Do plážové destinace Mexika můžete vyrazit z Budapešti za 15.993 Kč. Letenky do Cancunu jsou dostupné od 20.srpna do 31.března 2014 vyjma 15-31.prosince Příklad rezervace >>  .

Letenky Cancún, Mexiko

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

na tohle spanelske cislo se jde dovolat 900 111 500, bohuzel uz treti den jsem nepochodila s anglictinou :D

tady pouze automat (+420)239018732 , ten se zeptá, jaký mám problém, když to zkusím ve více jazycích, tak se automat ptá dál :D a obvykle to je ukončeno tak, že se mám podívat na iberia.com :D

Uz jsem zkousela i britské a americké číslo, tam mi to zatím nikdo nezvedl.

Pokouším se 3 dny.

Spěchat zatím nemusím, urgent to pro mne není.

Ale mooooc moc by se mi hodilo ten zrušený let CUN - MEX přehodit od nějaký ten den dřív, abychom se zastavili i kolem Mexico city.

 

Jinak přemlouvám kolegu v práci, aby oprášil španělštinu a zkusili jsme to změnit po telefonu na tom prvním čísle.

 

 

0 Citovat

Má někdo zkušenost s online komunikaci s Iberii? To fakt dělají mrtvého brouka? Co se stane, když člověk neodsouhlasi jimi navrženou změnu a nedovolá se v angličtině? Chargeback? Ale na něj by nebyly podklady z komunikace? Nechápu, jak si u takové společnosti můžou kupovat lidi (mimo Spanely) letenky za plné ceny, pokud se takto chovají dlouhodobě i před covidem.

0 Citovat

Nevím, co máte za problémem. Já volal na Iberii asi před rokem a bez nejmenších problémů. Kolega taky opakovaně a taky okamžité vyřízení v angličtině.  Tak byly teď vánoční svátky a silvestr a možná jim zaměstnance vyřadil Covid. Jinak že to změní z Berlina na Prahu silně pochybuji. Jen jsem si posteskl, že by to bylo fajn. Jinak já co mám ty letenky do Bogoty v C, co snad přiští týden konečně proletím, tak jsem měl změnu snad 4x nebo 5x a vždy bez problémů změněno ve správě rezervace. Jen jednou jsem volal, protože se to nějak seklo. Takže na Iberii si teda rozhodně nemůžu stěžovat.

0 Citovat

V jedné dlouhé diskuzi pod článkem na téma změn letů to o Iberii napsal asi před 3 lety Kryštof Hájek (včera jsem to pročítal). Asi se už zlepšili a teď vyřadil anglicky mluvící zaměstnance covid. Volal jsi na to číslo 900... se španělskou předvolbou? 

Co znamená změna ve správě rezervace? To se přihlásíš sám na webu a můžeš si při zrušení jednoho z letů vybrat sám jiný, jaký ti vyhovuje? To bych chápal jedině, že ti pošlou mail s variantami a ty si jednu vybereš, ale nikdy jsem nic takového nedělal, takže nevím.

0 Citovat

Už nevím, na které číslo jsem volal. Ale zřejmě na to, které bylo uvedeno u té změny v možnostech co dělat. Jinak normálně ve správě rezervace bylo dáno rozpětí, ve kterém jsi si mohl libovolně vybrat lety. Za začátku se s tím po změně, respektive zrušení dalo posunovat až o rok, dokonce šlo změnit příletové i odletové letiště, byl tam na vyber v mém případě 4 různá letište  v Itálii a 2 v Kolumbii,  ale pak už  to omezili jen na 14 dnů před a po původním termínu. Fungovalo to úplně stejně jako to funguje u Wizzu. Na mail  ti přišla zpráva, že došlo ke změně či zrušení letu a proklikem jsi se dostal do správy rezervace a tam jsi si vybral nové lety, souhlasil se změnou nebo požádal o refund. Já jsem se teď díval na to moje Mexiko a mám tam taky jen při změně či refundu nutnost volat. Nevím proč to je. Určitě to neni normální postup. Aspon pokud srovnám předchozí zkušenost.  Možná že to byly tak levné letenky. Nevím.  Na druhou stranu to C do Bogoty bylo taky za pusu. Já tam mám změnu jen o těch deset minut, takže klidně poletím a změnu odsouhlasim, ale do května daleko. Jen mě zajímalo, jestli by to teoreticky šlo hodit na Prahu a o kolik se to dá posunout, protože bych to radši posunul až na zimu. V tom květnu se mi to moc nehodí a koupil jsem to vlastně jen kvůli té ceně.

