Sao Paulo (GRU) - přestup

Napsal fana 2013-05-15T18:41:35+02:00 ve fóru Letiště
3 odpovědí

Ahoj.

Koncem června jedeme se ženou na necelých 6 týdnů do Jižní Ameriky (chytili jsme jednu z mnoha akcí TAM airlines). Mám vystavenou multicity letenku:
28.6. CDG => (GIG) => GRU (Sao Paulo)
30.6. GRU => LIM
4.8. GIG => (GRU) => LHR
- vše na jedné letence, operováno TAM a kupováno přímo přes tam.com.br

Tak nějak až nedávno jsem zjistil, že při zpáteční cestě (GIG=>GRU / GRU=>LHR) máme mezi segmenty na letišti v Sao Paulu na přestup pouze 1:05 (přílet 22:50, odlet 23:55 - obojí terminál 1), což mě lehce znervózňuje. Připomínám, že je to přestup z domácího na mezinárodní let.

Rád bych se zeptal na pár věcí:
1) Můžu se spolehnout na to, že jak nás, tak naše zavazadla, odbaví na přepážce v Riu až do cílové destinace - Londýna?
2) I za předpokladu, že nebudeme muset řešit zavazadla, myslíte, že je ten čas na přestup 1:05 stihnutelný? Předpokládám, že budeme muset projít pasovkou a security - snad tam před půlnocí nebude moc lidí.
3) Co vše se dá udělat pro urychlení přestupu (kromě křiku že spěcháme na navazující let )?
4) Pokud přestup nestihneme a nebude to z důvodu zpoždění prvního letu (prostě se třeba zasekneme na pasovce / security), jak dál postupovat? Máme v takovém případě nárok na bezplatné přebookování na další volný let? Nebo to platí jen v případě, že zmeškání zaviní aerolinka (zpoždění prvního letu)?
5) Ať už budeme nebo nebudeme mít nárok na zajištění dalšího letu, jak / na koho se obrátit v případě zmeškání letu? Předpokládám, že u přepážky TAM v neděli o půlnoci nikdo nebude.
6) Má smysl v předstihu kontaktovat aerolinku TAM, jestli by nás (zdarma nebo za minimální poplatek) nepřebookovala na dřívější let z RIA? Operují jich několik denně. Ta letenka je samozřejmě vystavená v nějakém promo / nejlevnějším tarifu.

Předem díky všem za tipy a nápady, které nám snad pomohou ke klidné cestě domů...

Ahoj, Franta.

Ahoj,

1) spolehnout se nemůžeš, ale na 99% to tak bude
2) člověk za 1 hodinu stihne spoustu věcí smiley tento čas je dostačující!
3) kromě křiku, že spěcháte? Křičet, že umíráte smiley
4) jak bylo psáno výše, stihnout to za normálních podmínek musíte, ještě se budete nudit smiley i tak by Vám měl být nabídnutý další let, ale nemyslím si, že to nestihnete smiley Pokud bude let zpožděný, přehodí vás na další. Vše je nutné řešit na transferové přepážce TAMu (a ano, i o půlnoci tam někdo bude)
5) přepážka TAM či handling
6) nemá, promo tarif je neměnitelný a jak říkám, 1 hodin je víc než dost.

Žádná aerolinka neprodává letenky s přestupem kratším, než je pro dané letiště stanoveno. V Praze to může být třeba 35 minut, v Římě 50 min... Rozhodně však časy nejdou do hodin (vyjma CDG smiley )

Takže, nasadit optimismus a přivézt Dejvovi pár pěkných fotek smiley

Ok, díky za odpovědi a provedu smiley

Update po návratu z Jižní Ameriky: přebookovat (i promo) letenka u TAM na jiný (dřívější) let se dá zdarma, ale jedině v den odletu - samozřejmě za předpokladu, že v letadle mají volná místa smiley

My jsme to tak udělali a měli jsme tudíž v GRU na přestup asi 2,5 hodiny, což když nemáte bagáž tak je mega-moc času na utrácení zbylých Reálů v "duty-free" shoppech smiley

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!