Ahojte,chystáme se s přítelkyní na začátku prázdnin do Thajska (bohužel můžeme odlítat nejdřív někdy v posledním červnovém týdnu). Naším plánem je doletět do Bangkoku, pak přeletět na Surat Thani a s ohledem na počasí strávit cca 2 týdny na těch jihovýchodních ostrovech (Samui, Tao, Phangan...). Kdy je nejlepší čas koupit letenky? Koukal jsem, že aktuálně se dá zpáteční letenka z PRG do BKK pořídit za cca 14 tisíc. Pokud bychom letěli třeba z Vídně, tak to srazíme někam na 12,5 tisíc. Je lepší to koupit teď, protože už ceny níž nepůjdou, anebo byste mi doporučili spíš vyčkávat? A pokud vyčkávat, jak dlouho? Ať třeba nečekám zbytečně do dubna a pak to nemusím kupovat za 16 nebo 17 tisíc... Díky moc za Vaše tipy! .

Thajsko červen / červenec 2018 - kdy koupit letenky?

Založil ve fóru Hledám letenku

13 reakcí

Ahojte,

chystáme se s přítelkyní na začátku prázdnin do Thajska (bohužel můžeme odlítat nejdřív někdy v posledním červnovém týdnu). Naším plánem je doletět do Bangkoku, pak přeletět na Surat Thani a s ohledem na počasí strávit cca 2 týdny na těch jihovýchodních ostrovech (Samui, Tao, Phangan...). Kdy je nejlepší čas koupit letenky? Koukal jsem, že aktuálně se dá zpáteční letenka z PRG do BKK pořídit za cca 14 tisíc. Pokud bychom letěli třeba z Vídně, tak to srazíme někam na 12,5 tisíc. Je lepší to koupit teď, protože už ceny níž nepůjdou, anebo byste mi doporučili spíš vyčkávat? A pokud vyčkávat, jak dlouho? Ať třeba nečekám zbytečně do dubna a pak to nemusím kupovat za 16 nebo 17 tisíc... Díky moc za Vaše tipy!

0

ahoj, my byli loni v červenci a letenka s emirates za 12500.. kupovali jsme na přelomu roku (níž to pak už asi nebylo..), když přiletíš s emirates do BKK, tak se můžeš pak hned přesunout busem zadarmo na další letiště odkud lítá třeba Air Asia - stačí mít letenky, odlítali jsme sice až druhý den ale nebyl to problém..měli jsme pak ubytování kousek od toho starého letiště a odlítali jsme snad už v sedm ráno... jestli ještě můžu doporučit tak nám se líbil Phangan (ubytování jsme měli v Salad beach resort - dobrá cena, pěkné ubytování i snídaně - určitě bych volil znova), Samui bych příště určitě vynechal - trochu jako Bibione.. Phangan byl daleko pěknější...

0 Citovat

Super, díky moc za info :-) Těch 12 500, to byla cena z Prahy?

0 Citovat

z Bangkoku BKK (Suvarnabhumi či jak se to píše) bez přesunu mezi letišti můžeš letět určitě s Bangkok Air a skoro určitě s Thai Air. Air Asia ale asi i se zaplaceným zavazadlem vyjde levněji. Ovšem bacha na transfer mezi letišti!! Resp. na jeho časovou náročnost kvůli probíhajícím stavebním pracem, které by měly skončit až po tvé dovolené - https://www.bangkokpost.com/news...congestion

0 Citovat

jo - cena byla z Prahy...

0 Citovat

kemo, mám děsivou kocovinu, ležím v betli a zabíjím čas. A vždycky po pitce mám pocit, že můžu radit všem a dost často i blbě. Ber to s rezervou. Jasný že jdeš po ceně jako většina cestovatelů, zkusím lehce prohledat varianty.

Varianta 1: celkem z Prahy na Samui za 15600Kč. Odlet středa 27/6 Austrian v 21:20, přílet do Vídně v 22:10. Odlet Austrian z Vídně 23:20, přílet BKK (přímý let!!) 14:20. Odlet z BKK s Bangkok Air 16:50 a 17:55 jsi na malebném pidiletišti na Koh Samui, kde už tě bude čekat pikolík s cedulkou a tvým jménem a přesune tě do tvé vily s bazénem. Doporučuji Beach Republic na Lamai Beach, určitě nepropásni jejich Sunday brunch, vidíš, zase jsem se zakecal. Trocha užitečnější rada - v BKK nejdi s davem do fronty na imigračním, ale sleduj cedule směřující lidi na transfer na vnitrostátní lety. Tvůj kufr by s touto letenkou na tebe čekal až na Samui. Nazpět - sobota 14/7 v 10:15 s Bangkok Air ze Samui do BKK, přílet 11:20. Odlet z BKK 12:50 s Austrian, ve Vídni v 18:45. Z Vídně v 20:00 do Cajzlova, tam přílet 20:50.