Myslím, že to, že se nedá dovolat je na 95% způsobené Covidem. Asi jim to vyřadilo zaměstnance s angličtinou. Prostě bych zkoušel. Samozřejmě u těch co mají letět za pár dnů je to horší

0 Citovat

Díky, to asi Landquist měl tu zkušenost dřív, když to fungovalo pro zákazníky líp. Ale nechápu, proč mají jen tu telefonickou možnost. To je u letenek s 2x3 legy, kdy tam je u každé víc možností, na dlouhý rozhovor i v mateřském jazyku, než se člověk domluví.

0 Citovat

Každopádně až se někdo dovolá, tak to sem prosím  dejte, jak jste dopadli. Díky

0 Citovat

A nemůže to být tím, poslední leg operuje Aeromexico? Matně si pamatuju, že když jsem měl letenky do Ekvádoru s IB, tak když posunuli nějaký lety, tak to šlo online měnit, ale nevyužil jsem toho, pač jsem to nepotřeboval. 

0 Citovat

To mě taky napadlo. Ale proč by pak tam byla ta nutnost volání i při refundu. To nedává smysl.

0 Citovat

Chceme letět v lednu do Cancunu přímým letem z Vídně s Austrian air., to je v pohodě. Zpáteční let je z Cancunu do Vídně levnější s přestupem v ZRH ( Operated by Swiss International Air Lines ), 2 hod., takže také v pohodě, jen prosba - nejsme očko, jak se to bere ? Nějak to nemůžu dohledat, když neočko Češi letí s LH z Mexika do Vídně přes Curych - potřebují jen test, respektive stačí to ? Díky za odpověď...

0 Citovat

https://www.mzv.cz/bern/cz/viza_...a_a_2.html

0 Citovat

lucii.cr - to vím, jen mě trošku vzhledem k měnícím se pravidlům překvapuje datum "platná do 25. června 2021" :-)

 

0 Citovat

https://travelcheck.admin.ch

do Curychu bude potřeba jen swiss plf

0 Citovat

tak malý UPDATE, zítra ráno máme letět z Berlína do Cancúnu, v pátek jsem posílal email na salud@iberia.es že jeden z nás je covid pozitivní, doktorovi jsem musel udělat PDFko v češtině/angličtině potvrzení, které naštěstí orazítkoval, ale nevypadá to úplně profi - o pozitivním testu Covid pasy nejsou, až po 10 dnech recovery, no suprovně to je zařízené, když to potřebujete řešit pár dní před odletem.. jo a ještě jsem připojil takové čestné prohlašení, že covid pozitivní, že žijeme spolu, že nemůžeme tedy letět v úterý atd...

protože let je už zítra, tak jsem zkusil volat na to české číslo, nejprve mě to připojilo, pak tam bylo ticho (nevím, jestli chyba) a položilo mi to. Volal jsem hned poté a dovolal jsem se týpkovi, co mluvil anglicky, HALELUJA! na po druhé dobrý úspěch.

tak jsem mu to vše zopakoval, říkal, že nemusím mít strach, že Iberia má na vyřízení požadavku 72 pracovních hodin až 7 pracovních dní, že kdy jsem to posílal (teď v pátek) a že se nemusím bát NO SHOW, že normalně by to samozřejmě problém byl, ale že jsme chráněni kvůli COVID policy... do původního mailu jsem si rovnou napsal, že bych chtěl změnit lety na únor Sobota - Neděle, lety všechny vypsal (jedná se o stejnou skladbu letů, jen večerní lepší odlet z Berlína 19:30), takže uvidíme, co se bude dít... Dám vedět, jak to dopadlo... jo a říkal, ať pošlu ještě jeden email s tím čestným prohlašením, že bla bla.. to jsem naštěstí udělal už v tom původním, takže to je dobře prý.

1 Citovat

tak jen pro pobaveni, prave prisel email, ze AeroMexico z operacnich duvodu zrusil zitrejsi  (posledni 3.) let Mexico City-Cancun..

0 Citovat

Czechtraveller8 nebo kdokoli jiný, co se v tom vyzná, je v případě zrušení toho posledního legu MEX-CUN (a přehození na další ranní let) na něco nárok? Děje se to častěji nebo je to výjimka? Letím tak stejně za pár dní a to přehození by mě sralo.

