Zdravím, chtěl jsem se zeptat na dvě otázky: 1) Jak je to s přísností kontroly rozměrů velkého zavazadla u AA? Měří se to i s kolečkama, držákama atd. nebo jenom hrany kufru? Na webu píšou max 157cm, na letence mám 158cm. Jde o to, že kufr, který mám, se pohybuje na hranici 157cm (když se to naplní, tak se to asi ještě trochu nafoukne). Bez koleček a madel to má cca 151cm. 2) Bude nějaký problém s nabíječkou k notebooku v příručním zavazadle? Respektive jsou vůbec na palubě zásuvky (EU?, US? vzít redukci?)? Nemám v notebooku totiž baterku  .

American Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat na dvě otázky:

1) Jak je to s přísností kontroly rozměrů velkého zavazadla u AA? Měří se to i s kolečkama, držákama atd. nebo jenom hrany kufru?
Na webu píšou max 157cm, na letence mám 158cm.
Jde o to, že kufr, který mám, se pohybuje na hranici 157cm (když se to naplní, tak se to asi ještě trochu nafoukne). Bez koleček a madel to má cca 151cm.

2) Bude nějaký problém s nabíječkou k notebooku v příručním zavazadle? Respektive jsou vůbec na palubě zásuvky (EU?, US? vzít redukci?)? Nemám v notebooku totiž baterku smiley Jinak hádám mobil foťák, notebook, sluchátka, papíry atd. v pohodě. Ale co třeba propiska?
A do velkého zavazadla můžu narvat prakticky cokoliv (kromě zbraní apod. samozřejmě) nebo tam jsou taky nějaká omezení (jako spreje, parfémy atd.)??? Na ofic. web AA nic moc nevidím...

Letím poprvé, jak vám asi došlo smiley

0

Ahoj,

1) nezažil jsem situaci, kdy by se u klasických dopravců nějak kontrolovali příruční zavazadla. Takže v tvém případě bych to ani neřešil, jsou lidi, co létají s krosnou i v lowcostu :-O

2) žádný problém s tím co jsi vyjmenoval nebude. V letadle jsou US zásuvky, ale pokud nebudeš sedět poblíž kuchyňky, asi jí v letadle ani nenajdeš... Emirates je např. mají, ale u AA o tom pochybuji.

3) klasické zavazadlo nemá limity kromě zbraní, (i maket!) a plynových bomb.. Ostatní je povoleno.

0 Citovat

k 1) Myslel jsem checked zavazadlo. Prostě to velké, co si neberu s sebou.

On je totiž u oversized (nad 158cm) příplatek $150, za což si můžu koupit 2 nové kufry smiley Tak jestli to mám udělat rovnou nebo to risknout, že to vyjde přesně na hranici možné velikosti (protože když si tam ten centimetr navíc budou chtít najít, tak si ho najdou.

0 Citovat

Aha, špatně jsem četl. Tak tím spíš už to neřeš smiley nedokážu si nějak představit, že tam nějaká kopretinka přeměřuje metrem kufry smiley

0 Citovat

Výborně, v to jsem doufal. Váhu si pohlídám, ale s rozměry bych nic neudělal. smiley

Díky smiley

0 Citovat

Ano, přesně jak píšeš smiley ntb + batoh... Ale jak jsem psal výše, klasické společnosti většinou bagáž neřeší. Možná to bude na vnitrostátních letech jiné - to nevím.

0 Citovat

Ahoj,

letel jsem s AA nedavno 2x (New York - Miami a Miami - London) a palubni zavazadla urcite nikdo neresil (velikost) - byla tam holka co mela na palube kabelku, krosnu, krabici a jeste pytel s kuchynskym nacinim... Jinak v podstate kazdy (aspon na vnitrostatni lince) tahal klasicky cabin luggage na koleckach + kabelka + ntb.. Takze myslim ze to urcite neresi jako lowcost spolecnosti... smiley

0 Citovat

Rozměry u odbaveného kufru téměř nikdo neřeší, respektive nikdy, pokud se nejedná o nějaké nestandardní zavazadlo.

0 Citovat

Ahoj, muzete mi prosím poradit jak to maji AA s odbavenym zavazadlem? letime Calgary - Dallas - Miami a to same nazpet, ale nikde ani v check inu jsem nenasel zminku o odbavenem kufru. Na webu maji jen ze zavazadlo stoji 25 USD. Tzn ze musim zaplatit tento poplatek na letisti a tudiz kufr neni v cene letenky? Pokud neni, musim platit 25 USD za kazdy let nebo je to za cestu? cili 25 tam a 25 zpet? diky za rady smiley

0 Citovat

Ahojte prišla som si po radu letíme s AA do CUN. Let MXP-MIA sa mi podarilo vybrať sedadlo v exit row...je tam uvedené že je to bez poplatku 0 USD a chcem vedieť či pri odbavovaní nebudú odo mňa pýtať poplatky na viac. Nakoľko s AA letím ešte neskôr inú cestu konkrétne LAX-LHR a tam pri exit row seat bol uvedený poplatok až 150 USD. Logicky mi to vychádza samozrejme, že ten do CUN by mal byť bezplatný, ale pýtam sa iba pre istotu ak by si s tým mal niekto skúsenosť. Ďakujem

0 Citovat

Nevíte někdo zda jde zvolit sedadlo již nyní, když mám odlet 26.1.2017??

0 Citovat

Ahoj, potřeboval bych radu. Snažíme se koupit letenky z Vídně do Mendozy v červenci 25.7. - 8.8. na webových stránkách AA. Přímo na jejich webu jsou totiž ceny, které u agentur nejsou k dohledání. Ovšem když se dostanu k placení, požaduje to po mně výběr státu, kde byla vydána karta. Pokud ale vyberu ČR, vyskočí dialog o restartu vyhledávání a nedostanu se nikam. PayPal přijímají jen z US, Kanady nebo UK. 


