Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Kde jsi byl na horách? Počasí tam asi bylo dobré. Šnorchlování u korálů je asi o ničem všude u jihoamerického kontinentu (nevybavuju si, že by se někde jezdilo), ale některé ostrovy by měly být dobré včetně San Andrés. Při silném větru se ale nedá jet na korálový útes, zvlášť když se nedá dokonce ani plavat u pláže. Nebyla to mimořádná situace? Ptal ses místních?

0 Citovat

Gratuluji, že ti to vyšlo. Netrpělivě vyhlížím další akci.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kde jsi byl na horách? Počasí tam asi bylo dobré. Šnorchlování u korálů je asi o ničem všude u jihoamerického kontinentu (nevybavuju si, že by se někde jezdilo), ale některé ostrovy by měly být dobré včetně San Andrés. Při silném větru se ale nedá jet na korálový útes, zvlášť když se nedá dokonce ani plavat u pláže. Nebyla to mimořádná situace? Ptal ses místních?

Byl jsem jenom v Salentu necelé 4 dny. Udělal jsem půldenní trek k vodopádu nad Salentem a okolí a jeden den údolí Cocory 12 km okruh (okolo 3 hodin bez zastávek). Tam nejvyšší nad. výška kolem 2900 m n.m. Chtěl jsem jít do Parama na 3-4 dny a udělat nějakou pětitisícovku, ale odešly mi kolena před půl rokem, tak jsem to musel vypustit. Jak píšeš, při takových vlnách se nedá šnorchlovat, tak jsem ani nikam do okolí San Andrésu na šnorchlování nejel a šnorchl a brýle jsem tahal úplně zbytečně. Nevím, jak je to tam normálně, ale vlny byly min 14 dnů v kuse co vím. Bylo hodně větrno. Lidí jsem se neptal, protože na Andrésu jsem snad nepotkal nikoho, kdo by uměl anglicky aspoń pár slov. Ani v hotelu. To je největší problém Kolumbie bych řekl. Bez španělštiny je to dost složité. Nečekal jsem, že moře bude nějaká sláva, ale ty vlny mě fakt překvapily. Bydlel jsem tři dny na Playa Blanca, což doporučuju, protože přes den je tam mraky lidí, ale ráno a večer je to paráda a klidné moře bylo jen ráno. Výhoda je, že tam zase nejsou odpadky na pláži a ve vodě jako v Asii. Počasí bylo výborné. No kromě Cartageny, kdy přes den 33 ve stínu už bylo celkem dost i na mě. V horách sprchlo většinou odpoledne, ale jen takové jemné přehánky. Žádné slejváky jako v Asii. No ale nebudeme už toto vlákno plevelit.

3 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Gratuluji, že ti to vyšlo. Netrpělivě vyhlížím další akci.

Díky. Já taky vyhlížím. Ale moc dobře to nevypadá. Už velmi dlouho nic nebylo. Myslím, že naposledy ta Havaj a to už je sakra dlouho. Akce typu těch Filipín se Saudii z Atén za dobrou akci osobně nepovažuji.  

0 Citovat

Díky za VIP trip report. Jsem rád, že jsi to také nakonec proletěl a žes mi oživil vzpomínky na konec roku 2021. Téměř vše vyšlo až na tu větrnost a také asi dřívější příjezd do Bogoty kvůli "italskému" testu.

Z Eje Cafetero jsi letěl přímo na sever nebo se svezl do Medellínu a zašel se pobavit do klubů v El Poblado? Jaká je momentálně turistická taxa na San Andrés a chtěli před letem vidět očkování/test jako údajně v minulosti?

Trochu škoda toho smíšeného dojmu z Kolumbie, neboť u mě stále zastává 2. místo v žebříčku nejoblíbenějších zemí. A to jsem měl loni pouze vnitrozemskou variantu kvůli déšťům na pacifickém pobřeží, kam se nedalo skoro 2 dny odletět. I tak to bylo skvělé, nekonečné hory, občas koloniální město. Kolumbijci fajn, Kolumbijky úžasné ...

Jinak v Cartageně už pár let zpívá jeden Čech ... https://youtu.be/TdEPtOZG7WM

Co se týče nákupu nějaké podobné long-haul letenky v C za 13.000 Kč, tak to vidím do budoucna dost bledě. Asi to zase budou jen ochutnávky na letech v C po Evropě (dříve Latam, Lufthansa, Iberia, teď snad opět i Turkish Airlines).

0 Citovat

Já bych bral přes léto i po 1K € s rodinou, ale tam to zase komplikují požadavky manželky :-)

0 Citovat

Zkusil někdo plusgrade u Flydubai? Jejich C kabina v 737 max nevypadá marně.

0 Citovat

Leoš s nimi myslim letěl ze Sri Lanky

Jel jsem Jakube trasu Bogota-Pereira- Salento- Pereira- Cartagena- Playa Blanca- Cartagena-San Andrés-Bogota. Vše letecky kromě přískoku do Salenta tam taxi a zpátky bus a na Playa Blancu, kde tam taxi a zpátky speed boat. Celkem 11 letů za 16 dnů. Z toho 6 v C, protože jsem si připlatil i C z Prahy do Říma přes Madrid s Iberii :-)

0 Citovat

Tak to jsi tedy lítál opravdu řádně! Já měl za dva týdny 7 letů (2 lety Satena zrušila kvůli vodní kalamitě na letišti Bahía Solano v Chocó).

