Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

No na titulku bychom asi letenky z Vietnamu do USA nedávali i tak... :))

Každopádně to nechápu. Pokaždé, když si C koupím já, tak to zruší. A teď? Už druhý fare u kterého jsem byl a vykašlal se na to :/

0 Citovat

kde jinde je bonitnejsi klientela nez v HK?

0 Citovat

Nakolko prave v danom case mame uz naplanovane lety na trojtyzdnovy trip Thajsko/Kambodza, tak som len tak zo srandy kupil 2x NY "na otocku" v F s tym ze som ratal ze to aj tak Cathay odpiska :) ...teraz mam o starost viac riesit ako tie tripy vyskladat. Ale popravde, ak sa teda sudruhovia na to este nevyspia, som zvedavy na tu ich F. Mal som uz tu cest letet s nimi 2x v C na trasach HKG-AKL a HKG-SIN a obakrat to bolo take nemastne neslane...proste prepravili ma v pohodlnej sedacke z bodu A do bodu B

0 Citovat

@moonEclipse - ten přískok do HKG je v C, aspoň pokud jsou lety operované VN. A jasně, že to nebyla fare pro každého...

0 Citovat

cali napsal(a):

@moonEclipse - ten přískok do HKG je v C, aspoň pokud jsou lety operované VN. A jasně, že to nebyla fare pro každého...


Ja som pozeral routingy Da Nang / Hanoi - New York (788 USD vo first) a ten prískok Da Nang / Hanoi - Hong Kong bol s Cathay Dragon all-economy narrow body. Tie ostatné kombinácie som nepozeral, je možné že z Ho Chi Minh lieta priamo Cathay aj s firstom, alebo aspoň s biznisom, ale tam som zas nevidel takúto fajn cenu.

0 Citovat

sonic napsal(a):

Nakolko prave v danom case mame uz naplanovane lety na trojtyzdnovy trip Thajsko/Kambodza, tak som len tak zo srandy kupil 2x NY "na otocku" v F s tym ze som ratal ze to aj tak Cathay odpiska :) ...teraz mam o starost viac riesit ako tie tripy vyskladat. Ale popravde, ak sa teda sudruhovia na to este nevyspia, som zvedavy na tu ich F. Mal som uz tu cest letet s nimi 2x v C na trasach HKG-AKL a HKG-SIN a obakrat to bolo take nemastne neslane...proste prepravili ma v pohodlnej sedacke z bodu A do bodu B

Tak si k tomu kup ještě letenku NYC - PRG - NYC a máš to skoro takový DoubleRTW ;-)

0 Citovat

Hele uprimne radsi vycashuju 50k z vlastni kapsy az zase bude auto upgrade C - F u BA z Prahy do US, jako loni (a to jsem tuhle akci chytil vcas, protoze jsem na Silvestra koukal doma s detma na prasatko Pepu, misto epicky kalby s kufrem plnym drog ala Strach a Hnus v Las Vegas :D).. Protoze crcat se economy z Prahy do nejaky diry ve Vietnamu (Vietnamsti ctenari CL necht prosim odpusti) a zpatky kvuli tomu abych si proletel F nesmyslnym smerem mi za to opravdu nestoji - tohle je presne ta akce u ktery clovek vypali z kapsy tisic Ecek s tim, ze mu to v danou chvili prijde jako skvelej napad a za tyden zacne resit storno.. :) Samozrejme je to jen otazka osobnich preferenci, pokud napr nekdo stejne planoval na podzim letet na mesic do Vietnamu, tak kratka otocka do US nemusi bejt az tak blbej napad.. A ono kdyz to pak zpocitate, tak zjistite, ze ono to cenove vlastne neni az takovej rozdil - jestli 50k z PRG, nebo za 1200e z Vietnamu, kdyz napocitate priskoky, hotely etc..