Setkal se s tímto někdo, případně jak to řešil? Mají omezení některých cen jen pro US nebo nepodporují prodej letenek na svých stránkách z ČR nebo Rakouska?

Pokud by bylo potřeba více informací, rád je poskytnu. 


Díky.

0 Citovat

Tento problém jsem taky řešil. A udělal jsem to tak, že jsem vyplnil komplet adresu v ČR, nechal tam defaultní zemi USA (protože po změně právě došlo k přesměrování). Jenom v kolonce "State", kde se má standardně nastavit dílčí stat v rámci USA, jsem přejel až na konec výběru, kde je "Armed forces - Europe". Světe div se, platba v pohodě prošla a letenky jsou ve stavu "ticketed", čili vše OK. Už je to asi měsíc. Takže vše se tváří OK. Tento příběh má ale jedinou vadu - ještě jsem tu letenku neproletěl. Takže teoreticky můžou ještě nastat nějaké problémy. Nicméně zaplaceno mám, letenky mám a tak nějak pochybuji, že mi někde na check-inu řeknou, že letět nemůžu. Jen pro úplnost dodávám, že tam za zaškrtnutí "Armed forces - Europe" není žádná sleva nebo něco podobného. Stejná cena jako kdybych tam napsal, že jsem z Idaho :) Držím palce :)

0 Citovat

Díky za návrh řešení :)  Hlavní je to, že se s českou kartou dá zaplatit. Billing address si myslím nikoho na letišti zajímat nebude.

Mě zatím napadlo řešení s vytvořením si adresy přes myus.com. Následně ji využít jako billing address  a zaplatit normálně českou kartou. Tak teď se jen rozhodnout, které je lepší. 

Jen tak pro zajímavost - kdy letíš? Že bys pak dal vědět, zda jsi měl nějaký problém.

0 Citovat

Ono bylo celkové zajímavé, že při automatickém přesměrování mě to házelo do německé mutace, kde byla  cena nominálně zhruba stejná, ale namísto v USD v EURech, čili o dost dražší :)


Letím 28. dubna.

0 Citovat

Když já zvolím německou mutaci, tak mi to požadované lety ani nenajde :D

0 Citovat

Teď by to ještě ideálně chtělo, aby se ozval někdo, komu to celé prošlo ;)

0 Citovat

Akorat sedim na palube 777-200 v premium eco AA a musim rict ze me to celkem prijemne prekvapilo - zpatecni letenka z Vidne do Miami za 17k / os a v bulkhead row je vic mista nez u spousty spolecnosti v businessu - pro 2 + rocni dite uplne super - asi nejlepsi cena / vykon co jsem do US letel (este jsem ale neletel first, tak tenhle statement mozna jeste casem upravim :D).. Akorat internet hlemyzdi ($12/2h)..

0 Citovat

Cena dobrá, co to bylo za akci? A přestup předpokládám na LHR? 

0 Citovat

Zdar všem,


tak co mám info z AA, tak linka z Prahy zatím bídně prázdná. Strašně moc volných míst. To jsem zvědavý, jak dlouho to AA vydrží. Navíc ceny jsou děsně drahé na spojích do USA s nima - a to kamkoliv. Pokud to takhle pujde dál, tak je to jednosezóní záležitost. Osobně nechápu, proč AA neposlali tenhle spoj do Miami. Návaznost z west coast i do Karibiku by byla určitě vítanější. No jsem zvědavý... :-)

0 Citovat

Myslíte tu linku co ještě ani nezačala fungovat?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Myslíte tu linku co ještě ani nezačala fungovat?


Ano přesně tu linku :-) Co poprvé příletí za pár dnů :-)

0 Citovat

Michal K. napsal(a):

Osobně nechápu, proč AA neposlali tenhle spoj do Miami. Návaznost z west coast i do Karibiku by byla určitě vítanější


Důvod může být velmi prozaický. O bytí/nebytí linek rozhodují v aerolinkách zpravidla účetní (angličtina má pro ně skvělý výraz bean counters) a jejich rozhodování určují excelové tabulky. 

Letmý pohled na gcmaps ukáže že PRG-PHL je o necelých 1500 km kratší než PRG-MIA, což by při zpátečním letu do MIA namísto PHL znamenalo +- 3 hodiny delší alokaci letadla na dané destinaci (PRG) tzn.  +3 hodiny času posádky a +3 hodiny navíc provozu motorů a propáleného paliva. (proto asi také Delta lifruje vše z PRG přes otřesný JFK, byť je k dispozici daleko komfortnější ATL, která má ale vůči PRG podobný handicap jako MIA) na lince, která je obecně považována z hlediska bonity za "hubenou"* a sezónně co do poptávky nestabilní.  



 
0 Citovat

Tak doufejme, ze ucetni neudelali chybu ;-) Protoze ty letadla jsou fakt empty ;-) zatim je obsazenost v prumeru 35%. Treba v srpnu je tam na nekterych spojich stale 130 volnych mist ;-) Coz mi prijde jako tragedie ;-)

0 Citovat

Michal K. napsal(a):

Tak doufejme, ze ucetni neudelali chybu ;-) Protoze ty letadla jsou fakt empty ;-) zatim je obsazenost v prumeru 35%. Treba v srpnu je tam na nekterych spojich stale 130 volnych mist ;-) Coz mi prijde jako tragedie ;-)


A odkial mas tuto info ako su obsadene tie lietadla?

0