Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Tak to jo potom, ale co tady lidi zminuji, jsou prave ty stredomorske destinace, proto se divim. Ja nemela nikdy odvahu to s nima koupit a to jsme nemeli deti, ted uz vubec. Tak mozna nejaky citybreak Milano nebo tak, ale dovolenou ne.🙄

0 Citovat

Loni jsme řešili, kam jet přes červencové státní svátky. Že ta jižní Morava je nějaká drahá. Tak jsme asi dva týdny před odletem vzali Wizz z Vídně na Santorini. I to ubytování tam bylo srovnatelné, ne-li levnější. Ale to všude v hlavách lidí zuřil covid a bylo to tam ještě poloprázdné.

0 Citovat

letenky jsou v dnesni dobe tou nejmensi polozkou zmen ubytovani bych se nebal pokud nejde vyslovene o vrchol prazdnin  nebo vanoce a podobne auto je ale v soucasnosti problem vsude pujcovny se zbavily aut a ted se snazi u toho zbytku sroubovat ceny co to jde

0 Citovat

Co se týče autopůjčoven, problém může být i v nedostatku aut na prodej.

V současnosti jsou odstavené desítky tisíc aut na odstavných plochách z důvodu nedostatku čipů.

Autopůjčovny dostávají množstevní slevy, proto je pro automobilky lepší prodávat vozy volně na trhu, kde jsou za vyšší ceny.

0 Citovat

Ja mam ted objednane auto - Azory na zari a i kdyz je to celkem brzy, pod 25€/den v zakladnim poj. jsem se nedostala🙄🙏.  S ubytovanim nevim, ale je to pak vybrane, sleduju to prubezne. Nektera zdrazuji s blizicim se terminem, jina ne, jenom jednou se mi stalo, ze zlevnili, pred Covidem.

0 Citovat

Tak jen pro zajímavost - na Azory na týden na konec března mám auto za 90e (rezervováno 5.1.), dnes by to bylo od 3200 Kč, takže žádná hrůza, v září je to skutečně od 6000/týden... asi turisticky profláklé období nebo je to ještě daleko. Ubytování na 2 místech mám celkem za 6500 Kč, taky rezervováno na začátku ledna. V obou případech (auto, ubytko) jsem rušil předchozí (levnější) rezervace a dělal nové, protože se mi změnil termín letu.

0 Citovat

Rentalcars sice v české mutaci zobrazuje ceny v Kč ale prodej vám následně po odeslání platby provede v Eur.

Platba se tak uskuteční v eur a rozdílném kurzu.

Koruna je intervenována ČNB a soustavně devalvuje, proto bude vše do budoucna dražší.

Mám několik objednaných aut a prakticky již nic nejde dolů.

Dříve jsem stornováním a objednáváním levnějších nabídek absolvoval na jednu objednávku v průměru 4 storna.

0 Citovat

@Audit to ne, platila jsem v lednu normalne v Kč a stejná částka se i ztrhla, rezervace drží také v Kč se stejnou částkou. Mozna novinka, ze by…

0 Citovat

@Mirjur mam za 4300,-/tyden 🙄

0 Citovat

to Madre

jedna objednávka z 18.12. částka v korunách

druhá z 01.03. - částka v eur ta se mi odečetla z korunového účtu s kurzem banky

Kdybych to věděl před platbou tak bych platil z eur účtu.


4.jpg
2.jpg

0 Citovat

Ja mam z 26.1.🤷, takze to bude zrejme nejaka novinka z rentalcars, smecko ala Ryanair. Takze bude lepsi si to nchat ztrhnout v Eurech.

Edit: tak koukam, ze tam maji poznamku ted, ze si muzete nabidku zobrazit v jakekoliv mene, ale za pronajem zaplatite v GBP.

0 Citovat

Prípadne by ste mohli dať potom vedieť, či sa niekomu niečo podarilo zmeniť aj na destinácie, ktoré sú mimo zoznam a akou cestou. Díky 

0 Citovat

Chci pozadat o refundaci na zruseny let, ale castka, ktera je uvedena nezahrnuje clenstvi v DiscountClubu, ktere jsem zakoupil pro tuto rezervaci. V dohledne dobe nekolika mesicu ho asi nevyuziju. Je nejaka cesta jak ho take zrusit a pozadat o nahradu? Ma nekdo zkusenost? Dekuji.

0 Citovat

Zkušenost mám. Není cesta...

0 Citovat

Budu potřebovat koupit letenku, nebo dvě, tak to tady pročítám abych se dostala do “víru vášní” ale ať se dívám jak se dívám, pořád mi z toho vychází, ze tahle aerolinka si přednostně testuje, co si může k zákazníkům dovolit. Za starých časů moji rodičové takovým nákupům říkali “zadarmo drahé”. Nechápu jak taková společnost může prosperovat. I když jestli je pravda, že lítají poloprázdná i prázdná letadla jen proto aby lítala, tak jsme tu my lidi asi už dlouho a na špatné adrese.

0 Citovat

z Wizz sa stala splocnost u ktorej si kupujete letenky len-tak, ked nemate co robit. A dufate ze to preletite. Ak nepreletite, nic sa nestane. Ved vraj Madari nejak zle odhadli cenu paliva narozdiel od Ryanair takze tie 10 eurove letenky ich nespasia a radsej rusia. 

0 Citovat

Tonic....Aha, díky za osvětlení situace, to by mne tedy fakt nenapadlo....je to asi jen takový “výukový trenazer” jak se pohybovat na webu při nákupu letenek. Nj, globální ekonomika :-(

0 Citovat

No hlavně mezi Wizzairem a Ryanairem začne být teď trochu propast, protože Ryanair má zabezpečenou cenu paliva z 80% předpokládané potřeby do března 2023, zatímco Wizz v loni rozhodl, že se nebude předzásobovat a bude kupovat palivo za tržní ceny, což znamená, že prostě letenky za 10 euro Wizzair nebude zvládat a proto to radši bude rušit. 

0 Citovat

Idem sa zbavit kreditu, nova linka Abu Dhabi - Mattala (Sri Lanka) ... a urcite pride dalsia "exotika"

2 Citovat

Wizz to je taková Bohemia energy v letecké přepravě. :-)

1 Citovat

No hlavne to nijak nenavazuje, takze predpoklad na zmeny.

0 Citovat

Poradi nekdo jak uplatnit kredit u Wizzu? Pri platbe se mne moznost platby kreditem nenabizi.


kredit.jpg

0 Citovat

Pro použití kreditů musí být majitel účtu jako cestující. Bez něho nejdou použít k platbě kredity.

0 Citovat

Tak pochválim sa ja prvý šťastnou zmenou. VIE-PMI na Veľkú noc spiatočne za 30€ zmenená na VIE-LPA na Veľkú noc. Snáď to nezrušia :-D

0 Citovat

Dominik Krizanovic napsal(a):

Tak pochválim sa ja prvý šťastnou zmenou. VIE-PMI na Veľkú noc spiatočne za 30€ zmenená na VIE-LPA na Veľkú noc. Snáď to nezrušia :-D

Kanary jsou drzak, bud v klidu. Uplne v nejhorsim pripade zrusi Gran Canarii a prebookujes si to na Tenerife..

0