Ahojte, nerobili ste niekto posledne dni online check-in cez Wizzair? Mne to teraz nevyhodilo ziadne policka, kam sa zadava nationality, cislo pasu a expiracia ako obycajne. Takze na finalnom boarding passe mam tieto kolonky prazdne. Vyhodilo mi to iba na konci, ze ci som si si isty so spravnostou zadanych udajov, co som uz popravde sprvu ani celkom necital, kedze som robil check-in uz velakrat a zatial som nemal problem, tak som len automaticky odklikaval. Zacheckoval som sa zatial na cestu tam a spat mi to tiez neponuka ziadne policka kam zadat udaje. Nemal niekto niekedy podobny problem? Ci to mam nejak riesit alebo odletim aj bez vyplnenych udajov? Na boarding passe mam uvedene iba meno. .

Wizzair - Online check-in

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

To vis, jsem se zhyckal Swiss a KLM letos :D 

0 Citovat

Wizzair zkrátil on line check in ze 48 hodin na 24 hodin před odletem.

0 Citovat

Doplním jen, že je to od 12.6.

0 Citovat

Ptám se jako Mimoň , ale jak prosím probíhá u Wizzu (online) check-in, pokud mám současně zakoupenou přepravu sportovního vybavení (kola)? Musím na klasickou přepážku, nebo stačí přijít [v PRG] k přepážce odbavení nadrozměrných zavazadel?

0 Citovat

Cestují poslední půlrok všude s kočárem, který je odbavován také jako nadrozměrné zavazadlo, takže bych řekl, že postup bude stejný.

Je třeba dojít na klasickou přepážku pro odbavení před letem a zavazadlo nechat označit. Teprve pak je třeba jej odnést na nadrozměrná zavazadla, kde se o něj postarají. Ty musíš být samozřejmě odbavený dopředu on-line.

Takhle to funguje tedy na cca 10 letištích, která jsme navštívili, ačkoli Praha mezi nimi zatím nebyla.

1 Citovat

V praze to funguje, stejně jako kdekoli jinde :) .  Je potřeba nejdřív na normálním checkinu nechat odbavit a nalepit tagy, a pak na přepážku nadrozměrných zavazadel odevzdat.

0 Citovat

Díky. 

0 Citovat

ahoj koupil jsem si letenku a už se odbavil,ale zapomněl jsem zaškrnout pole,že mám biometrický pas... je to problém i když ho mám ?

 

díky

1 Citovat

ne :)

0 Citovat

Ahoj,

Obnovují diskuzi a ráda bych se zeptala, jak vypadá on online checkin 24h pred odletem. Dá se v té chvíli zdarma vybrat sedadlo, nebo systém sám přidělí a chce peníze? Cestujeme dva dospělí a jedno dvouleté dítě, samozřejmě potřebuji sedět vedle dítěte a všude čtu velmi různé informace. Údajně systém automaticky dát dospělého vedle dítěte, ale je to opravdu tak? Přiznám se, že dřív jsme létali s manželem sami a nikdy v životě jsem rezervaci nedělala a nikdy jsme neseděli rozdelene… Dnes jsem se dívala, kolik by to stálo, když bych zaplatila nás všechny 3 vedle sebe a chtěli 80 € za jednu cestu😅😅

 

0 Citovat

Co píšou všude, je jedno. Důležité je, co píšou přímo na webu Wizzairu (dokonce v češtině), všechny odpovědi tam najdete. Např. že zdarma náhodné přidělí sedadla, dítě nerozsadí atd.

1 Citovat

Tak já jsem asi slepá, ale na jejich stránkách nemohu nic najít kromě neustálého svádění k příplatku sedadel a nebo se vše týká dětí do dvou let. Ale ani tam jsem nenašla informace. Asi 0,5 hod. jsem se teď snažila přes toho jejich robota a to je bez šance 🙃 Takže fakt už nevím, pod jakými hesly to hledat. Navíc pochybuji, že tam najdu informaci, jestli si mohu pri online checkinu 24h pred odletem zdarma vybrat sedadlo nebo je mi jen přiděleno. 

