Letěl někdo se Saudia včetně jejich technických stopů v Jeddahu? Vystupuje se z letadla? Resp. na co se ptám, zda vše proběhlo OK bez nutnosti nějakých víz či nuceného rebookingu letenek? .

Saudia Airlines – technický stop

Založil ve fóru Letecké společnosti

13 reakcí

Letěl někdo se Saudia včetně jejich technických stopů v Jeddahu? Vystupuje se z letadla? Resp. na co se ptám, zda vše proběhlo OK bez nutnosti nějakých víz či nuceného rebookingu letenek?

0

Niesom si uplne isty ale myslim ze pri prestupe do 12 hodin viza nepotrebujes a teda malo by sa to vztahovat aj na technicky stop ale ruku do ohna zato nedam takže lepšie asi napisat na ambasadu

0 Citovat

Myslím, že mnohem lepší bude napsat si na Saudii.

0 Citovat

Díky za odborné reakce :D

0 Citovat

Zdravím, taky by mě to zajímalo. Uvažuju o cestě na Mauricius se Saudií právě skrz Rijád a Jeddah. Na zahraničních fórech jsem se dočetl o negativních zkušenostech s těmahle letištěma potažmo aerolinkama (otřesné toalety, téměř žádná možnost stravování, clothing policy na letech), což při stopoveru 10 a více hodin může být docela peklíčko. A co mě trápí asi nejvíc, prý taky rádi a docela často ruší lety (nerad bych uvízl na půli cesty v SA). Každá rada je vítána. Díky.

0 Citovat

Vyčkal bych do 2018 kdy plánují začít vydávat turistická víza a nějaký delší stopover řešit hotelem.

0 Citovat

DimikUK napsal(a):

Uplne nejlepsi bude letet normalni aerolinkou.

+1

0 Citovat

ahojte,

my sme s nimi leteli ešte v roku 2013 takto: letenka stála vtedy 200 Eur :)

2. 2. 2013 15:50 Fiumicino Arpt, Rím, Taliansko

2. 2. 2013 22:20 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia

3. 2. 2013 01:45 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia

3. 2. 2013 10:00 Bandaranaike Intl Arpt, Colombo, Srí Lanka

17. 2. 2013 11:45 Bandaranaike Intl Arpt, Colombo, Srí Lanka

17. 2. 2013 17:15 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia Technický stop v Riyadh

18. 2. 2013 01:35 Jeddah Intl, Jeddah, Saudská Arabia

18. 2. 2013 06:10 Charles De Gaulle Intl Arpt, Paríž, Francúzsko

V Jeddah nám vždy dali poukaz na jedlo zadarmo na letisku. V Riyadhe cestou spať bol technický stop, len pristálo lietadlo, vystúpli cestujúci do Riyadhu (my sme ostali v lietadle) a pokračovali sme dalej.

Inak cesta prebehla úplne v pohode, žiadne problémy. Ešte si spomínam, že sme v B 747 sedeli v hornej palube.


img-1985.jpg

0 Citovat

Zdravím,

minulý týden jsem se vrátil z tripu MUC - MRU se Saudií, tam přes Rijád, zpět přes Jeddah (business).

Protože žádný z tranzitů netrvá více jak 12 hodin, není třeba řešit tranzitní víza. Při cestě tam jsme nejdříve absolvovali asi 6 hod tranzit v salonku (docela dobrý i když samozřejmě ,,na sucho" a pak nasedli do zánovního Boeing 789 a přeletěli do Jeddah, z letadla nemuseli vystupovat, jen se vyměnila posádka a pak pokračovali na MRU.

Zpět pouze čekali cca 7hod v postarším a nic moc salonku v Jeddah (letiště, které nemá nástupní mosty k letadlu). Jinak dle očekávání. Pokud by někdo chtěl kontakt na levného taxi na MRU, dejte vědět.

0 Citovat

sa mi paci vyraz "zanovny" 789 :D myslim, ze tie od Saudie este nemaju ani 2 roky, ci uz su take rozbite? :D

0 Citovat

tonic napsal(a):

sa mi paci vyraz "zanovny" 789 :D myslim, ze tie od Saudie este nemaju ani 2 roky, ci uz su take rozbite? :D

http://www.dailymail.co.uk/trave...light.html

0 Citovat

tieto vyspele kmene :D


screen-shot-2016-03-21-at-15-02-48-640x480-1.png

0 Citovat

Samozřejmě vina padá na hlavu plánovačů Saudie... to je taky nápad poslat fungl nové letadlo na transport takové sběře!!! Měli vytáhnout nějakou uskladněnou C-5 z Mojave a využít tu nákladovou rampu pro rychlejší výstup cestujících.

0 Citovat

tie zachody hnus, ale ta ulicka vyzerala rovnako aj v BA Premium Economy v A380 LHR -> LAX . Ludia su proste hovada

0
13 reakcí