Milán (MXP)

Napsal David Eiselt 2012-04-24T20:52:18+02:00 ve fóru Letiště

Hlavní letiště města Milán je právě toto letiště Malpensa. Z Prahy lze doletět levně se společnostmi easyJet a AirOne.

Informace:
otevírací doba
: 24H

doprava mezi terminály 1 a 2:

- mezi terminály jezdí zdarma spoj každých 7 minut. Od 22:45 do 5:15 každých 30minut

doprava z letiště do centra:

- vlakové spojení mezi letištěm a centrem můžete zakoupit na http://www.trenitalia.com/trenitalia.html kde lístek lze sehnat za 9€ a doba jízdy 40-50minut
- další možnost je využítí Malpensa Expres. Jedná se taktéž o železniční spojení, cena lístku je 11€ a doba přepravy 29minut. Informace najdete na http://www.malpensaexpress.it/en/index.php
- dále dostupnost do centra zajišťuje několik autobusových dopravců. Ceny se pohybují kolem 7€ a doba jízdy 60minut

WiFi zdarma: Ne

IATA / ICAO kód: MXP / LIMC

poloha: 48km od Milána

web: http://www.seamilano.eu/landing/index_en.html

Vážení,

chci se zeptat, jestli je velký risk 2 hodiny a 15 minut na přestup na letišti Milán Malpensa. Konktréně se mi jedná o tuto kombinací letů (varianta č. 1):

...

V sousední tématu s názvem "SLEVY 20 % do úterní půlnoci" byla tato doba jedním diskutujícím označena jako za nedostatečnou. Z důvodu pravidelných zpoždění letů společnosti Easyjet.

Máte někdo s těmito lety z Prahy do Milána Malpenza větší zkušenosti? Opravdu mají tak častá zpoždění?

Případně se dá také využít této kombinace (varianta č. 2):Ovšem z důvodu nutného cestování z Brna do Prahy bych více uvítal variantu č. 1.

Děkuji za Vaše reakce.

Martin

Nebál bych se toho, pokud budeš cestovat jen s příručním zavazadlem a letadlo z Prahy poletí na čas.
Každopádně koukni na http://www.flyviamilano.eu/en

Jasný. Letím jenom s příručním zavazadlem . Svým způsobem jde jenom o případné zpoždění letadla. Šlo mě hlavně o to, jestli je zpoždění na této lince v tento čas "běžné"....

S přestupem v Miláně můžu říct jediné, stihneš to za 10 minut... Po vstupu do terminálu jsi během několika vteřin u security a pohoda. Určitě ti zbude i čas na otestování varianty ViaMilano skrz easyJet letenky - ViaMilano program.

Článek k ViaMilano programu na získání VIP salónků zdarma a jiných výhod.

Lucx&Dave:Děkuji pánové. Letenky koupeny -varianta 1. smiley ViaMilano zkusím. Ještě by mohli otevřít VIP salónek na T2....

Ahoj teď ve čtvrtek přilétám a v neděli zas odlétám z tohoto letiště. Je možnost získání či probojování se do VIP salonků? Nějaká výhoda či rada co v Miláně navštívit kde nakupovat nějaký průvodce jako USEIT? Díky za info.

Jestli pořád ViaMilano funguje netuším, ale určitě platí při přestupu v rámci jednoho dne, takže to se tebe netýká.
Radím jedno, jet busem do Milána.. Vlakem jsme jeli hodinu a půl (stejně jako bus) ale cena je 2x taková smiley

A nevíš nějaké odkazy na nějaká dobrá místa na jídlo, nákupy atd. Prostě co by člověk měl navštívit.

ahoj. příští pondělí přistávám na letišti Malpensa v 7:40 ráno a poté se potřebuju dostat na druhé letiště v Bergamu, odkud mi letí letadlo v 10:00
já vím, že jsem blbec, a že jsou ty dvě letiště docela daleko, ale nečekal jsem, že ten přestup mezi nimi zabere tolik času.
myslel jsem si, že bych použil ten Orio Shuttle Bus mezi nima, ale ty začínají jezdit až od 9:15 podle tohoto rozvrhu http://www.orioshuttle.com/_eng/pdf/OS_03_ENG.pdf
je teda nějakej způsob, jak to mezi nima stihnout včas? jezdí tam v té době nějakej bus/vlak? nebo se mám na to vyprdnout a vzít si taxi? u taxíku se bojím, že by se mě snažili natáhnout, nebo že by se to neuvěřitelně prodražilo? co si myslíte?

aj keby si zobral taxik, je to skoro 100km

Ještě si můžeš půjčit auto na MXP a vrátit ho na BGY, vyšlo by to asi na 50€. Cesta podle GMaps by měla trvat hodinu a čtvrt, ale na to se spolehnout nedá, může být zácpa, navíc v pondělí ráno...

Čauvec!
Víte někdo, jak je to s dopravou z Milána na letiště Milano Malpenza? Jak často tam něco jezdí, jak dlouho a jaká je cena?
Dík.

jazdia tam vlaky i autobusy, cena za vlak je 12 eur, autobus 10 eur...

mrkni na www.trenitalia.com, tam mas casy, jazdi to zhruba kazdu polhodinu, v noci menej... cesta trva pod hodinu

terravision jezdí za 8 éček, jestli pojedeš na T2, tak vlak jezdí pouze na T1, mezi terminály jezdí bezplatný bus cca jednou za 10 minut
přímý vlak z Cadorny pod půl hodiny

Díkec. smiley
Máte třeba ještě v merku ceny letů z Milána do Jižní Ameriky? Přišlo by vám 8200 za jednosměrku do Buenos Aires jako dobrej peníz? smiley

Bus jednosměrný za 10€ a zpáteční za 16€, odjezd z T2 (easyJet), wifi na palubě u společnosti Pullman... jezdí ještě jedna, ceny má stejné, zda má wifi netuším. Obě končí na Milano Centrale, doba jízdy tak 30-60 min podle hustoty dopravy.

prosim vas, kto bol v Milane na letisku Malpenza, da sa z T1 na T2 prejst nejakou "spojovaciou chodbou" alebo je to nemozne a kazdy terminal je niekde uplne inde a nie je medzi nimi mozny prechod ( na peso ) ?

mezi terminály letištní bus, jestli zdarma netuším, já s ním jel až do gallarate asi za euro a tam odsud vlakem do milána, je to nejlevnější doprava, ale trvá to teda víc než půl hodiny jak přímým busem

Mezi terminálama jezdí zdarma bus. Většina autobusů co k letišti zajíždí, tak stojí u obou terminálů. Pokud letíš z T2, tak máš se salónkem smůlu.

už to tu zaznělo,ale pro jistotu jestli se něco od té doby nezměnilo budu mít přílet z Ománu v 19:05 a navazující let do Prahy ve 20:20 mám pouze příručák stíhám to?

A jako vždycky bude znít odpoveď, že pokud nebudeš mít zpoždění, tak 1:15 je dostatečný čas na přestup na naprosté většině letišť světa, tedy i v Miláně.

MXP má dva terminály. Pokud do Prahy letíš s Easyjet, který má víceméně svůj terminál, tak je potřeba počítat s přejezdem autobusem.

K tomu mě napadá - ViaMilano už nefunguje? Možnost si zdarma pojistit přestup na MXP. Jediná vada na kráse je teprve zpětné proplacení náhradní letenky.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!