ZdravímVčera jsme měli odletět z Milana(bergamo) ale nás let byl uplne zrušen,dostali jsme hotel a dneska letime nazpátek večer z Benátek.Tak se chci zeptat jestli je nějaká možnost dostat od této společnosti odškodnění?popripade jestli mate někdo nějaké zkušenosti s tím wizzshitem:D děkuji  .

Wizzair

Založil ve fóru Letecké společnosti

• Dropping your hand luggage at the check-in free of charge - takze konecne mozem brat alkoholy? :D

0 Citovat

ten email ohladom max. 80 upgrades per flight som dostal uz aj ja


jakob napsal(a):

• Bringing only a small bag (40 x 30 x 18cm) with you onboard, which must be placed under the seat. 

Arriving earlier to the gate you will have higher chances for taking your free hand luggage to the cabin area, and it will not be placed in the hold"

Kde si  videl to  tych rozmeroch?  Mne by to celkom aj stacilo :D  nemusel by som teraz dokupovat 4x priority



 
0 Citovat

tonic napsal(a):

• Dropping your hand luggage at the check-in free of charge - takze konecne mozem brat alkoholy? :D


Bystrý chlapec. Jezdit se skořepinovým kufrem a ne s malým batohem tak to prubnu.

0 Citovat

misog napsal(a):

ten email ohladom max. 80 upgrades per flight som dostal uz aj ja


[citace="jakob"]

• Bringing only a small bag (40 x 30 x 18cm) with you onboard, which must be placed under the seat. 

Arriving earlier to the gate you will have higher chances for taking your free hand luggage to the cabin area, and it will not be placed in the hold"

Kde si  videl to  tych rozmeroch?  Mne by to celkom aj stacilo :D  nemusel by som teraz dokupovat 4x priority


[/citace]


Přišlo mi to dneska. Letíme v sobotu KTW-NAP.

0 Citovat

Srandisti :) Kamaratovi ktoremu som kupoval letenky bez WDC, tak mu posielaju promo kod "10EUR" na podanu batozinu a funguje mu aj na ine lety ako ten ktory deklaruju. 10 € za 20 kg kufor uz je celkom dobra suma vzhladom k tomu, ze za tolko sa v minulosti doplacalo zo Small batohu na Large ... podla mna to bude fungovat vsetkym nie WDC clenom.


A k tej prepazke:

Please note that if you do not have WIZZ Priority added to your booking then your hand luggage might be taken away during boarding at the gate. You can avoid this by:

• Adding WIZZ Priority to your booking latest by 3 hours before departure;

Dropping your hand luggage at the check-in free of charge;

• Bringing only a small bag (40 x 30 x 18cm) with you onboard, which must be placed under the seat.


Ak je to takto ako pisu, tak si asi priplatim na trase Tirana - Budapest, niezeby 7,5 € za brandy v dutyfree bolo vela, ale takto by sa dali doniest mozno lepsie lokalne alkoholy :D

0 Citovat

Však z toho textu to vypadá, že to dáš odbavit na check-in for free. Takže krabicu na kolečkách a full of špiritus :)

0 Citovat

Bacha, abyste se nenapálili jako já. Když s tím začínal Ryanair loni v prosinci, tak na můj přímý dotaz odepsali (Ryanair), že ano, mohu příruční zavazadlo odevzdat na přepážce. Takže jsem nabalil litr vodky a v Krakově napochodoval na přepážku, jenže tam absolutně nic netušili, dopis od Ryanairu je nezajímal a odeslali mě rovnou na security i s kufýrkem... a bylo po vodce.

0 Citovat

Tak jsi aspoň polil jazyk:-)

0 Citovat

Ale houby, v tu chvíli jsem na ni zapomněl, objevil ji sekuriťák, tak jsem se mu ji pokusil nezištně nabídnout, ale nechtěl... tak šla do koše. :-) No a za security jsem si koupil novou, polskou... taky byla dobrá.

0 Citovat

jakob napsal(a):

Však z toho textu to vypadá, že to dáš odbavit na check-in for free. Takže krabicu na kolečkách a full of špiritus :)


Ved preto to sem davam :) , ale zaroven ma napadlo to o com pise mirjur. V Tirane kde nepoznaju ani mobile check-in  a pracovnicka ledva vypoti anglicke slovo, to sa moze skoncit departureovicou rovnako ako v Kutaisi, kde jeden uz podnapity cesky mladik isiel na security sa pytat ci ho pustia s flaskou domace čače, že ved niesu v unii, nemuseli by byt taki prisni :D ... no a samozrejme ho poslali do prdele a tak flaska kolovala na odletovej hale :D
0 Citovat

Ja jsem pro zmenu v Kutaisi vyhodil pul litra caci nez jsem sel na check-in, nacez mi na prepazce rekli, ze mi muj prirucak zdarma odbavi. Taky nastve :-D

0 Citovat

voughne napsal(a):


Ved preto to sem davam :) , ale zaroven ma napadlo to o com pise mirjur. V Tirane kde nepoznaju ani mobile check-in  a pracovnicka ledva vypoti anglicke slovo


Treba v Tirane robiť klasický check-in až na letisku? Na webe wizz airu nič také nevidím :o)

0 Citovat

Lidi netušíte proč při rezervaci letenky z Kuitaisi - Praha mi to vyhazuje částku v GEL o 500kč vyšší než mi nabízí ten samý let když ho vyhledám jako zpáteční Praha - Kuitaisi v CZK?


