Zdravím všechnyV únoru chceme s partnerkou odject na 10-12 dní k moři,neláká nás thajsko ani srí lanka,cheme něco nevšedního...spíš jsme přemýšleli nad destinacemi jako malajsie,indonesie?nebo někdě na jihu číny kde je moře a dá se tam koupat ? Proto jsem se chtěl zeptat tady zkušenějších na nějaké přesné tipy která místa navštívit?jde nám především o to se někdě plácnout,kde bude tyrkysové moře a sem tam hodit nějaký ten výlet :Dmoc děkuji za tipy. .

Do Asie v unoru,kromě thajska,srí lanky

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

Zdravím všechny

V únoru chceme s partnerkou odject na 10-12 dní k moři,neláká nás thajsko ani srí lanka,cheme něco nevšedního...spíš jsme přemýšleli nad destinacemi jako malajsie,indonesie?nebo někdě na jihu číny kde je moře a dá se tam koupat ? Proto jsem se chtěl zeptat tady zkušenějších na nějaké přesné tipy která místa navštívit?jde nám především o to se někdě plácnout,kde bude tyrkysové moře a sem tam hodit nějaký ten výlet :D

moc děkuji za tipy.

0

Filipiny, jih Vietnamu, Bali, Lombok,

Borneo , Langkawi, v Cine Hainan. Moznosti je mnoho...

Btw ja bych bral Filipiny, u Malajsie a Indonesie pozor na chlast, je celkem drahy a ne vsude dostupny

0 Citovat

Tak zrovna Langkawi je s chlastem v poho :)

0 Citovat

Pokud tyrkysový moře a válení se na pláži tak rozhodně Filipíny. Vietnam o tomhle není a byl bys zklamaný (i když na jídlo a levný pivo je nejlepší). Langkawi bude v únoru plný lidí a moře taky nic moc. Lepší si najít nějaký turisty téměř neobjevený ostrov na Filipínách, třeba Camotes Islands, které jsou dostupné lodí z Cebu, kam můžeš přiletět i mezinárodním letem, případně s přestupem v Manile.

0 Citovat

cheme něco nevšedního...spíš jsme přemýšleli nad destinacemi jako malajsie,indonesie?

Ja som cakal nejaky Vychodny Timor, alebo Papuu :)

Na juhu Ciny asi jedine Hainan, ale vo februari by som to tahal este juznejsie.

U mna vyhravaju Filipiny, inde som okrem Vietnamu v regione nebol :D

0 Citovat

Mailand napsal(a):

Tak zrovna Langkawi je s chlastem v poho :)

Jasny, myslel jsem Malajsii obecne, Langkawi je vyjimka :D

0 Citovat

super,díky moc za tipy,osobně jsou mi filipíny také nejblížší...jinak co se týká samotných filipín...za kolik bych měl brát letenku?všude co se dívám je okolo 12K tak jestli to koupit rovnou nebo počkat ještě?popřípadě jestli máte nějaký tip jak nejlepé nplánovat cestu?..a jinak předpokládám ubytování,jídlo na F.O. bude dostupně cenové jako v thajsku je to tak?

0 Citovat

ak je to 12k z nasich koncin, normalne prestupy a vyhovuju ti datumy, tak kludne zober.

ak by si sa vyhol Manile tak o to lepsie, keby bol let niekde hned na Cebu tak to len vyhoda.

Ubytko okolo 25-30 euro na noc pre dve osoby sukromna izba a klima. Hostelovo o dost lacnejsie.

0 Citovat

Jak říká Tonic, pokud je to za těch 12000 Kč s rozumnými přestupy, tak to určitě ber. Na nižší cenu se snad dostaneš jenom při nějaké chybě a ty jsou na Filipíny dost vzácný. Alternativa je ještě let s Cebu Pacific z Dubaje, ale to je fakt jen pro hardcore cestovatele a kdybych to nebral jen jako one way,, tak už to asi po druhý neudělám :D Jinak se snaž najít let spíše do Cebu, protože pokud přiletíš do Manily tak si připočítej ještě alespoň 1000 Kč za zpáteční vnitrostátní let na nějaký jiný ostrov dle vlastního uvážení. V okolí Manily a koneckonců na celém Luzonu to na plážovou dovolenou není, jedině tak na treky po Cordilerrách na severu. Stejně tak ani lodí se z Manily nedostaneš za rozumnou dobu nikam.

