Ahoj, zdravím Vás, chtěl bych se zeptat jestli by se náhodou nenašla nějaká výhodná letenka do Burgasu nebo Varny někdy v půlce srpna? Díky .

Bulharsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Blansko je srovnatelné s Alpami, ale je tam taková balkánská mentalita hlavně ve službách kolem - jako u nás v 90-kách. V sezóně tam bývá ráno velká fronta dole na páteřní lanovku (nevím jak letos). A je to fakt daleko. Nic lepšího asi letos nevymyslíš. Lyžování super, ale určitě zjistit na webu aktuální situaci.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Ahoj, byl jste nekdo lyzovat v Bulharsku ve strediscich idealne nejblize Sofii - Borovets, Bansko? Doporucili byste to? Diky moc

Byl jsem před lety v Borovci, ale jen po přechodu hor. Normální horský resort, hotely i prostší restaurace. Lanovky už novodobé, žádná Vraca style. 

V Bansku byl kolega v nějaký 4*, asi 7 let zpět - a nemohli si to vynachválit (za malý peníze hodně užitku). Na sjezdovkách to asi bude taková ta východobalkánská mentalita, ale s tím asi každý počítá. 

 

0 Citovat

Kukni sem, jsou tam i reporty:

https://snow.cz/stredisko/270-bansko

0 Citovat

Diky moc vsem za osobni zkusenosti, i mirjurovi za odkaz na reporty :) zkusim to letos prubnout, na jinou moznost to stejne s lyzema  v tehle dobe nevypada

0 Citovat

Švýcarsko je otevřené... není lepší jet tam?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Švýcarsko je otevřené... není lepší jet tam?

No, otázka je jak dlouho jim to vydrží. Můžou kdykoliv při větším náporu zase zabouchnout dveře, by bych u Bulharů moc nečekal, protože tam asi zdravotnický systém nemá kam padat. 

Lufthansa má na druhou polovinu ledna hezký ceny kolem 3000 Kč za zpátečky PRG - FRA - SOF, ovšem s brutálním osmihodinovým pobytem při cestě tam. A pochybuji, že by si pořádkumilovní Němci nepohlídali, aby se jim tranzitující nepoflakovali po městě. A co osm hodin ve Frankfurtu na letišti, to je ztracený den. 

 

 

 

0 Citovat

Taky jsem o tom lyžování v Bulharsku přemýšlel, s dětma na jarnaky. Z Berlína měl FR letenky za 50 éček. Jen mám strach, aby ty sjezdovky nezavreli stejně jako u nás... 

0 Citovat

Taky jsem koukal na Berlín s FR...no rozhodně to naplánuju nějak last minute 😀

0 Citovat

Z mé zkušenosti se létat za lyžováním v Evropě nevyplatí. Ani časově ani finančně ani pohodlím. Ve Švýcarsku jsi autem za pár hodin rovnou na svahu.

0 Citovat

Uplne bych to tak nezavrhoval, smozrejme ty blizke mista jako Rakousko,Italalie i to Svycarsko  je to jasne tim autem  To Bulharsko je otazka ,kdyz ma nekdo blizko na odlet do Sofie ,tak se o tom mozna da i uvazovat ,Podobne to asi bude i s Brasovem 

Jina vec je Francie ,tam uz to mozna je taky na zvazenou a treba pak Spanelsko uz asi ano..let do Malagy a pal Sierra Nevada ,ale tam bych to volil nekdy duben ,  kveten ,kdy se da jeste dopoledne lyzovat a odpoledne se uz valet na plazi 

Pochopitelne,proti temhle  krkolomnostem je to auto nekam do Rakouska na ledovec a pak jen odskocit k mori 

Osobne jsem byl letecky na lyzich  jen v Turecku   v jejich stredisku Uludag nad Bursou 

Krom klasiky v Alpach jsem slysel  docela chvalu na polsky Szcyrk v posledni dobe  a ten je za humny ,alespon z Ostravy 

0 Citovat

@ Marek: rozhodnutí na poslední chvíli je asi to nejrozumejsi v téhle nejisté době...

@ padrino: asi máš pravdu, ale Švýcarsko se 4 clenou rodinou je moc drahý a taky moc nemusím sedět 12 hodin v autě. To Bulharsko vyjde levněji a bude to trochu něco jiného. Spojím to zrovna s poznavackou vnitrozemí, u moře jsem tam už byl... 

0 Citovat

S těmi aktuálními čísly tipuju, že při příští aktualizaci (11/1) dají Švýcaři Česko opět na seznam high risk zemí a při příjezdu bude nutná karanténa.

0 Citovat

Já jezdím do francouzských Alp cca 1.200 km jeden směr (90% z toho po dálnici) přes noc. Vozím sebou výbavu na lyže i snowboard a je to pořád ta nejrychlejší varianta. Jezdím vždy na týden. Hledal jsem i jiné varianty dopravy s tím, že bych si tam vybavení půjčil, ale časově ani finančně to nedávalo žádný smysl. 

Do toho Bulharska by mohl jezdit přímo do Banska autobus nějaké lyžařské CK. V zimě bych nechtěl někde absolvovat dlouhé přestupy a čekání na spoje se zavazadly.