Varianta 2: jak navrhuješ ty - tedy nejlevnější (nejspíše s přestupem) letenka do BKK, tam vyzvednutí bagáže a transfer na DMK, Air Asia do Surat Thani a z tama kombinovaný transfer na Samui

Varianta 3 - milion dalších variant.

0 Citovat

Milý Dane, nemohl bys, prosím, víc pít a častěji zabíjet kocovinový čas v posteli svými radami? :-) Moc díky za super užitečné tipy...

Jen náš původní plán byl, že po příletu budeme nějakou dobu na ostrovech, užívat pláží a moře a pak 2-3 dny před odletem si necháme na Bangkok. Když koukám na tu variantu Praha - Koh Samui za 15 600Kč, tak je to super, ale ještě bych nějak potřeboval hnout s tím Bangkokem. Jakmile si ale tu letenku rozsekám na dílčí části, tak mě to pak v součtu vychází mnohem dráž :(

Neměl by někdo, prosím, tip, jak to udělat tak, abychom mohli např. 2-3 dny před odletem zpátky do ČR (případně Vídně) strávit v BKK? Klidně bych byl ochotný přeletět ze Surat Thani do bangkockého DMK (nemusí to být opět z Ko Samui do BKK), pak být 2-3 dny v Bangkoku a pak zase letět BKK - PRG / VIE...

Jakmile si to ale takto rozsekám, že si před odletem zpátky nechám 2-3 dny na Bangkok, tak už nejsem na 15,6, ale někde na 23 tisících minimálně, což se mi už nechce dávat za letenku...

0 Citovat

Ak chceš aj stopover v Bangkoku, nemá zmysel riešiť ten priamy let a pridávať tam stopover.

Osobne by som počkal na nejakú akciu FlyDubai z Prahy (tie -30% pre členov OPEN). Od nového roku budú lietať Prahu aj Bangkok s novými 737-Max, ktoré majú celkom fajn nový interiér a v cene je full baggage. Bonus môže byť stopover v Dubaji ak si tam ešte nebol (dá sa pekne nakombinovať prílet o 7 ráno a odlet o 1 ráno na druhý deň, takže takmer 24 hodín v Dubaji bez nutnosti hotelu). Ja osobne som takto chytil Bangkok z Prahy na február (top season) za 280€ return. Lepšia ponuka odvtedy zatiaľ nebola (ani len blízko k nej). Na jedlo a wide-body si nepotrpím, hlavne za tú cenu ;) Ak nechceš stopover tak majú krásne prestupové časy okolo 1 hodiny.

Prískok či už z BKK alebo DMK kamkoľvek v Thajsku je už záležitosťou do 60-70€ spiatočne aj s checked baggage. Odlety každých pár minút.

0 Citovat

náš itinerář byl - praha - BKK (emirates 12600), pak přesun na to starší letiště a přespání blízko letiště (....), další ráno odlet s Air asia na Nakhon Si Thammarat - pak přesun na trajekt a tím na Phangan - Air asia nabízí přímo k letence i další cestu až na ostrov - letadlo pak bus a pak trajekt.. myslím, že to je super - je to celý přesun bez starostí a nemyslím si, že bys to udělal celé sám levněji..máš to vše v jedné ceně.. pak jsme byli pár dní v tom resortu co jsem psal výše a klidně bych zvolil i třeba týden (a vynechal Samui), ze Samui jsme se pak přesunuli na Krabi (není tam sice vůbec sezona ale počasí bylo v pohodě...), přesun byl celý v režimu místní CK.., udělali nějaké výlety ( pěkné bylo po těch blízkých ostrovech na jeden den, ale dost turistické... v sezonu si to moc nedokážu představit..) a pak z Krabi zase odlet s Air asia.. V BKK jsme byli tři noci - poslední jsme si objednali Bayoke Sky hotel a rozhodně stojí za to - myslím, že za 1300 Kč pro dva už ve větším pokoji a s lepším výhledem (a to bylo pouze 25 patro..) asi už nikdy nebudu, když si ubytovaný, tak nemusíš ani platit za vstup na vyhlídku... (myslím že chtěli jinak 400 místních..), pak odlet zpět Praha.. u Air asia jsme si dokoupili i větší zavazadlo, ale to už je na Vás..asi to ani nebylotřeba.. pár lidí mi řeklo, že by do BKK ani nešlo, ale myslím, že to rozhodně stojí za návštěvu i na těch pár dní.. my byli 16 dní, ale jak říkám, Samui bych klidně vynechal a pak se do 14 dní i vlezeš...

0 Citovat

Emirates: PRG-BKK tam 28/6, zpět 13/7, celkem 14016 Kč. Vše A380, na obou směrech 3 hodiny přesedačka v Dubaji. Air Asia z Don Muaeng Airport na Lipa Noi Pier na Samui (přes letiště Surat Thani) cca 100 USD včetně odbavené bagáže per osoba. Thai Air chce nějakých cca 10000 THB za zpátečku z BKK na Samui, Bangkok AIR cca 6000 THB. Bohužel Air Asia nenavazuje na váš přílet, museli by jste letět až další den....., a cenově a časově žádný zázrak. Takže Bangkok Air. Některé lety operovány Bulgaria Air pro Bangkok Air....

