Ahoj, chceme s přítelkyní letět do Thajska na dva týdny někdy v rozmezí poloviny listopadu až poloviny prosince. Teď se dají zpáteční letenky z Prahy sehnat okolo 15 tisíc na osobu. Myslíte, že za tuhle cenu se budou dát sehnat i nějak těsně před tou cestou, nebo už potom budou dražší? Jde mi o to, že bych rád počkal, jestli nebude nějaká speciální akce za ještě nižší cenu.. Jestli je tohle totiž normální cena tak bych počkal a kdyby nebyla akce tak je ta 15 tisíc koupil třeba až za měsíc a půl. Kdyby pak měly být dražší tak by asi bylo lepší koupit je teď za tuhle cenu. Díky Martin .

Thajsko

Založil(a) ve fóru Hledám letenku

Tak já byl na Ko Changu loni a odjeli jsme za 3 dny. Lidí jako sraček, v moři na Chai Chet jsem potkal snad půlku rodného města a White Sand Beach byla jak Ao Nang. Jo Ko Chang  byl skvělý před 15 lety. Takže díš pravdu, je to tam jiné...

0 Citovat

ja som pisal ale o druhom ko changu, ten co je pri barme :)

0 Citovat

Aha, tak už chápu... :-) Ale i tam to je jen otázka času.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):


Faktorem pro Koh Kood je mj. i to, že je stále relativně stranou davů turistů. Dá se totéž říct i o Koho Lantě? Co takový Koh Yao Yai?


Tam jsem nebyl, ale taky jsem ho pro jednu ze svých cest zvažoval. Nakonec jsem tam nejel, protože moře co jsem se dočetl, prý není nic moc - dost tady prý ustupuje. Navíc je to převážně muslimský ostrov, takže dát si pivko na pláži/večer nemusí být tak jednoduché nebo dokonce možné. Ale zdá se mi, že někdo odsud z fóra na Koh Yao Yai byl, třeba podá lepší informace.

Na Lantě je určitě více turistů než na Koh Koodu, ale pořád mi to nepřijde jako klasická turistická destinace, kam by cestovky vozily koupáky. Lanta byla první ostrov, který jsem v Thajsku navštívil, tak můžu mít trošku zkreslený pohled, ale i v porovnání s ostatními, kde jsem byl, bych ji zařadil hned za Koh Kood.

Ko Chang je špatná volba. To je ruská kolonie - nápisy v Azbuce, Thajci mluvící rusky. Turistů je tam požehnaně, koupačka nic moc. Mě osobně se na Changu líbilo nejméně ze všech Thajských ostrovů, na kterých jsem byl. 
0 Citovat

cali napsal(a):

Tak já byl na Ko Changu loni a odjeli jsme za 3 dny. Lidí jako sraček, v moři na Chai Chet jsem potkal snad půlku rodného města a White Sand Beach byla jak Ao Nang. Jo Ko Chang  byl skvělý před 15 lety. Takže díš pravdu, je to tam jiné...


Nemůžu si pomoct, ale já na Koh Changu byl 2 roky zpátky a sorry, ale oproti druhé straně se to nedá srovnávat. Neříkám že tam nebylo trochu víc lidí, ale určitě to nebylo tak hrozné jako druhá strana.. Otázkou je jestli za ty 2 roky se z toho nestalo taky útočiště všech
0 Citovat

John Wick napsal(a):


Nemůžu si pomoct, ale já na Koh Changu byl 2 roky zpátky a sorry, ale oproti druhé straně se to nedá srovnávat. Neříkám že tam nebylo trochu víc lidí, ale určitě to nebylo tak hrozné jako druhá strana

Tak ono taky zalezi, kde jsi na te druhé straně byl :-) 

Edit: A kdy 


0 Citovat

Nevíte někdo, jak je to nyní s poplatky za výběr z bankomatu? Nemyslím tím poplatek mé banky, ten na mkartě nemám, ale poplatky thajských bank. Kdysi se lišily dle bankomatu dané banky, a některé poplatky vůbec neúčtovaly.

Díky

0 Citovat

220 THB za výběr, asi skoro všude

0 Citovat

Díky. Asi nemá smysl tahat se tam s USD a měnit. Tak jsem to dělal doteď. Nechce se mi to hledat (kurzy TBH/USD) a počítat, ale myslím si, že to vyjde skoro nastejno a je to bezpečnější vybírat dle potřeby.

0 Citovat

no vybírat podle potřeby... spíš dobře odhadnout, kolik budeš potřebovat na celý pobyt a vybrat jednorázově vše, já jsem nakonec vybíral 4x, což už se docela prodraží...

0 Citovat

Jestli ti nevadí platit za každý výběr 165 Kč místním bankám, což je asi nejvíc na světě, tak si vybírej, ale pak nevím, proč se ptáš. Před rokem měla jedna z bank vlastněná Japonci poplatek 150 THB, ale má jen málo bankomatů (ostatní 220 THB). Podle mě je optimální kombinace vyměnit na letišti (v Superrich nebo jiné vedle) klidně i eura nebo jinou světovou měnu (kurzy mají výborné). Na zbytek pobytu už záleží, jestli vadí víc riziko ztráty při braní více peněz nebo ten poplatek.

