Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

KLM vyřadila už 744, kvůli poklesu poptávky a COVID-19 :(  Už jenom čekám, kdy to LH oznámí taky... 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

KLM vyřadila už 744, kvůli poklesu poptávky a COVID-19 :(  Už jenom čekám, kdy to LH oznámí taky... 

To nemyslíš vážne :O. Zatiaľ na stránkach KLM mám rezervované miesta v 747. No nič, ak ich naozaj vyradia, aspoň mám o starosť menej a môžem si to rovno dať refundovať :D 

0 Citovat

Bohužel ano, psali i to oni samy na Tweeteru ( nevím jak se to píše :D ), že kvůli těmto dopadům urychlí vyřazení B747

0 Citovat

To je škoda. Líta s ním ještě někdo? Taky bych to rád vyzkoušel.

0 Citovat

Poslední pravidelný let KLM 744 s cestujícími je plánován na 26.3.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

To je škoda. Líta s ním ještě někdo? Taky bych to rád vyzkoušel.

BA jich mají ve flotile ještě 31

https://www.airfleets.net/flotte...e-b747.htm


0 Citovat

LH je má taky, 744, 747, 747i , a ještě mají 340 ❤️ Doufám, že je Angela trochu podpoří nějakou půjčkou

0 Citovat

Zdravím zkušenější cestovatelé v této business třídě.

Chtěl bych poprosit o radu na změnu termínu letenky. Letenky zakoupené přímo na web AF, podle tarifu by měla být veškerá změna zdarma. Důležité je, že letenky jsou koupené v minulém týdnu nazveme to "v akci"  :-) :-),  kdy ceny byly mnohem příznivější na tuto třídu :-).

Moje otázka zní, má cenu vůbec volat na AF a požádat o změnu letenky na jiný termín? Nechci zbytečně vyvolávat na AF a upozorňovat na cenu zakoupených letenek. Nevím však jestli nějaký zákaznický servis AF vůbec zajímá cena zakoupené letenky a pouze udělají rebooking. Díky za jakékoliv rady či zkušenosti. 

0 Citovat

zkusit to muzes ale nedovolas se. ja jsem online rusil jednu z rezervaci (s angled seats) a zatim neprisel ani email. Je to fully flexible tarif, takze by ti termin mohli zmenit, ovsem si myslim ze budou pozadovat rozdil v cene letenek, ze....

0 Citovat

petr4312 napsal(a):

Zdravím zkušenější cestovatelé v této business třídě.

Chtěl bych poprosit o radu na změnu termínu letenky. Letenky zakoupené přímo na web AF, podle tarifu by měla být veškerá změna zdarma. Důležité je, že letenky jsou koupené v minulém týdnu nazveme to "v akci"  :-) :-),  kdy ceny byly mnohem příznivější na tuto třídu :-).

Moje otázka zní, má cenu vůbec volat na AF a požádat o změnu letenky na jiný termín? Nechci zbytečně vyvolávat na AF a upozorňovat na cenu zakoupených letenek. Nevím však jestli nějaký zákaznický servis AF vůbec zajímá cena zakoupené letenky a pouze udělají rebooking. Díky za jakékoliv rady či zkušenosti. 

Na stránkach KLM je možný rebooking online na ľubovoľný termín a takmer ľubovoľnú destináciu v USA (samozejme z tých bežných + odlet a prilet BUD musí ostať). Takmer na každý deň v roku a každé mesto je tam pár dostupných letov, takže možnosti sú takmer neobmedzené, vrátane open jaw. Ja uvažujem, že si to prerobím na BUD-ORD JFK-BUD, po ceste tam v Delta One Suites v A350 cez Detroit, naspäť Dreamliner KLM. Niekde je nulový príplatok, niekde pár (desiatok) eur.

V tomto prípade by som sa nebál zavolať, nevyzerá to na chybu. Bolo to na webe všetkých 3 (KLM, AF, Delta), viselo to tam niekoľok dní, bolo to označené ako deeply discounted promo a to, že sa s tým dá ľubovoľne hýbať a je to refundovateľné, je len kvôli momentálnej situácii. Takže okrem toho Havaja si nemyslím, že to bola chybovka - ale spôsob ako získať peniaze v tejto situácii (kedže aj tak je predpoklad, že pri "obnovení bežného života" aj tak poklesne záujem o biznis cestovanie). 

0 Citovat

to dovolání asi bude jistý, že momentálně to nikdo nevezme. Podle tarifu se to však tváří bez žádných doplatků, pouze v případě změny v den odletu, by byl už doplatek v řádech  100 či 1000 EUR.  Nevím však zda upozorňovat vůbc na tento tarif a cenu, tak aby na call centru AF někdo nehledal důvod zrušení či přeřazení do nižší třídy :-)

0 Citovat

Daniel napsal(a):

zkusit to muzes ale nedovolas se. ja jsem online rusil jednu z rezervaci (s angled seats) a zatim neprisel ani email. Je to fully flexible tarif, takze by ti termin mohli zmenit, ovsem si myslim ze budou pozadovat rozdil v cene letenek, ze....

