Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

jasna paka, ja take, jen ze to slezlo jeste dolu

0 Citovat

Ceny jsou porad stejne. Ja jsem psal 45.800 za Hongkong, stejne za Peking a Shanghai. Hongkong uz tam nevidim, ale Shanghai je za za 45.300, v obou pripadech ceny pri koupi primo na webu LH. To nemeni nic na tom, ze je to super cena, i kdyz zrovna PEK/PVG nejsou top cestovatelsky zajimave destinace. Treba Tokyo by bylo super.

0 Citovat

Tak dalo by sa to spojiť na 144 hodín bez víz s nejakým priskokom

0 Citovat

Když vybereš jeden segment s LH, tzn. přestup v Německu, druhý s LX, tzn. přestup ve Švýcarsku, můžeš využít 144 hodinová tranzitní víza i tak, neboť dodržíš podmínku, že tranzituješ Čínou do třetí země. Je to už několikrát probíraná a diskutovaná varianta. Číňany vůbec nezajímají návazné lety, tj. cílová destinace, ale země/stát, ze které jsi přiletěl do Číny, a následně země/stát, do které z Číny přiletíš.

0 Citovat

Dnes bolo chvilu mozne kupit RT MUC-HKG priamy let s LX v premium economy za 430€ :) ( za tu cenu som vyskusal, zvolil lety v A350 a letenky zatial drzia ). GF este aj teraz tie ceny najde, po prekliku na rezervaciu ale uz hodi inu cenu. Stale sa tam vsak daju najst ceny okolo 900 co za priamy let v PE nie je uplne zle. Ale ak vydrzia tie ceny za 430, potesi :)

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Když vybereš jeden segment s LH, tzn. přestup v Německu, druhý s LX, tzn. přestup ve Švýcarsku, můžeš využít 144 hodinová tranzitní víza i tak, neboť dodržíš podmínku, že tranzituješ Čínou do třetí země. Je to už několikrát probíraná a diskutovaná varianta. Číňany vůbec nezajímají návazné lety, tj. cílová destinace, ale země/stát, ze které jsi přiletěl do Číny, a následně země/stát, do které z Číny přiletíš.

Toto dobre vedieť, diky, aj keď mal by som trochu obavy... Najmä na checkine pri odlete do Číny:))

0 Citovat

Na odlety z Prahy s TP se da uplatnit ten vsemi fory propirany kod SPRING20 - v C to vychazi prijemnych 35k na NYC a 37,5k MIA - sice to neni zadny velky deal braker, ale pokud ma nekdo namireno timhle smerem, tak je to super letadlo, prijemne prestupy v obou smerech do 2h a pripadne zdarma stopover v Lisabonu.. Treba se nekomu bude hodit.. ;)

0 Citovat

Soucasny LH partner sale z Amstru, to jsou hodne dobry ceny.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Soucasny LH partner sale z Amstru, to jsou hodne dobry ceny.

Bohužel to nejde koupit... jinak super ceny

0 Citovat

Ja vidim napriklad Sao Paulo 5.3. - 11.3. za 1129 euro na Expedii az pred platbu. SIN 18.6. - 24.6. za stejnou cenu primo na webu Swiss. Jde to normalne koupit.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Ja vidim napriklad Sao Paulo 5.3. - 11.3. za 1129 euro na Expedii az pred platbu. SIN 18.6. - 24.6. za stejnou cenu primo na webu Swiss. Jde to normalne koupit.

Chtěl jsem Sydny pres Sin, cca 20.8.-10.9. v F. Na google flights to vidím ale bohužel to nejde koupit. Při snaze koupit se vždy cena zdvojnásobí.

0 Citovat

Dobrý den,

chtěl bych využít akci Swiss/Lufthansa companion sale z AMS do SYD nebo AKL. Na Swiss.com je akce uveřejněná ale termíny jsou už hodně přebrané a cena většinou vysoká. Google flight cenu spočítá a odkáže na prodejce do Švýcarska (pouze telefon ) nebo CheapOair. Nemá někdo zkušenost s takovým nákupem? Na FT je to diskutováno a koupeno několikrát... Letenky většinou kupuji přímo u letecké společnosti. Příklad letu

 https://flights.app.goo.gl/fekfs ;

Díky za pomoc, Martin

0 Citovat

janicek napsal(a):

Kenya Airways = to neprejde


Mimochodem error od KQ, který se dal koupit v září, tak šel proletět. Sice KQ poslali email o zrušení, ale ve výsledku pokud si člověk nezažádal o refund sám, tak nic nebylo zrušeno, a tak když přišel na letiště, tak v pohodě odletěl a i se vrátil zpátky. Viz https://www.flyertalk.com/forum/...-j-10.html

0 Citovat

Nojo, ale ne kazdej ma nervy cekat jestli opravdu odleti az do dne odletu na letisti. Krome toho neco jinyho je kdyz error fare je z tvyho domovskyho letiste a nebo jestli tam musis odnekud nejdriv doletet....

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Nojo, ale ne kazdej ma nervy cekat jestli opravdu odleti az do dne odletu na letisti. Krome toho neco jinyho je kdyz error fare je z tvyho domovskyho letiste a nebo jestli tam musis odnekud nejdriv doletet....


No jasný, ale když tam nikdo nemá negativní zkušenost a všichni to proletí, tak pak je celkem malá pravděpodobnost, že zrovna tobě by byl odepřen přístup. Samozřejmě ale stát se to může.