V případě příletu na Cebu máš několik možností:

Samotný ostrov Mactan a okolní korálové ostrůvky. Je to přímo ostrov na kterým leží letiště pro město Cebu, čili se nebudeš muset nikam dopravovat. Nevýhodou je obrovská hustota lidí a dost drahé resorty (Hilton, Movenpick apod...)

Ostrov Bohol - 2 hodiny rychlolodí. Nádherný ostrov, který má nejen party oblast s plážema (ostrov Panglao který je spojený s Boholem mosty, konkrétně Alona beach), ale i klidnější oblasti na jižním a severním pobřeží. Jako bonus máš vnitrozemí s Chocolate hills a malými opičkami Tarsier.

Dále pak soustroví Camotes, které jsem zmiňoval výše a je zhruba 1 hodinu a 15 rychlolodí přímo z Mactanu. Na obou hlavních ostrovech je jen pár hotelů a skoro žádní turisté. Pokud se vydáš až na ostrov Ponson, tak už budeš jen mezi Filipínci.

Alternativy v případě přestupu v Manile je například ostrov Boracay (top filipínská destinace s nejhezčí pláží, ale v únoru nedoporučuji, bude tam milion lidí, navíc je to snad nejdražší ostrov ze všech), letiště Caticlan nebo Kalibo. Dále pak třeba severní Palawan s příletem do Puerto Princessy, případně Coron/Busuanga. Každá z těch destinací nabízí něco jiného a záleží co přesně chceš.

Jinak obecně bych řekl, že jsou Filipíny trochu dražší než Thajsko, místní lidé jsou opravdu chudí daleko více než v Thajsku, a proto třeba ubytování je dražší, stejně tak jídlo v turistických centrech, jelikož místní lidé často nemají ani na elektřinu a vodu natož aby se mohli stravovat byť v levné vývařovně. Bonusem ti ale bude angličtina jakožto úřední jazyk a drtivá většina obyvatel je schopna nějaké rozumné konverzace v angličtině.

0 Citovat

jedina nevyhoda Filipin je jedlo..to oproti Thajsku, alebo Vietnamu slabota. Ale zase vo vyvarovniach (Carenderia) mega lacne, to kludne za 1-1,5e a daju sa najst dobrotky..len ako hovorim, je to taka biednejsia azijska kuchyna. Ale to vsetko vynahradi vybornyTanduay rum za euro pol litra :D

@matej15 Cebu Pacific som absolvoval 2x :D ale tiez by som uz do toho nesiel. Nie kvoli aerolinke, ale kvoli prestupom v Dubaji..rezerva, blbe casy priletu lacnych Ukrajincov z Kyjeva ako pripoj a pod. Sice letenky do Manily vysli 200-220e, ale zase Dubaj to predrazil a casovo to naposledy bolo 3 dni na Bohol (Trnava-Praha stredu vecer, Praha-Kyjev-Dubai so 4 hodinovym prestupom a casovym posunom vlastne cely stvrtok, piatok v Dubaji pred - pol nocou odlet do Manily, sobotu na obed prilet na Filipiny, 4 hodiny layover a dalsi let na Cebu, kde sme doleteli v sobotu vecer)

0 Citovat

@tonic

Měl jsem to podobně, koupil jsem za zhruba 500 Kč one way Dubaj - Manila. Pak jsem asi půl roku čekal na dobrou cenu od wizzaira klidně i ze Sofie nebo Bukurešti, ale ceny pořád nesmyslně vysoko i přes 200 eur za jednosměrku s WDC. Ukrajince jsem si nechal za dobrou cenu utéct abych pak zjistil že na můj termín končí v Emirátech svátky a proto jsou ty letenky tak drahý. Nakonec jsem se skřípěním zubů musel dát 4000 Kč Travel Servisu za letenku do Ras Al Khaimah, kde nakonec ani o busu co má jezdit do Dubaje neslyšeli a jediná možnost byl taxík za dalších 170 AED. O arktické zimě a sedačkách jako z wizzairu v letadle Cebu ani nemluvím. (ale za tu cenu i kdyby se sedělo na střepech, tak pořád dobrý :D )

