Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

ano, to je náš původní plán

díky za názor

0 Citovat

Nemá někdo aktuální zkušenost, jaký salonek v Praze má aktuálně Turkish na T1? Papírově Menzies, ale údajně nově nasmlouvaný Mastercard.

0 Citovat

Momentálně není problém jít do Mastercard. Ověřeno před týdnem a další zkušenost 3 dny zpátky.

0 Citovat

Potvrzuji Mastercard. Z louže pod okap...

0 Citovat

Ahoj, mám dotaz - má někdo zkušenost s hotelem zdarma při přestupu v IST?

https://www.cestujlevne.com/blog...i-prestupu

Turkish Airlines

Cestující, kteří transferují na istanbulském letišti Atatürk mezi lety Turkish Airlines a oba je mají na jedné letence, mají nárok na hotel zdarma za předpokladu splnění následujících podmínek:

Mezi lety musí být více než 10 hodin (resp. 7 hodin pro pasažéry business class) a maximálně 2 noci,

Nesmí existovat dřívější spojení mezi danými městy,

Pro vyřízení kontaktujte přepážku „Hotel Desk“ po příletu na letiště v Istanbulu. Ta se nachází až po průchodu celní a pasovou kontrolou,

Oficiální informace

Transfer a snídaně jsou zahrnuty v balíčku.

Kromě hotelu zdarma využijte i prohlídky Istanbulu zdarma, více v našem předchozím článku.

Díky moc,

Hanka

0 Citovat

Čo k tomu chceš za zkušenost? Funguje to, presne tak ako si to sem podrobne skopírovala. Ak si to chceš potvrdiť, zavolaj / napíš na pražskú pobočku Turkish.

0 Citovat

Neřeknou Ti ale nic jinýho, jak píše MoonEclipse, vše je uvedeno v textu. Nejde dopředu zamluvit, musíš až na místě na Hotel Desk, kde zkontrolují, zda opravdu splňujete podmínky a nemohli jste letět dřívějším letem. Aplikují celkem restriktivně, je jim jedno, že třeba dřívější let stál víc atd, prostě tam nesmí být možnost přestup zkrátit.

0 Citovat

Jinak Turkish má i podmínku, že pokud můžeš letět pozdějším letem, tak aby se přestup zkrátil, tak taky není nárok. Např. Poletíš do IST letíš už v 16:00 a byla možnost letět 20:00, tak přicházíš o nárok.

0 Citovat

s0ny napsal(a):

Jinak Turkish má i podmínku, že pokud můžeš letět pozdějším letem, tak aby se přestup zkrátil, tak taky není nárok. Např. Poletíš do IST letíš už v 16:00 a byla možnost letět 20:00, tak přicházíš o nárok.

díky všem, zkoušela jsem tedy vyhledat i jinak, i pozdější odlet z Prahy (bez ohledu na cenu), ale i při tom je tam 14,5 hodin na přestup, vyhledávala jsem i na webu TA přímo, i jinde. Tím pádem pro let tam jsou 2 možnosti z PRG a obě podmínku času splňují.

0 Citovat

Tak v tom případě by to projít mělo. Možná by nebylo špatné dát konkrétní příklad.

0 Citovat

Pokud všechny lety na daný den splňují podmínky, tak by to mělo být ok. Důležitý je, že tam nesmí být žádná kombinace letů, která by to nesplňovala, ani na příletu (PRG-IST ani IST-MIA).

0 Citovat

Hlavní je zvolit ten minimální čas na přestup, i když ten druhý je taky více než nutný limit. Jinak nárok na hotel zaniká.

Co je to za linku?

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Hlavní je zvolit ten minimální čas na přestup, i když ten druhý je taky více než nutný limit. Jinak nárok na hotel zaniká.

Co je to za linku?

je to linka PRG-IST-MIA a zpět

12/07/18-22/07/2018

https://www.turkishairlines.com/...6cc7990de2

Když vyletím z PRG odpo, je ještě večer další spoj, ale i tak je tam dlouhá čekačka ...

Turkish jsou momentálně jediní, co se dají z PRG přímo sehnat na léto za cca 15.000 ... nechci se unáhlit, ale hodně mě to zajímá.

0 Citovat

Tak už mi odpověděli z pobočky TA v Praze:

"V ramci delsiho prestupu vice jak 6hodin muzete vyuzit hotel nebo prohlidku Istanbulu, nelze vsak oboji behem jednoho prestupu. Ani jedna z uvedenych sluzeb se nerezervuje predem. V pripade,ze se rozhodnete pro prohlidku Istanbulu, staci se pul hodiny pred prohlidkou nahlasit na “hotel desk”,ktera se nachazi za pasovou a celni kontrolou v priletove hale. Zminenou prepazku byste kontaktovali I v pripade,ze se rozhodnete pro ubytovani v hotelu."

