Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaký typ platební karty vybrat při platbě za letenku. Mám obyčejný účet u GE Money a k němu klasickou debetní kartu MasterCard. Když ale jako typ karty vyberu "Mastercard debit", vyplním všechny potřebné údaje, tak je karta zamítnuta. Když ale vyberu možnost "Mastercard", je účtován poplatek 1,86EUR/letenku a vše již funguje, karta je akceptována, ale bohužel s příplatkem Martina .

Rezervace a platba letenky

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Jo, to jsem zapomel zminit  :) diky za doplneni.

0 Citovat

Michal: pozor, ony ty pojmy jsou bohužel takové matoucí, ale je to přesně naopak. neplést confirmed a ticketed, a booking reference (PNR) a e-ticket number.

Bez platby je možné mít booking referenci (PNR) a mít vytvořenou rezervaci, kterou najdou rezervační systémy aerolinek nebo GDS a najdete tam confirmed (potvrzeno).
Přitom tohle je to, co jde udělat i bez zaplacení a za pár dní to bez zaplacení zmizí. Dřív bylo i pár, co se prodejem takových rezervací živilo..
Prostě confirmed reálně prostě není confirmed! Jsou to jen potvzené lety v rezervaci, která čeká na vystavení.

Naopak to, co je definitivně vystavená letenka, kterou dostanete skutečně až po zaplacení (a určině nikdy dřív) je e-ticket. To je ekvivalent kdysi dávno používaných papírových letenek na speciálních ceninových tiskopisech, kdy platilo, že když máte tento kus papíru = máte v ruce platnou letenku.
Pak se to celé přeneslo do elektronického světa a dnes je tohle je nahrazeno e-ticketem.

0 Citovat

Dakujem za info. Ked sa prihlasim do svojho konta v Etihad, tak mi tam ukazuje ten let a mozem si tam robit upravy - tak snad je vsetko ok :)

0