Turkish airlines

Založil David Eiselt před 5 lety ve fóru Letecké společnosti

ano, to je náš původní plán

díky za názor

Nemá někdo aktuální zkušenost, jaký salonek v Praze má aktuálně Turkish na T1? Papírově Menzies, ale údajně nově nasmlouvaný Mastercard.

Momentálně není problém jít do Mastercard. Ověřeno před týdnem a další zkušenost 3 dny zpátky.

Potvrzuji Mastercard. Z louže pod okap...

Ahoj, mám dotaz - má někdo zkušenost s hotelem zdarma při přestupu v IST?

https://www.cestujlevne.com/blog...i-prestupu

Turkish Airlines

Cestující, kteří transferují na istanbulském letišti Atatürk mezi lety Turkish Airlines a oba je mají na jedné letence, mají nárok na hotel zdarma za předpokladu splnění následujících podmínek:

Mezi lety musí být více než 10 hodin (resp. 7 hodin pro pasažéry business class) a maximálně 2 noci,

Nesmí existovat dřívější spojení mezi danými městy,

Pro vyřízení kontaktujte přepážku „Hotel Desk“ po příletu na letiště v Istanbulu. Ta se nachází až po průchodu celní a pasovou kontrolou,

Oficiální informace

Transfer a snídaně jsou zahrnuty v balíčku.

Kromě hotelu zdarma využijte i prohlídky Istanbulu zdarma, více v našem předchozím článku.

Díky moc,

Hanka

Čo k tomu chceš za zkušenost? Funguje to, presne tak ako si to sem podrobne skopírovala. Ak si to chceš potvrdiť, zavolaj / napíš na pražskú pobočku Turkish.

Neřeknou Ti ale nic jinýho, jak píše MoonEclipse, vše je uvedeno v textu. Nejde dopředu zamluvit, musíš až na místě na Hotel Desk, kde zkontrolují, zda opravdu splňujete podmínky a nemohli jste letět dřívějším letem. Aplikují celkem restriktivně, je jim jedno, že třeba dřívější let stál víc atd, prostě tam nesmí být možnost přestup zkrátit.

Jinak Turkish má i podmínku, že pokud můžeš letět pozdějším letem, tak aby se přestup zkrátil, tak taky není nárok. Např. Poletíš do IST letíš už v 16:00 a byla možnost letět 20:00, tak přicházíš o nárok.

s0ny napsal(a):

Jinak Turkish má i podmínku, že pokud můžeš letět pozdějším letem, tak aby se přestup zkrátil, tak taky není nárok. Např. Poletíš do IST letíš už v 16:00 a byla možnost letět 20:00, tak přicházíš o nárok.

díky všem, zkoušela jsem tedy vyhledat i jinak, i pozdější odlet z Prahy (bez ohledu na cenu), ale i při tom je tam 14,5 hodin na přestup, vyhledávala jsem i na webu TA přímo, i jinde. Tím pádem pro let tam jsou 2 možnosti z PRG a obě podmínku času splňují.

Tak v tom případě by to projít mělo. Možná by nebylo špatné dát konkrétní příklad.

Pokud všechny lety na daný den splňují podmínky, tak by to mělo být ok. Důležitý je, že tam nesmí být žádná kombinace letů, která by to nesplňovala, ani na příletu (PRG-IST ani IST-MIA).

Hlavní je zvolit ten minimální čas na přestup, i když ten druhý je taky více než nutný limit. Jinak nárok na hotel zaniká.

Co je to za linku?

David Eiselt napsal(a):

Hlavní je zvolit ten minimální čas na přestup, i když ten druhý je taky více než nutný limit. Jinak nárok na hotel zaniká.

Co je to za linku?

je to linka PRG-IST-MIA a zpět

12/07/18-22/07/2018

https://www.turkishairlines.com/...6cc7990de2

Když vyletím z PRG odpo, je ještě večer další spoj, ale i tak je tam dlouhá čekačka ...

Turkish jsou momentálně jediní, co se dají z PRG přímo sehnat na léto za cca 15.000 ... nechci se unáhlit, ale hodně mě to zajímá.

Tak už mi odpověděli z pobočky TA v Praze:

"V ramci delsiho prestupu vice jak 6hodin muzete vyuzit hotel nebo prohlidku Istanbulu, nelze vsak oboji behem jednoho prestupu. Ani jedna z uvedenych sluzeb se nerezervuje predem. V pripade,ze se rozhodnete pro prohlidku Istanbulu, staci se pul hodiny pred prohlidkou nahlasit na “hotel desk”,ktera se nachazi za pasovou a celni kontrolou v priletove hale. Zminenou prepazku byste kontaktovali I v pripade,ze se rozhodnete pro ubytovani v hotelu."

Při jednom delším přestupu lze buď hotel nebo prohlídku - jen upřesňuji, třeba to pomůže i dalším.

Tohle mi přijde jako moc obecná odpověď, ale snad to na místě vyjde.

Navíc není pravdou těch 6 hodin pro nárok na hotel, ale původně uváděná informace výše (7 pro business, 10 pro economy), takže je to opravdu jen obecná nicneříkající odpověď.

Navíc je blbost, že ti hotel desk zmanaguje Touristanbul. Tam tě pěkně vyfakují a pošlou o patro dolu naproti Starbucks. Vlastní zkušenost. A kdybych věřil všemu, co mně napsal jejich CS, jsem ještě v Istanbulu.

edit: Těch 6 h je na prohlídku, ale ne na hotel...

Nechci kecat, ale není naproti Starbucks právě Hotel desk?

http://www.istanbulinhours.com/how-to-apply

tak už jsem to dohledala, opravdu prohlídku přes Hotel desk, jen tedy musím přesně pozjišťovat ten hotel tedy ...

@eremi - Pak je tedy ale ještě jeden hotel desk poblíž CIP lounge, odkud nás právě poslali dolů.

Ok, protože mám zato, že Hotel desk, kterej řeší jak hotel, tak prohlídku je právě ten naprosti Starbucks.

Je možné, že ten nahoře to řeší jen pro statusové zákazníky, což bych i pochopil, protože ta baba dole byla fakt nepříjemná, nebál bych se napsat na tečku:-)

No oni vůbec zaměstnanci Turkish jsou hvězdy v přístupu ke klientovi, mám podobnou poslední zkušenost s transit deskem a kdyby to nebyla baba, tak bych jí tu tečku i dal :)

Přihlášení a registrace