0 Citovat

zadarmo ani kura nezere.

jox ti jasne napisal, ze sedadlo bude pridelene nahodne a dieta bude sediet pri tebe, dalsia osoba vsak nie.

ak chcete byt vsetci pri sebe, treba si priplatit

5 Citovat

Ketsirkova napsal(a):

Tak já jsem asi slepá, ale na jejich stránkách nemohu nic najít kromě neustálého svádění k příplatku sedadel a nebo se vše týká dětí do dvou let. Ale ani tam jsem nenašla informace. Asi 0,5 hod. jsem se teď snažila přes toho jejich robota a to je bez šance 🙃 Takže fakt už nevím, pod jakými hesly to hledat. Navíc pochybuji, že tam najdu informaci, jestli si mohu pri online checkinu 24h pred odletem zdarma vybrat sedadlo nebo je mi jen přiděleno. 

Sedadlo rozhodně nebude zdarma. Bude přidělné.

Wizz rozesazuje. Nicméně, pokud jste správně vyplnili věk dítěte, tak vás rozesadí tak, že jeden dospělý bude s dítětem, druhý dospělý bude někde jinde.

0 Citovat

  • Děti do 14 let musí sedět vedle alespoň jedné doprovázející osoby. Náhodné přidělení místa při odbavení, které je zdarma, tento princip zohledňuje. Pokud je k dispozici omezený počet míst a nelze zakoupit přilehlé sedadlo pro alespoň jednu doprovázející dospělou osobu, palubní personál vám pomůže vaše dítě přesadit.

https://wizzair.com/cs-cz/inform...leni-mista

4 Citovat

Dekuji :)

0 Citovat

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s Check-in 24h před odletem z letiště Abú Dhabi? Jde mi o to, že na Wizzair píšou, že na tomto letišti nelze použít elektronický Boarding Pass. Jak to vyřeším, když udělám Check-in přes jejich Appku? Z Vídně je vše v pohodě, vše jde jen přes telefon. Díky 

0 Citovat

V appce uděláš online check-in, přes který ale neprojdeš přes security, takže v Abu Dhabi si zdarma zajdeš na check-in přepážku pro papírovou letenku. Jen nechoď na poslední chvíli - jsou tam často fronty, protože mají check-in sloučený pro několik letů zároveň.

1 Citovat

Díky 👍

0 Citovat

Ahoj,

chci se zeptat na on-line odbavení pomocí aplikace Wizzu, které udělám v mobilu 24 hod. před odletem.

1. Myslím si dobře, že po odbavení nemusím letenku tisknout a ukážu ji u brány na displeji telefonu?

2. Pokud letíme ve dvou, jak ji ukáže ten druhý? Musím mu ji nějak přeposlat nebo si ji vyfotí do svého telefonu?

Díky za pomoc.

0 Citovat

1. Ne všude to tak funguje. Je na to na webu Wizzu vyhledávač.

2. Udělat a přeposlat screenshot snad není problěm.

0 Citovat

Na lety mimo EU je online check in k dispozici pouze 3 hodiny před odletem?

Naštěstí mám koupené sedadla takže měsíc, ale trochu divoké, hlavně pro ty co ještě nejsou rozlítání.


snimek-obrazovky-2024-02-17.png

0 Citovat

Do 3 hodin před odletem, je to vidět i ve screenshotu.

3 Citovat

J0x napsal(a):

Je na to na webu Wizzu vyhledávač.

Stejně je potřeba dávat si na ty kokoty pozor. Na lince Male-Abu Dhabi píšou, že funguje mobilní boarding pass, normálně jsem si v appce udělala check-in a dostala normální mobilní boarding pass, a po vystání fronty na pasové kontrole nás poslali, že musíme na check-in pro papírový boarding pass, takže jsme si to celý museli vystát znovu.

4 Citovat

Mě to v aplikaci wizz píše, že se boarding pass v Abu Dhabí musím vytisknout. Dělají to zdarma na check-in, nebo jsou tam kiosky? Případně si musím zařídit na hotelu? Díky.

0