Turci nabízejí při přestupech v Istanbulu zdarma prohlídku městem. Na výběr je dopolední, celodenní nebo odpolední program. .

Turkish airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Zdravim,


muzete mi prosim poradit s vyberem sedadla v TA? Je to spis pro PC odborniky,coz nejsem. Jedna se mi  o to,ze pri vyberu sedadla mi vyskoci tato cast letadla,akorat jak muzu s tim vyberem hybat, tak at si muzu vybrat misto napr. v zadni casti letadla? 

Mam notas DELL.


Dik za radu


capture.png

0 Citovat

Tak leť s jinou aerolinkou, kde to zvládneš.

0 Citovat

ja mam iba monitor Dell.. sorry s notebookom to nema nic spolocne.

skus iny prehliadac

0 Citovat

Nejlepe funguje na Chromu, nepoustej Explorer ;)

0 Citovat

Ahoj, má někdo zkušenost s kompenzací za nedoručení kufrů po dobu dovolené s Turkish Airlines? V prosinci 2018 jsme byli na 3 týdenní dovolené v Kolumbii a nedorazili nám kufry po dobu celé dovolené (19 dní). Kufry jsme dostali den před odletem zpět. Řešíme s nimi kompenzaci, ale chtějí nám proplatit pouze účtenky za oblečení a drogerii (což je směšná částka cca 400kč) Nemáte nějaké tipy/rady jak to řešit dál? Kufry jsem pojištěné neměla, pojišťovna mi pouze uhradí dané účtenky (cca 400kč). Díky moc

0 Citovat

Tuhle informaci jsi si měla sehnat dříve a nakoupit více oblečení (na ty 3 týdny), teď už nic víc nedostaneš.

Pokud budeš příště cestovat jen s kabelkou, kufry se ti neztratí.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Tuhle informaci jsi si měla sehnat dříve a nakoupit více oblečení (na ty 3 týdny), teď už nic víc nedostaneš.

Pokud budeš příště cestovat jen s kabelkou, kufry se ti neztratí.


Děkuji opět za cenou radu ;)
0 Citovat

BlinkEyE napsal(a):

Zdravim,


muzete mi prosim poradit s vyberem sedadla v TA? Je to spis pro PC odborniky,coz nejsem. Jedna se mi  o to,ze pri vyberu sedadla mi vyskoci tato cast letadla,akorat jak muzu s tim vyberem hybat, tak at si muzu vybrat misto napr. v zadni casti letadla? 

Mam notas DELL.


Dik za radu

Ak sa pokúšaš si vybrať sedadlá v termíne viac, ako 100 dní pred odletom, tak ti nepomôže posunúť sa do inej časti lietadla. V takto skorom termíne je možné vybrať si iba tie platené sedadlá (pri exitoch). Normálny výber (tie sedadlá, ktoré sa ti teraz zobrazujú ako obsadené) sa dá urobiť až 100 a menej dní do odletu.


Inak na výber sedadla sa tiež dá použiť ich aplikácia na mobil, či tablet. Keby bol skutočne technický problém so zobrazením.
0 Citovat

Aneta Nováková napsal(a):

Ahoj, má někdo zkušenost s kompenzací za nedoručení kufrů po dobu dovolené s... 


Při mých 59 letech v životě, aerolinky stihli ztratit kufr už dvakrát. Poprvé náhrada 180$ vloni na Havaji 300$ + 5000 od AXY za pojištění. 

Všechno jsem musel dokládat účtenkami a peníze poslali až dodatečně; šekem (United 2014) nebo na kreditku (Hawaiian 2018)

0 Citovat

gugos005 napsal(a):


Při mých 59 letech v životě, aerolinky stihli ztratit kufr už dvakrát. Poprvé náhrada 180$ vloni na Havaji 300$ + 5000 od AXY za pojištění. 

