Do plážové destinace Mexika můžete vyrazit z Budapešti za 15.993 Kč. Letenky do Cancunu jsou dostupné od 20.srpna do 31.března 2014 vyjma 15-31.prosince Příklad rezervace >>  .

Letenky Cancún, Mexiko

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

@lucii.cr: Takže bez doplatku nabídli jedině změnu toho zrušeného segmentu na nejbližší let? Doplatek byl do aktuální ceny letenky? O jiných možnostech jako posun datumu celé letenky jste se bavili? Nebo byl problém v tom, že by vznikl stopover?

0 Citovat

Ano, nabídli změnu jen na blízké lety toho dne.

Nejdříve jsem chtěla zkusit to, že by vznikl stopover. Vzhledem k tomu, že i toto "byl problém", tak jsem nenašla odvahu diskutovat o změně termínu nebo odletového místa :D na výši doplatku jsem se neptala, protože mne to docela zaskočilo a s platbou to asi nechci :D ale příště se zeptám...

 

 

 

0 Citovat

Díky, na doplatek se asi ani ptát nemusíš, protože těžko by byl nějaký přijatelný. Rozloučili jste se s tím, že si to rozmyslíš? Žádnou změnu jsi teda nemusela potvrdit, i když je 1 segment zrušený? 

0 Citovat

Letíme za týden z Vídně s AA, teď čtu na webu MZV toto ( zkráceně ): S cílem vyhnout se případnému nevpuštění do země zde přikládáme bližší informace o podmínkách vstupu : "Doklad o zajištěném ubytování (rezervace hotelu, souhlas majitele nemovitostí s ubytováním či obdobná forma dokladu o zajištěném ubytování). Tato podpůrná dokumentace musí být ve španělštině. Každý cestovatel musí mít v tištěné podobě připravenou kompletní výše uvedenou dokumentaci. Neexistuje možnost, že by jeden z členů skupiny měl u sebe dokumentaci všech ostatních. Upozorňujeme, že v případě nevpuštění do země je cizinci na dobu zadržení na letišti před nastoupením do repatriačního letu většinou zabaven mobil". Máte někdo zkušenost, když nejedete na hotel, ale do soukromého ubytování, jak to po příletu probíhá? 

0 Citovat

Imigrační (hlavně v CDMX) poslední dobou celkem prudí a má tendenci místo dříve běžných 180 dní bez větších otázek dávat míň - i když má třeba cestující zpáteční letenku za měsíc, dostane 8 dní a tenhle počet nejde prodloužit . Proto je určitě lepší mít více dokumentace o cestovních plánech, ale jakkoli to tak vyznívá, povinnost to není. Jinak myslím, že odkazujou ke skupině, která jde postupně k různým úředníkům a ne k rodině/páru, který jde najednou a tím pádem nepotřebuje mít doklady u sebe. A jakkoli imigrační hovoří anglicky, vždycky je lepší mít doklady španělsky, pokud se dají nějak obstojně sehnat. Jestli se ubytováváte přes airbnb, tak by mohlo stačit potvrzení o rezervaci. Po mně nikdy nechtěli víc než zpáteční letenku a na tu se dívali velmi letmo.

0 Citovat

@Hekit: díky za odpověď, takto je to jasné a v pohodě. Máme sice privátní ubytování domluvené dopředu, ale potvrzení si necháme vystavit...

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Díky, na doplatek se asi ani ptát nemusíš, protože těžko by byl nějaký přijatelný. Rozloučili jste se s tím, že si to rozmyslíš? Žádnou změnu jsi teda nemusela potvrdit, i když je 1 segment zrušený? 

 

ano, rozloučili jsme se s tím, že si to rozmyslím a nic jsem prozatím potvrdit nemusela. Právě teď ověřeno v manage my booking a stále tam svítí zrušený let.

 

1 Citovat

Zdravím, má někdo v poslední době zkušenost s lety s Iberia z Berlína do Cancunu, přestup v Madridu? Vyžadují se testy? Pokud ano, stačí antigen? Na internetu se informace dost liší a taky Iberia mi v tomto ohledu zatím poslala dvě naprosto protichůdné informace.. Děkuji moc!