Při jednom delším přestupu lze buď hotel nebo prohlídku - jen upřesňuji, třeba to pomůže i dalším.

0 Citovat

Tohle mi přijde jako moc obecná odpověď, ale snad to na místě vyjde.

0 Citovat

Navíc není pravdou těch 6 hodin pro nárok na hotel, ale původně uváděná informace výše (7 pro business, 10 pro economy), takže je to opravdu jen obecná nicneříkající odpověď.

0 Citovat

Navíc je blbost, že ti hotel desk zmanaguje Touristanbul. Tam tě pěkně vyfakují a pošlou o patro dolu naproti Starbucks. Vlastní zkušenost. A kdybych věřil všemu, co mně napsal jejich CS, jsem ještě v Istanbulu.

edit: Těch 6 h je na prohlídku, ale ne na hotel...

0 Citovat

Nechci kecat, ale není naproti Starbucks právě Hotel desk?

0 Citovat

http://www.istanbulinhours.com/how-to-apply

tak už jsem to dohledala, opravdu prohlídku přes Hotel desk, jen tedy musím přesně pozjišťovat ten hotel tedy ...

0 Citovat

@eremi - Pak je tedy ale ještě jeden hotel desk poblíž CIP lounge, odkud nás právě poslali dolů.

0 Citovat

Ok, protože mám zato, že Hotel desk, kterej řeší jak hotel, tak prohlídku je právě ten naprosti Starbucks.

0 Citovat

Je možné, že ten nahoře to řeší jen pro statusové zákazníky, což bych i pochopil, protože ta baba dole byla fakt nepříjemná, nebál bych se napsat na tečku:-)

0 Citovat

No oni vůbec zaměstnanci Turkish jsou hvězdy v přístupu ke klientovi, mám podobnou poslední zkušenost s transit deskem a kdyby to nebyla baba, tak bych jí tu tečku i dal :)

0 Citovat

Zkušenost z letu TK168

Pod tímto kódem se skrývají rovnou tři legy - IST-SGN, SGN-HAN, HAN-IST. Tedy taková nějaká okružní linka - jedním longhaulem se obslouží rovnou dvě města ve Vietnamu. Celá záležitost probíhá následovně:
- po letu IST-SGN vystoupí jen část pasažérů, ostatní dobře 2 hodiny čumákují v letadle. Během této pauzy probíhají operace jako částečný úkld (uklízí se místa kde to vypadá, že asi nikdo nesedí, což se ovšem špatně pozná když je v letadle +/- 50% pasažérů), kromě toho probíhají "branní cvičení" protože je potřeba pasažéry přepočítat (jestli někdo neutekl, nebo naopak nezapomněl vystoupit), je potřeba zkontrolvoat palubní zavazadla, jestli tam někdo něco nenechal.... Super zážitek pro cestující na trase IST-HAN!

- po relativně krátkém přeletu SGN-HAN se to samé opakuje. Tohle jsem si osobně vyzkoušel, od dosednutí na runway po vzlet to jsou "přijemně strávené" 3 hodiny. O tom, že vystupují jen ti, co tady končí, personál informoval prakticky až ve chvíli, kdy lidi stálu v uličce a tahali kufry z binů.

Tedy někteří pasažéři si hezky posedí v letadle, jiní zase nastupují do polouklizeného letadla, kde už na ně netrpělivě hromada lidí čeká ;-)

Zdůvodnění TK zní následovně: We would like to state that we strive to eliminate such unpleasant situations. Your feedback is of guidance to us toward improving our services in this regard. Sending to us your views both positive and negative after every one of your flights would, without a doubt, lead us toward providing better service.

což jsou jen kecy, celé je to proto aby se jedním letem obsloužila dvě města a byl lepší vývar...


u TK, 5* airline,  je takto organizovaných letů více. Je to běžné i jinde nebo je to turecká specialita? 


0 Citovat

Turci jsou ctyr hvezdickova aerolinka ;) jinak to stejny jsem zazil ted na letu IST - HAV - CCS - IST....akorat se neleti z Caracasu zase zpet do Havany. JInak to stejny se ted resilo v jinym vlakne u Hainanu, ze lita 2x pres Belehrad do Prahy :)

0