Všechno jsem musel dokládat účtenkami a peníze poslali až dodatečně; šekem (United 2014) nebo na kreditku (Hawaiian 2018)


Axa mi účtenky proplatila za oblečení, což ale bylo těch 400,- Řešili jsme spíš, zda se nedá vykompenzovat nějak ta vzniklá situace, že jsme 3 týdny řešili naše zavazadla a museli kvůli tomu trochu pozměnit plány. Měli jsme tam výbavu na camping, treking, potápění, což jsme nakonec zvládli i bez toho, ale tak zajímalo nás, zda se to prostě nedá nějak vykompenzovat. Týden je OK, ale 3 týdny už mi přijde opravdu dost...:) ale jsme poučeni pro příště :)
0 Citovat


Můžete to zkusit,ale výsledek je značně nejistý. Aerolinka musí hradit jen ty nutné věci. Samozřejmě 3 týdny je hodně dlouho, tak možná nějaký voucher z nich třeba dostanete. Na toto je ale třeba myslet předem a příště sjednat lepší pojištění. 

0 Citovat

Teď už je pozdě, měla jsi se tam více rozšoupnout a aerolinky by to musely proplatit.

Pokud si např. výbavu půjčila, neměl by to být problém proplatit.

Za 3 týdny se dají obhájit postupné nákupy nutných věcí i ve výši 1.000 USD

0 Citovat

Afleben napsal(a):

Ak sa pokúšaš si vybrať sedadlá v termíne viac, ako 100 dní pred odletom, tak ti nepomôže posunúť sa do inej časti lietadla. V takto skorom termíne je možné vybrať si iba tie platené sedadlá (pri exitoch). Normálny výber (tie sedadlá, ktoré sa ti teraz zobrazujú ako obsadené) sa dá urobiť až 100 a menej dní do odletu.


Inak na výber sedadla sa tiež dá použiť ich aplikácia na mobil, či tablet. Keby bol skutočne technický problém so zobrazením.


Ahoj,


diky za to info o tech 100 dnech, to jsem nevedel. V tom asi bude ten problem prave. 

Ono to neni ani v tom Dellu ci v prohlizeci, protoze mam na PC celkem 3 prohlizece.

0 Citovat

Aneta Nováková napsal(a):


Axa mi účtenky proplatila za oblečení, což ale bylo těch 400,- Řešili jsme spíš, zda se nedá vykompenzovat nějak ta vzniklá situace, že jsme 3 týdny řešili naše zavazadla a museli kvůli tomu trochu pozměnit plány. Měli jsme tam výbavu na camping, treking, potápění... 


Hele, teď už pozdě, ale na všechno se zeptat už při hlášení ztráty, mě taky ztratili batoh s campingovou výbavou, upozornil jsem je, že od třetího dne ani nevím kde budu a pátý budu na jiném ostrově. Stan jsem kupoval, ale po jedné noci jsem ho do wallmartu vrátil nepoužitý (spali jsme nakonec jen v autě), pak přišel batoh, až na ten vrácený stan proplatili všechno co jsem koupil, takže aerolinka si pak kontroluje jestli si něco vrátil nebo všechno použil. 

O ty 400 bys hlavně měla žádat aerolinku (ikdyž nevím jestli kvůli 400 to má úplně význam), to že máš lepší cestovní pojištění kde ti platí i zpoždění zavazadel je tvůj bonus... :-D

0 Citovat

Prosim, nema tu nekdo s cerpanim mil u TK v jejich vernostnim programu Miles&Smiles? Podarilo se nekomu dosahnout na jinou nez vnitrostatni letenku v Turecku? Pokud ano, jak na to? Predem diky za info.

0 Citovat

Kde je problém? Zkouším až k platbě za taxy a vše ok.

0 Citovat

Zdravím,

má někdo srovnání mezi Turkish A330-300 a Emirates A380-800? Jedná se mi hlavně o srovnání místa pro nohy a celkového pohodlí (nemyslí tím jídlo a entertainment, to neřeším). 

Rozhoduji se mezi letenkami z PRG do BKK. Emirates jsou asi o 900 Kč dražší a mají trochu delší přestupy v Dubaji (tam 3h, zpět 1:40h). Naproti tomu TK mají  sice přestupy jenom 1h 10min. ale zase se obávám, aby se to stihlo. Vím, že kdyby ne, tak mě tam musí dopravit dalším spojem, ale chci si koupit další let z BKK.

Díky

0 Citovat

Kdyz jsem letel naposled z Prahy do BKK v economy, sahl jsem radsi po TK. Vic mi vyhovuje kombinace kratsi + delsi let nez dva stejne dlouhe u EK. Navic TK mel odlet v 19h oproti EK v 15:30, takze jsem mohl ten den jit jeste normalne do prace. 

