Ahoj, zdravím Vás, chtěl bych se zeptat jestli by se náhodou nenašla nějaká výhodná letenka do Burgasu nebo Varny někdy v půlce srpna? Díky .

Bulharsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Tohle je hodně individuální. Ve Švýcarsku jsem lyžoval v Davosu a Saas-Fe. Kupoval jsem to přes CK jako balíček (ubytování, skipas, polopenze) a cenově to ještě docela šlo. Je to tak 8 let. Nedávno jsem se koukal na ceny jsou cca trojnásobné. Už jen kurz franku - tehdy cca 17 a dnes 24 CZK. Nejsem ochoten to už platit. Navíc francouzská střediska jsou pro mě na lyžování atraktivnější.

0 Citovat

Myslim ,ze mam dost zkusenosti jako byvaly trener sjezdoveho lyzovani,  kdyz jsem travil  rocne na snehu 150 dnu v roce , obe me dcery zavodily a dnes jezdi se svymi detmi hlavne do Rakouska , vicekrat jsem mel s nima debatu ,proc nekdy nezkusi Francii , kterou znaji,jezdili jsme tenkrat do spickovych stredisek jako Espace Killy nebo Tri Udoli  Pochopitelne byla i Italie, Sella Ronda nebo i Sestriere  pred sezonou samozrejme  Hintertux a dalsi ledovce 

Musim uznat  ,ze obe dcery maji pravdu v tom Rakousku , s detmi asi neni lepsi vyber ,tech vselijakych slev pro rodiny s detmi a dalsich sluzeb , je asi Rakousko bezkonkurencni  a kdyz pripoctu  kratkou vzdalenost tak  neni co resit  mozna jeste por zpestreni ta Italie ,,Svycarsko bylo  vzdycky drahe i kdyz se neco najit da  

Francie navic ma smysl z hlediska slev a mnozstvi lidi na sjezdovkach dokud nezacnou francouzske prazdniny coz je nekdy na zacatku unora  Ta vzdalenost je  otravna ,ale jezdival jsem to  busem , minibusem  i autem ,na tyden to smysl ma  ,ale se starsimi , ty delky sjezdovek  jsou super ,koncem ledna tam taky je jine pocasi , nez v centralnich Alpach ,Savojky jsou v lednu prijemnejsi  

S temi beckovymi  stredisky ve Francii nevim , to neznam ,ale proc jet  tak dalko  do beckoveho strediska ,ale to porovnani uz  nedokazu posoudit   Ja mel nejradeji  Tignes ,s apartmanu primo do lyzaku a na lyzich k vleku ,, to zase Rakousko az tak v levne variante nenabidne  .to uz pak spis ta Sella Ronda ,tam to jde taky ,ale byvaji tam dost davy  

0 Citovat

Mikire, ve Francii máš špičková střediska za velmi dobré ceny, kde jsou stovky km sjezdovek - sám tam jezdím. Když ale někdo jede s malými dětmi, tak to většinou ani nevyužije a postačí mu nějaký spíš rodinný areál (pro mě béčkové středisko), kde jsou třetinové ceny a pořád třeba 150 km sjezdovek. A těch jsou tam desítky.

0 Citovat

Padrino,ja soucasne ceny neznam ,ale venoval jsem se zakum od pripravky az po repre juniorku , bezna rodina s detmi ,nepotrebuje jet pres 1000 km kdyz ma mnohem bliz moznosti  s lepsimi sluzbami a vyzitim po lyzovani , byt Francii uprednostnuju kvuli delkam sjezdovek a moznosti bydleni primo u lanovek

Dalsi aspekt,ktery nejde pominout a to se zmenit nemohlo. jakmile nastanou francouzske jarni prazdniny ,ty ceny a nacpanost na sjezdovkach stoupne ,navic do Francie jezdi lyzovat Anglicani a to je sila....,tim nerikam ,ze Rakousko nebo Italie neni  v dobe hlavniho obdobi plna ,ovsem ten vyber je sirsi a lyzari jsou na lepsi urovni 

No a pokud jedes do Savojek v breznu ,casto uz lyzujes na kasi  Vzdycky jsem to mel prsne rozdelene ,leden Francie ,unor Italie ,brezen  Rakousko  

Ale ony to jsou vsechno individualni pozadavky, co od toho kdo ocekava a vyzaduje , no a letos to musis navic prizpusobit tomu ,co pujde a samozrejme konkretnim snehovym podminkam 

0 Citovat

Co jsem teď koukal, tak fr. prázdniny začínají 6.2.2021. Nám jarnaky začínají už 29.1., takže by se davům šlo vyhnout... 

