Ahoj, zdravím Vás, chtěl bych se zeptat jestli by se náhodou nenašla nějaká výhodná letenka do Burgasu nebo Varny někdy v půlce srpna? Díky .

Bulharsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Ahoj, zdravím Vás,
chtěl bych se zeptat jestli by se náhodou nenašla nějaká výhodná letenka do Burgasu nebo Varny někdy v půlce srpna? Díky

0

Doporučuji si hlídat lety charterových letenek - http://bit.ly/134Qqdh
Jinak to ani nemá smysl o prázdninách.

0 Citovat

Díky, aspoň něco.

0 Citovat

pokud by bylo blízko do polska, pak polské chartery: http://www.tui.pl/bilety-lotnicze/przeloty-czarterowe , teď ceny nic moc, ale bývaly i za 297Zl pred par tydny
z polska leta i wizzair do burgasu
z budapesti pak wizzair do varny i burgasu (osobne vyzkouseno do varny)

0 Citovat

Ahój,  vrátil se teď někdo z Bulharu  ?  Zkušenosti/aktuální situace/celkové dojmy ? 

 Chystám se příští týden do Burgasu - tak zda se mám bát nebo těšit :O

0 Citovat

doufám, že to je ověřená informace, přeci jen jedu s omezeným rozpočtem :D 

0 Citovat

no vzhledem k některým apokalyptickým scénářům a názorům některých lidí, by měla být kapavka ze zahraničí snad i výhra v téhle době :D :D 

0 Citovat

Tripl je taková rýmička opravdového chlapa, horší by byla Soběslavská chřipka;-)

0 Citovat

Jsem zrovna v Primorsku. Je tu lidí jako much.

Petr napsal(a):


Ahój,  vrátil se teď někdo z Bulharu  ?  Zkušenosti/aktuální situace/celkové dojmy ? 

 Chystám se příští týden do Burgasu - tak zda se mám bát nebo těšit :O

0 Citovat

až tak ? :O já jak furt čtu jen o Řecku a Chorvatsku a tuším, že i Slováci a Rakušané mají už z Bulharu nařízenou karanténu + nevím jak to mají se vstupem Rusové,Ukrajinci - tak jsem naivně doufal ve "vymetýno" :D 

0 Citovat

Ahoj všem,

prosím o radu mám zakoupenou letenku od Wizzair Víden- Bourgas  Bourgas -Víden a potřebuji odletět o týden dříve. Můžu si koupit jednosměrnou letenku Víden- Bourgas a na cestu zpět použít původní termín ? Jedná se mi o to, když nenastoupím na první let wizzair jestli se automaticky zruší i ten zpáteční, jako tomu je u normálních aerolinek?

Děkuji a přeji fajn den, Michal.

0 Citovat

@Malec - ano, můžeš bez problémů. Žádný zpáteční let se ti nezruší.

0 Citovat

Tak Bulharsko ověřeno a mohu doporučit :) 

Vídeň-Burgas Wizz - v letadle nebyl problém najít si řadu jen pro sebe a dospat brzký vstávání. V letadle nejvíce Češi. Wizz poslal do mailu formulář k vyplnění. Je to tento - 

 https://www.mindop.sk/uploads/me...f48cef.pdf

dále v letadle rozdávali nový další formulář k vyplnění, nějaké čestné prohlášení o covidu tuším. Z předešlých zkušeností jsem si řekl, že vyplním až na místě podle situace a spal dál. Pasová kontrola - většina předkládala pas, i když do Bulharska bohatě stačí občanka :O a k pasu předkládali vyplněné formuláře z letadla + co posílali dopředu. Policisté formuláře vraceli s tím, že o ně vůbec nemají zájem a jen narychlo zkontrolovali doklad a odcházelo se z letiště. Oba formuláře tedy k ničemu.

Počet turistů nemám s čím porovnat, protože jsem byl v Bulharu poprvé, ale subjektivně krom Slunečného pobřeží, kde byla na pláži hlava na hlavě a já se tam jen rychle otočil a upaloval hledat klidnější místo, mi lidí přišlo málo. Roušky se nosí v uzavřených prostorách. Restaurace byli poloprázdné, ceny i v centrech nižší než u nás. Poslední den jsem se přesunul do Sofie - u těch pár pámátek skoro nikdo nebyl. Sofia - ranní let, metrem bych nestíhal, rozhodl jsem se protáhnout a jít 3 km pěšky a měl bych za to dostat bobříka odvahy, protože u letiště nějaká cikánská čvrť, štěkající psi u domů bez plotu u silnice mě dost děsili, stejně tak ulice bez lamp. Vstup na letiště jen pro lidi s letenkou + měření teploty. Terminál 1 je opravdu malý a ráno tam bylo hodně lidí. 