70 min na prestup znamena problem i pri malem zpozdeni z Prahy, na novem letisti v IST jsem nebyl ale hadam ze to tam budou celkem streky. 

Komfort v TK A330 / EK A380 je plus minut stejny, stejne nejvic zalezi kdo sedi vedle tebe - nikdo / 40kg holka / 120 kg chlap.


0 Citovat

Misto na nohy mi prislo stejne (mam skoro 190 a dlouhy nohyyj, asi bych vzal ty ty rychle prestupy pres Istanbul, ale A380 mi prijde lepsi nez ta plecka A330, a zase dva priblizne stejne dlouhe lety, takze asi Emirates bude o chlup pojodlnejsi

0 Citovat

Díky. Pokud není valný rozdíl v komfortu, tak asi zvolím tu levnější variantu s TK. Dalším důvodem je to, že letím s manželkou (cca.55kg :-)) a v A330 jsou sedadla po 2 oproti A380, kde jsou trojky a musíš tam být s někým  cizím a rozhodovat se, jestli bát uličku, abys někoho nerušil při vstávání, anebo okénko, kde se zase lépe spí.

Už mě jenom trápí ty krátké časy na přestup...absolvoval to už někdo?

Díky

0 Citovat

A330 mají mnohem civilizovanější konfiguraci sedaček.

0 Citovat

Volil jsem také 330 z důvodu 2 sedačky s manželkou☺  Na novém letišti jsem nebyl, ale na starém 55 a 65min v pohodě a streka to byla. Byli i lidé s kratším a na ty čekali lidi od TK a vzali je přednostně, tak by měli fungovat snad stejně. Ale chápu Tě, poprvé jsem také vzal dřívější let do IST, pak už jedině krátké.

0 Citovat

No já už jsem si ten sprint před několika léty v IST zažil, ale bylo to z důvodu zpoždění letu z Vídně. Původně jsme měli mít v IST asi 3 hodiny, ve finále jsme přistávali v době, kdy přípoj už měl startovat. U východu z letadla nás odchytávali stevardi s cedulkou Bangkok a hnali nás jak dobytek...to bylo na starém letišti, ale štreka to byla taky. Je pravda, že pokud čekají na půlku letadla, tak raději počkají, než aby řešili, co pak s nima.

0 Citovat

Chtel bych se zeptat - kdy si u turkish muzu vybrat mista - moc si to nepamatuju ale bylo to nekdy tak 2 mesice pred odletem - je to porad stejne - a odbaveni online funguje ?  - diky za radu

0 Citovat

Anet.N. napsal(a):

Ahoj, má někdo zkušenost s kompenzací za nedoručení kufrů po dobu dovolené s Turkish Airlines? V prosinci 2018 jsme byli na 3 týdenní dovolené v Kolumbii a nedorazili nám kufry po dobu celé dovolené (19 dní). Kufry jsme dostali den před odletem zpět. Řešíme s nimi kompenzaci, ale chtějí nám proplatit pouze účtenky za oblečení a drogerii (což je směšná částka cca 400kč) Nemáte nějaké tipy/rady jak to řešit dál? Kufry jsem pojištěné neměla, pojišťovna mi pouze uhradí dané účtenky (cca 400kč). Díky moc


My byli tetos v květnu s TA na Kubě.  Chaotičtí kubánci zapomněli vyložit celý jeden kontejner, takže asi 20 lidí bylo bez kufrů (letadlo odletělo hned do Caracasu).  Vystáli jsme reklamaci a kufry dostali po 3 dnech..

Teď tedy ohledně kompenzace. Myslím, ale že psali,že tam mají nesmyslné pravidlo, že se musí celý proces začít do 23 dnů od 1. letu nebo tak nějak. Proto jsem to ze 4 členného kolektivu stihl jen já.  My neměli žádné účtenky (nic jsme nekupovali-měli jsme jedno triko a kraťasy v příručáku). Na TA jsem psal, napsal jsem jim tam vše ,co bych "jako potřeboval" a co jsem jako za 3 dny "koupil". Jasně jsem jim napsal, že na Kubě fakt žádné účtenky nedávají. Napsal jsem jim seznam s věcma a cenama, ve výsledné sumě 160 $ .Psali jsem jim několik mailů snad  6-7.., pořád jsem je otravoval, že mi pokazili dovolenou, že mě vyšla o tolik dráž... asi po měsíci jsem z nich dostal 115 $ !
0