0 Citovat

Nám s dětmi taky nejlíp vychází Rakousko, ať to vezmu z jakéhokoli úhlu, zvlášť, když chci nějaké vyžití i po lyžování

0 Citovat

Ten termin konec ledna jsme vzdycky jezdili a byvalo super pocasi ,pokud bude hlavni program lyzovani od rana do vecera, tak proc ne ,,,,srovnej si ceny s Rakouskem celkove  Francie by me mozna letos nalakala tim ,ze nevyzaduji testy  Bude otazka jake pozadavky bude mit Rakousko , Italie  a vubec vsichni, Italove spolu s Nemci  nejvic kriceli at se jednotne zavrou strediska pres vanoce ...Ostatni zeme tomu nesmyslne podlehly Snad bude do jarnaku vsechno jinak za ten mesic 

0 Citovat

tak mi to nedalo a podíval jsem se na Samnaun , v minulém roce tato konkrétní zkušenost:

13. - 17. 1. 2020, Apart Lischana, 2 osoby 475 CHF, klasicky booking.com, protože super, tak následně

8. - 12. 2. 2020, Apart Lischana 2+dítě přistýlka 536 CHF, cena od majitele napřímo

aktuálně ukazuje booking.com na 4 noci 686 CHF / 2 osoby...asi inflace :-)

 

0 Citovat

Docela zajímavé ceny má ck Snowtrex - párkrát jsem přes ně kupoval Švýcarsko a Francii, protože na ceny za jaké to nabízela bych se individuálně nedostal. Ale záleží dost na lokalitě a termínu.

0 Citovat

@Pete: spíš nedostatek konkurence. Z té oblasti je teď asi cenově nejdostupnější Davos.

0 Citovat

tak Švýcarsko můžeme zapomenout vzhledem k omezení a někde jsem viděl nedávný příspěvek k Francii, ale nemůžu to najít. Tušíte někdo, jestli se mění aktuální podmínky pro ubytování a půjde jet autem / letět do Ženevy s pronájmem auta - lyžování "Tři údolí"?

0 Citovat

Aktuálně zavřeno

0 Citovat

No, minule jsem si stěžoval, že je Švýcarsko autem daleko a teď vegetím v Bansku, kam jsem dojel autem... 😂

Měli jsme letět z Berlína, ale pro jistotu jsme zvolili auto. 

Cesta až překvapivě dobrá, cca 16 hodin. Jeli jsme v noci, min provoz a z držení na hranicích. Na hranicích se ptali kam jedeme a bez problémů pustili dál. Na bulharských hranicích chtěli test, který si ofotili na tablet. 

Sjezdovky celkem fajn, lidí celkem dost (čekal jsem míň). Nejvtipnější je dvou hodinová fronta na kabinku. Takhle jsme se dlouho nezasmali... Jet takovou dálku, abychom si vystali nekonečnou frontu... Ti Bulhaři to holt mají zmakly 😂

0 Citovat

diky za info, mozes trochu priblizit hranice? najma tie srbsko madarske, prip. slovensko/rakusko madarske. 

0 Citovat

Jeli jsme přes Slovensko, Maďarsko a Srbsko a na hranicich úplně v pohodě. Jak jsem psal, jen se ptali kam jedeme. Když jsme řekli Bulharsko, tak jen mávli rukou... Žádný zdržení... 

0 Citovat

super, diky. 

0 Citovat

1. VSTUP NA ÚZEMÍ BULHARSKA A TRANZIT

S odkazem na Opatření Ministerstva zdravotnictví Bulharské republiky platí, že ODE DNE 16. 6. 2021   NEMUSÍ ČEŠTÍ OBČANÉ přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR) při vstupu do Bulharska  PŘEDKLÁDAT ŽÁDNÝ DOKLAD o bezinfekčnosti  (test, certifikát o očkování, o prodělání nemoci, žádná karanténa). PLATÍ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ!

0 Citovat

Ahoj, dotaz. Jsou v Bulharsku vidět nějaké ryby u pobřeží? Jedeme v srpnu do Svatého Konstantinu na klidnou pláž, tak mě zajímá jestli má smysl s sebou vůbec brát brýle a šnorchl nebo tam nic neuvidím. Díky.

0