Stejne tak jsem nakonec sundal prst ze spouste na tom businessu s Etihadem - jednak mi vadili ty nesmyslny prestupy v Belehrade kterej moc nemusim, nebyly by z toho zadny uzitecny mile a letet v lednu / unoru do US je pro vetsinu mistnich cestovatelu stejne bytelnej napad jako letet v lete do Miami - samozrejme da se vymyslet dobrej program, ale na prochazky po Central Parku a vylet na sochu Svobody to podle me uplne neni.. To si radsi koupim za 18k zpateni PE z PRG nebo VIE s BA a za par mil se na cestu tam upgradnu za mile - je to nejakejch 12h s prestupem tam a 10h zpatky - idealni na kratkou otocku.. A pokud vezmete routing s novou 777 AA tak v prvni rade PE je to skoro stejne pohodlny jako business, samozrejme to neni lie flat, ale zazitek super, sance na OPUP velmi solidni, zejmena pokud mate status..


Tzn. kdyz to shrnu slovy klasika - neni akce jako akce.. :) Kazdy kdo uz resil nejake komplikovanejsi priskoky to jiste zna sam na vlastni kuzi.. :)
0 Citovat

Tak ja napriklad by som tuto akciu nekupoval ale sadla do rany idealne :) ...zatial sme mali kupeny routing VIE-BKK a naspat HKG-VIE v C s Qatar kde konecne vyskusam aj tu ich vychvalovanu QSuites. Kratke prelety v Azii som chcel riesit teraz...cestu naspat tym padom mame  vyriesenu nakolko vystupime cestou spat v HKG, dva a pol dna s pomotame po Hong Kongu a letime domov. A co sa tyka New York-u, ak mozno malokto aj z mojho okolia tomu (u)veri, ale v tejto destinacii som este nebol :D ( akosi ma to vzdy tahalo do Azie, Australie, Afriky a na Novy Zeland ). No a ako byvaly amatersky hokejista ktory v mladosti po nociach sledoval NHL si to tentokrat pozriem aj nazivo. Takze za mna OK...samozrejme ak by sme v tom case akurat neboli v Azii, tak na to hadzem bobek.

0 Citovat

Na kolik mílí vyjde ten upgrade PE-C u B A?

0 Citovat

Zrovna u BA bych tohle asi doporučoval neřešit. Jejich C produkt je jeden z nejhorších, co vůbec po nebi lítá...

0 Citovat

eremi napsal(a):

Zrovna u BA bych tohle asi doporučoval neřešit. Jejich C produkt je jeden z nejhorších, co vůbec po nebi lítá...


To je dost diskutabilni, ja s nima litam radsi nez s kymkoliv ze *A, krome SQ.. Je to stejny jak diskuse o Skodovce - za me je muj superb nejvetsi sracka kterou sem kdy ridil, soused zase rika, ze to nejlepsi auto co v zivote mel.. :)

0 Citovat

kickass1 napsal(a):


To je dost diskutabilni, ja s nima litam radsi nez s kymkoliv ze *A, krome SQ.. Je to stejny jak diskuse o Skodovce - za me je muj superb nejvetsi sracka kterou sem kdy ridil, soused zase rika, ze to nejlepsi auto co v zivote mel.. :)


Jasně, v zásadě se dá diskutovat o všem. A myslím hard product - mám na mysli zejména sedačky a taky jejich layout, kterej je opravdu hrůzostrašnej ve srovnání s tím, co má už teď prakticky každá aerolinka v kdejakým krámu. Na druhou stranu soft product určitě žádná katastrofa není, ale já osobně se jim rád kdykoliv vyhnu :)
0 Citovat

eremi napsal(a):


Jasně, v zásadě se dá diskutovat o všem. A myslím hard product - mám na mysli zejména sedačky a taky jejich layout, kterej je opravdu hrůzostrašnej ve srovnání s tím, co má už teď prakticky každá aerolinka v kdejakým krámu. Na druhou soft product určitě špatnej není, ale já osobně se jim rád kdykoliv vyhnu :)