Jinak jídlo na Filipínách pro mě taky nic moc, nicméně proti Taiwanu, kde momentálně žiju, je to pořád skvélé jídlo. Za mě nejlepší asijská kuchyně Vietnam a pak Malajsie/Singapur. Naopak na druhém konci Taiwanská a Hong Kongská/Kantonská.

0 Citovat

Moc vám děkuji za vaše zkušenosti...když na to koukám zvolím asi cestu rovnou do toho Cebu,už dlouho chci taky vidět ty vodopády kawasan falls tak to se rovnou může vzít přitom :Djinak co se týká ubytování má cenu to řešit nějak dopředu nebo je to lepší až na místě?

0 Citovat

kludne na mieste ale urcite najprv na prvu noc si nieco bookni dopredu.

Inak k tym Kawasan Falls, takych vodopadov je tam dost..napr. na Bohole Mag Aso falls.

0 Citovat

Souhlasím s výše uvedeným a ještě něco doplním. Ceny na Filipínách jsou trochu vyšší než v Thajsku i jinde v JV Asii, ale to platí jen o turistických plážových destinacích (a Makati v Manile). Mimo ně je velmi levně, levněji než v Thajsku.

Jídlo je na Filipínách opravdu nejméně chutné z JV Asie, ale téměř vždy jsem tam během 6 týdnů něco zajímavějšího našel (a vyhovovalo mi to víc než obyčejné české restaurace). Pro milovníky grilovaných kousků masa na ulici to může být dobré. (Tchaj-wan není součástí JV Asie, jídlo je tam odlišnější a někdo to má rád. Já moc ne, ale často se dalo i tam něco dobrého najít.)

@tonic

Indonésie a Malajsie není jen Bali, Gili a Perhentiany, ale třeba i něco nevšedního jako Raja Ampat nebo Borneo (i když to on asi nemyslel).

Pokud nechcete jet do Thajska a na Srí Lanku kvůli tomu, abyste se vyhnuli turistickým místům s davy, nedoporučuju na Boholu Alona Beach. Zajeďte si až na východ ostrova do vesnice Anda, kde je pláž s možná nejlepším pískem na Filipínách:

http://www.lakadpilipinas.com/20...bohol.html

Turistů je tam málo, ceny příznivé a jsou možnosti výletů. Cestou z Tagbilaranu do Andy (či zpět) se zastavte na 1-2 noci ve vesnici Loboc, kde si večer zajeďte po řece na světlušky (fireflies) a přes den na Chocolate Hills se zastávkou na nártouny (tarsiers).

A ještě doporučuju ostrov Siquijor, který není příliš turistický (Filipínci tam téměř nejezdí, asi kvůli obavám z duchů a čarodějnic). Má krásné pláže, šnorchlování, vodopády, pod kterými můžete plavat, ryby okusující starou kůži na nohách v nádrži pod starým stromem, vyhlídkovou věž na nejvyšším kopci ostrova v pralese. Půjčte si levně skútr hned v přístavu, kam dojedete rychlou lodí z Tagbilaranu, silnice jsou kvalitní. Doporučuju výlet na Apo Island mj. na šnorchlování s karetami obrovskými, ale ten není ze Siquijoru každý den.

Doporučil bych i Palawan, ale spíše pro někoho, kdo chce jet na aktivnější dovolenou s návštěvou více míst a výlety téměř každý den a delšími přesuny tj. ne plácnout se na pláž s pár výlety. Nebo Coron, ale také s výlety každý den, protože tam není pláž ve městě, kde se všichni musí ubytovat. V El Nidu je lepší si ubytování rezervovat, jinde to není nutné nebo jen na první noc.

