Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Fully flexible, dá se měnit bez doplatku nebo chtějí rozdíl v tarifu? Který by defacto neměl hrát roli, protože bookujou ve stejný třídě. Díky.

0 Citovat

fare difference applies, bohuzel. Pres Iberia stale zive, levne OTA do SCL vyschly. Bral jsem naprimo od Iberie za necelych 1000EUR, protoze to chci proletet. Nakoupil jsem i kamaradum, nekteri to jeste ani nezjistili.... Na tech levnych OTA letenkach byl vetsinou jeden leg s LATAMem, coz vyrazne zvysuje sance na zruseni letenky. Navic pres OTA nenakupuji. Dokonce ani kdyz je to za tretinu cenu co na strankach dopravce. ale to je muj boj a vsem co nakoupili drzim palce.

2 Citovat

Dobře děláš Biči. Tak spolu zase poletíme. Snad nám do toho covid nebo válka nehodí vidle a neprotáhne se to na 2 roky jako ta lednová Kolumbie  :-))) Hodí mi to 36 tis Aviosu, což k mým 20 za leden značí, že ještě jedna akce v C a mám na další letenku v C u Iberie.

Jinak chlapcům taky přeji at to proletí. Dejte pak vědět, jak to dopadlo. Zajímá mě, co ještě může vydržet. Ta cena 8 tis je ale myslím už příliš nízká. No budu držet pěsti. Každopádně s Latamem bych po zkušenostech z Kolumbie nechtěl už nikdy nic řešit.

1 Citovat

Tak po opravě cen jsem se namátkově podíval a změna data jednoho směru stojí 1800 éček

0 Citovat

Nestihnul jsem :D Každopádně i tak parádní úlovek Mr. Bič. Budu doufat, že konečně taky někam odletím výš než v economy.

0 Citovat

ciste ze zvedavosti. Vy, co jste koupili pres OTA za par stovek s nejakym segmentem s LATAM, porad drzi? Podle FT to pomalu zarezavaji, prime lety s IB kupovane na IB stale drzi. Zatim, ale jak jsem psal vyse, verim pevne ze vydrzi a OTA letenky NEJSPISE ne. Kdo to chtel proletet, asi bylo dobrou strategii poridit si na stejny termin jak od OTA tak od IBERIA a pak dle vyvoje situace jednu zdarma zrusit. Ale po pitve je kazdy general, ze.


vpici.jpg

0 Citovat

já mám tušení, že ruší jen nějaké nevystavené letenky, nebo je problém v systémech. Kdyby šlo teď hned o opravdový zrušení tak už s tim nejde nic.

0 Citovat

?? negomu odpoved. jasan, kdyz cancelled tak zhasla faja. Mas pres OTA ci Iberii? Furt drzi?

 

0 Citovat

ja muzu dat svuj poznatek… rezervoval jsem pres Iberii s moznosti zaplatit do 24h… nakonec jsem si rekl, ze je to pi*ovina to kupovat pac uz jsem tam byl a nevim co bych tam delal, ale stejnou hlasku mi to dovalo druhy den rano kdyz mi zbyvala hodina do zaplaceni. Pokud tahle hlaska naskakuje nekomu kdo to zaplatil, tak to asi fakt rusi. V opacnem pripade rusi jen nevystavene letenky… plus asi OTA. Ale fandim vam… doufam, ze nemam pravdu

0 Citovat

tak evidentne rusi i ty vystavene pres OTA s etickety - viz pomerne obsahle FT vlakno. Spis se divim naivite/nezkusenosti lidi, kteri veri tomu, ze proleti transkontinentalni flexi C za 300E. Zazraky se deji (celou mou rodinu EVA air upnul do C BKK-VIE), ale ne tak casto jak by jeden chtel. Dobra zprava a pouceni z krizoveho vyvoje? Super proma/errory jsou zpet a jen houst a vetsi kapky!

2 Citovat

Bič boží napsal(a):

pis se divim naivite/nezkusenosti lidi, kteri veri tomu, ze proleti transkontinentalni flexi C za 300E.


já za poslední roky teda proletěl takový errory, že by mě 300e letenka do SCL vůbec nepřekvapila :) 

0 Citovat

napodobne zde, ale 300EUR pres OTA s LATAM segmentem? No way. O flasu sucheho dom perignon?

