Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

jak je to v sucasnosti s 250Eurovou kompenzaciou? kolegyni vcera zrusili let do Stockholmu s odletom 18.6. a plan B s CSA na Arlandu stoji 3000kc, takze by sa jej kompenzacia hodila .. pride mi, ze vsetci incl. Wizzair vieme, ze Svedsko je na tom s covidom kadejako, a predsa ho dovcera lietali, pricom situacia sa nijako nelisi.

pre rejpalov vopred dodavam, ze tam nejde z pleziru, ale raz za rok pozriet rodicov.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Pokud to zrušili sami, tak přijde email a v aplikaci si vybereš rebooking, refund nebo 120 % kreditu ve formě voucheru. Postup dle Směrnice 261/2004.

Tento email mi již přišel, ačkoli nerozumím tomu, jak poznám, jestli byl let zrušen "kvůli Covid', nebo nikoliv. Každopádně případ asi prostě předám nějaký firmě ke zpracování... 

A ještě jeden dotaz - mám právo na kompenzaci i v případě, že si vyberu voucher/refund? 

0 Citovat

Zkuste se obrátit na Evropské spotřebitelské centrum, ale mám za to, že tam je právě novela dotčené Směrnice, jak uváděl někdo výše, že kompenzace se na případy pandemie nevztahuje. V tomto případě by tam právní nárok nebyl, ale nečetl jsem. Obecně je žádoucí, když ke zrušení dojde nejméně 14 předem, kdy jde zpravidla ještě zrušit ubytování.

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenosti s bookováním 2 letenek, přičem pouze jedna z nich by měla obsahovat bagáž a druhá ne? Jde to takto vůbec koupit nebo si pak jednu z nich máme po zakoupení upgrdovat? Díky za reakce, Lenka

0 Citovat

Bagáž lze přidat k jednotlivým cestujícím už při nákupu. Ale pokud myslíš to, že by jeden cestující byl Wizz Basic a druhý třeba Wizz Go, tak to v jedné rezervaci nejde.

0 Citovat

Nevím, jestli to tady už někde proběhlo, ale pokud máte k letence WIZZ Flex a koupíte WIZZ Priority třeba na trasu KTW-LWO za 26 PLN (6 EUR) a pak změníte routing třeba na trasu VIE-KEF, kde WIZZ Priority stojí 24 EUR, tak za rozdíl v ceně WIZZ Priority při změně letenky nedoplácíte. Nevím, jestli to tak funguje i s odbavenými zavazadly. 

0 Citovat

Ahoj, prosím, nevíte někdo když jsem měl u Wizzairu koupený zpáteční let, zda bude platit, když jsem do té destinace neletěl, ale zpátky bych chtěl využít pouze tu zpáteční letenku?

0 Citovat

Bude

0 Citovat

Zdravím,
dá se nějak u registrace více lidí zvolit pro každého jiná varianta letenek? Tzn. pro někoho nejlevnější a pro druhého s kufrem? Chystám takhle pracovní cestu pro pět lidí a pro tři z nich bych chtěl se zavazadlem pro dva tu nejlevnější. Asi bych to mohl naklikat po jednom, ale jak se tam pak zadá skupinový wizz discount?

0 Citovat

Samozřejmě, že to jde, jen nesmíš na začátku zvolit, že to chceš pro všechny stejně. Eventuelně se to dá i dodatečně u jednotlivců dokoupit.

0 Citovat

Ja organizovat sluzebni cestu, tak je vsechny posadim do businessu a s wizzairem bych vubec neletel.-)

0 Citovat

Jo, už vidím, jak posadíš partičku montérů, letících do Tangeru opravovat přístavní nakladač, do businessu :-D a vedení to schváli.

0 Citovat

Ja jen rikam, ze bych to udelal… jestli by to proslo je vec jina

0 Citovat

Tak jsem asi blbý :D ale tu možnost tam nikde nevidím... můžete mi někdo poslat screenshot jak na to?

0 Citovat

Dáš Basic tarif pro všechny a v dalším kroku přidáš kufry pro jednotlivé pasažéry podle potřeby.

0 Citovat

Jo, to by asi šlo... i když mi nešlo jen o kufry, ale i o jiné typy letenek (kvůli možnosti refundace, bo teoreticky by nás mohla odcestovat jen část). A ještě jedna - když jsem dříve měl wizz discount pro jednotlivce, tak dá se teď updatovat na ten skupinový? Bo ať klikám jak klikám, tak tam tu možnost nevidím.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Jo, už vidím, jak posadíš partičku montérů, letících do Tangeru opravovat přístavní nakladač, do businessu :-D a vedení to schváli.

tak vies ako, ropne spolocnosti posielaju biznisjety ked treba urgentne riesit nejaky problem co stoji desiatky tisic dolarov na hodinu :D

0 Citovat

Vrátil se Wizz už k obvyklému rozsazování nebo stále drží aspoň dvojičky vedle sebe? Samozřejmě přesednout se dá vždy a neočekávám nějak úplně plné letadlo.

0 Citovat

stále rozsazuje...

0 Citovat

Ahoj, mám koupený letenky pro 4 osoby z vídně do barcelony, udělala jsem teď check-in přes aplikaci a když jsem chtěla stáhnout palubní lístky tak to tam mám šedivě a píše to Not a valid borading card. Na webu když jsem si dala stáhnout palubní lístek tak tam mám napsané viz foto. U zpátečního letu z malagy do vídně mám vše v pořádku. Tak nevíte prosím jaký je problém? 

Děkuji.


foto.jpg

0 Citovat

Tipuju, že to bude kvůli tomu, že vám zkontrolují testy na přepážce

0 Citovat

Taky mě to teď napadlo že to bude kvůli tomu. Chat bot píše don't be worry :D ale zajímalo mě jestli se s tím někdo také setkal :) 

0 Citovat

Nám úplně stejnou hlášku píše u letu z Mallorky do Vídně, a tam by testy ani QR kody být povinné neměly, tak mě to taky překvapilo....a dumám proč

0 Citovat

Na letu z Mallorcy do Vídně to může být tím, že musíte na check-in až na letišti. Také jsem to řešila, ale pak jsem našla, že Mallorcu má Wizz na seznamu letišť, kde není online check-in možný. Test ani nic jiného jsem neměla a nikdo po mně nic nechtěl.

0 Citovat

Potvrdí mi pls někdo, že při letu s Wizz z ostrova Rhodos do Vídně aktuálně platí pro očkované, že není nutný žádný test? Nevyžaduje ho tedy ani aerolinka?

Plus příjezdový formulář mám mít rakouský i když jen tranzitujeme, nebo rovnou český?

0