Sofia-Bratislava Wizz

boarding začal v čas, kdy mělo letadlo už 5 min. letět. Chaotická organizace, občas nešli načíst letenky, autobusy k letadlo odjížděly s 20 lidma a pak se zase vracely pro další, někteří lidé si u gatu dokupovali zavazadlo takže další zdržení. Rozměry ale nekontrolovali. Přesednou a mít celou řadu volnou šlo zas v pohodě. Někteří si v letadle sundávali roušky jak kdyby doma, při rolování jeden pán vstál, s tím, že potřebuje na záchod, někteří si vesele telefonovali, děti břečeli, ...  letušky rozdávaly stejný formulář jako při cestě tam, skoro nikdo  mu už nepřikládal váhu - CHYBA - po přistání pouštěli z letadla jen lidi s vyplněným formulářem, který letušky vybíraly. Asi 10 propisek na celé letadlo a všichni mohli začít vesele vyplnovat. Kdo měl hotovo, tak stejně musel čekat venku v autobuse na ostatní - další zdržení. Pasová kontrola - sešli jsme se s letadlem z Kypru, chaos pokračoval, asi po 20 min. si uvědomili, že Bulharsko je pro Slovensko riziková země kdežto Kypr ne, takže s frontami začali šachovat a byly fronty jen z Kypru a jen z Bulharska. Rozestupy nikdo nedoržoval. Fronty z Bulharska se skoro vůbec nehýbaly. Policisté rozdávali další formulář s covid karanténou a situace s propiskama se opět opakovala. Pro transit formulář také povinný. U kontroli se ptali jak, kdy jedu domů a ještě jsem musel dopsat adresu v Čechách. U východu do veřejné části další FRONTA - tentokrát na jednu termokameru. Pak konečně tadle šílená cesta zpět skončila a začala mi nová šiléná cesta domů všelijakýma spožděnýma vlakama a mimořádnostma. 

0 Citovat

Zaklad kazdeho travelhackera je mat vlastne pero :)

0 Citovat

Vrátil se teďka někdo z Bulharska? Jaké to tam bylo?

0 Citovat

kobracek napsal(a):

Vrátil se teďka někdo z Bulharska? Jaké to tam bylo?


V pátek jsem přiletěl do Varny a hned busem na Zlaté písky, dnes v poledne návrat do města a zítra ráno odlet do Prahy. Letadlo obsazené z 95 %, formulář do Bulharska (zaslaný Wizzairem) nikdo nechtěl. Roušky během letu měli všichni.

Roušky povinné v restauracích, obchodech i na hotelech, ale nikdo (včetně personálu) to nedodržuje. Měli jsme na pobřeží AI hotel a nandavání jídla takřka úplně jako za normálního stavu (každý si chodí sám), jen dezinfekce byla všude po hotelu. Na pobřeží hodně Rumunů a Poláků, často je slyšet i ruština. Češtinu jsem mimo letiště slyšel 2x za pobyt. Ceny na pobřeží mi přišly relativně vysoké i v brandovaných obchodech. Moře relativně čisté, průzračné.

0 Citovat

Díky moc za postřehy a při zpáteční cestě žádný formulář do ČR vyplněný být nemusel?

Lidí hodně? A co vlny?

0 Citovat

Foto: Pláž ve městě na Zlatých pískách (pátek 14h) a relativně skrytá pláž Čajka (sobota 10h). Vlny u břehu jsou, plavání dál od břehu to nevadí. Zpět letím až zítra. Víc přidám zítra do vlákna "Kdo se odkud vrátil..."


img-20200906-083706728.jpg
img-20200904-164821520.jpg

0 Citovat

Sice plánuju jenom Varnu na otočku, abych stihl prohlídnout torpédovku v námořním muzeu, ale zkušenosti z místa jsou super.

0 Citovat

Poslední srpnový prodloužený víkend Nesebar. Let z Katowic tam - prázdno, asi 30 lidí.  Na místě nikdo bulharské prohlášení nechtěl. Roušky jen ma letišti a pak v obchodech, ale tam to nějak striktně nevyžadovali ani nedodržovali.  Staré město mimo pár večerních hodin prakticky prázdné, pláže na Slunečném pobřeží i v novém Nesebaru naprostý turistický masakr - viz. fotky o příspěvek výše. Let zpět - 31.8. - plný do posldního místečka.

0 Citovat

Tesna napsal(a):

Poslední srpnový prodloužený víkend Nesebar. Let z Katowic tam - prázdno, asi 30 lidí.  Na místě nikdo bulharské prohlášení nechtěl. Roušky jen ma letišti a pak v obchodech, ale tam to nějak striktně nevyžadovali ani nedodržovali.  Staré město mimo pár večerních hodin prakticky prázdné, pláže na Slunečném pobřeží i v novém Nesebaru naprostý turistický masakr - viz. fotky o příspěvek výše. Let zpět - 31.8. - plný do posldního místečka.

Tak to jsme letěli spolu ;-) Jinak teda potvrzuji, že pláže hodně obsazené, moře plné bordelu. Mnohem příjemněji u bazénu. Během pobytu hotel odstranil plexi u bufetu a pak už stačilo jen používat rukavice a nabírat si sám. Na hotelu převážně Rumuni, Bulhaři a pár Poláků, Češi jsme tam byli asi jediní - naštěstí :D

0 Citovat

to Lukáš Horák: Můžeš, prosím, napsat, v kterém hotelu jste byli a jak jste byli spokojení? V září jedeme také a uvítal bych prověřený tip :-)

díky

Tomáš

0 Citovat

Hotel Tarsis, má recenze https://goo.gl/maps/LgJhQT8ezHQ154ex6

0 Citovat

Lukáši, díky moc :-)

0 Citovat

Ahoj, byl jste nekdo lyzovat v Bulharsku ve strediscich idealne nejblize Sofii - Borovets, Bansko? Doporucili byste to? Diky moc

0