WizzAir zrušený let

Napsal fredsnotdead 2017-10-17T12:05:34+02:00 ve fóru Letecké společnosti
6 odpovědí

Ahoj,

zrovna nám WizzAir zrušil let z Neapole do Prahy. WizzAir tu nemá žádnou pobočku ani žádné lidi, takže jsme jen na přepážce od personálu letiště dostali papír s našimi nároky.

Na stránkách WizzAiru jsem se dočetl, že buď přebookují let na jiný jejich let anebo s jinou společností. Problém je, že další let WizzAiru je až za 5 dnů a není tu nikdo, kdo by nám zajistil letenky u jiné společnosti. Telefonní čísla uvedené na stránkách ani na papíře s našimi nároky nefungují.

Koupili jsme si tedy na vlastní náklady let s EasyJetem, ale do jiného města - do Vídně. Máme nárok na proplacení těchto letenek WizzAirem, ikdyž je cílová destinace jinde, než původní? Anebo si máme přikoupit jízdenky na autobus do Prahy a požadovat i proplacení busu?

Jak je to s meal voucherama v případě, že tu není nikdo z WizzAiru a na informacích, check-in desku ani na gatu není nikdo kompetentní, kdo by nám je vydal?

Díky za každé info.

Ahoj, jsme ve stejné situaci. Po vyzvednutí onoho papíru jsme si zabookovali let s Eurowings přes CGN do Prahy. Taky zjišťuji, jaké máme možnosti, ve webovém rozhraní Wizzu mi to nabízí jedinou možnost – přebookovat let na jindy (nejdříve tedy na sobotu).

Přemýšlím, jestli nám vůbec budou ochotni náhradní dopravu proplatit – jednak se na papíře píše, že náhradní dopravu zajistí sám dopravce, a druhak zda zrušený let nebudou vinit na špatné počasí dnes ráno (silná mlha).

Tak jsem se konečně dovolal na Slovenskou infolinku WizzAiru a bylo mi řečeno, že alternativní letiště k Praze je Brno a Katowice. Bylo nám nabídnuto přebookovani do Katowic. Ale jinou společnost údajně neproplatí. Vlak/bus do cílové destinace, případně i hotel a účtenky za jídlo údajně proplatí po předání na reklamační oddělení. Plus teda dostaneme zpět peníze za zrušený let.

Plus máte nárok na kompenzaci dle Nařízení 264/2004, pokud nebylo zrušení mimo moc aerolinky.

A samozřejmě by Vám měli nabídnout i přebookovaní na jiný let s jinou leteckou společností, ale to už v tuto chvíli je bezpředmětné, pokud jste si koupili letenky sami, měli by Vám to proplatit, ale budete to asi z nich lámat.

Prave ze nahradni let nabidnut nebyl, sdelili nam, ze oni nanabizeji moznost letet s jinou spolecnosti. Ze bud pockame do soboty na dalsi let, nebo at se dostaneme v podstate jak chceme domu. Stanek v Neapoli wizzair nema. Otazkou je, jak povazovat zruseni, protoze ostatni lety ve vetsine pripadu odleteli, i kdyz se zpozdenim. Meal voucher, ubytovani a tak nic.

To je samozřejmě nesmysl, je jejich povinností se o vás postarat (pokud by jste se rozhodli počkat na sobotní let, museli by Vám do soboty hradit ubytování a stravu každý den) a dostat do cílové destinace, takže na propalcení dopravy domů nárok máte.

Ten důvod by bylo dobrý zjistit, ale pokud se normálně lítalo, tak by jste měli mít nárok i na tu kompenzaci, nad rámec prokazatelně vynaložených nákladů.

Nam se stalo +/- tyden pred rokem to stejne. Zrusen let z Neapole do Katowic s WizzAirem. Pracovnici letiste vse zorganizovali. No byla to bida. Cele letadlo prebookovaval jeden clovek u jednoho notebooku. Nekdo nakonec odletel z Bergama, nekdo z Neapole (samozrejme az za par dnu a treba na jine letiste) a nas + dalsich asi 10 lidi odvezli do Rima, kde nam na 3 noci zaplatili hotel a stravu. Bylo to fajn vikend, pekne pocasi, stihli jsme cely Rim i Vatikan. Pak jsem to predal na reseni agenture vasenaroky.cz, ktera z nich po 11 mesicich dostala jeste pro kazdeho 250€ minus provize.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!