Nějak mi nehrají ty Avios. 18.000 jsi získal za všech 6 letů v C? Já jsem nějak obdržel 24.000 Avios za 4 lety  v C (+1 let v premium economy s Latamem BOG-MDE v rámci Iberie, ale šlo jen o drobné). 1400 Elite points - Silver - Plata. Zajímavě to tedy počítají ... asi záleží jaké datum a třída ... 🤷

0 Citovat

Tak ty jsi letěl jakoby  až do Medelínu v C, takže ti to tak napočiltali. Já si to C do Říma priplatil až před odletem, takže tam bylo za proletění jen  myslim dohromady 500 Aviosu a 55 Elite Points.ty jsem nezmínil. Když si doplatíš C až před odletem, tak se ty Aviosy ani Points nepočítají jako v C, ale normálně jako za Eco. A Plus plata card mám taky. Ta je za 1100 Elite Points.

0 Citovat

Detailne som to neskumal ale niekoho by Peru za cca 850 eur mohlo zaujat: https://www.secretflying.com/pos...roundtrip/

0 Citovat

Díky, za byznys je tato cena skvělá! Trochu jsem na to koukal, ovšem po květnu 2022 už další možnosti nenašel. Přece jen mi to připomnělo luxus v Latam business class na trase Frankfurt - Madrid s délkou letu asi 2:40.

Nicméně rád bych teď z jara opět vyzkoušel Turkish Airlines business class na letech po Turecku. Například trasa Antalya - Istanbul - Izmir nějaké dny za 6300 mil + 116 lir (tedy 182 kč). Jeden let ve wide-body, druhý v narrow-body. Při rezervaci naštěstí nemusel být vyplněn turecký HES kód, jen číslo pasu.

Na tuto ochutnávkou byznysu mě navedl tento amer-švédský Nonstop Dan: https://youtu.be/roKTQf-hXM4

0 Citovat

Inak za mna je az "depresivne" ako sa do tejto temy za posledny rok-dva nedalo ani co pridat. A ako tak obcas sledujem ceny biz leteniek, tak je uz pomaly uspech kupit nieco "normalne" pod 2k, vacsinou sa to pohybuje okolo 3k ( aspon teda destinacie ktore som lietal )...tymto tempom si na rodinnu dovolenku v biz len tak lahko nepocestujeme... 

0 Citovat

A to ani nemusí jít o 2K € v biz, klidně se dál vlézt i do 2K Kč (82 €) v biz třeba do Madridu s touto crazy hot akcičkou:

https://www.fly4free.com/flight-...ch-madrid/

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

A to ani nemusí jít o 2K € v biz, klidně se dál vlézt i do 2K Kč (82 €) v biz třeba do Madridu s touto crazy hot akcičkou:

https://www.fly4free.com/flight-...ch-madrid/

Už je to pasé, ale v každom prípade by som každého dôrazne varoval skúšať niečo podobné využiť. Lebo to bolo len na portáloch, ktoré vám potom naúčtujú plnú pálku, alebo minimálne zožerú mastný poplatok. Toto skutočne NIE. Ani keby to akokoľvek lákalo.

1 Citovat

Inak momentálne celkom zaujímavá akcia, ku ktorej dostanete BA Silver status :)

 


bud-havaj.jpg

0 Citovat

...

https://www.fly4free.com/flight-...ch-madrid/

[/citace]

Už je to pasé, ale v každom prípade by som každého dôrazne varoval skúšať niečo podobné využiť. Lebo to bolo len na portáloch, ktoré vám potom naúčtujú plnú pálku, alebo minimálne zožerú mastný poplatok. Toto skutočne NIE. Ani keby to akokoľvek lákalo.

[/citace]

Přesně tak. Drobné výhody by byly salónky, občerstvení na palubě, míle. Naproti tomu economy class sedadlo a také nákup jen přes známé překupníky, kteří v případě změny/zrušení klidně naúčtují 30€. 

0 Citovat

Letos je to bída.😥

2 Citovat

Az 50% u Lufthansy po Evrope. Mozna nekoho zaujme

https://www.lufthansa.com/cz/en/...13e1ca8a12

0 Citovat

AMS - DXB za 1777 SAR 

a za 2495 SAR se dá udělat až 113h stopover v Rijádu.


dxb.jpg

0 Citovat

be quick or be dead. Iberia C fully flexible MAD-Jizni Amerika pod 1000EUR pres Iberii - dostupnost cely letovy rad, 36000 Avios+1400 elite points (Plata card). Pres OTA lze vyrazne levneji.


screenshot-2022-06-15-at-22-52-05-mad-to-scl-9-4-24-4.png

1 Citovat

Přes OTA G2G do LIM za 8500 Kč to nešlo, ale SCL za 7900 Kč už jo. Gracias!

0 Citovat

booked 2x, uvidime zda vydrzi, je to eticket LATAM, ktery drive honoroval MAD LIM :) 

0 Citovat

Dotaz… na Iberii mi to nabizi full flexible BC s cca 33k avios a 1500 elite points… co se za tyhle body da standartne poridit? Letenka po Evrope? Od OTA ty letenky brat nechci

0 Citovat

Bič boží se vrátil, aby přišel s takovou bombou. Ale že by mi zavolal a probudil mě to ne :-) Nevadí, koupil jsem to i za těch 983 éček teď ráno. Pořád super cena, obzvláště když uvážím, že je to fully flexible. 

0