0 Citovat

@magdonova

V Berline na check-ine nic nekontrolovali, letmo pozrela na ockovaci formular. Prisla sms ze bez vstupneho formulara nepustia do Spanielska ale v realne nic nekontrolovali a hned dali 3 letenky BER-MAD, MAD-MEX a MEX-CUN. V lietadle vyplneny vstupny formular do Mexika, taky farebny papierik, treba ho odovzdat pri opusteni Mexika inak pokuta tusim 44 USD.

Na imigracnom v Mexico city len otazka ako dlho tu zostanem a hned razitko do pasu

0 Citovat

Tak hlásím, že v případě zrušení 1 segmentu na letence od Iberie lze posunout datum celé letenky o několik dní (neptal jsem se o kolik max.), ale záleží i na volných místech. Telefonát je to zdlouhavý a změnu dokončím až jindy. Na jiné možnosti jsem se neptal. Dovolat se na českém čísle anglicky mluvícímu operátorovi není problém, to bylo rychle, ale jednou se po nahlášení údajů a čekání (řekl, ať počkám) hovor ukončil po několika minutách. Podruhé bez čekání, ale za 22 minut hovoru jsem se dozvěděl akorát, že můj vybraný den mají volný jen byznys.

0 Citovat

Už jsem domluvil posun letu o několik dní dřív, jak jsem potřeboval. Lety přes Mexico City byly na začátek února pro účel mé změny plné (i když web Iberie je nabízí, ale asi hrají roli i další faktory, nevím) a přes Miami (a ještě noc tam) se mi nechtělo, tak mám změnu na Berlín - Madrid (noc tam) - Barcelona - Cancún (na letence: operated by Iberia for Level, jídlo a pití není zahrnuto). Na možnost z Prahy jsem se neptal, už tak to trvalo hodinu, než jsme se dobrali výsledku, ale možná by to taky prošlo.

U cesty zpět byl problém, když jsem nechtěl přes nabízené Miami, že jediný let z mnoha mezi Cancúnem a Mexico City, který mi byla schopná rezervovat (asi hraje roli, že to není Iberia a mají to nějak špatně nastavené oproti možnostem cesty tam a oproti výběru při nákupu na podzim), byl volný jen byznys za příplatek. Takže jsem se zeptal, jestli je možný odlet nazpátek až z Mexico City a to bylo bez problémů (ani se neptala supervisora). Návrat zpět jsem měl posunutý o 5 minut, ale možnost posunu je dána spíš tím, že se posunuje celá letenka (ne nutně o stejný počet dní cestou tam a zpět).

0 Citovat

Oni vždy nabízejí přednostně vlastní lety, výjimečně pak codeshare.

0 Citovat

To je, Naděždo, k tomu letu z Cancúnu do Mexico City? Tam ale asi žádný let Iberie není. Jestli k Levelu, tak z právě zaslané letenky jsem upravil výše, že je to Iberia for Level se službami Levelu.

0 Citovat

Já mám ten routing také na květen a tam letí (u mě) Aeromexico s dreamlinerem.

0 Citovat

Těch letů má Aeromexico spoustu, ale ona je tam nemohla zadat kromě jednoho plného v economy (ani o den dřív nebyl volný), ale mě to tak vyhovuje.

0 Citovat

Snad to ve státě Quintana Roo neskočí začátkem února na červený stupeň semaforu, když z nedávno zeleného bude příští týden oranžový. Vypadá to, že zatím nehodlají ve svém systému založeném na nebezpečnosti předchozích variant zohlednit malou nebezpečnost omikronu, který tam od začátku ledna mají. Jestli mě tam Iberia dopraví, možná budu muset spát na pláži, když sníží v červeném stupni max. kapacitu hotelů na 15 %. Jídlo z take away a pití ze supermarketů by mi nevadilo. https://thecancunsun.com/cancun-...-to-surge/

0 Citovat

zdravím, 

neměl někdo teďka let z Berlína do Cancunu přes Londýn s British? 
Ráda bych si ověřila, zda pro cestu stačí pouze očkování a žádný test?😊

Současně, kdyby měl i někdo informace, jak vypadá reálně situace na Yucatanu po změně ,,semaforu”. Máme odlet 5.2 tak sbírám veškeré info 😊 

Moc všem děkuji za odpověď i zprávy! ☺️

0 Citovat

Aktuálně v Playa del Carmen dva zastřelení kanadští turisté. Asi vyřizování účtů v souvislosti s narkobyznysem....

