Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Souhlasím, jsou mnohem lepší, ale i tak...v Praze budeme brzy, nejsme Pražáci, a těšili jsme se, že si tak odpočineme. smiley

0 Citovat

Navíc zdaleka ne všechny služby leteckých společností jsou mezi klienty známé a běžně využívané. „Málo zákazníků třeba ví, že u Turkish Airlines si mohou objednat dort, pokud letí plus minus tři dny od svých narozenin nebo výročí svatby. Jedná se o dárek od letecké společnosti, takže je zdarma,“ prozrazuje nepříliš známou vychytávku Tereza Zamazalová, která má na starosti letenky v plzeňské pobočce cestovní agentury Thomas Cook, jež zařizuje lety především pro korporátní klientelu.

„Během letu cestující dostane běžné jídlo, a když dojí, přijde kuchař a přinese oslavenci dort. Zvlášť když to člověk objedná pro svého spolucestujícího, který má zrovna narozeniny, je to milé překvapení.“

Zdroj: http://cestovani.idnes.cz/nejlepsi-jidl ... -sveta_hig

0 Citovat

Nazdar, taka jedna otazka narychlo, viem ze dost neurcita ale neda sa to velmi blizsie specifikovat... Keby ste mali zdarma letenku s turkishom kdekolvek na svete (musi to byt ale let cisto operovany turkishom), kam by ste leteli, pokial by sa ale bralo do uvahy, ze druhu zaplatite v plnej vyske a odlet by mal byt najneskor do 2/2017? ja sa pozeram teraz na mapu sveta kam lietaju a zatial nam z toho vychadzaju tri destinacie: Madagaskar, Panama alebo Buenos Aires (tu by bol ale primarne ciel dostat sa nejak do patagonie). Tento rok sme boli kuala lumpur/singapur/bali tak aziu sme zatial vylucili ako celok

0 Citovat

2/2016 som bol v Patagonii, tak len vrelo odporucam smiley

0 Citovat

Madagascar...

chystám se pár let a ceny jsou dost vysoké... (kromě toho charteru na Nosy Be)

0 Citovat

No ja som skor za tu Patagoniu, priatelka prave za Madagaskar.

Akurát ze letenky na Madagaskar vo februari vychadzaju najlacnejsie 840e s Turskishom s odletom z Budapesti, co ked rozdelim vide 420e na osobu. No a po pravde, za tu sumu si viem predstavit aj ine miesta kam letiet (v pripade nejakej akcie alebo dobrého erroru). Ale to Buenos Aires je na tom podobne cenovo, takze fakt nevieme...

Akoze nikdy by som nepovedal, ze to moze byt taky problem, vybrat si kam ist ked mate jednu letenku zdarma, ale je to psychicky teror smiley Clovek uz vymysla hociake kombinacie.

0 Citovat

Tuší někdo proč jim sníh v Istanbulu vždy způsobí téměř úplný výpadek linek Turkish.
Teď to tam trvá druhý den (jiní dopravci vypadá, že přilétají i odlítají)

Minulý rok jsme letěli a ráno nám na letišti řekli, že neletí z důvodu sněhu. Příští týden letíme také a když vidím jak to dopadlo tento víkend.. smiley

To, že by si neuměli nakoupit dostatečnou techniku na úklid drah a pojezdovek to asi nebude.
Pokud by neměli dostatek odmrazování, to se mi také nechce věřit, když cena samotné letecké techniky je v úplně jiných řádech, než technika na na údržbu.
Navíc to provozně zvládnou přehodit všechny cestují na jiné dopravce, to musí být nápor, včera jim neletělo skoro nic.

Ještě jeden zvídavý dotaz. Jak si to mezi sebou společnosti účtují?
Letěli jsme do Tanzanie, tak jediná varianta v ten den byl let s Emirates. Nebylo to hned, ale nechali se u přepážky přemluvit. Jak pak proběhne finanční plnění? Platit vždy tu vysokou cenu v den letu by je muselo tento víkend dost finančně ruinovat.

0 Citovat

V Istanbulu ani nepouzivaji zimni pneumatiky, kdyz tam napadne 1cm tak kolabuje cely mesto.. Byl jsem tam predloni v prosinci a pres den bylo na tricko (20C).. Myslim ze proste na takovy snezeni nejsou pripraveny protoze ani nepredpokladaj ze by k tomu z principu mohlo dojit.. Skoro bych rekl ze je vyjde levnejc prebookovat vsechny lety jinam, nez si drzet vybaveni a lidi pro pripad takovyhle kalamity..

0 Citovat

My letíme dva legy s Turkish příští sobotu a oba zrušili v tento pátek i sobotu. Tak jsem v napětí. Ale dnes už by měli letět. Snad to nepotrvá týden.

0 Citovat

Platí a na některých linkách to opravdu nikdo nebere. Zkoušej všechny možnosti z automatu. Minule jsem to taky řešil a v pohodě mi pomohli i v jiném oddělení.

0 Citovat

Dobry den, u expedia.com jsem koupila letenky od TA do asie. V itinerari je napsana trida premium economy class. Nekde na internetu jsem se ale docetla, ze tuto tridu TA uz zrusili. Na strankach TA jsem o teto tride nicnenasla. Muze mi prosim nekdo poradit, zda tato trida jeste existuje? Dekuji Katka

0 Citovat

Opravdu ji v roce 2016 zrušili.

0 Citovat

V tom případě bych požadoval upgrade a když zamítnou, tak proletět v eco a žádat kompenzaci..