0 Citovat

Ahoj,

rád bych obnovil toto vlákno ve vazbě na aktuální akci Emirates z PRG do BKK.

Hledám letenku Praha / Vídeň -> Koh Samui na termín s intervalem odletu 27.6. až 3.7. a intervalem příletu - 13. 7. až 16. 7.. Když to vezmu díky této akci s Emirates z PRG do BKK , tak to mám např. v termínu 1.7. - 18.7. zpáteční letenku z PRG do BKK za 12 205Kč na hlavu. Když k tomu přes Bangkok Airways přihodím navazující zpáteční let z BKK do USM (Koh Samui), tak mě to vyjde na nějakých 7 400 bahtů, tzn cca 4 900Kč. Ve finále jsem tak na hlavu na ceně 16 105Kč z Prahy do Koh Samui. Myslíte, že se to dá sehnat nějak levněji (ale aby to nebylo přes nějakou nespolehlivou třetí stranu) nebo mám kupovat?

A teoreticky, když koupím ty letenky takto zvlášť, jednu s Emirates z PRG do BKK (a zpátky) a druhou s Thajcema z BKK do USM (a zpátky), tak jak to bude probíhat v BKK? Budu si tam muset vyzvednout odbavený zavazadlo a jít s ním zase znova na check-in a nechat si ho znovu odbavit na ten návazný let, nebo to projde nějak automaticky? Kolik času potřebuju v BKK na přestup? Stačí mi, když z Prahy přiletím ve 13:15 do BKK, tak stihnu návazný let z BKK do USM v 16:50 (případně tam jsou ještě časy 16:05 a 15:35, nebo pozdější, např. 18:15 či 19:30)? A naopak, když z USM do BKK přiletím ve 22:55 (17. 7. večer), tak stíhám návazný let z BKK zpět do Prahy v 03:30 (18.7. ráno)?

0 Citovat

Taky nechápu, proč to strkáš do všech možných vláken, jak píše Petr, ale poradím ti. Vykašli se na Thai Airways. Cena je hrozivá. Let raději s AirAsia. Rozdíl letenek je 3 tis na jednoho. Za ty prachy si raději odpočintě na cestě tam i zpět v nějakém pěkném pětihvězdičkovém hotelu s výhledem na Bangkok, nebo jednoduše ušetříš a podíváš se Na Khao San nebo Rambutri,nebo vem nějaký hotýlek u letiště za pár stovek. Jednak i tak ušetříš a jednak nebudete unavení. Nechávat si na přestup při cestě zpátky pár hodin není taky nejlepší nápad,. Stačí zpoždění nebo nějaký vítr či déšt a dovolená se ti nepěkně prodraží. Při přestupu na Tahjce ti nikdo batohy nepřeloží. Musíš si to zařídit sám.

Jak píšu, odpočinte si v Bangkoku. Raději o den méně na ostově, ale odpočatý, než se někam hnát, obzvláště když tě to vyjde podstatně dráž. A pokud chces ušetřit aspon za jednu bagáž při letu s AirAsia, tak si vem jen příručák a přitelkyni dej zbytek do jejího báglu. V létě v Thajsku toho moc potřebovat nebudeš. Dvoje plavky a 3 trička :))))

0 Citovat

Letenka do BKK je za vcelku dobrou cenu, zde bych nějaké zásadní snížení ceny (pokud nebude errorfare) neočekával. Pokud trváte na Samui a do Bangkoku nechcete, s cenou opět asi nepohnete.

Osobně bych možná na cestě tam zaplatil ten dražší let BKK-USM (lepší než zabít den v Bangkoku, zaplatit zbytečně nějakou dopravu, hotel...), zpátky bych letěl URT-DMK a strávil nějaký ten den v Bangkoku.

0 Citovat

Ondra napsal(a):

když z USM do BKK přiletím ve 22:55 (17. 7. večer), tak stíhám návazný let z BKK zpět do Prahy v 03:30 (18.7. ráno)?

Záleží na tom, jestli jsi připravený kupovat jednosměrnou letenku do Evropy nebo ne pokud se něco podělá. Itinerář na dvou extra letenkách má svoje negativa a rizika. Jedním z nich je že pokud se budete spoléhat na poslední spoj z ostrova, tak se to může šeredně vymstít. Počasí, letadlo za celý den nabere zpoždění, posádce doběhne čas apod. Osobně bych letěl do Bangkoku o den dříve s Nok Air nebo Air Asia kombinací trajekt/letadlo a za ušetřené peníze si rezevoval ubytování s pozdním check-outem.

0
13 reakcí