0 Citovat

@admin: nestálo by za to přesunout zde uvedené informace do samostatného vlákna Filipíny?

0 Citovat

tak kym to admin prehodi, este sa vyjadrim k Filipinam :D

Ak by som mal 10-12 dni, asi by som to dal na 2 ostrovy - povedzme 3-4 dni na Coron, kde by som island hoppingoval (ako tie ostrovceky su cisto pohladnice) a potom na Bohol..Alona beach je bullshit, island hopping je tam na nic oproti Coronu, jedine co som pocul ze dobre sa da ist odtial k zralokom, netreba sa trepat z Cebu az dole k Oslobu, ale to by som si radsej preveril (aj ked ako si citam, vidim, ze cely shark watching/diving mozem zaradit do kategorie opice na spagatiku, jazda na slonovi a pod. azijske radosti pre bielu turistu). No a ten Siquijor vuzera luxusne, velmi dobry tip Libor_S.

ja mam zapisky z Coronu (12/2015) a Boholu (2/2017) na webe - tonicove.sk

0 Citovat

Ahoj všem, v únoru letím na Filipíny a jak to tak tady čtu....mám zatím booklý ubytko na Alona Beach a v plánu si půjčit skůtr a podniknout výlety na Bohol (Chocolate Hills, Lobox river atd.). Myslíte, že je reálné na skůtru z Alona Beach dojet na Bohol na celodenní výlet třeba ? Nebo je jelší se ubytovat někde na Boholu spíš.

Díky za tipy.

0 Citovat

jasne da sa, len to bude fakt celodenny. sa nezda, ale z Alony kym prides do Tagbilaranu a vymotas sa z neho, tak je to aj na hodinu. My sme byvali par minut od Alony, ale uz len trip k tarsierovi a naspat dal zabrat. Som aj ubytka rozdelil tak, aby som prvych par dni mal na Panglao a dalsich par na Bohol - Chocolate Hills, Loboc a cez vnutrozemie na Pangangan a Sandigan. Jedine co som nestihol zial bola Anda beach. Takze skus to takto urobit, rozdelit si to. A ku koncu vyletu mas hned blizko k letisku, alebo do pristavu.

0 Citovat

Moc děkuju za zkušenosti,tipy na místa i aktivity :-)

Libor_S napsal(a):

Souhlasím s výše uvedeným a ještě něco doplním. Ceny na Filipínách jsou trochu vyšší než v Thajsku i jinde v JV Asii, ale to platí jen o turistických plážových destinacích (a Makati v Manile). Mimo ně je velmi levně, levněji než v Thajsku.

Jídlo je na Filipínách opravdu nejméně chutné z JV Asie, ale téměř vždy jsem tam během 6 týdnů něco zajímavějšího našel (a vyhovovalo mi to víc než obyčejné české restaurace). Pro milovníky grilovaných kousků masa na ulici to může být dobré. (Tchaj-wan není součástí JV Asie, jídlo je tam odlišnější a někdo to má rád. Já moc ne, ale často se dalo i tam něco dobrého najít.)

@tonic

Indonésie a Malajsie není jen Bali, Gili a Perhentiany, ale třeba i něco nevšedního jako Raja Ampat nebo Borneo (i když to on asi nemyslel).

Pokud nechcete jet do Thajska a na Srí Lanku kvůli tomu, abyste se vyhnuli turistickým místům s davy, nedoporučuju na Boholu Alona Beach. Zajeďte si až na východ ostrova do vesnice Anda, kde je pláž s možná nejlepším pískem na Filipínách:

http://www.lakadpilipinas.com/20...bohol.html

Turistů je tam málo, ceny příznivé a jsou možnosti výletů. Cestou z Tagbilaranu do Andy (či zpět) se zastavte na 1-2 noci ve vesnici Loboc, kde si večer zajeďte po řece na světlušky (fireflies) a přes den na Chocolate Hills se zastávkou na nártouny (tarsiers).

