WizzAir zrušený let

Napsal fredsnotdead 2017-10-17T12:05:34+02:00 ve fóru Letecké společnosti
15 odpovědí

Ahoj,

zrovna nám WizzAir zrušil let z Neapole do Prahy. WizzAir tu nemá žádnou pobočku ani žádné lidi, takže jsme jen na přepážce od personálu letiště dostali papír s našimi nároky.

Na stránkách WizzAiru jsem se dočetl, že buď přebookují let na jiný jejich let anebo s jinou společností. Problém je, že další let WizzAiru je až za 5 dnů a není tu nikdo, kdo by nám zajistil letenky u jiné společnosti. Telefonní čísla uvedené na stránkách ani na papíře s našimi nároky nefungují.

Koupili jsme si tedy na vlastní náklady let s EasyJetem, ale do jiného města - do Vídně. Máme nárok na proplacení těchto letenek WizzAirem, ikdyž je cílová destinace jinde, než původní? Anebo si máme přikoupit jízdenky na autobus do Prahy a požadovat i proplacení busu?

Jak je to s meal voucherama v případě, že tu není nikdo z WizzAiru a na informacích, check-in desku ani na gatu není nikdo kompetentní, kdo by nám je vydal?

Díky za každé info.

Ahoj, jsme ve stejné situaci. Po vyzvednutí onoho papíru jsme si zabookovali let s Eurowings přes CGN do Prahy. Taky zjišťuji, jaké máme možnosti, ve webovém rozhraní Wizzu mi to nabízí jedinou možnost – přebookovat let na jindy (nejdříve tedy na sobotu).

Přemýšlím, jestli nám vůbec budou ochotni náhradní dopravu proplatit – jednak se na papíře píše, že náhradní dopravu zajistí sám dopravce, a druhak zda zrušený let nebudou vinit na špatné počasí dnes ráno (silná mlha).

Tak jsem se konečně dovolal na Slovenskou infolinku WizzAiru a bylo mi řečeno, že alternativní letiště k Praze je Brno a Katowice. Bylo nám nabídnuto přebookovani do Katowic. Ale jinou společnost údajně neproplatí. Vlak/bus do cílové destinace, případně i hotel a účtenky za jídlo údajně proplatí po předání na reklamační oddělení. Plus teda dostaneme zpět peníze za zrušený let.

Plus máte nárok na kompenzaci dle Nařízení 264/2004, pokud nebylo zrušení mimo moc aerolinky.

A samozřejmě by Vám měli nabídnout i přebookovaní na jiný let s jinou leteckou společností, ale to už v tuto chvíli je bezpředmětné, pokud jste si koupili letenky sami, měli by Vám to proplatit, ale budete to asi z nich lámat.

Prave ze nahradni let nabidnut nebyl, sdelili nam, ze oni nanabizeji moznost letet s jinou spolecnosti. Ze bud pockame do soboty na dalsi let, nebo at se dostaneme v podstate jak chceme domu. Stanek v Neapoli wizzair nema. Otazkou je, jak povazovat zruseni, protoze ostatni lety ve vetsine pripadu odleteli, i kdyz se zpozdenim. Meal voucher, ubytovani a tak nic.

To je samozřejmě nesmysl, je jejich povinností se o vás postarat (pokud by jste se rozhodli počkat na sobotní let, museli by Vám do soboty hradit ubytování a stravu každý den) a dostat do cílové destinace, takže na propalcení dopravy domů nárok máte.

Ten důvod by bylo dobrý zjistit, ale pokud se normálně lítalo, tak by jste měli mít nárok i na tu kompenzaci, nad rámec prokazatelně vynaložených nákladů.