0 Citovat

Tak člověk může přijít k úhoně kdekoli na světě. Otázka je, jestli je lepší natáhnout brka v Karibiku nebo v rodném Česku, kde je plno no go zón a kde minimálně v Ostravě dokážu vyjmenovat 10 čtvrtí, kde večer nechceš být a noc venku bych tam nechtěl trávit. Se vždycky směju když někdo jako zrovna dnes tady na fóru vytáhne statistiky jak je nebezpečný Trinidad nebo Honduras nebo nedej bože Rio.

2 Citovat

Docela jsi mě navedl zavzpomínat třeba na takový Trinidad, kde mi to i včetně Tobaga připadalo dost v pohodě. Jistě někdo varoval před pár zakoutími v Port of Spain, ale nakonec naštěstí nic dramatického.

Samozřejmě i El Salvador a Honduras se netěší zrovna nejbezpečnější pověsti. Navíc onen zmiňovaný Honduras mi celkově vyhovoval, neboť kvůli nižší míře turismu tam místní lidé byli jaksi přátelštější než v docela scam Guatemale. Jistě k poklidnému poznávání kriminálně proslaveného města San Pedro Sula přispěli i noví honduraští známí, se kterými jsme se projeli prastarým vlakem centrem nebo si vyšlápli na kopec El Merendón (el pulmón de San Pedro Sula).

A co se týče barvité Brazílie, tak samozřejmě velká města kriminalitu mají, ovšem pod ochranou a s informacemi místních ji lze značně minimalizovat. V případě Ria je zejména Zona Norte krapet drsnější, kde mi i místní Brazilci nedoporučovali pro výhledy použít "Teleférico do Morro do Alemão". Zatím jsem jej nevyzkoušel, i když mi to připadá podobná situace jako na všech Metrocables v Medellínu. Zřejmě je tam vyšší výskyt "balas perdidas", nevím. Další varování jsem zaslechl o centrech měst Goiânia, Fortaleza, Natal, Salvador. Výsledně se zatím nic nestalo, takže proč se tam se zachováním bezpečnostních zásad opět nevracet?! Prostě NEJ je dát na místní ... obrigado meus amigos ...

2 Citovat

..takže co se týče Iberie a jejich "Safe and Flexible" nebo jak se to jmenuje: posílal jsem požadavek 07.01., chytli jsme covid, odlet měl být z Berlína 11.01., Iberia napsala až 26.01., že dokumentace ohledně covid ok, že si mám zavolat pro změnu letu na infolinku a něco, že rozdíl tarifu (vše bylo španělsky, google translator byl zmatečný :-) ), takže volám, no a samozřejmě penalty apod. platit nemusíte, ale rozdíl v tarifu ano :) takže tak se má jejich Safe and Flexible, když během 15 dnů před odletem chytíte covid... takže jestli někdo ještě s nimi má letenky do Mexica, tak netestovat, netestovat :-D

1 Citovat

Stará pandemická pravda: Kdo se moc testuje, moc se dozví... ;-)

1 Citovat

No a co jsi čekal - nějaké jejich safe and flexible....

Normálně s tebou vyjebali!

2 Citovat

Ten rozdíl v tarifu bude asi pěkná pálka. Když jsem se zkusil zeptat, kolik by stálo zrušení posledního segmentu cestou zpět, abych se kvůli novým restrikcím v Německu pro očkované Janssenem nemusel testovat, řekli mi 510 eur.

1 Citovat

Můžete mi prosím někdo potvrdit?

Letíme z Berlína přes Madrid do Mexiko city s Iberia. Očkování 2 dávky, 270 dní uplyne 17.4.

Na letiště i z letiště jedeme autem. Potřebuji na tuto cestu (tam i zpět) něco jiného než tranzitní formulář ve Španělsku? Nevyžaduje Iberia (nebo Německo) testy při návratu z Mexika?

 

Díky. Googlim všemi směry a některé informace mne trochu matou.

0