A ještě doporučuju ostrov Siquijor, který není příliš turistický (Filipínci tam téměř nejezdí, asi kvůli obavám z duchů a čarodějnic). Má krásné pláže, šnorchlování, vodopády, pod kterými můžete plavat, ryby okusující starou kůži na nohách v nádrži pod starým stromem, vyhlídkovou věž na nejvyšším kopci ostrova v pralese. Půjčte si levně skútr hned v přístavu, kam dojedete rychlou lodí z Tagbilaranu, silnice jsou kvalitní. Doporučuju výlet na Apo Island mj. na šnorchlování s karetami obrovskými, ale ten není ze Siquijoru každý den.

Doporučil bych i Palawan, ale spíše pro někoho, kdo chce jet na aktivnější dovolenou s návštěvou více míst a výlety téměř každý den a delšími přesuny tj. ne plácnout se na pláž s pár výlety. Nebo Coron, ale také s výlety každý den, protože tam není pláž ve městě, kde se všichni musí ubytovat. V El Nidu je lepší si ubytování rezervovat, jinde to není nutné nebo jen na první noc.

0 Citovat

Dobrý den,

Lidičky mám za úkol sehnat letenky do Hanoje od půlky dubna 2018 na tři týdny. A zatím z toho mám blbý pocit. Cena do 15 000 s normálními délky letů prostě není. Vždy jsem na Thajsko atd. narazil dobře,ale Hanoj nic. Máte někdo zkušenost,nebo radu? Myslíte že je ještě brzo na lepší ceny,když letíme až v dubnu? Nebo to bude čím dál držší? Děkuji jestli někdo poradí,či dá nějaký tip

0 Citovat

mklimes150 napsal(a):

Dobrý den,

Lidičky mám za úkol sehnat letenky do Hanoje od půlky dubna 2018 na tři týdny. A zatím z toho mám blbý pocit. Cena do 15 000 s normálními délky letů prostě není. Vždy jsem na Thajsko atd. narazil dobře,ale Hanoj nic. Máte někdo zkušenost,nebo radu? Myslíte že je ještě brzo na lepší ceny,když letíme až v dubnu? Nebo to bude čím dál držší? Děkuji jestli někdo poradí,či dá nějaký tip

0 Citovat

mklimes150 napsal(a):

Dobrý den,

Lidičky mám za úkol sehnat letenky do Hanoje od půlky dubna 2018 na tři týdny. A zatím z toho mám blbý pocit. Cena do 15 000 s normálními délky letů prostě není. Vždy jsem na Thajsko atd. narazil dobře,ale Hanoj nic. Máte někdo zkušenost,nebo radu? Myslíte že je ještě brzo na lepší ceny,když letíme až v dubnu? Nebo to bude čím dál držší? Děkuji jestli někdo poradí,či dá nějaký tip

Byl jsem letos ve stejným termínu, nejrychejší lety mi vyšli s Turkama, jeden přestup, přes noc a okolo 16 hodin OW. Já dával asi 450 EUR a kupoval jsem 9 měsíců předem. Teď ale koukám na tvůj termín a cena je skoro 660 USD, nebo oba lety s technickým stopem v HCM za cca 13,5k

https://www.momondo.de/flightsea...rrency=CZK

btw na Vietnam z Prahy moc akce zrovna nebývají, pokud nechceš nějaký divoký přestupy...

0 Citovat

Našel jsem na momondo do Hanoje za 14 900.... ale je to od GOTOGATE a z toho mám strach. Máte zkušenost s tímto prodejcem? Dekuji

0 Citovat

to se tady řeší pořád,

https://www.cestujlevne.com/disk...nce?last=1

pokud nebude problém se zrušením či změnou času u nějakého segmentu letu, není problém. Letenku umí vystavit každý OTA prodejce. Pozor na poplatky za platbu "určitou" kartou.

Btw za kolik to vychází přímo na webu TA?

0 Citovat

můžete mi prosím ještě doporučit stránky,kde sledovat letenky na filipíny?to co jsem měl vyhlídlé je už vyprodané,tak abych to měl z první ruky :-)

Děkujiii

0