Saudia Airlines – technický stop

Založil David Eiselt před 18 dny ve fóru Letecké společnosti
15 odpovědí

Letěl někdo se Saudia včetně jejich technických stopů v Jeddahu? Vystupuje se z letadla? Resp. na co se ptám, zda vše proběhlo OK bez nutnosti nějakých víz či nuceného rebookingu letenek?

Niesom si uplne isty ale myslim ze pri prestupe do 12 hodin viza nepotrebujes a teda malo by sa to vztahovat aj na technicky stop ale ruku do ohna zato nedam takže lepšie asi napisat na ambasadu

Myslím, že mnohem lepší bude napsat si na Saudii.

Uplne nejlepsi bude letet normalni aerolinkou.

Díky za odborné reakce :D

Zdravím, taky by mě to zajímalo. Uvažuju o cestě na Mauricius se Saudií právě skrz Rijád a Jeddah. Na zahraničních fórech jsem se dočetl o negativních zkušenostech s těmahle letištěma potažmo aerolinkama (otřesné toalety, téměř žádná možnost stravování, clothing policy na letech), což při stopoveru 10 a více hodin může být docela peklíčko. A co mě trápí asi nejvíc, prý taky rádi a docela často ruší lety (nerad bych uvízl na půli cesty v SA). Každá rada je vítána. Díky.

Vyčkal bych do 2018 kdy plánují začít vydávat turistická víza a nějaký delší stopover řešit hotelem.

DimikUK napsal(a):

Uplne nejlepsi bude letet normalni aerolinkou.

+1

ahojte,

my sme s nimi leteli ešte v roku 2013 takto: letenka stála vtedy 200 Eur :)

2. 2. 2013 15:50 Fiumicino Arpt, Rím, Taliansko

2. 2. 2013 22:20 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia

3. 2. 2013 01:45 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia

3. 2. 2013 10:00 Bandaranaike Intl Arpt, Colombo, Srí Lanka

17. 2. 2013 11:45 Bandaranaike Intl Arpt, Colombo, Srí Lanka

17. 2. 2013 17:15 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia Technický stop v Riyadh

18. 2. 2013 01:35 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia

18. 2. 2013 06:10 Charles De Gaulle Intl Arpt, Paríž, Francúzsko

V Jeddah nám vždy dali poukaz na jedlo zadarmo na letisku. V Riyadhe cestou spať bol technický stop, len pristálo lietadlo, vystúpli cestujúci do Riyadhu (my sme ostali v lietadle) a pokračovali sme dalej.

Inak cesta prebehla úplne v pohode, žiadne problémy. Ešte si spomínam, že sme v B 747 sedeli v hornej palube.

img-1985.jpg

Zdravím,

minulý týden jsem se vrátil z tripu MUC - MRU se Saudií, tam přes Rijád, zpět přes Jeddah (business).

Protože žádný z tranzitů netrvá více jak 12 hodin, není třeba řešit tranzitní víza. Při cestě tam jsme nejdříve absolvovali asi 6 hod tranzit v salonku (docela dobrý i když samozřejmě ,,na sucho" a pak nasedli do zánovního Boeing 789 a přeletěli do Jeddah, z letadla nemuseli vystupovat, jen se vyměnila posádka a pak pokračovali na MRU.

Zpět pouze čekali cca 7hod v postarším a nic moc salonku v Jeddah (letiště, které nemá nástupní mosty k letadlu). Jinak dle očekávání. Pokud by někdo chtěl kontakt na levného taxi na MRU, dejte vědět.

sa mi paci vyraz "zanovny" 789 :D myslim, ze tie od Saudie este nemaju ani 2 roky, ci uz su take rozbite? :D

tonic napsal(a):

sa mi paci vyraz "zanovny" 789 :D myslim, ze tie od Saudie este nemaju ani 2 roky, ci uz su take rozbite? :D

http://www.dailymail.co.uk/trave...light.html

Samozřejmě vina padá na hlavu plánovačů Saudie... to je taky nápad poslat fungl nové letadlo na transport takové sběře!!! Měli vytáhnout nějakou uskladněnou C-5 z Mojave a využít tu nákladovou rampu pro rychlejší výstup cestujících.

tie zachody hnus, ale ta ulicka vyzerala rovnako aj v BA Premium Economy v A380 LHR -> LAX . Ludia su proste hovada

Přihlášení a registrace