřit nemalé peníze. Samozřejmě něco tratíte na přepočtu z měny,  ve které je letenka naceněna, na AUD, ale dělá to cca 5%, takže pořád ušetříte přes 10% oproti platbě s processing fee.
0

Dost dobrý, menší stovky to dokáže uspořit :) díky.

0 Citovat

Dobrý, když si vezmu, co jsem jim nacpal:)

0 Citovat

Loni jsem kupoval hodne letenek na letosek s AirAsia (asi 13) a uz si presne nepamatuju, kolik to bylo, ale nerekl bych, ze processing fee delalo 15%. Mozna vyjimecne ano, ale spis vyrazne mene (a to jsem mel ty nejnizsi ceny v akcich, i kdyz vetsinou s batohem). U vnitrostatnich letu nebylo vubec, to bych neletel pred 2 tydny za 18 MYR (asi 105 Kc) z KL do Kota Bharu. Myslim tedy, ze by bylo lepsi si nejdriv vyzkouset u konkretni letenky, jestli se prepocet vyplati.

0 Citovat

Kupoval jsem vnitrostátní letenku po Filipínách pro 4 lidi, cena 7900 PHP s poplatkem 9300 PHP, čili ten processing fee v tomhle případě byl 1400 PHP (700 Kč). V AUD jsem zaplatil 222, cca 8300 PHP, takže o 500 Kč méně. Je možné, že se processing fee liší podle toho v jaké měně je letenka naceněná, pro lety z Malajsie (cena v MYR) to možná může být jinak.

0 Citovat
Libor_S napsal(a):

Loni jsem kupoval hodne letenek na letosek s AirAsia (asi 13) a uz si presne nepamatuju, kolik to bylo, ale nerekl bych, ze processing fee delalo 15%. Mozna vyjimecne ano, ale spis vyrazne mene (a to jsem mel ty nejnizsi ceny v akcich, i kdyz vetsinou s batohem). U vnitrostatnich letu nebylo vubec, to bych neletel pred 2 tydny za 18 MYR (asi 105 Kc) z KL do Kota Bharu. Myslim tedy, ze by bylo lepsi si nejdriv vyzkouset u konkretni letenky, jestli se prepocet vyplati.

Ja som práve taktiež nedávno kupoval (aj) do KBR a poplatok som platil. Koľko % to tvorilo už netuším.

0 Citovat

tiež som kupoval ale na jetcost.it do KBR pre 4 osoby za 16€

0 Citovat

Processing fee urcite zavisi na zemi, odkud se odleta. Nejvyssi je na letech z Australie - 10 AUD, ale platbou pres paypal se mu da vyhnout. Nejak se mi nezda, ze by paypal opravdu nabizel vyhnuti se jejich vyssim kurzovym rozdilum, na cemz asi hlavne vydelavaji, ale moc zkusenosti s nim nemam. U letu z Australie nicmene 10 AUD neni velke %.

Zkusil jsem si ted temer az k platbe nakup domacich letenek s AirAsia a z Manily do Cebu mi processing fee zvysilo cenu o 10,5% (1588 + 168 PHP). U dvojnasobnych cen na blizky termin byl poplatek stale stejny 168 PHP, ale tim padem jen 5%. Ty jsi mel ty letenky asi zpatecni, takze 8*168 PHP. Je to tedy hra na %. Cim koupis levnejsi letenku, tim vic te to nastve. Cebu Pacific ma u nejlevnejsich letenek ta % jeste vyssi.

U domacich letu v Malajsii je tento poplatek 8,48 MYR, coz treba u letu z KL do Kota Kinabalu za par dni znamena navyseni o 2% (404 + 8,48 MYR). Sakra, ted jsem si uvedomil, ze mi ti zlodeji navysili timto poplatkem mou letenku o 84,8%. Zrejme totiz bylo base fare 0 MYR, airport tax 10 MYR a processing fee 8,48 MYR. Dosud jsem nevedel, ze me to melo vlastne vytocit :-)

0 Citovat

Díky za rozbor. Processing fee je teda skutečně fixní částka závislá na dané lince a je účtována zvlášť za každý leg a osobu. Konkrétní částku lze nalézt zde:
http://www.airasia.com/my/en/our-fares/fees-and-charges.page

S tím PayPalem najde o to, že by ses vyhnul kurzovému rozdílu u AirAsia, ale o to, že PayPal defaultně účtuje částku v měně tvojí karty (odrb ala Dynamic currency conversion) a je potřeba to tam změnit abys platil opravdu v AUD a ne v CZK.