0 Citovat

Vzhledem k tomu, že je to kupovaný přes expedia, tak to bude nějaká jejich chybka (např. neupravili po zrušení Comfort Class přiřazování tarifů k cestovním třídám) a nemá cenu nijak řešit. Předpokládám, že bylo kupováno jako economy, takže si na nich nic nevezme.

0 Citovat

Cena letenky by prozradila více smiley

0 Citovat

Tak logicky mi vyplývá, že pokud by kupovala letenku s tím, že je v premium, tak by se pak nedivila tomu, že to má v itineráři a neptala se na to (navíc takovou letenku u TK aktuálně prostě nekoupí a divil bych se, kdyby ji expedia nabízela rok poté, co třídu TK zrušili). Ale určitě se nám k tomu dotyčná časem vyjádří smiley

0 Citovat

Caute, riesime teraz seating na trase budapest-istanbul-antananarivo (Madagaskar) a povodne mal byt na trase ist-anta a330-300 a mali sme navolene v rozlozeni 2-4-2 miesta j a k, cize v dvojke. Teraz je tam nejaky mensi chaos a zda sa akoby turkish zmenil lietadlo a nahodil na spiatocny let, cize anta-ist Boeing 737 s 3-3 seatingom. Letel som s tou 737ckou bud-doh, co bolo tusim nejakých 5 hodin (v economy) a prezit sa to dalo (mali sme navyse volnu 3tiu sedacku vedla nas), ale tych 12hodin si tam az tak moc dobre predstavit neviem. Je to podla vas koser od turkishu (ak je to spravna info), na 12 hodinovy let dat taketo "male" lietadlo?

0 Citovat

Pokiaľ viem tak 737 v žiadnej konfigurácií nedokáže preletieť 7000km. A pochybujem že by tam pridávali nejaké medzipristátie - veď ani nemajú kde... v Somálsku? v Egypte? :D

To bude nejaký bug systému, môžeš skúsiť zavolať na českú pobočku TK, sú tam celkom ochotní.

0 Citovat

Ahoj,

chtěl bych jet na podzim do Kolumbie. Našel jsem celkem zajímavé letenky přes Istanbul s TA. TA lítají trasu Istanbul-Bogota-Panama City-Istanbul a mě napadlo, že bych si chtěl dát stop over na cestě zpět. Nikde na internetu nemohu najít informaci, jestli je to vůbec možné takhle v Panamě vyskočit a pak letět třeba za tři - čtyři dny dál.

Skoro bych řekl, že to moc možné není. Nemá s tím někdo zkušenost?

Dík Honza :)

0 Citovat

Turkish nabízí stop–over jen v Istanbulu a toto je spojená linka, která sama o sobě neprodává přelety, takže to možné není.

1 Citovat

Máte nikdo zkušenost s tu noční tour TOURISTANBUL, co je 16 - 21h? Přemýšlím, zda vzít jen 3 h přestup nebo delší a vyrazit se známými, co tam dosud nebyli na tour. Má to obecně smysl, byl někdo i na těch denních?

0 Citovat

cali napsal(a):

Máte nikdo zkušenost s tu noční tour TOURISTANBUL, co je 16 - 21h? Přemýšlím, zda vzít jen 3 h přestup nebo delší a vyrazit se známými, co tam dosud nebyli na tour. Má to obecně smysl, byl někdo i na těch denních?

Využil jsem denní tour před rokem (Japonsko za 4.900) a to hnedka tu ranní, tuším od 9 ti. Pro někoho, kdo nikdy nebyl v Istanbulu určitě stojí za to, pro někoho, kdo se chce vydatně nakrmit taky. Po registraci u stánku a malého dárku jako překvapení se jede asi hodinu společně busem do centra s anglicky mluvícím průvodcem, po cestě vydatná snídaně v restauraci těšně před centrem, pak prohlídka náměstí At Meydani – Koňské náměstí čili Hypodrom s Konstantinovým sloupem, pak Modrá Mešita a Aja Sofia (tady se nečeká ve velký frontě, de se expresním turniketem, a navíc ušetříš, je to zdarma), následuje oběd v restauraci a pak nás, kdo letěl před 15:30, odvezli busem na letiště, zbytek pokračoval na podzemní cisternu Jerebatan a možná ještě někam. Po celou dobu prohlídky jsou k dispozici bezdrátový sluchátka s pasivním interkomem na průvodce.

0 Citovat

My sme boli teraz nedavno tiez na tej rannej od 9tej, akurat ze piatky je tam vylet lodou. Takze priebeh bol:

z letiska bus nejakych 40 minut - ranajky - lod asi 2,5 hodiny - obed - bus - letisko, toto cele za nejakych necelych 6 hodin.

Akoze pokial by bola "nutena" pauza v Istanbule, tak super, vyplnis cas a jedno - dve celkom pohode jedla zdarma

0 Citovat

zajímalo by mě, jestli někdo využil hotelu v Istanbulu na přenocování z nabídky Turkish - buď prohlídka Istanbulu a nebo hotel zdarma. Chtěla bych vědět, jak to probíhá a v jaké vzdálenosti od letiště a centra jsou tyhle hotely umístěné. Máme přílet z Prahy cca v 18.00 a návazný let až příští den v 15.30. Hodláme využít přenocování od Turkish a dopoledne proběhnout Istanbulem. Zvažuji, zda neobjednat hotel na bookingu a absolvovat prohlídku organizovaně. Obojí využít nejde.

0 Citovat

osobne by som to urobil naopak, nech daju hotel a ty sa uz zariadis a pozries istanbul vlastnym tempom.

0