0 Citovat

podle me regulerni narok na 600euro? nebo se mylim? samozrejme podle doby, za jak pozdeji te dopravi do tve cilove destinace... Iberia at si to vyridi s AeroMexico... ale dobry paradox, ze do toho vseho jeste prijde zruseni posledniho segmentu :) ja nic zkrz to resit nebudu, jsem zvedav jestli prehodi lety, nebo budou chtit nejaky doplatek, potom at si strci svuj covid policy "Safe and Flexible" nekam, ale mozna jen zbytecne negativne predjimam

0 Citovat

Vim, že to řešit nemusíš, protože poletite jindy. Kupováno přes Iberii, evropská aerolinka ... poslední leg s aerolinkou mimo EU. O peníze by mi ani nešlo, ani o letištni hotel v MEX do rána, ale další den večer potřebuju být v rozumný čas na Holboxu, jinak mě po určité hodině už neubytuji 😀

0 Citovat

v rezervaci se objevil az ranni let do Cancunu v 7h, takze celonocni stopover, tak vis, co muzes pripadne cekat

0 Citovat

Zkoušel jste někdo změnit lety při posunu letu o 5 minut?

Volal jsem jim na tu českou linku, tam mi řekla, že lety měnit nemůžu, i když na jejich stránkách vidím jako možnost, že můžu změnit datum a čas. Že bych prý musel zaplatit poplatek, protože je to malej časovej posun letu.

Tak nevím, jestli mám zkoušet volat někomu jinýmu, nebo to nemá cenu.

0 Citovat

Měl bych dotaz na všechny, kteří letos v Mexiku byli nebo se tak jako já teď chystají, jak je to s vyplněním vstupního formuláře. Všude jak na MZV tak na stránkách cestovek i třeba mexických leteckých společností je uvedeno, že je třeba elektronicky vyplnit před odletem formulář vuelaseguro. Stránky v podstatě nefungují, při vyplňování házejí chyby a je na nich uvedeno, že pro mezinárodní přílety se formulář vyplňuje až po přistání a u národních letů po Mexiku nejdříve 12 hodin předem. No jediný zdroj pelipecky uvádí, že od ledna se už žádné formuláře pro mezinárodní přílet ani přelety po Mexiku už žádný formulář vyplňovat nemusí.

0 Citovat

byl jsem v listopadu. Jestli myslíš vstupní (celní), tak rozdávají v letadle a i elektronicky nebyl problém. Jestli myslíš "covidový", tak ten má omezenou platnost, takže když jej vyplníš doma, než tam doletíš, tak platnost ztratí. 
Po nás jej nikdo nechtěl, naopak se vyplňoval před odletem z Mexika, bez něj nepustili k bezpečnostní prohlídce. Ale zase jsou tam návody, jak jej buď vyplnit elektronicky, nebo pracovníci, od kterých jde získat v papírové podobě. 

0 Citovat

Myslel jsem covidovy. Ale po aktualizaci z 12.1. vidím i na stránkách Iberia, že formulář už není třeba. By si to ta ministerstva měla opravit, aby nematli lidi. A to nemluvím o tom rok starém blábolu co jim tam zůstal na MZV viset o nevpusteni turistů přes Mexico City, za takovou hrubou nedbalost by tam někomu odpovědnému měli sáhnout na plat.

0 Citovat

A co tak im napisat nech si to opravia nez sa tu nad tym rozculovat?

0 Citovat

Raven napsal(a):

Zkoušel jste někdo změnit lety při posunu letu o 5 minut?

Volal jsem jim na tu českou linku, tam mi řekla, že lety měnit nemůžu, i když na jejich stránkách vidím jako možnost, že můžu změnit datum a čas. Že bych prý musel zaplatit poplatek, protože je to malej časovej posun letu.

Tak nevím, jestli mám zkoušet volat někomu jinýmu, nebo to nemá cenu.

 

jj, zkousela... dovolala jsem se na anglicky mluviciho jen jednou... proveroval to docela dlouho, ale ukoncil to taky doplatkem. Zkusim znovu.

Zpět máme CUN - MEX - BER v kuse, zrušili let CUN - MEX, nabídli jiný o 2 hodiny později, já bych chtěla od 2-3 dny dříve :D (jen ten segment CUN - MEX). Kdyby se něco povedlo, dám vědět.....

 

 

0