0 Citovat

vies sem pls hodit link na to FT vlakno? :) diky

Bič boží napsal(a):

tak evidentne rusi i ty vystavene pres OTA s etickety - viz pomerne obsahle FT vlakno. Spis se divim naivite/nezkusenosti lidi, kteri veri tomu, ze proleti transkontinentalni flexi C za 300E. Zazraky se deji (celou mou rodinu EVA air upnul do C BKK-VIE), ale ne tak casto jak by jeden chtel. Dobra zprava a pouceni z krizoveho vyvoje? Super proma/errory jsou zpet a jen houst a vetsi kapky!

0 Citovat

https://www.flyertalk.com/forum/...eturn.html

pokud by nefungoval link, je to FlyerTalk Forums > Miles&Points > Mileage Run Deals > Mileage Run Discussion

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

ciste ze zvedavosti. Vy, co jste koupili pres OTA za par stovek s nejakym segmentem s LATAM, porad drzi? ...

Zdá se, že stále drží. Ovšem abych to uvedl na pravou míru, šel jsem do risku s OTA G2G za 318€, k čemuž jsem měl jisté důvody. Například nedávné poznání IB business class v listopadu 2021 (byla fajn, nebyla špatná), dále právě ona letenka do BOG byla za 507€, tedy zhruba o polovinu levnější než tato lehce pod 1000€ přímo od Iberie. A samozřejmě i souhra náhod a již dříve zakoupená economy class za 293€ na listopad 2022 do SCL a GRU přímo od Lufthansy.

Tedy destinace SCL znovu na jaro 2023 už moc nelákala, i když i tam si dovedu přestavit aktivity na místech dosud nepoznaných (centrální Patagonie, Velikonoční ostrov, na košt vína do Mendozy či na sever do města Arica na barvitý carnaval, ...)

0 Citovat

Zdá se, že i TAP nabízí RT v byznysu za necelých 1000€ z Barcelony, Madridu, Lisabonu, Porta do Cancúnu nebo Punta Cany. Lety do konce října 2022.

0 Citovat

S tim TAPEM se da pripadne o neco draz i z Prahy. Vcetne listopadu.

0 Citovat

No s TAPem je to skoro stejné jako s Wizzem :-). Dnes jsem se dozvěděl, že letenky do Chile s Iberii a Latamem přes OTA byly zrušeny už i některým místním členům. Že se fridgy nepochlubil :-). No třeba to právě jemu vydrželo.Přeju mu to 😄. Jinak nám co to koupili u Ibérie to vydrželo. 

1 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

No s TAPem je to skoro stejné jako s Wizzem :-). Dnes jsem se dozvěděl, že letenky do Chile s Iberii a Latamem přes OTA byly zrušeny už i některým místním členům. Že se fridgy nepochlubil :-). No třeba to právě jemu vydrželo.Přeju mu to 😄. Jinak nám co to koupili u Ibérie to vydrželo. 

TAP nech bejt, prolital sem s nima vic nez s kymkoliv jinym - maji v akci letenky levnejsi nez konkurence v chybovkach a nechali me proletet Cko za 15k do US.. Nerikam, ze LATAM nema lepsi akce, ale nelitaj mym smerem..

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a): Že se fridgy nepochlubil :-). No třeba to právě jemu vydrželo.Přeju mu to 😄.

mám 2x PNR jedno pres booking com jsem uz vyrefundoval a mam penize do posledni koruny na ucte :) druhe PNR vypada alive a zvazuju podat stiznost k soudu tak jako delaj na FT, kamosum uz letenky obnovily/prevystavily skrz pravnika. :)
Celkove k temto typum letenek pristupuju tak, ze proste nakoupim a bud projde nebo ne, full refund je vzdycky, takze clovek nic neztrati a vzhledem k tomu kolik jsem toho proletel za posledni rok, je mozny fakt vsechno :D treba Qatar Airways First Class za cenu economy letenky do NY.

1 Citovat

@kickass1 

No co bylo, to bylo. Po zkušenostech z covidové doby bych si u nich nekoupil ani lístek na metro :-)

1 Citovat

TAP, never again!!! 

1 Citovat

Jako data point uvádím, že moje C letenky s Iberií do Chile po měsíci drží (kupováno na Iberia, €980). Potvrdilo se moje očekávání, že ty letenky kupované kolem 1k EUR nechají, protože ani na Flyertalku jsem nezaznamenal, že by s nimi někdo měl problém.

0 Citovat

Dominikánská republika s Iberia z Berlína v C za 28 tisíc Kč. Termíny v únoru, březnu, možná i další měsíce. Příklad termínu 17.2.2023 - 26.2.2023. Ke koupi za tuto cenu i přímo na webu Iberia. Vyzkoušel jsem to až před platbu. 

3 Citovat

To je hezké.

0