Nam se stalo +/- tyden pred rokem to stejne. Zrusen let z Neapole do Katowic s WizzAirem. Pracovnici letiste vse zorganizovali. No byla to bida. Cele letadlo prebookovaval jeden clovek u jednoho notebooku. Nekdo nakonec odletel z Bergama, nekdo z Neapole (samozrejme az za par dnu a treba na jine letiste) a nas + dalsich asi 10 lidi odvezli do Rima, kde nam na 3 noci zaplatili hotel a stravu. Bylo to fajn vikend, pekne pocasi, stihli jsme cely Rim i Vatikan. Pak jsem to predal na reseni agenture vasenaroky.cz, ktera z nich po 11 mesicich dostala jeste pro kazdeho 250€ minus provize.

Zdravím vás. Stala se mi taková nemilá věc. Reklamoval jsem u Wizzu zpoždění letu 26h a nárokoval si 250 eur kompenzaci. Let byl odloženej kvůli technické závadě letadla. Wizz mi odpověděl mj. toto: 

"Let byl přeložen kvůli závažné technické závadě, které přepravce nebyl schopen zabránit, a ji předpovědět. Dle odst. 13 nařízení (EC) c. 261/2004 Evropského parlamentu a Rady, cestujicim, jejichž lety jsou zrušeny, by mělo být umožněno proplácení jejich letenek nebo využití přesměrování za uspokojivých podmínek a mělo by být o ně v průběhu čekání na pozdější let dostatečně postarano. V této situaci nevzniká Vám nárok na kompenzaci 250 EUR."

Kontaktoval jsem už příslušný instituce na ochranu spotřebitele, který mi potvrdili můj nárok. Máte někdo zkušenosti s něčím podobným? Na mě to působí tak, že Wizzair se cuká a doufá, že už na ně nebudu dále naléhat, ikdyž ví, že nárok na kompenzaci mám.

Odpověděl sis správně a přesně. Nárok na kompenzaci máš, píšou to proto, že doufají, že se Tě zbaví.

presne to som mal aj ja. zial u mna to az vymahaci vymohli. ale ak mas vyjadrenie z institucie, skus s tym operovat

Aj mne odpovedali v takom podobnom štýle. Tvrdili, že na komprenzáciu nemám nárok lebo som prijala náhradný let a to znamená že mi to vlastne vyhovovalo. Tiež až vymáhači pomohli.

Takove jednani viz email od Wizzairu je vedome uvadeni zakazniku v omyl, totalni prasarna - tohle by byl idelani kandidat, aby se na to podivala nejake EU instituce.

Máte někdo zkušenosti s agenturou pro vymáhání kompenzace od Wizzairu? Snažím se zatím vše řešit mimosoudní cestou s pomocí Evropského spotřebitelského centra a Slovenské obchodní inspekce (let byl do Bratislavy), nicméně vzhledem k tomu, jak se snaží Wizzair vymlouvat - neočekávané okolnosti, které ale nechtějí konkretizovat a nikdo nám nic na letišti neřekl, přitom v ten den bylo hezké počasí a nikdo krom Wizzairu zpoždění neměl - obávám se, že se budu muset obrátit na právníky.

Jaké máte zkušenosti s agenturami? Mám v "shortlistu" zatím Flight-delayed.co.uk a Claim2Click, případně ještě Vašenároky (tam jsem ale slyšel reference od známého, že se na vymáhání po pár měsících vykašlali a do soudu nešli, i když měl evidentně nárok, tak je úplně nepreferuju). Kterou byste doporučili? Díky.

No pokud neni dana pravomoc ceskych soudu, tak se obrat na nejakou slovenskou agenturu.

To, kde by byl případný soud, přece nesouvisí s tím, v jakém státě si vyberu agenturu. Navíc to nebyl slovenský dopravce, ale Wizzair. A nakonec, o žádné slovenské ani maďarské nevím.

Nesouvisí to do momentu, kdy se to agentuře z Wizzu nepodaří vyrazit mimosoudně. Soudně to pak většinou agentury vymáhají pouze ve státě, kde působí. A je úplně jedno, kde má Wizz sídlo, příslušný je soud odletu nebo příletu. Taky slovenské agentury neznám, proto jsem do google zadal "kompenzacia za meškanie letu" a vyběhla mi jich celá řada...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!