Práveže to vyzerá tak, že sa berie do uváhy len bookovacia trieda, bez ohladu na reálnu cenu letenky. Takže ak maju volne nejake letenky v ronvakej triede, tak by to malo ist prebookovat bez doplatku.

0 Citovat

Takové jsou podmínky - takže si myslím, že by to mělo být OK

Změny před nastoupením cesty - Před odletem svého prvního odchozího letu můžete bezplatně provést změnu letenky. 

Změny po absolvování cesty - Po odletu svého prvního odchozího letu můžete bezplatně provést změnu letenky. 

Refundovat před nastoupením cesty - Před odletem vašeho prvního zpátečního letu můžete požádat o vrácení peněz bez dodatečných nákladů, pokud svůj let zrušíte. 

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Na stránkach KLM je možný rebooking online na ľubovoľný termín a takmer ľubovoľnú destináciu v USA (samozejme z tých bežných + odlet a prilet BUD musí ostať). Takmer na každý deň v roku a každé mesto je tam pár dostupných letov, takže možnosti sú takmer neobmedzené, vrátane open jaw. Ja uvažujem, že si to prerobím na BUD-ORD JFK-BUD, po ceste tam v Delta One Suites v A350 cez Detroit, naspäť Dreamliner KLM. Niekde je nulový príplatok, niekde pár (desiatok) eur.

V tomto prípade by som sa nebál zavolať, nevyzerá to na chybu. Bolo to na webe všetkých 3 (KLM, AF, Delta), viselo to tam niekoľok dní, bolo to označené ako deeply discounted promo a to, že sa s tým dá ľubovoľne hýbať a je to refundovateľné, je len kvôli momentálnej situácii. Takže okrem toho Havaja si nemyslím, že to bola chybovka - ale spôsob ako získať peniaze v tejto situácii (kedže aj tak je predpoklad, že pri "obnovení bežného života" aj tak poklesne záujem o biznis cestovanie). 


Ahoj, ted jsem se prihlasil do KLM a kdyz si zvolim prebookovani, tak mi nejlevnejsi hazi plus 40K. A to jsem zustal u stejne destinace, tedy LAX.


Delam snad neco spatne? Diky

0 Citovat

A přesně proto jsem to nakonec nekoupil.

0 Citovat

Také jsem to tedy cvičně vyzkoušel na on-line, ale výsledek je stejný - ceny jsou o 40k vyšší, takže raději dále nepokračuji i když by měl být tarif bez jakéhokoliv doplatku, tak to raději vyzkoušim přes AF callcentrum 😃.  Snad i lépe poradí , než přes on-line booking 😃


0 Citovat

petr4312 napsal(a):

Také jsem to tedy cvičně vyzkoušel na on-line, ale výsledek je stejný - ceny jsou o 40k vyšší, takže raději dále nepokračuji i když by měl být tarif bez jakéhokoliv doplatku, tak to raději vyzkoušim přes AF callcentrum 😃.  Snad i lépe poradí , než přes on-line booking 😃



Tak sem hod pak info, jak to dopadlo. Chces menit jen termin nebo i destinaci? Diky

0 Citovat

Mám BUD-SJU přes ATL, a zpět přes JFK, takže asi u toho zůstanu a chtěl bych posunout pouze termín s případným stopem na 4 dny v JFK, pokud by to však šlo 😃. 

0 Citovat

petr4312 napsal(a):

Mám BUD-SJU přes ATL, a zpět přes JFK, takže asi u toho zůstanu a chtěl bych posunout pouze termín s případným stopem na 4 dny v JFK, pokud by to však šlo 😃. 


OK tak dej pak vědet jak jsi dopadl, ale co jse se docetl na internetu, tak to menit prave nelze. 

0 Citovat

Měnit termín či destinaci? Nikde jsem nic takového nenašel 

0 Citovat

Mám koupeno přes Deltu a mohu lety bezproblémově měnit. Dokonce jsem po koupi už jeden měnil, protože jsem našel lepší možnost. Doplatek 0-30 USD pokud je volné místo. Jinak mě to pak ukazuje ceny o cca 4 tisíce dolarů vyšší. Samozřejmě to nejde na každý den, protože daná třída může už být vyprodána.

0 Citovat

Možno som mal šťastie pri výbere pôvodnej letenky (?), ale mne to stále umožňuje spraviť zmenu z BUD-NYC-BUD napríklad na BUD-NYC, ORD-BUD v úplne iných termínoch, za príplatok 38.200HUF za dvoch, t.j. nejakých 50 eur p.p.  Zmeny so zachovaním pôvodného routingu sú za +0HUF.


change.png
change2.png

0 Citovat

Zkouším přímo na stránkách AF a vůbec se nedaří žádný termín bez nulového doplatku :-(. Lepší asi bude přímo zavolat na callcentrum :-), třeba budu mít štěstí a změna proběhne dle potřeby a bez doplatku.

0 Citovat

pokud je doplatek treba par desitek eur, tak to prebookuj online a misto tech 10hodin cekani na lince roznasej letaky a este budes plusovy

0 Citovat

Podařilo se někomu změnit i let na Havaj nebo všichni, kteří něco změnili, měli lety jen do zbytku USA?

0