0 Citovat

tak jsem to zkusil a nulu to neukazuje, ale ukazuje to polovinu částky za platbu kartou
zkoušeno na trase sgn-kul a místo 8,51 aud za kartu to hodí 4,26 aud to paypal.tak to bud už zrušili nebo to předtím byl bug nebo delam neco špatně..

0 Citovat

Dneska jsem zkoušel tento návod - už nefunguje. Na mobilní verzi webu to hází 404ku při kliknutí na kalendář s daty. Nakonec jsem bral u Scootu.

0 Citovat

Mne to neslo uz pred mesiacom. Co maju aziati za problem s kartami?

Pred tyzdnom som kupoval prelet s vietjetom a tam sam to nabalovalo jak snehova gula. Z 5 USD som nakoniec skoncil takmer na 35, z toho processing fee bol 5 USD ... ale stale lepsie ako AirAsia, ta mi chcela nauctovat za letenky z Ho Chi Minh do Kualy 16 € ! Tesne pred platbou som to zrusil a kupil u Cebu priamo do Manily kde po mne nic navyse nechceli.

0 Citovat

Tak v Asii bych řekl, že je to tím, že aerolinky nemají nařízeno uvádět konečnou cenu. Vzpomínám si, jak to bylo u nás, než zasáhl evropský regulátor. To byly samé příplatky taky...

0 Citovat

@voughne: 16 EUR jako priplatek nebo celou castku? Nebo se jednalo o 3 letenky? Pokud priplatek za 1 letenku, tak co mas za kartu? Zkusil jsem si to naklikat s mou MC debetni a priplatek byl 6 USD nebo 5,33 EUR za letenku, coz je u AirAsia dlouhodobe normalni a stale 1 z nejvyhodnejsich moznosti. Jo a neni vyhodne si nastavovat eura kvuli horsim kurzum (napr. 36 USD ted odpovida u nich 32EUR). Cebu ma priplatku spousta, akorat je clovek vidi hned.

@kopecky: U prodejcu letenek jako Tripsta jsou stale priplatky za platbu kartou a nepovinne priplatky, kterymi se clovek musi proklikat, jsou podobne jako pri nakupu u AirAsia.

0 Citovat

Boli to letenky pre dvoch a mozno to bolo 16 USD, ale odradilo ma to aj napriek tomu ,ze letenky boli v polovicnej zlave. Jedina moznost ako sa vyhnut tymto sialenym poplatkom je virtualna AirAsia Big Prepaid mastercard. Tiez nieco stoji, ale kto lieta castejsie, tak urcite sa mu oplati.

Inac chcel som platit tatrabankou (ktora cosko skonci v sufliku pri ich "kalkulacke"), ani srnka netusi ako to oni konvertuju lebo karty sa hlasia ako USD, vo vypise z uctu mam aj USD aj EUR ... a aby toho nebolo malo, tak si este na transakcii vo forintoch pripocitali border cross fee? resp. suma sa navysila o 2% a na 32€ to robilo pre banku 65 centov ... niezeby som nariekal, ale pri drahsich letenkach a pre viacero osob sa uz vie banka celkom slusne prizivit. Zlaty unicredit! ale aj ten je prikratky na Airasia :D

0 Citovat

Když se mnou vyj*bali asi před měsícem a půl s processing fee, tak jsem si všiml, že částka se nijak nenavyšuje, když použiji kreditku ;-) Což processing fee nijak nesníží, ale ušetří to aspoň pár centů na cashbacku.

0 Citovat

Konečně se mnou AirAsia přestane vyjebávat:-) Pořídil jsem si kartu BigPay. Je to sice porod ježka vše zprocesovat, ale konec s 5,-USD processing fee/letenku. Mimochodem i přehledná jedoduchá app. A co víc, s kartou jde podle všeho i skvělě rumbovat, protože u některých prodejců emuluje Viabuy. Mým milcům ve fóru dávám k dispozici.


received-973514186323186.jpeg

0 Citovat

cali napsal(a):

Konečně se mnou AirAsia přestane vyjebávat:-) Pořídil jsem si kartu BigPay. Je to sice porod ježka vše zprocesovat, ale konec s 5,-USD processing fee/letenku. Mimochodem i přehledná jedoduchá app. A co víc, s kartou jde podle všeho i skvělě rumbovat, protože u některých prodejců emuluje Viabuy. Mým milcům ve fóru dávám k dispozici.

a do jakých zemí kartu posílají? To nikde nevidím. Dík 

0 Citovat

Malajsie

Edit: Psal jsem, že je to porod ježka:-)


0 Citovat

cali napsal(a):

Malajsie

Edit: Psal jsem, že je to porod ježka:-)


Tak proto :)

0
19 reakcí