Potřebuji zakoupit jen jednosměrnou letenku z gruzie a když to dám vyhledat jako zpáteční let tak nejde koupit jedna. Když zas dám vyhledat jen jednosměrnou tak cena přeskočí do GEL a vychází ten samý let o 500kč dráž.

Dá se to nějak vyřešit? 

Díky

0 Citovat

guessWho napsal(a):


Treba v Tirane robiť klasický check-in až na letisku? Na webe wizz airu nič také nevidím :o)


Nie, ides priamo k brane, len kym sa k nej dostanes, tak prides do kontaktu s niekolko pracovnikmi letiska. Skor im ide taliancina a nemcina, kedze polka naroda je prave v tychto statoch, anglictina sa mi zdala poslabsie, ale dohovorili sme sa :)
0 Citovat

voughne: aha, čiže čo znamená že nefunguje mobilný check-in?

marektccc: mám pocit, že si môžeš vybrať menu v ktorej budeš platiť

0 Citovat

Mobile check-in v Tirane nie je ... takze bud budes zhanat 48 h pred odletom miesto kde ti letenku vytlacia, alebo potom si kupis "miestenku" a vytlacis si to uz doma, alebo mas spiatocnu letenku a tejto saskarni sa vyhnes uplne (teda ak nejdes na dobu dlhsiu ako 14 dni)

0 Citovat

aha, dik tak to budem musieť nejak poriešiť lebo spiatočnú práve nemám

0 Citovat

poculi ste o niekom, komu by sa na zaklade novej cabin baggage policy podarilo zrusit letenky bez poplatku? v zmysle "neakceptujem nove podmienky, kupil som to za inych, vratte mi prachy"?

0 Citovat

Dobry den...idem kupovat letenky (všetky cez wizzair) konkretne dve do cielovej destinacie s jednym stopoverom a to iste pri ceste naspat, je moznost si nahadzat vsetky 4 letenky do kosika alebo musim kupovat po jednej? nerád by som po kupe druhej letenky narazil na vypredaný let alebo o dost zdrazeny...dakujem za odpovede

0 Citovat

Marek12363 wizz něco jako košík nemá, takže nejde

0 Citovat

Takze report k letom na Balkan:

Budapest - Podgorica: Na brane lepila baba pasky hlavne na kufre, system nas "rozsadil" do radov 31A a 32C

Tirana - Budapest: Priority boarding sa skoro vobec neriesil, boli sme medzi prvymi a tak sme sa primiesali k prioritakom a nasledne presli bez nalepiek a dokonca s 2ma batohmi, ale hned po nas lepila pasky hlava nehlava :D Sedadla 16 A a 16 C


Wizz zatial nie je natolko zmagorety ako Ryanair a vyzera, ze pri zavadzani rovnakych paskvilov aj trosku rozmyslali ... tj. system vas hodi asi nie viac ako jeden rad od seba, a hlavne vsetci spolucestujuci z rezervacie nastupuju rovnakymi dvermi ako vy, a teda chaos podavania si mobilu cez cele lietadlo pravdepodobne nehrozi.

0 Citovat

ja tiez mozme podat update BTS-WAW-BTS. na oboch letoch rozsadeni, o viac radov, nastup cez rovnake dvere. ruksaky ani typu Cabinmax neriesili v BTS a ani vo WAW.

0 Citovat

ja som robil check-in na VIE-AGP-VIE, cesta tam rozsadenie o 1 rad (nakoľko to bolo iba 4 hodiny pred odletom), cesta späť vedľa seba

0 Citovat

Na konci června TZL -> SXF též rozesazeni (o 10 řad) a rozměry malého příručního zavazadla v Tuzle dosti řešili...

0 Citovat

Čerstvá zkušenost z Vídně a Tuzly. Zavazadla se neřešila nebo jsem si nevšiml. Ve Vídni to mohlo být nočním letem se zpožděním 2,5h. V Tuzle je letiště v rekonstrukci a je to spíš taková větší stodola, kde neřešil nikdo nic. V báglu jsme nechali i tekutiny. Co se týká rozsazování, tak vždy buď spolu nebo ob jedno sedadlo - 4 letenky pro každý směr. Check In byl dělán cca 10 h před plánovaným odletem pro 2 a 2 osoby. 

0