Spíš to byla reakce na to, že všechny errory KQ jsou zrušeny.

0 Citovat

Specielne diky "honzeek_cz" z flyertalku jsem si nakonec udelal v cervenci radost nasledujicim US east coast business class MR s BA/AA:


CDG - LHR

LHR - New Orleans

New Orleans - Miami

Miami - Philly

Philly - PRG

PRG - LHR

LHR - CDG


Vsechno business class, celkova cena 28 000kc :D :D :D


Je to upecene z te aktualni FT akce Pariz - US, nicmene honzeek je fakt mag :D :D :D A to pominu fakt ze se mu podarilo me pri zpatecni ceste dostat tim primakem PHL - PRG aniz bych se musel vracet z Parize do Prahy dobytcakem za svoje :D :D :D

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Specielne diky "honzeek_cz" z flyertalku jsem si nakonec udelal v cervenci radost nasledujicim US east coast business class MR s BA/AA:


CDG - LHR

LHR - New Orleans

New Orleans - Miami

Miami - Philly

Philly - PRG

PRG - LHR

LHR - CDG


Vsechno business class, celkova cena 28 000kc :D :D :D


Je to upecene z te aktualni FT akce Pariz - US, nicmene honzeek je fakt mag :D :D :D A to pominu fakt ze se mu podarilo me pri zpatecni ceste dostat tim primakem PHL - PRG aniz bych se musel vracet z Parize do Prahy dobytcakem za svoje :D :D :D


Psal jsem ti zpravu ohledne toho Pariz - US. Nedari se mi to nijak nakonfit jak v matrixu, tak na expedii. Muzes sem hodit info prosimte jak se vam to povedlo? Diky

0 Citovat

Úžasný počin, taky jsem se snažil něco rezervovat. Bohužel nejsem tak zručný, tak se mi to nepovedlo.... Pokud by byla možnoyt nápovědy, budu rád.

0 Citovat

Tak mi napiste co hledate do SZ (datumy a kam presne se chcete podivat a jestli chcete skoncit v Praze misto CDG), mrknu se.. :)

0 Citovat

Michael napsal(a):


Mimochodem error od KQ, který se dal koupit v září, tak šel proletět. Sice KQ poslali email o zrušení, ale ve výsledku pokud si člověk nezažádal o refund sám, tak nic nebylo zrušeno, a tak když přišel na letiště, tak v pohodě odletěl a i se vrátil zpátky. Viz https://www.flyertalk.com/forum/...-j-10.html




Souhlasím, chybovku jsem tento týden úspěšně proletěl a byla by škoda, jestli se někdo nechal odradit jednoznačnými závěry o jistém zrušení, tak jak tomu bylo u předchozích chybovek.


Koupil jsem letenky pro jistotu přes letušku a na následné emaily od KQ jsem odepisoval v duchu, že žádnou z nabízených možností (zrušení a vrácení peněz + voucher, doplatek, či změna třídy do economy) neakceptuji a trvám na koupených letenkách. Odkazoval jsem se na nařízení EU... atd. Po třech emailech Kenya přestali odepisovat.

Naopak KQ se chovali v emailové komunikaci korektně, např. když rušila chybovku v C do Japonska Alitalia, tak nikde nic nepsali, na nic se neptali a rovnou snížili třídu do economy a takový Corsair si po chybně naceněném tarifu rovnou sám vytvořil reklamaci, kterou si sám okamžitě uznal a poslal peníze zpět, veškerá komunikace pouze ve francouzštině.

Slabinou Kenya byl nakonec jen servis palubního personálu, markantně na dálkových letech, naopak na krátkých přeletech byl profesionální - příjemný. Jídlo, pohodlí, salónky taky v pořádku. Jen v Africe pojmy jako přednostní nástup, či fast track neznamenají nic, ten kdo se dřív nahrne, ten dřív jde. Naopak v Amsterdamu vše fungovalo a salonek KLM crown lounge je spíš velký salon s nadstandartní nabídkou.
0 Citovat

Luxusno adrenalínová cesta do karantény v Bogote, Lime, alebo Paname

Biznis triedou Iberie za neuveriteľných 500 eur na osobu.

https://www.kayak.de/flights/MIL...stflight_a


Mierny problém vidím v prískoku do Milána, ale ten zážitok  :)


0 Citovat

Právě jsem koupil 24.9.-3.10. z FCO za třináct tisíc.

0 Citovat

právě koupeno na prázdniny, cena letenky byla 26EUR , zbytek taxy. Nevím jestli to půjde proletět. Na stránkách Iberie mi šlo naklikat na naše termíny jen Linate-Bogota, Lima se mi nepodařila. (zkoušel jsem i Naples a Rome, ale nic). Přes OTA by to možná šlo, ale nějak preferuji přímo přes stránky dopravce. 

0 Citovat

Tak to se uvidíme, právě jsem koupil taky 24.9.  až 3.10. z FCO :D Mám koupený 4 místa. Koupil jsem přímo na web Iberie.

0 Citovat

Jan Paděra napsal(a):

Tak to se uvidíme, právě jsem koupil taky 24.9.  až 3.10. z FCO :D Mám koupený 4 místa. Koupil jsem přímo na web Iberie.

ale kam? taky Bogota?

0