Ja teda zrovna mam rad ty sedacky (asi tisickrat radsi nez ty Luftwaffacky kde se kopes se sousedem pri spanku nohama) - sluzby mi prijdou tak srovnatelny jako Emirates (tzn. na kazdym druhym letu me naserou) - to treba u Luftwaffe mi prijde ten servis o dost lepsi.. Ale je to fakt individualni - zalezi let od letu..
0 Citovat

Hele já mám pocit z těch jejich aisle sedaček, jako bych seděl na chodbě po škole :) Případně v příměstským motoráku na těch sklápěcích bobcích, když teda vezmu ty sklopný "podnožky" :))))

0 Citovat

A ty míle? Jestli je mi mých 15 tisíc mil k něčemu :-D

0 Citovat

Nevím, jak je to s mílema u BA, ale obecně 15 k  stačí tak na jednosměrný upgrade do C po Evropě, ale kickass asi bude mít fundovanější odpověď.

0 Citovat

20-24k podle toho jestli peak / off-peak..


18k driv stacilo na zpatecni Cko PRG-LHR, ale uprimne uz sem asi cca 3 roky zadny regionalni letenky po Evrope za mile nekupoval.. :)
0 Citovat

Takže 20k mil za upgrade jedním směrem z PE. To nezní nereálně. Díky. Až zase poletím do UK s BA, kouknu, kolik stojí upgrade z economy. 

0 Citovat

Upgrade z economy (do PE) stoji myslim to same.. :) Ale nesmis letet v economy promo, nebo jak se jmenuji ty nejlevnejsi tarify - ty nejsou upgradovatelny.. Kazdopadne upgrade funguje pouze o jednu tridu - tzn. za stejne mile se upgradnes z eco do PE, pripadne z PE do C, ale nikdy to nejde z eco do C..


Dalsi pomerne solidni vyhoda PE je, ze mas cca 50% sanci ze dostanes OPUP do C zadara - zatim to u me takhle platilo pokazde kdyz jsem letel sam (a chce to aspon Bronze status)..
0 Citovat

AZ z BCN za zajímavé ceny... Vzhledem k historii tomu nedávám šanci, ale podařilo se opravit během chvíle, tak snad :)

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

AZ z BCN za zajímavé ceny... Vzhledem k historii tomu nedávám šanci, ale podařilo se opravit během chvíle, tak snad :)

Podařilo se mi tam vsunout Delta One na FCO-JFK. Snad to klapne, ale u AZ nikdy nevíš..
0 Citovat

 Určitou šanci bych tomu dával , protože to běželo jen na několika termínech. Zkoušel jsem LAX (jen jeden termín ) a než jsem to přes finskou expedii dal tak těch 8 míst co to ukazovalo na začátku  bylo pryč. 

0 Citovat

Kdo má v březnu cestu do, resp. z  Asie a chce si zpříjemnit cestu zpět, doporučuji využít aktuální chybku, respektive samozřejmě zkusit.  First class suite s Emirates KUL-DXB se dá koupit jako code share MH za skvělých 552,- EUR. Kdo nehraje, nevyhraje:-) 


ek.jpg
mh.jpg

0 Citovat

To je v pořádku, dle MH je to Business Suite a booking class A, pokud máš let opravdu operovaný EK, měl by to být first class.

0 Citovat

No nevim Cali. Díval jsem se na to pravda až hodinu po tom, co jsi to psal, pac jsem spal, ale na stránkách MH byla cena normální a tu chybka mělo par pofidernich prodejců jako gotogate atd, do čehož jsem jit nechtěl. Ala přiznávám, ze tomu pranic nerozumím.Kdyby byla cena chybná přímo na stránkám aerolinky, nebo solidních OTA, tak bych to zkusil, ale takhle se mi do to nechtělo, 

0