0 Citovat

@puketapu: do Engadinu (Samnaun, Scuol, Sv. Mořic, Davos, ...) se dá dojet za 8-9 hodin, z Prahy a západu republiky ještě dřív. I ubytování se dá najít v relativně snesitelné ceně... kdyby na to přišlo.

0 Citovat

A ještě Flims, Laax, Falera jsou také ta bližší střediska v CH.

0 Citovat

V létě jsme byli v zermattu, a to bylo těch +- 12 hodin cesty... 8 by se už dalo, jen to CH je pořád hodně drahý. Ještě když jedeme jako rodina. Proto to Bulharsko... 

0 Citovat

O jarních prázdninách může být úplně jiná situace a může se už lyžovat v celých Alpách.

Co se týká ceny, tak ještě levněji než to Bulharsko vychází béčková francouzská střediska (oproti Blansku velikostně minimálně dvojnásobná). Dá se tam dostat pod cenu 5 tis za osobu za ubytování a skipas na týden. Pro děti ideální. Jejich přehled najdeš např. na stránkách Snowtrex.

0 Citovat

Zermatt drahej je, protože se tam autem nedostanete a všechno se překládá. Před lety jsem bydlel v Mořici v nějakým levným sport hotelu a týden jezdil všude kolem (jak sjezdovky, tak běžky). O moc víc než v Rakousku jsme nedali. Jestli máte dát litr za večeři někde v Tyrolsku nebo Engadinu tak to už je skoro fuk. 

 

0 Citovat

Lyžovali jsme ve Švýcarsku na různých místech a vždy jsme měli apartmán (pro 2) do 10k za týden, což je v posledních letech i méně než v Rakousku, kde šly ceny hodně nahoru. Ne že by to byla ve Švýcarsku cena běžná, ale dá se najít. Skipasy jsou trochu dražší, ale taky už ne tak výrazně. Víc stojí doprava, protože to může být dál, ale střediska zmíněného Engadinu jsou +- stejně daleko jako třeba Livigno nebo Ischgl. A protože jedete autem, tak si můžete nabalit zásoby z domu a ušetřit za restaurace... Což letos vlastně stejně musíte. Ve výsledku to nepřijde o moc dráž než v Rakousku a lyžování je super.

0 Citovat

Taky jsme měli vyhlídnutý Samnaun a doufali, že to sihneme před vánoci. No :(

0 Citovat

mirjur - ty děláš chybu, že to porovnáváš se svojí pozicí - 2 dospělých. Ale pokud jedeš s dětmi, už ta kalkulace je jiná. Pokud máš děti do určitého věku, máš někde hotel zdarma, pak se ti vyplatí jet do hotelu s polopenzí... Nebo jsou skipasy do 12 let zdarma, pak zase můžeš jet do dražšího hotelu nebo destinace a pak je za stejné peníze mnohem více užitku a to byl myslím i dotaz puketapu. S dětmi to fakt jsou jiné počty. Mám bohaté zkušenosti, ve své době jsme jezdili s dětmi lyžovat 3x za rok Rakousko, Itálie a teď, když za ně platím jako za dospělé, zpětně žasnu, jaký to byl tenkrát hubanec, když se to dobře zmanagovalo:-)

0 Citovat

Jenže konkrétně ten Samnaun je bez rakouské části (Ischgl) celkem o ničem. Podle současných pravidel se tedy teoreticky nesmí překročit hranice a využívat rakouská část. Navíc tohle není cenově zrovna typické Švýcarsko, ať už díky bezcelní zóně a taky skipasu, který je díky spojení s Ischglem za standardní rakouskou cenu. 

0 Citovat

Jak píše cali, s rodinou to jsou jiné počty, vše x4. Dětem je 12 a 9 let a ne všude jsou na ně nějaký zajímavý slevy. Když jsem jezdil s partou na lyže do Itálie nebo Rakouska, tak když se podělí náklady na dopravu a ubytko, tak ve finále to drahý není a oproti ČR několikanásobně vyšší level lyžování.

Jen pro představu jsem mrknul na ceny ubytka kolem sv. Mořice na jarnaky a vychází to kolem 3000/noc a to už se mi dávat nechce.

Ta Francie může být poměr cena/výkon dobrá, jen je to autem sakra dálka... 

No, od toho Bulharska jsme se trochu odklonili. 😂

0 Citovat

Cali - tak jasně, že si to člověk musí promyslet podle vlastní konkrétní situace, co se mu lépe vyplatí nebo čemu dá přednost. Já jen chtěl poukázat, že Švýcarsko vůbec nemusí být tak drahé, jak se stále traduje. Tím spíš, když 2 dospělí + 2 děti to můžou mít levnější, než 2 x 2 dospělí, ne?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tím spíš, když 2 dospělí + 2 děti to můžou mít levnější, než 2 x 2 dospělí, ne?

Už vidím ten vysmáty obličej tatínka nebo maminky od rodiny s dvěma dětmi, když bude platit účet v hotelu včetně skipasů a zjistí, že ušetřil oproti dvěma bezdětný párům, co platily před ním. Jistě to bude skvělý pocit 😂

0