0 Citovat

Myslim, ze zrovna Thajsko je země, kde si člověk muže vybrat v klidu celou částku najednou na letišti, jak píše mirjur. Nebo vyměnit pokud ma eura , dolary, atd.. Opakovaně vybírat je hloupost, protože se to prodraží. Spis bych viděl problém v maximální hodnotě výběru. Většina bankomatu dava jen 10 tis, některé 20 a teď si nejsem jistý jedna banka i 40 tis. takže vystopovat ten který dava nejvíc a vybrat. Ja vybral posledne 20 tis a stačilo mi to v pohode na 14 dnů (ubytování platím kartou většinou).Hlavně nepodceňujte tu výši výběru, pac jednou jsem vybíral 3 x za sebou v Trangu, jelikoz dával jen deset a ja jel na ostrovní šňůru s kamosem :-) To se pak prodrazilo. Ale stejně je to par piv někde v resortu na Ko Ngai :-)

0 Citovat

Tak že zvolím zlatou střední cestu. Za 10 tis. vezmu USD, které vyměním na letišti a pak za 10 tis.Kč  vyberu až dle potřeby jednorázově (resp. 12 a 8  tis.Kč, abych se vyhnul tomu, že mi bankomat nedá více jak 10 tis THB). Jelikož má mbank lepší kurz než směnárny, tak to téměř kompenzuje ten poplatek 220THB a budu více v klidu.

Nevíte někdo náhodou, které jsou ty "japonské" bankomaty?

0 Citovat

Thailand officially the Kingdom of Thailand and formerly known as Siam is a country at the center of the Southeast Asian Indochinese Peninsula composed of 76 provinces. At 513,120 km2  and over 68 million people, Thailand is the world's 50th-largest country by total area and the 22nd-most-populous country. The capital and largest city of Bangkok is a special administrative area. Thailand is bordered to the north by Myanmar and Laos, to the east by Laos and Cambodia, to the south by the Gulf of Thailand and Malaysia, and to the west by the Andaman Sea and the southern extremities of Myanmar. Its maritime boundaries include Vietnam in the Gulf of Thailand to the southeast, and Indonesia and India on the Andaman Sea to the southwest. It is a unitary state.

https://www.adequatetravel.com/b...-thailand/


0 Citovat

AEON, ale má jen sem tam nějaký bankomat ve větších městech.

0 Citovat

Například Bangkok Bank nabízí výběr hotovosti na pobočce bez poplatku (na přepážce, ne v bankomatu).

0 Citovat

Začátkem tohoto roku jsem navštívil thajský jazyk, použil jsem duckferries.com k zakoupení všech mých vstupenek na cestu po ostrovním poskakování a spokojený s jejich službou. Doufám, že tato informace pomůže těm, kteří hledají trajekty do Thajska.

0 Citovat

Ty nemluvit jazykem meho kmene. Ban

0 Citovat

Nevíte jak je to teď s Thajskem? Může se tam cestovat s testem, nebo vůbec?

0 Citovat

Ve stručnosti: prakticky ne.

Dlouze: Některé země mohou, ale při splnění řady podmínek, např. negativního testu a 14 denní karantény v Thajsku, co si turista sám zaplatí.

0 Citovat

+ další podmínky... Pokud jedeš jako turista, dostaneš jen jednovstupové vízum, které se ani v Thajsku  nedá na jiné předělat. Podmínkou získání víza je mj. předložení výpisu z účtu 6 měsíců zpětně, kde by měla být blíže nespecifikovaná šestimístná suma. Pokud máš vízum, dá se zažádat o COE, tam musíš předložit zaplacenou zpáteční letenku s povolenými aerolinkami (těch je tedy hafo, to není problém), potvrzení o zaplaceném pobytu v ASQ na 14 dnů a odpovídající pojištění, ideálně thajské. Šťastnou cestu!

0 Citovat

Pravdou je, pokud je někdo schopen zaplati byznys, nebo first letenku, tak ho takové maličkosti nerozhází a zažije nezaponutelnou retro dovolenou -30 let. Já půjdu u nás na běžky, napadl sníh.

0 Citovat

Pro JV Asii je ten turismus hodně důležitý. Myslím že s očkováním se druhou polovinu roku už otevře.

0 Citovat

Pro ně je důležité zdraví, nikoho tam nechtějí, protože jsme nemocní. Neblázněj tam jako tady v Evropě. Za mě to zmákli lépe. Přesto to bude běh na dlouhé trati pro všechny.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Pro JV Asii je ten turismus hodně důležitý. Myslím že s očkováním se druhou polovinu roku už otevře.

keby bol pre nich turizmus az tak dolezity tak su davno otvoreni ako Dominikanska, Zanzibar alebo Kostarika. Ta azijska mentalita je trochu ina, obdobne ako tak Sri Lanka alebo Vietnam. Tiez by si povedal ze tam budu otvoreni uz na Vianoce 2020 aspon s PCR testom a nic.

0